روش تصویر سازی ذهنی مثبت چیست؟ 

ضمیر ناخودآگاه، ضمیری واقعاً احمق است. شاید از شنیدن این جمله تعجب کنید اما، این واقعیت دارد. به این شکل که شما هر چیزی را که به ضمیر ناخودآگاه خود بدهید او باور می‌کند.

اگر به این ضمیر بگویید که "من بدبختم" مطمئناً این ضمیر باور می‌کند و از آن به بعد مواردی که باعث بدبختی و شکست در زندگی شما می‌شود را به شما نشان می‌دهد. افراد ناموفق، بدبختی‌ها، شکست‌ها، قرض‌ها و ... را به زندگی شما دعوت می‌کند.

اما بر عکس اگر به ضمیر خود بگویید "من موفقم" یا "من ثروتمندم" این ضمیر این سخن شما را به عنوان یک دستور دریافت می‌کند و کم کم به عنوان باور در ذهن شما رخنه می‌کند. این رخنه کردن باعث می‌شود که ضمیر ناخوآگاه هم افراد موفق، ثروت، موقعیت‌های اجتماعی خوب، روابط اجتماعی و خانوادگی فوق العاده و ... را برای شما مهیا می‌کند. حالا شما کدام را انتخاب می‌کنید؟

تصویر سازی ذهنی چگونه کار می‌کند؟

نحوه ی کارکرد تصویر سازی ذهنی چگونه است

تصویر سازی ذهنی بیشتر مواقع استراحت و خواب کار می‌کند. به این شکل که شما مواقع خواب به چیزهایی که دوست دارید و یا برعکس به مواردی که دوست ندارید اتفاق بیفتد، فکر می‌کنید و تصویر آن را در ذهن خود تجسم می‌کنید.

حالا همین تصویر سازی ذهنی را با ضمیر ناخودآگاه ادغام کنید. اگر مدام به یک مورد خاص مانند شکست در کسب و کار فکر و آن را در ذهن خود تجسم کنید و همچنین با استفاده از تلقین‌های منفی به ضمیر ناخودآگاه خود دستور دهید، مطمئن باشید که اتفاقی که نمی‌خواهید رخ می‌دهد و همان شکست در کسب و کار است. تصویر سازی ذهنی، تجسم خلاق و رؤیایی صادقانه است. شما به هر چیزی که فکر کنید اتفاق می افتد و به صورت جسم در برابر شما ظاهر می‌شود. اما ... اما این موردی که ارائه شد به یک باره اتقاق نمی‌افتد. امکان دارد چند روز، ماه و یا حتی سالها زمان ببرد.

چرا به این شکل است؟

به این خاطر که به باور ما بستگی دارد. بعضی مواقع ما به ضمیر ناخودآگاه خود دستور می‌دهیم اما این دستور با جدیت کامل نیست و این باعث می‌شود که این دستور خیلی جدی گرفته نشود.

توانایی تصویر سازی ذهنی چه اندازه است؟

توانایی تصویر سازی ذهنی چه اندازه است؟ 

تصویر سازی ذهنی با کمک گرفتن از ضمیر ناخودآگاه قدرتی فوق العاده دارد. به خصوص اگر با افکار منفی همراه باشد. به خاطر اینکه افکار منفی 70 برابر افکار مثبت قدرت دارند و همین باعث می‌شود که شما با تصویری از چیزی که می‌خواهید اتفاق بیفتد، به رخ دادن آن سرعت ببخشید. اما اگر همین افکار مثبت و منفی با احساسات هیجان انگیزی توام باشد خیلی سریع‌تر اتفاق می افتد.

تصویر سازی ذهنی با موارد مثبت هم می‌تواند زندگی شاد، مفرحی را برای شما بوجود بیاورد. مثبت فکر کردن و مثبت اندیشی متاسفانه قدرت ضعیف‌تری نسبت به افکار منفی دارد و به خاطر همین است که اکثر افراد جامعه فقیر و دارای افکاری منفی گرایانه هستند. اما اگر برنامه ریزی داشته باشید که با جملات تاکیدی مثبت و تصویر سازی و فکر کردن به موارد مثبت و روحیه بخش زندگی کنید، مطمئن باشید که زندگی شما به مانند خیلی از افراد موفق جامعه خواهد بود.

چگونه تصویر سازی ذهنی مثبتی داشته باشیم؟

چگونه تصویر سازی ذهنی مثبتی داشته باشیم؟

تصویر سازی ذهنی قدرتی فوق العاده دارد و به خاطر اینکه این مورد را به سمت و سوی مثبت سوق دهیم باید از توانایی تمرکز ذهن بر موارد مثبت کمک بگیریم. همین مورد کوچک اگر رعایت شود، در زندگی شما تغییر بزرگی رخ خواهد داد.

یک مثال:

تصور کنید که در جاده‌ای در حال حرکت هستید و در همان حال به یک تصادف فکر می‌کنید و تصویر این تصادف را در ذهن خود تجسم می‌کنید. برای این که این تصویر سازی کامل نشود و بر روی آن تمرکز نداشته باشید، می‌توانید سریع آن را با موارد مثبت جایگزین کنید. به طور مثال می‌توانید به خرید کردن با خانواده، بازی با فرزندتان، تماشای فوتبال و ... و روی هر چیزی که مثبت باشد فکر و تمرکز کنید. این روشی است که خیلی کاربرد دارد و به راحتی می‌توانید آن را عملی کنید.

سخن پایانی:

آیا شما اجازه می‌دهید که هر چیز کثیفی و تهوع آوری وارد خانه شما شود؟

پس اجازه ندهید هر فکر منفی، کثیف و تهوع آوری وارد ذهن شما شود. در اوایل شاید کار سختی باشد اما راحت‌تر از آن کاری نیست و بسیار ساده است.

سعی کنید با دنبال کردن افکار مثبت خود این آزادی ذهنی را از خود نگیرید و خود را در قفس افکار منفی زندانی نکنید. از همین الان سعی کنید به افکار مثبت فکر کنید و با استفاده از تصویر سازی ذهنی زندگی شادی برای خودتان رقم بزنید.

 

دانلود PDF این مقاله