mamaris

جاذبه گردشگری کوش آداسی

شهر ساحلی کوش آداسی دارای جاذبه های تفریحی و دیدنی بسیاری است و با دارا بودن امکانات رفاهی متنوع در میان گردشگران و به خصوص اروپائیان پر طرفدار است . کوش آداسی از سمت شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه ‌جزیره ‌ی دیلک هم جوار است، و بعد از استانبول و آنتالیا بیشترین مسافران تابستانی را در خوی جای می دهد .

در ادامه این مطلب برخی از جاذبه های تفریحی آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت .

پارک ملی دلتای آیدین

پارک ملی دلتای آیدین یا همان بیوک مندرس دارای طبیعتی شگفت انگیز است ک همه عوامل نئولوژیک و بیولوژیک را با هم داراست و یکی از پر طرفدارترین مکانهای دیدنی در این شهر محسوب می گردد

این پارک مابین دو منطقه سکه و تور کوش آداسی قرار گرفته است و از دیر باز مکانی مقدس تلقی می شده است . باستان شناسان قدمت این منطقه را به قرون هشتم تا نهم میلادی نسبت می دهند . و سالانه کنفرانس های علمی بیشماری در آن برگزار می شود .

آدالند

شهر کوش آداسی دارای پارکهای آبی بسیاری است و به همین خاطر در بین دیگر شهر بیشتر مورد استقبال خانواده که دارای فرزند کوچک هستند قرار گرفته است از این میان پارک آبی آدالند بسیار پر طرفدار است و با امکانات تفریحی و وسایل بازی متنوع شما را برای چندین ساعت سرگرم می نماید . آدالند در شش کیلومتری پارک آبی آکوا فانتزی و شهر کوش آداسی قرار دارد  و در این مجموعه  همچنین شاهد نمایش شاد و سرگرم کننده دلفین ها خواهید بود که حرکاتی نظیر توپ بازی و یا پرش از حلقه آنها برای بازدید کنندگان و به خصوص کودکان دیدنی خواهد بود.

دیدایما

منطقه تاریخی و باستانی دیدایما بعد از بنای دلفی در یونان باستان رتبه دومین تالار مذهبی مهم و بزرگ در جهان باستان را به خود اختصاص داده است . این مکان معرف تمدن و فرهنگ اقوام هلینمی بوده است.

جاذبه‌ های گردشگری مارماریس

شهر زیبا و ساحلی مارماریس شاید از نطر بسیاری گردشگران دور مانده باشد ولی زیبای بدون حد و مرز آن و آرامشی که در سواحل آن حکمفرماست باعث توجه و علاقه اروپائیان شده است . شهر مارماریس بیشتربه خاطر سواحل شنی و طلائی رنگ و آبهای زلال و فیروزه ای با منظره ای از کوههای سرسبز به شهرت رسیده است . مارماریس در استان موغله، در منطقه ای مابین دریای اژه و مدیترانه قرار گرفته است.

در ادامه این مطلب قصد داریم اطلاعات مختصری  در مورد برخی از جاذبه های آن در اختیارتان قرار دهیم :

سواحل مارماریس

شهر ساحلی و توریستی تور مارماریس دارای سواحل بسیار زیبایی است که همه امکانات تفریحی در آن فراهم آمده است . چه به دنبال شنا و یا برنزه کردن در زیر نور آفتاب باشید و چه بخواهید از تفریحات آبی هیجان انگیز لذت ببرید  با آمدن به این سواحل امکان تجربه و لذت از آن برای شما مهیا خواهد بود . گفتنی است طول این سواحل تا منطقه ایجملر ادامه می یابد و در طول این مسیر کافه ها و رستورانهای بسیاری پذیرای شما خواهند بود.

پارک های آبی مارماریس

شهر ساحلی مارماریس دارای پارک های آبی متعددی است که هر کدام از آنها دارای امکانات تفریحی متنوعی هستند و در تابستان مملو از گردشگر خواهند بود . و بدون آنکه متوجه شوید برای ساعتها در آن سرگرم خواهید بود.

دالیان

منطقه زیبای دالیان دارای شگفتی های طبیعی بیشماری است که دیدن همه زیبایی ها آن به چند روز اقامت در این منطقه می ارزد . دالیان جایی است که دریا به دریاچه می پیوندد و ساحل ایزتوزو ،حمام گل، کارتاکارتاس و شهر باستانی کائونوس از جمله دیدنی های پرطرفدار در این منطقه اند.

شهر دالیان در استان موغله و در منطقه ای مابین مارماریس و فتحیه قرار گرفته است . گردشگران می توانند با کرایه قایق برای گردش یک روزه عازم این منطقه شوند.

جاذبه های گردشگری در شهر ساحلی بدروم

شهر ساحلی تور بدروم  یک مقصد عالی برای سپری نمودن تعطیلات است . این شهر با وجود سواحل زیبا و پاک و آبهای فیروزه ای زلال همراه مورد توجه گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست . در سالهای اخیر امکانات رفاهی و اقامتی بسیار متنوعی در این شهر فراهم آمده که توجه گردشگران را به سوی خود جلب نموده است . کیفیت خدمات رسانی هتلهای این شهر بقدری بالا است که اکثر مسافران تمامی وقت خود را در داخل هتل صرف می کنند و ترجیح می دهند از امکانات رفاهی و تفریحات محیا شده در آن حداکثر استفاده را ببرند. اما این شهر دارای جاذبه های دیدنی منحصر بفردی است که اگر تمایل به شت و گذار در شهر را دارید وقت خود را بیهوده هدر نداده اید.

در ادامه مطلب سفر باتو برخی از دیدنی های این شهر را به شما معرفی می کنیم .

قلعه سنت پیتر

این قلعه در جنوب غربی بدروم قرار دارد و در سال ۱۴۰۲ میلادی توسط شوالیه های رودس و در طول جنگ های صلیبی بنا گردید .

موزه باستان شناسی زیر آب

موزه باستان شناسی زیر آب  در نزدیکی قلعه سنت پیتر واقع شده است. و در آن اشیا بسیار دیدنی کشف شده از زیر دریا به نمایش گذارده شده است .

 

پایان رپورتاژ آگهی