رفتارهایی که باید از ثروتمندان بیاموزیم

دید بیشتر مردم به ثروتمندان این است که آنها اشخاصی هستند که در زندگیشان کار نمی‌کنند و راحت طلب هستند و یا تمام ثروتشان را از شخصی به ارث برده‌اند. اما در کل همیشه به این شکل نیست. حدود 95 درصد افراد ثروتمند در طول زندگیشان سخت کار کرده‌اند و عادت‌های خوبی را در خودشان پرورش داده‌اند تا به اینجا رسیده‌اند. این عادت‌های خوب بر موفقیت‌های مالی و به استقلال مالی رسیدن آنها کمک قابل توجهی کرده است.

این اشخاص اعتقاد دارند که برای ثروتمند شدن باید عادت‌های خوبی را در خود پرورش دهند تا بتوانند نوع نگرش خود را به زندگی، پول، ثروت و آرامش در زندگی تغییر دهند. این عادت‌های خوب اگر تداوم داشته باشد به موفقیت می‌انجامد. عادت‌های خوبی مانند یادداشت کردن اهداف، نوشتن لیست کارهای مهم روزانه، مثبت فکر کردن، روحیه و انگیزه داشتن، مطالعه کردن به صورت روزانه، ورزش و تمرین کردن، مدیریت زمان و مکان و ... همه و همه رسیدن به موفقیت را تسریع می‌بخشد.

اما در عوض اگر رفتارهای بد مانند نداشتن هدف، مطالعه نکردن، منفی فکر کردن، با افراد منفی وقت گذراندن، ورزش نکردن و ... را ملکه‌ی ذهن و زندگی خود کنند قدم به قدم به فقر نزدیک‌تر می‌شونداین اشخاص ثروتمند هستند که در زندگیشان سرآمد دیگران هستند و برای رسیدن به اهدافشان برنامه ریزی و سعی و تلاش می‌کنند. پس سعی کنید مانند آنها فکر کنید و اقدام و عمل کنید.

تیم "کافه نیاز" مایل است در این مقاله عادت‌های خوبی که ثروتمندان از آن بهره برده‌اند تا به موفقیت و ثروت برسند را بیان کند. توجه به این عادت ها می تواند از شما هم شخصی موفق و ثروتمند بسازد.

با ما همراه باشید ....

عادت اول: 

حدود 80% اشخاص ثروتمند برای رسیدن به اهدافشان روی انجام دادن آن تمرکز می‌کنند. در حالی که 20% افراد فقیر این تمرکز را روی اهدافشان دارند.

 ثروتمندان و تمرکز روی اهداف

عادت دوم: 

تقریباً 65% اشخاص ثروتمند روزانه و در مواقعی که وقت آزاد دارند در حال گوش دادن به فایل‌های صوتی انگیزشی هستند و در مقابل آنها 25% افراد فقیر هفته چند بار این کار را انجام می‌دهند.

گوش دادن به فایل‌های صوتی

عادت سوم:

حدود 85% اشخاصی که ثروتمند و پول دار هستند لیست اهدافی دارند که در آینده باید انجام دهند و در عوض 15% انسان‌های فقیر از این لیست‌ها استفاده می‌کنند.

 لیست اهداف

عادت چهارم: 

کتاب خواندن نزد افراد ثروتمند و والدین آنها زیاد است. والدین اشخاص ثروتمند در ماه سعی می‌کنند که چند کتاب برای فرزندشان بخوانند و این مورد نزد اشخاص فقیر بسیار کمتر است. این عادتی خوب است که از والدین به فرزندان منتقل می شود.

 کتاب خواندن افراد ثروتمند

عادت پنجم:

آپدیت کردن و به روز رسانی اطلاعات در زمینه کاری نزد اشخاص ثروتمند به صورت روزانه انجام می‌شود اما انسان‌های فقیر سعی می‌کنند هفتگی یا به صورت ماهانه این کار را انجام دهند.

 اشخاص ثروتمند همیشه اطلاعات کاری خود را به روز رسانی می کنند

عادت ششم:

ثروتمندان آن چیزی که در ذهنشان است و شبانه روز به آن فکر می‌کنند را به دیگران می گویند و سپس به آن عمل می‌کنند و در عوض اشخاص فقیر فقط به مواردی که علاقه دارند فکر می‌کنند.

 افراد ثروتمند به اهدافشان فکر می کنند

عادت هفتم:

انسان‌های ثروتمند با سحرخیزی به همه کارهای خود می‌رسند و سعی می‌کنند که روزانه 2 الی 3 ساعت زودتر از خواب بلند شوند و این مورد در نزد اشخاص فقیر بسیار کمتر است.

 سحرخیزی در افراد ثروتمند

عادت هشتم:

انسان‌های ثروتمند و پول دار به شانس و تقدیر اعتقاد ندارند و خودشان این فرصت‌ها و شانس‌ها را به وجود می‌آورند. اما در عوض انسان‌های فقیر منتظر شرایط خوب هستند و اعتقاد راسخی به شانس و تقدیر دارند.

 افراد ثروتمند به شانس اعتقاد ندارند

عادت نهم:

انسان‌های ثروتمند از شکست‌هایی که در زندگی می‌خورند درس عبرت می‌گیرند و آن‌ها را به موفقیت تبدیل می‌کنند و اما در عوض شکست پایان کار افراد فقیر است.

 انسان‌های ثروتمند از شکست‌هایی که در زندگی می‌خورند درس عبرت می‌گیرند

عادت دهم:

ارتباط با مردم نزد افراد ثروتمند همیشه در حال بهبود و تقویت است اما در این میان، این گونه ارتباط‌ها برای افراد فقیر معنا و مفهومی ندارد.

سخن آخر

این مقاله هر چند کوتاه بود اما با آماری که به شما ارائه داد میزان امید به زندگی و آینده نگری در افراد موفق و ثروتمند را  نشان داد. این اشخاص با همین عادت هایی که به صورت ناخودآگاه انجام می دهند به ثروت و موفقیت های زیادی دست پیدا کرده اند.

این فایل صوتی را به صورت آنلاین گوش دهید