چگونه بازدید سایت خود را افزایش دهم؟ 

مهم‌ترین نوآوری در دهه‌های اخیر بدون شک، اینترنت است که با داشتن میلیون‌ها کاربر کسب و کارهای زیادی را به خودش جلب کرده است. داشتن سایت کار راحتی است اما سخت‌تر از آن نگه داشتن آن است و دقیقاً به مانند یک کودک باید آن را تر و خشک کرد. این نکته حائز اهمیت است که اینترنت دنیایی مدرن و ناشناخته است که بستر مناسب برای کسب و کارهای آنلاین را فراهم کرده است و با پیشرفت دنیای وب، کاربران آن هم روز به روز در حال زیاد شدن هستند و همین کاربران اگر سایتی را در اینترنت پیدا کنند که محتوای تولید شده‌ی ناب را عرضه می‌کند به او اعتماد می‌کنند و روز به روز بر بازدید کنندگان آن سایت افزوده می‌شود.

داشتن بازدید کننده یعنی همه چیز. یعنی داشتن مشتری، فروش محصول، کسب ثروت و در نهایت کسب شهرت و محبوبیت و تیم "کافه نیاز" در این مقاله سعی دارد نکاتی در مورد افزایش بازدید سایت به شما ارائه دهد تا بتوانید درآمد آنلاین خودتان را دو چندان کنید.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: تولید محتوای ناب

تولید محتوای ناب و افزایش بازدید سایت 

محتوای تولید شده توسط خودتان و ارسال آن در وب سایت یا وبلاگتان می‌تواند بازدید کنندگان سایتتان را زیادتر کند. اگر نمی‌توانید تولید محتوا داشته باشید با استخدام شخصی می‌توانید این امر را به وی بسپارید و یا می‌توانید از سایت‌های دیگر مطلب برداشت نمایید اما با ذکر منبع. اگر بدون ذکر منبع این کار را انجام دهید نه تنها کاربران شما را فراری می‌دهد بلکه سایت گوگل هم شما را جریمه خواهد کرد.

نکته ی دوم: محتوای تولید شده خودتان را به صورت PDF در سایت قرار دهید

محتوای تولید شده خودتان را به صورت PDF در سایت قرار دهید 

یکی از موارد مهم در تولید محتوا این است که زمانی که محتوای خود را تولید کردید آن را به صورت فایل دانلودی PDF با ذکر لینک سایت در زیر آن قرار دهید. این کار شما 2 مزیت دارد:

اول اینکه: کاربر محتوای تولیده شده شما را می‌تواند در گوشی یا کامپیوتر خودش ذخیره کند.

دوم اینکه: هر زمان که این فایل به اشتراک گذاشته شد، کاربران می‌توانند با کلیک روی لینک شما وارد سایت شوند و این یعنی سایت شما به یک برند تبدیل می‌شود و همین برند شدن می‌تواند بازدید کننده بیشتری را نصیب سایت تان کند.

نکته ی سوم: انتخاب تیتر مناسب

انتخاب تیتر مناسب و افزایش بازدید سایت 

اگر توجه کرده باشید در روزنامه‌ها صفحه‌ی اول مهمترین صفحه است که با زدن تیترهایی جذاب مشتریان خود را جذب می‌کند. برای محتوای تولید شده توسط شما هم بایستی به همین شکل عمل کنید. هر چه قدر تیتر مطلب شما مناسب‌تر و جذاب‌تر باشد به طبع بازدید کنندگان بیشتری هم دریافت خواهید کرد.

برای اینکه تیترهای جذاب تری ایجاد کنید می توانید از تیترهایی که رقبایتان استفاده می کنند بهره ببرید. سعی کنید در گوگل مطلب مورد نظرتان را جستجو کنید و سپس با استفاده از تیترهایی که در صفحه ی اول گوگل وجود دارد به شکلی متفاوت تر برای محتوای خودتان یک تیتر جذاب انتخاب کنید اما نه دقیقاً عین تیتر آنها. همچنین سعی کنید از اعداد و سال هم استفاده کنید

نکته ی چهارم: در مطالب خود از عکس استفاده نمایید

در مطالب خود از عکس استفاده نمایید 

استفاده از عکس مرتبط با موضوع در مطلب و محتوای تولید شده، جدا از اینکه کاربران را بیشتر در سایت نگه می‌دارد، همچنین باعث می‌شود خستگی چشم در بر نداشته باشد. عکس‌هایی که در مطلب قرار می‌دهید هم مرتبط باشد و هم با استفاده از برنامه فتوشاپ روی آن متنی از مطلب با ذکر نام سایت خودتان را بنویسید. این کار شما بیشتر روی ذهن مشتری کار می‌کند.

نکته ی پنجم: تا جای ممکن از تبلیغات و آگهی کمتر استفاده کنید

تا جای ممکن از تبلیغات و آگهی کمتر استفاده کنید 

موردی که به تازگی در بیشتر سایت‌ها باب شده این است که مکان‌ها و فضاهای خالی از وب سایت و وبلاگشان را برای درج آگهی و تبلیغات قرار داده‌اند و این امر باعث می‌شود که حواس کاربر پرت و فرار را ترجیح دهد. در ضمن هر چه قدر آگهی و تبلیغات به خصوص تبلیغات بنری زیادتر باشد تأخیر در بارگزاری سایت شما خواهد داشت و این مورد کوچک هم باعث می‌شود که مشتریان شما بازدید کمتری از سایت داشته باشند.

نکته ی ششم: اضافه کردن برچسب در مطالب

 اضافه کردن برچسب در مطالب و افزایش بازدید سایت

مهم‌ترین مورد در تولید محتوا و قبل از انتشار آن در سایت، اضافه کردن برچسب است که کاربران آن مطالب شما را در گوگل جستجو می‌کنند. سعی کنید برچسب‌ها با موضوع و متن به کار رفته در محتوا مرتبط باشد و همچنین برچسب‌ها را به گونه‌ای انتخاب کنید که فکر می‌کنید کاربران شما آن را در موتورهای جستجو، بیشتر سرچ می‌کنند.

نکته ی هفتم: مطالب سایت را دسته بندی کنید

 دسته بندی مطالب سایت و افزایش بازدید سایت

سعی نمایید در کنار مطالب درج شده در سایت، دسته بندی مطالب دیگر را هم ذکر نمایید. این مورد دو منفعت برای شما دارد:

اول اینکه: کاربر به راحتی می‌تواند مطالب مورد نیاز با روحیه‌ی خودش را پیدا کند.

دوم اینکه: کاربر نیازی نمی‌بیند که در سایت جستجو نماید و مطلب مورد علاقه‌اش را پیدا کند.

اما یک نکته را فراموش نکنید:

هر چه قدر اختصاصی تر در یک مورد خاص مطلب بنویسید به طور حتم بازدید کننده های بیشتری را به دست می آورید تا اینکه بخواهید در مورد همه چیز مطلب تهیه کنید.

نکته ی هشتم: قالب سایت خودتان را منحصر به فرد طراحی کنید

 منحصر به فرد بودن قالب سایت و افزایش بازدید سایت

طراحی و قالب سایت همان گونه که برای شما مهم است برای کاربران نیز مهم و یکی از تأثیر گذارترین بخش‌های سایت است. سعی کنید که به گونه‌ای این مورد را پیاده سازی نمایید که همیشه تصوری خوب از شما و سایتتان در ذهن مشتری باقی بماند.

نکته ی نهم: بک لینک واقعی بگیرید

بک لینک واقعی و افزایش بازدید سایت

مشهور شدن شما بستگی به تعداد لینک‌هایی که دیگر سایت‌ها به شما می‌دهند، دارد. پس در این مقطع هر چه قدر بهتر عمل کنید به طور حتم دیگر وب سایت‌ها در جای جای سایتشان در مورد شما صحبت می کنند و لینک سایتتان را در سایت خودشان قرار می دهند. این مورد با ارائه محتوای تولید شده می‌تواند افزایش بازدید را برای شما به همراه داشته باشد.

نکته ی دهم: در فروم های فارسی مشارکت داشته باشید

مشارکت در فروم های فارسی و افزایش بازدید سایت 

اگر مایل هستید که کاربران بیشتری سایت و مطالب شما را بخوانند و بازدید کننده بیشتری داشته باشید، می‌توانید از انجمن‌های گفتگو یا همان فروم های فارسی استفاده نمایید. در این سایت‌ها میلیون‌ها کاربر وجود دارد که می‌توانید لینک سایت خودتان را در پروفایل، تاپیک های اجرا شده توسط شما و همچنین در پاسخ‌هایی که به دیگر کاربران می‌دهید، قرار دهید و این از نظر گوگل ارزش فوق العاده ای دارد. با اشتراک گذاری مطالب خودتان در این سایت‌ها و قرار دادن لینک، کاربران زیادی را به سایت خود دعوت می‌کنید.

نکته ی یازدهم: از شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایید

مشارکت در شبکه‌های اجتماعی و افزایش بازدید سایت 

در دنیای مدرن وب، شبکه‌های اجتماعی بیشتر از وب سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما هم با عضو شدن در این شبکه‌ها اعم از اینستاگرام، توییتر، فیسبوک، لینکدین و ... و همچنین به اشتراک گذاری مطالب خود می‌توانید بازدید کننده بیشتری را دریافت کنید. سعی کنید در این شبکه‌ها در گروه‌ها و انجمن‌ها عضو شوید و به سؤالات آنها پاسخ دهید و لینک سایت و مطالب خودتان را نیز در آن قرار دهید.

سخن آخر

برای اینکه کاربران بیشتری را دعوت کنید سعی کنید که:

1. محتوا و مطالب سایت را خودتان تولید کنید تا دیگر سایت‌های از مطالب شما کپی برداری کنند و با ذکر منبع در سایتشان، بازدیدکننده بیشتری نصیب شما شود. برای بار اول و دوم سخت است اما به مرور زمان در کار خود به درجه‌ی استادی خواهید رسید.

2. کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند به صورت ناخودآگاه به سمت پست‌های آخری که شما ارسال کرده‌اید می‌روند و سه الی چهار خطی که در مورد آن نوشته‌اید نقشی مهم در جذب آن خواهد داشت.

3 محتوای تولید شده خودتان را ویرایش کنید تا بدون غلط املایی باشد. برای این کار می‌توانید از برنامه ویراستیار استفاده نمایید.

4. سعی کنید که محتوای خود را در زمان‌های خاص که بیشترین بازدید کننده در سطح وب وجود دارد منتشر کنید که معمولاً بین ساعت 8 تا 11 صبح است. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید می‌توانید از قبل مطالب را آماده نمایید و در سایت قرار دهید و زمان بندی کنید که خود سایت این کار را سر یک ساعت مشخص منتشر کند.

5. سعی کنید که توجهتان بر این باشد که کاربرانی که وارد سایت می‌شوند را در سایت نگه دارید نه اینکه فقط وارد سایت شوند. از نظر گوگل قسمت دوم مهمترین مورد است. این یعنی محتوای کاربرپسند تولید کنید. یعنی به گونه‌ای باشد که مشتری کنجکاو شود و مطالب شما را تا آخر بخواند.

6. مطالب خودتان را برای کاربران منتشر کنید نه برای گوگل. این کار شما باعث می‌شود که کاربران مجدداً به سایت شما برای دریافت مطالب بیشتر برگردند و این یعنی بازدید بیشتر و بالا رفتن آمار سایت در جستجوهای گوگل.

7. مطالب بلاگ خودتان را با چند مورد که در نوشتن و تولید آن واقعاً استاد هستید شروع کنید. دلیل دارد. دلیلش این است که کاربران در مورد مطلب از شما سؤال می‌پرسند و اگر شما نتوانید جواب آنها را بدهید وجهی شما و سایتتان زیر سؤال خواهد رفت و برای دفعات بعد وارد سایت شما نخواهند شد.

8. در مطالب خود به مطالب قدیمی‌تر هم لینک بدهید. آمار نشان می‌دهید که کاربران این کار را بیشتر می‌پسندند تا اینکه بخواهید با قرار دادن مطالب مرتبط آن‌ها را وادار کنید که به آنجا هم سرکشی کنند و این کار نیز از نظر سئو و بهینه سازی سایت فوق العاده مهم است.

9. پس از نوشتن محتوا سعی کنید در ابتدا خودتان از اول تا آخر آن را بخوانید و تمام نواقص کار را برطرف نمایید اعم از ویرایش و املاء صحیح کلمات و سپس اقدام به انتشار آن نمایید.

 اینفوگرافیک افزایش بازدید سایت از تولید محتوا

این موارد تنها مواردی نیست که می‌توانند افزایش بازدید کننده سایت را برای شما به همراه داشته باشند اما مهمترین موارد آنها است. پس سعی نمایید با برطرف کردن نواقص کار بازدید کنندگان بیشتری را به سایت خود دعوت نمایید.