tafavote-afkare-servatmandan-va-foghara

این راز بر هیچ کس پوشیده نیست که همه‌ی ما انسانها آرزوی ثروتمند شدن را در سر می‌پرورانیم، اما برای خیلی از افراد این فقط یک آرزو باقی می‌مانددر تمام جوامع بشری همه بر این عقیده استوار هستند که با دست روی دست گذاشتن و با فکر و خیال به ثروت نخواهید رسیداین سؤال بوجود می‌آید که چرا روز به روز افراد معمولی و فقیر، فقیرتر و افراد ثروتمند، ثروتمندتر می‌شوند؟ جواب این سوال در طرز تفکر افراد نسبت به پول و ثروت است و نه در فکر و خیال و آرزوی پول داشتن.

یکی از دلایلی که باعث می شود افراد ثروتمند روز به روز ثروتمندتر شوند تغییر ذهنیت شان نسبت به پول ثروت است. انسان های فقیر به این فکر می کنند که ثروت دلیل تمام بدی ها، شرارت ها، بدبختی ها و نکبت هاست و خوب این به نوعی باور این اشخاص است و چون به این باور رسیده اند پس به خاطر همین است که روز به روز به فقیرتر می شوند.

اما انسان های ثروتمند ذهنیتشان این است که ثروت حلال تمام مشکلات است، ثروت ریشه تمام خوبی هاست، ثروت شانس آنها را برای ثروتمندتر شدن بیشتر و بیشتر می کند و به همین دلیل است که هرگز فقر را به چشم ندیده اند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است از تفاوت‌های بنیادی که بین افکار افراد ثروتمند و افکار افراد معمولی وجود دارد پرده برداردشما از این به بعد اختیار تام دارید که تفکرتان مانند کدام گروه باشد: ثروتمندان یا فقرا. پس سعی کنید که درست انتخاب نمایید.

با ما همراه باشید ....

1) تفکر افراد فقیر این است که پول و ثروت فقط بخشی از خوشبختی است اما افراد پولدار و ثروتمند بر این باور هستند که زندگی به وسیله پول راحت‌تر، بهتر و شادتر می‌شود.

ثروتمندان به دنبال خوشبختی هستند

2) این خوب است که شما دلسوزی و ترحم به دیگران را داشته باشید، اما اگر خودتان محتاج باشید چطور؟ افراد فقیر در ابتدا فکر دیگران را می‌کنند اما بر عکس افراد ثروتمند اول به فکر راحتی خود و خانواده‌شان هستند.

3) یکی از تفکرات بارز در افراد فقیر این است که منتظر شانس و شرایط مناسب هستند تا روزی بوجود بیاید، اما افراد پولدار و ثروتمند  و ثروتمند تمام زندگیشان سعی و تلاش می‌کنند و شرایط را خودشان بوجود می‌آورند.

افراد ثروتمند روی فرصت ها تمرکز دارند

4) افراد فقیر تمام عمرشان را درس می‌خوانند و تفکرشان بر این است که برای موفقیت باید سواد فراوان داشت. اما در عوض افراد ثروتمند برعکس آنها فکر می‌کنند. مانند بیل گیتس و استیو جابز که هر دو اشخاصی بودند که از دانشگاه انصراف دادند.

ثروتمندان افکاری بزرگ دارند

5) تفکر بارز دیگر از افراد فقیر این است که همیشه به گذشته فکر می‌کنند و جمله‌ی معروف "ای کاش" یا "اگر می‌توانستم" را بیان می‌کنند. اما افراد پولدار در حال زندگی می‌کنند و به اهدافشان در آینده فکر می‌کنند.

6) افراد ثروتمند و پولدار از خرج کردن پول خود لذت می‌برند و این نگرانی را به دل راه نمی‌دهند که پولشان کم می‌شود، در عوض افراد فقیر همیشه این ترس را در زندگی خود دارند که از پولشان کسر شود و از آن لذت نمی‌برند و در نهایت نیز همان پول را به واسطه‌ی ترس خود از دست می‌دهند.

ثروتمندان بازی کردن با پول را دوست دارند

7) برای فقیرها اجباری است که کارهایی را که دوست ندارند انجام می‌دهند اما بر عکس آن‌ها، افراد موفق و ثروتمند این اختیار را دارند که خودشان کارهای مورد علاقه‌شان را انتخاب کنند.

فقرا خوشبختی را در پول نمی بینند

8) کم توقع بودن در افراد فقیر واقعاً شایع است و دلیلش این است که فکر می‌کنند از نتیجه بدست آمده کمتر ضربه می‌خورند و اما ثروتمندان توقع زیادی از کار و نتیجه بدست آمده دارند. به خاطر همین است که افراد فقیر کمتر ریسک می کنند.

9) افراد فقیر خودشان کار می‌کنند و سر ماه حقوق دریافت می‌کنند و در عوض ثروتمندان از پول دیگران استفاده می‌کنند و روز به روز ثروتمندتر می‌شوند.

ثروتمندان کارفرمای خودشان هستند

10) افراد فقیر برای بدست آوردن پول تنها راهی که می‌دانند این است که با کار زیاد به ثروت می‌رسند، اما ثروتمندان با سیاست، آرامش و ریسک کار می‌کنند و ثروتمند می‌شوند.

11) لوکس زندگی کردن در زندگی افراد فقیر شایع است. آن‌ها تصور می‌کنند که باید بی مهابا پول‌هایشان را خرج کنند. اما افراد ثروتمندی که با سختی به اینجا رسیده‌اند پول‌هایشان را پس انداز می‌کنند و به فکر آینده هم هستند.

افراد فقیر از مشکلات فرار می کنند

12) استرس در بین افراد فقیر همیشه ناشی از پول است و می گویند که اگر پول نداشته باشی پس استرسی هم نداری اما ثروتمندان پول را مایه‌ی آرامش خود و خانواده می‌دانند.

افراد فقیر و ثروتمند با همنوعان خود معاشرت می کنند

13) ثروتمندان بیشتر روی خودشان سرمایه گذاری می‌کنند و سعی می‌کنند که چیزی یاد بگیرند اما افراد فقیر بیشتر به وقت گذرانی و خوش گذرانی می‌پردازند.

 افراد فقیر فقط آرزوی ثروت را دارند

14) افراد فقیر از ثروتمندان بدشان می‌آید و به دید منفی او را نظاره می‌کنند اما افراد ثروتمند، ثروتمندان را تحسین می‌کنند.

 افراد فقیر مدیریت پول خود را ندارند

15) ثروتمندان به ثروت رسیده‌اند چون اهل ریسک کردن بوده‌اند اما افراد فقیر منتظر شرایط نشسته‌اند و دست به ریسک نمی‌زنند.

 افراد ثروتمند سکان زندگیشان در اختیار خودشان است

16) هیجان در زندگی همه افراد ثروتمند شایع است و دست به کارهای هیجان انگیز می‌زنند و برعکس آنها افراد فقیر فقط آرامش و یکنواختی زندگی را طلب می‌کنند. 

سخن آخر

تمام این نکاتی که ارائه شد به نوعی به تغییر ذهن شما بر می گردد. اگر می خواهید ثروت واقعی را لمس کنید و مانند اشخاص ثروتمند زندگی کنید سعی کنید روی باورهای محدود کننده ذهنتان کار کنید. این باورها را از ذهنتان پاک کنید و بعد از آن به دنبال ثروت باشید.

این فایل صوتی را به صورت آنلاین گوش دهید