amsterdam-canals-netherlands-shutterstock

کشور زیبا و سرسبز هلند به وجود طبیعتی دل انگیز و مناظری زیبا و خیره کننده یکی از پرطرفدار ترین کشورهای قاره اروپا است. این کشور نسبت به دیگر کشور های این قاره دارای جمعیت زیادی است و پایتخت آن شهر آمستردام از جمله مقاصد محبوب گردشگری است و وجود کانال های متقاطع آب با چشم انداز زیبا ، آثار تاریخی شگفت انگیز و همچنین آسیاب های بادی ، نوار ساحلی طولانی، تلماسه یا تپه های شنی آن را به منطقه ای دیدنی تبدیل نموده است. اما بهترین فصل سفر به این کشور بهار است که در این موقع از سال میتوان به تماشای باغ های گلی رفت که شهرت جهانی دارند .

در ادامه برخی از دیدنی های این کشور زیبا را به اختصارشرح خواهیم داد پس با ما همراه باشید:

پروژه دلتا هلند

پروژه دلتا در تور اروپا در واقع مجموعه ای است مابین سال های 1950 تا 1997 در برخی استانهای این کشور اجرا گردید و هدف اصلی آن محافظت از بخش وسیعی از زمین های زی لند و هاند جنوبی در برابر آبهای دریا بود . و بواسطه آن سدها، آب بند، کانال و موانعی برای جلوگیری از برخورد موج ها طوفانی به سواحل این منطقه پدید آمد. همچنین جالب است بدانید این طرحها از سوی جامعه مهندسین شهرسازی آمریکا به عنوان یکی از عجایب هفتگانه در دنیای مدرن تلقی می گردد. که بازدید از این مناظر دیدنی بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

وریجتف شهر ماستریخ هلند

 وریجتف یکی از محبوب ترین و معروفترین میدان شهر در ماستریخ است که در جنوب این کشور واقع شده است . در این میدان آثار تاریخی منحصر بفردی نظیر کلیسای سنت سرواتیس و کلیسای جامع سنت جان به چشم می خورد. همچنین در همین مکان جشنها و فستیوال های بزرگی در طول سال برگزار می گردد. که آن را به مکانی شلوغ و پر رفت و آمد تبدیل نموده است.

موزه ریجکس هلند

بازدید از موزه با شکوه و شگفت انگیز ریجکس به یکی از پرطرفدارترین جاذبه های دیدنی در شهر آمستردام تبدیل شده است . این موزه در حال حاضر یکی از بزرگترین و معتبرترین موزه های  هنری و تاریخی در این کشور محسوب می گردد.  مجموعه بسیار بزرگی از نقاشی های دوران طلایی هنر در هلند  که شامل آثاری از هنرمندانی نظیر ورمیر و رمبرانت است در آن گرد آمده است. ساختمان این موزه دارای معماری بسیاری زیبایی است که البته در سال 2013 کاملا بازسازی گردید .

روستای نهر کودکان هلند

هلند سرزمین آسیاب های بادی است که برخی از آنها با قدمتی بیش از هزار سال هنوز پابرجا هستند.  بزرگترین مجموعه از آسیاب های بادی این کشور در منطقه ای به نام  روستای نهر کودکان قرار دارد.  این آسیاب های بادی اغلب با هدف خشک نمودن  آبهای اضافی در زمین های کم ارتفاع ساحلی ایجاد شده اند که به زمینهای زراعتی تبدیل شده اند . دیدن این مناظر زیبا در این طبیعت سبز و دوست داشتنی به یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار تبدیل شده است.

پارک هوگه ولوو هلند

پارک ملی حفاظت شده  هوگه ولوو یکی دیگر از مناطق دیدنی در کشور هلند است که دارای طبیعتی شگفت انگیز است . در این پارک بوته زارها، تپه های شنی و بیشه زارهای بسیار دیدنی به چشم می خورد . همچنین ساختمان موزه کرولر - مولر با اثاری ارزشمند از نقاشی های هنرمند مشهور ونسنت ونگوک نیز در همین مکان قرار گرفته است . گفتنی است امکان دوچرخه سواری در این پارک وجود دارد که اغلب دوچرخه های به ورت رایگان در اختیار گردشگران قرار می گیرد 

باغ های گل کوکنهوف هلند

باغ گل کوکنهوف بزرگترین باغ گل در دنیا ست که با چشم اندازی بسیار زیبا معرف پیشرفت چشمگیر صنعت پرورش گل و گیاه هلند به کل دنیاست . در این باغ گل سالانه در حدود هفت میلیون پیاز گل کاشته می شود که اغلب آنها تبدیل به گلهای لاله و سنبل و داوودی خواهند شد . بازدید از باغ کوکنهوف از آخرین هفته مارس تا اواسط ماه می امکان پذیر خواهد بود .

ساختمان شهرداری دلفت هلند

 بنای تاریخی در تور روسیه ارزان سفر باتو و بسیار باشکوه ساختمان شهرداری دلفت (Delft)، با معماری الهام گرفته از سبک رنسانس به یکی از جاذبه های دیدنی در این شهر تبدیل شده است . است. این بنا در ابتدا  توسط معمار مشهور هلندی به نام  هنریک دی کیسر طراحی گردید و در طول تاریخ دچار تغییرات بسیاری شد و در نهایت در قرن بیستم دوباره به سبک ساختمان های رنسانس بازسازی گردید.

جزایر فریسیان غربی هلند

جزایر فریسیان غربی که به آن وادن ایلاندن نیز می گویند ، در واقع مجمع الجزایری است که در دریای شمال و در سواحل هلند قرار گرفته است . و ادامه جزایر فریسیان شرقی در کشور آلمان می باشند . گشت و گذار در این منطقه به ویژه به هنگامیکه جزر و مد آب کم است ، امکان پذیر خواهد بود بویژه دوچرخه سواری در این محدوده بسیار پر طرفدار خواهد بود.  

پایان رپورتاژ آگهی