۷ ترفند تبلیغات و بازاریابی برای جذب مشتری

تأثیر تبلیغات و بازاریابی بر فروش محصول بر هیچ شخصی پوشیده نیست، اما برای اینکه روی افراد تأثیر بگذارید باید بودجه کافی در اختیار داشته باشید تا حرفی برای گفتن داشته باشید. یکی از رمزهای موفقیت در کسب و کار، تبلیغات و بازاریابی است. تبلیغات و بازاریابی از رموز اصلی موفق شدن در کسب و کار است و دغدغه هر شخصی در این مرحله جذب مشتری است. اگر شما هم از آن دسته از اشخاصی هستید که به دنبال مشتری هستید پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را مطالعه بفرمایید تا بتوانید ترفندهای جذب مشتری را فرا بگیرید.

اگر بتوانید تبلیغات و بازاریابی محصول خود را به شیوه‌ای صحیح و کاملاً برنامه ریزی شده انجام دهید، قطعاً پیشرفتی چشم گیر در فروش محصولتان بوجود خواهد آمد به شرط اینکه بدانید از چه راهی وارد شوید.

سوالی که اینجا به وجود می آید این است:

چگونه مشتریان خود را با تبلیغ مناسب مجذوب کنیم؟

در طول شبانه روز هزاران پیام تبلیغاتی از رسانه‌های مختلف اعم از تلویزیون، رادیو، بیلبوردهای تبلیغاتی، تراکت‌ها، روزنامه، مجله و ... ذهن مردم را درگیر خودش می‌کند و با این حجم عظیم از این پیام‌های بازاریابی و تبلیغاتی، بیشتر مردم توجهی ارتباطی با این گونه آگهی‌ها برقرار نمی‌کنند.

تبلیغات تلویزیونی یکی از بزرگترین روش‌های ارائه دهنده تبلیغات محسوب می‌شود و به غول تبلیغات معروف است. از مردم درخواست کنید که حداقل 6 مورد از پیام‌های بازرگانی و تبلیغاتی که زیاد آنها را دیده‌اند به خاطر بیاورند. با حجم عظیمی که در تلویزیون مشاهده می‌کنند حتماً چهره مردم دیدنی خواهد بود. به خاطر اینکه مردم گیج و سردرگم می‌شوند.

احتمالاً هر کدام که از نظر مردم جذاب‌تر و سرگرم کننده تر باشد آن را بیان می‌کنند. البته اگر نام آن را بدانند و اگر هم که ندانند فقط نحوه پخش شدنش را به خاطر می‌آورند. همچنین اگر در مورد تبلیغاتی که در روزنامه، مجله، اینترنت، ایمیل‌ها و ... بپرسید مطمئناً به خاطر نخواهند آورد.

به نظر شما مشکل کجاست؟

این نوع تبلیغات قدرت این که کاربر را مجذوب و میخکوب کند ندارد. شما باید آنقدر در این نوع تبلیغات خبره و قدرتمند باشید که کاربران با دیدن تبلیغات تان، محصول و خدمات تان را در ذهنشان تصور کنند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله سعی کرده 7 ترفند و اصول متوقف کردن و مجذوب کردن کاربر را ارائه دهد تا بتواند کمک شایانی به شما و کسب و کارتان برای جذب مشتری بیشتر داشته باشد.

با ما همراه باشید ....

ترفند اول: تبلیغ باید حسی داشته باشد که مشتری را به سمت خودش بکشد

تبلیغ باید حسی داشته باشد که مشتری را به سوی خودش بکشد

خوردن بستنی هم برای کودکان لذت بخش است و هم برای بزرگسالان. اگر تبلیغ را به بستنی تشبیه کنیم باید آنقدر قدرت داشته باشد که بتواند همه را به سوی خودش بکشد نه فقط به یک گروه خاص تعلق داشته باشد. اگر تبلیغ شما آنقدر قدرت و خلاقیت داشته باشد که وقتی کودکان آن را می‌بینند مجذوب آن شوند، پس می‌توانند بزرگسالان را هم مجذوب و میخکوب خود کنند و این از اصول پایدار در تهیه تبلیغ است.

ترفند دوم: تبلیغ باید مردم را به فعالیتی دعوت کند

تبلیغ باید مردم را به فعالیتی دعوت کند

تبلیغ قدرتمند به گونه‌ای است که باید مردم را به فعالیت و همکاری دعوت کند. این فعالیت و همکاری می‌تواند رفتن به فروشگاه، شرکت، بانک، ارسال پیامک و ... باشد. اگر تبلیغ شما قدرتمند باشد در همان تبلیغ اول مردم را متقاعد می‌کند که فعالیت و همکاری کنند.

ترفند سوم: تبلیغات احساسی درست کنید

تبلیغات احساسی درست کنید

احساسی که در تبلیغ وجود دارد واکنش مردم را در پی دارد. باید به گونه نیاز را در مردم ایجاد کنید که اگر خود را به جای آگهی قرار دهند چه کاری انجام می‌دهند. در ابتدا سعی کنید که نیاز مردم را بسنجید و سپس با درست کردن تبلیغات احساسی آنها را تحت تأثیر قرار دهید.

ترفند چهارم: تبلیغاتی که کنجکاوی را تحریک می‌کند، درست کنید

حس کنجکاوی در تبلیغات

سعی کنید به گونه‌ای تبلیغات خود را درست کنید که مردم بیشتر کنجکاو شوند که بررسی و تحقیق کنند. به طور مثال اگر تبلیغ شما این باشد که:

با زدن کد #45*123* و خرید از این سامانه یک ماشین لوکس برنده می‌شوید

در این نوع تبلیغات کاربر کنجکاو می‌شود که تحقیق کند این کد چیست و چه مزیتی برای وی دارد. پس سعی کنید که کنجکاوی مشترکان خود را تحریک نمایید تا مخاطبین و مشتریان بیشتری را به سمت خودتان جذب کنید.

ترفند پنجم: با تبلیغات خود مخاطبین خود را شگفت زده نمایید

 

تبلیغات شگفت انگیز

شگفت زده کردن مشتریان و مردم، کاری است که اغلب ارائه دهنده تبلیغات این کار را به نحو احسنت انجام می‌دهند. قرار این نیست که شما به همه‌ی مشتریان خود یک میلیون جایزه بدهید. همین که یک تیتر تهییج کننده، تصویری غیرقابل وصف، روش‌هایی غیر منتظره در افتتاح و عرضه محصول و ... به مشتریان خود ارائه نمایید این قدرت را دارد که بتواند مردم را مجذوب تبلیغات شما نماید و شگفت زده شود.

ترفند ششم: تبلیغات باید یک سری اطلاعات را به دیگران انتقال دهد

پیچاندن کلمه و جمله به صورتی کاملاً جذاب و خلاقانه برای ارائه و انتقال یک سری اطلاعات که باعث می‌شود شما کنجکاو شوید و به هر نحوی شده از این نوع تبلیغ اطلاعاتی کسب کنید. این نوع نوشتن برای مارک محصول استفاده می‌شود. اما اگر به گونه‌ای عادی نوشته و یا بیان شود امکان دارد که ارتباطی بین مخاطب و تبلیغات شما برقرار نشود.

ترفند هفتم: پا را از قوانین عادی تبلیغات فراتر نهید

پا را از قوانین عادی تبلیغات فراتر نهید

تبلیغات به صورت عادی همه به یک شکل است. اگر قرار است که محصول شما مانند این نوع تبلیغات باشد مطمئناً مخاطبین شما به تبلیغات توجهی نمی‌کنند. مردم به تبلیغاتی توجه می‌کنند که پا را از قوانین عادی تبلیغاتی که در حال حاضر وجود دارد فراتر نهد و به گونه‌ای دیگر مردم را جذب خود کند. برای این امر 2 راه وجود دارد:

الف) با مشاورین اهل فن صحبت کنید. به خاطر اینکه آنها مواردی را می‌دانند که هر شخصی نمی‌داند.

ب) تبلیغاتی که در رسانه‌های خارجی استفاده می‌شود اگر با آداب و رسوم و فرهنگ ما همخوانی داشته باشد قطعاً می‌تواند راهگشای کسب و کار شما باشد.

داستان سرایی در تبلیغات باعث شگفت زدگی مردم می‌شود و به گونه مسائل را بیان کنید که غیر منتظره باشد و در کل خلاقیت به خرج دهید. رمز موفقیت شما این است که خلاقیت داشته باشید و این قدرت را داشته باشید که مردم را میخکوب و مجذوب خود کنید.

فایل صوتی این مقاله را به صورت آنلاین گوش دهید