عجله در کسب درآمد از کسب و کار اینترنتی

بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی همان طور که با سرعت بالا مثل قارچ رشد می کنند، با همان سرعت رشد هم از بین می رونددلیل اصلی این رویه ای که این سایت ها در پیش گرفته اند، فقط نداشتن صبر و حوصله است و شاید اصلی ترین دلیل این بی حوصلگی را می توان نداشتن تجربه لازم در زمینه ی اینترنت و مدیریت سایت دانست. البته قابل توجه است که از این نوع اشخاص در کسب و کارهای اینترنتی کم نیستند که صبر کافی در این مورد نداشتند تا بتوانند ثمره ی این کار را بچشند.

اگر شما بهترین سایت دنیا با تمام امکاناتی که تصورش را می کنید در اختیار داشته باشید اما از صبر و حوصله ی لازم برای گسترش کسب و کار خود برخوردار نباشید، مطمئن باشید به زودی شروع شما تبدیل به یک پایان غم انگیز خواهد شد و این پایانی است که خیلی از کسب و کارها به زودی سمت آن می روند.

شاید به جرأت بتوان گفت که کسب و کارهای اینترنتی تنها نوعی از کسب و کارها به شمار می رود که نیاز به صبر و حوصله ی بیشتری دارد به خاطر اینکه حداقل باید یک سال زحمت بکشید و بعد از آن به کسب درآمد کنید. همین زمان زیاد باعث شده تا اینترنت به گورستانی از سایت های مُرده تبدیل شود که مدیران این سایت ها فقط به علت برخوردار نبودن اطلاعات کافی و همچنین صبر و حوصله و شروع به راه اندازی سایت می کنند.

حرف اول در زمینه ی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی بعد از داشتن مهارت و توانایی های لازم را فقط صبر و حوصله می زند و تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است به شما نشان دهد که چرا باید از صبر و حوصله ی زیاد برخوردار باشید و از همه مهمتر یک دید بلند مدت نسبت به کسب و کارتان داشته باشید.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: مهمترین ویژگی افراد موفق در کسب و کار اینترنتی

مهمترین ویژگی افراد موفق در کسب و کار اینترنتی

افراد موفق در حوزه ی کسب و کارهای اینترنتی عادت های خوبی را در خودشان پرورش داده‌اند تا به موفقیت برسند. عادت هایی که بیشتر آن را با تلاش فراوان خود به ارث برده اندیکی از خصوصیاتی بارزی که می توان برشمرد، صبر، حوصله، سعی و تلاش زیاد است. این ویژگی ها از عادت های مثبت و توام با تلاش زیاد است و همین امر در کسب و کارهای اینترنتی باعث شده تا خیلی از سایت ها به درجه های بالایی از موفقیت برسند.

مدیران همین سایت ها با صبر، حوصله، اعتقاد، باور و ایمان راسخی که داشته اند به موفقیت رسیده اند و در همین راستا فقط روی هدف خود تمرکز کرده اند و به مرور زمان این اهداف آنها را به ثروت های زیادی رسانده است.

نکته ی دوم: ویژگی اشخاصی که عجله می کنند

ویژگی اشخاصی که عجله می کنند

بر عکس افراد صبور، اشخاصی که از صبر و حوصله کافی برخوردار نیستند همان کسانی هستند که به خودشان و کاری که می کنند ایمان و اعتقاد و اعتماد لازم را ندارند و تفکرات منفی در ذهنشان آنها را از رسیدن به هدفشان باز می دارد. این اشخاص جزء همان دسته از افرادی هستند که سایت هایی با رشد زیاد تولید می کنند و بعد از مدتی آن را رها می کنند و این سوال پیش می آید که:

دلیل اینکه خیلی از اشخاص در راه اندازی و به درآمد رسیدن کسب و کارهای اینترنتی عجله می کنند چیست؟

دلیل این امر این است که زمانی که بیوگرافی اشخاص موفق در این زمینه را می خوانند تصورشان بر این است که این اشخاص یک دفعه و یک شبه به این همه ثروت رسیده اند و در کارشان موفق شده اند. اما این تصور کاملاً واهی و اشتباه است. اشخاص موفق در زمینه ی کسب و کارهای اینترنتی صبر فوق العاده زیادی داشته اند و متحمل شکست های پی در پی شده اند.

از جمله:

1. جف بیزوس موسس سایت آمازون که حدود 5 سال هیچ درآمد قابل توجهی نداشت. اما آنقدر صبر کرد تا الان یکی از بزرگترین سایت های دنیا در زمینه ی فروش آنلاین است.

2. فیسبوک که هم اکنون بزرگترین شبکه اجتماعی در دنیا محسوب می شود نزدیک به 2 میلیارد کاربر فعال در تمام سطح دنیا به خود اختصاص داده است و 14 سال زحمت کشیده است تا به اینجا رسیده است.

این نمونه ها تنها مواردی نیست که با صبر و حوصله و پشتکار به اینجا رسیده اند. پس به این نکته توجه داشته باشید که باید صبر و تلاش و حوصله به خرج دهید تا روزی به موفقیت برسید.

نکته ی سوم: چرا برای کسب درآمد و موفقیت در زمینه کسب و کار اینترنتی، نباید هرگز عجله کرد؟

برای کسب درآمد و موفقیت در زمینه کسب و کار اینترنتی عجله نکنید

تصور کنید که با سرعت 100 کیلومتر رانندگی می کنید. اگر به مناظر اطراف نگاه کنید با سرعت از کنار شما رد می شود. اما اگر سرعت خود را به 30 کیلومتر برسانید مناظر را به راحتی می توانید مشاهده نمایید.

در کسب و کارهای اینترنتی هم به اینگونه باید عمل کرد. ممکن است با این عجله های بی مورد فرصت های کوچک و بزرگی که در مسیر راه است را نادیده بگیرید و چه بسا که راه برگشتی هم نباشد و نتوانید آن را جبران کنید. بزرگترین دارایی شما که همان زمانی هست که در اختیار دارید و اگر مدیریت زمان را بلد نباشید فرصت جبرانی نخواهد بود.

نکته ی چهارم: معایب عجول بودن در کسب درآمد از کسب و کار اینترنتی را بدانید

معایب عجول بودن در کسب درآمد از کسب و کار اینترنتی

هر کسب و کاری یک عیب و ایرادی دارد و دانستن عواملی که باعث می شود شما به موفقیت نرسید میتواند کمک بزرگی به شما کند و کسب و کارهای اینترنتی هم از این امر مستثنی نیستند و در اینجا چند عیب عجله کردن را بیان می کنیم:

* عیب اول: عجول بودن همیشه به یک عادت دائمی تبدیل می شود

* عیب دوم: عجله کردن باعث می شود که شما در تصمیماتی که می گیرید دچار اشتباه بشوید

* عیب سوم: زمانی که عجول هستید ایده های جذابی که در مسیر راه است به ذهنتان خطور نمی کند

* عیب چهارم: فرصت های جدید یکی پس از دیگری را از دست می دهید

* عیب پنجم: عجول بودن باعث می شود نه تنها در این زمینه بلکه در هیچ کاری موفق نشوید

نکته ی پنجم: از مزیت های صبر کردن در کسب و کار اینترنتی اطلاع داشته باشید

مزیت های صبر کردن در کسب و کار اینترنتی

مزیت اول: صبور بودن باعث می شود که در زندگی همیشه آرام باشید

مزیت دوم: تصمیم هایی به موقع، مناسب و در عین حال درست بگیرید

مزیت سوم: ایده ها را جذب و بسته به نوع خلاق بودنش آن را در کسب و کار خود پیاده سازی نمایید

مزیت چهارم: فرصت های کوچک و بزرگ را تبدیل به ایده های پول ساز نمایید

مزیت پنجم: موفقیت شما حتمی و کسب و کار شما پیشرفت خواهد کرد

سخن آخر

رمز موفقیت شما نه تنها در کسب و کارهای اینترنتی بلکه در تمام زمینه های کاری این است که صبر و حوصله داشته باشید و به کاری که می کنید اعتقاد، ایمان و عشق داشته باشید. اگر به کاری که می کنید علاقه نداشته باشید مطمئن باشید که به زودی از چرخه رقابت باز خواهید ماند.

در کارتان باید تلاشی بی وقفه داشته باشید و سعی کنید که هدف خواصی را دنبال کنید. این عمل درست است که ممکن است که ماهها طول بکشد اما روزی کاربرهای اینترنتی محتوای تولید شده شما را به اشتراک خواهند گذاشت و شما در سطح اینترنت زبانزد خواص و عام خواهید شد و آن زمان است که نتیجه این همه تلاش را خواهید گرفت.

امید داریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد که کمی به موفقیت خود در کسب و کارهای اینترنتی نزدیک تر شوید.

این فایل صوتی را به صورت آنلاین گوش دهید