adate-afrade-movafagh

انسان‌های موفق عادت‌های خوبی را در خودشان پرورش می‌دهند که مسیر موفقیت را کوتاه‌تر می‌کند و در همین مسیر افراد ناموفق فقط شکست می‌خورند و از چرخه‌ی رقابت کنار می‌روند.

این عادت‌ها بستگی به استعداد استثنایی یا داشتن شانس و ... ندارد. در اصل شانسی هم وجود ندارد و همین انسان‌های موفق، باورهای خوب و موفقی را در خودشان پرورش داده‌اند که ادامه‌ی مسیر را به صورت نقشه وار جلو می‌روند. اما این عادت و باورهای موفق در این افراد چگونه شکل و پرورش می‌یابد؟

رمز موفقیت این افراد در ذهن مثبتی است که دارند و همه چیز را به گونه‌ای متفاوت‌تر نسبت به دیگر افراد می‌بینند و یا تحلیل می‌کنند و در همین بین هم افراد ناموفق بر این باور هستند که افراد موفق فقط شانس آورده‌اند. اما به این گونه نیست. افراد موفق شانس را برای خودشان بوجود آورده‌اند و از فرصت‌ها استفاده کرده‌اند.

در این مقاله هم سعی بر این داریم که 10 مورد از عادت‌هایی که افراد موفق در خودشان پرورش داده‌اند تا آینده‌ای زیبا و بهتر برای خودشان شکل دهند، ارائه دهیم. شما هم سعی کنید که این عادت‌های خوب، استفاده نمایید.

1. افراد موفق، عادت خوب گوش گرفتن را دارند

 maharate-gosh-gereftan

این ویژگی در تمامی افراد موفق رایج است. چون آن‌ها می‌دانند که " اشخاصی که زیاد حرف می‌زنند، زیاد فکر نمی‌کنند". پس سعی می‌کنند که بیشتر ساکت بمانند و سپس با فکر حرف بزنند. در اصل افراد موفق، شنوندگان خوب و یکی از ساکت‌ترین افراد هستند.

2. افراد موفق، عادت به تنبلی ندارند

 tanbali-dar-afrad

در زندگی افراد موفق این عادت وجود دارد که رسیدن به هدف زحمت، تلاش، سختی، سعی فراوان، تحمل مشکلات و ... دارد. آن‌ها سعی می‌کنند کمتر تفریح کنند و بیشتر کار کنند تا به اهدافشان برسند و در کل آنها اشخاصی تنبل نیستند.

3. افراد موفق مسئولیت پذیر هستند

 masoliyatpaziri

عادت خوب دیگری که در این افراد وجود دارد، عادت مسئولیت پذیری است. آن‌ها مسئولیت تمام زندگی خودشان را بر عهده می‌گیرند و هرگز در شکست‌ها شخص دیگری را مقصر نمی‌داند و انگشت اتهام را به سمت خودش می‌گیرد.

4. افراد موفق از شکست استقبال می‌کنند

 afrademovafagh-va-shekast

شکست دادن و شکست خوردن بخشی از زندگی افراد موفق است. آن‌ها عادت دارند که زیاد شکست بخورند و از آن استقبال می‌کنند و زمانی که به موفقیت می‌رسند، شیرینی موفق شدن را احساس می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید موفق شوید سعی کنید که راه‌های زیادی را امتحان کنید و از ترس از شکست نداشته باشید.

5. افراد موفق انسان‌هایی تغییر پذیرند

 taghir-dar-zendegi

تغییر در زندگی برای همه می‌تواند سخت و دشوار باشد، حتی برای افراد موفق. اما این رویه برای آنها متفاوت است. آن‌ها از تغییر کردن ترس و هراسی ندارند. آن‌ها می‌دانند که برای موفقیت، باید تغییراتی در زندگی به وجود آورد و یکی از تفاوت‌های انسان‌های موفق و ناموفق در همین است.

6. افراد موفق بیشتر از توان بدنشان کار می‌کنند

 afrade-movafagh-talash-kardan

آیا فرد موفق را دیده‌اید که یک دفعه به ثروت زیاد و موفقیت رسیده باشد؟ اگر بعد از مدت‌ها شخصی را با این مشخصات دیده باشید شاید این فکر را هم بکنید اما در اصل آنها آن قدر تلاش و کوشش کرده‌اند و بیشتر از توان بدنیشان از بدنشان کار کشیده‌اند که به این نقطه رسیده‌اند. آن‌ها به استعداد اعتقاد خاصی ندارند و تلاش کردن را بالاتر و والاتر و برتر از استعداد می‌دانند.

7. افراد موفق برعکس افراد ناموفق حرکت می‌کنند

 bill-geites

افراد موفق باورهای خاصی را دنبال می‌کنند و شاید صدها و هزاران نفر با این عقیده و باور آنها مخالفت کرده باشد. اما چیزی که مشهود است این است که آنها به باور خودشان ایمان داشتند.

8. افراد موفق هم گاهی خود را به استراحت کردن ملزم می‌دانند

esterahat-kardan-afrade-movafagh 

تلاش کردن و تمرکز کردن روی اهداف به عادت‌های یک شخص موفق تبدیل شده است. اما همیشه به این گونه نیست و بعضی مواقع آنها خودشان را ملزم می‌دانند که استراحت کنند و کمی در مورد مسائل کاری فکر کنند تا ایده‌های جدید و ناب به ذهنشان خطور کند. شما هم سعی کنید که هفته ای یک روز را به استراحت کردن بپردازید. 

9. افراد موفق از ایده‌های جدید دیگران استقبال می‌کنند

 idea-afrade-movafagh

این نکته را به خاطر داشته باشید که همیشه حق با افراد موفق نیست. خیلی از افراد ناموفق هستند که ایده‌هایی جالب و پول ساز داشته‌اند اما چون شکست خورده‌اند ناامیدانه از کارشان منصرف شده‌اند. سعی کنید با این افراد صحبت کنید و برای آنها ارزش قائل شوید و از ایده‌های جدید آنها استقبال کنید.

10. افراد موفق هر روز را به دنبال هدفی هستند

 hadaf-dashtan

یکی دیگر از عادت‌های خوبی که در زندگی این اشخاص پرورش یافته این است که آنها اهداف بزرگ خودشان را به هدف‌های کوچکی تبدیل می‌کنند و هر روز به دنبال هدفی هستند و تلاش را برای رسیدن به هدف خود، دو چندان می‌کنند.

 

سخن آخر

این موارد تنها بخشی از عادت‌های خوب و باورهای انسان‌های موفق است که برای رسیدن به هدفشان دنبال می‌کنند. رسیدن به هدف سختی و تلاش و کوشش فراوان می‌خواهد. فکر نکنید با یک ایده‌ی جدید می‌توانید به یک باره پول دار شوید. باید مدت‌ها سختی بکشید و تلاش کنید و این باورها و عادت‌های خوب را در خودتان پرورش دهید تا به موفقیت برسید.

آینده‌ی روشن زمانی پیش روی شماست که هدفی داشته باشید و برای رسیدن به آن مردانه بجنگید. تغییرات کوچک را در زندگی‌تان بوجود بیاورید تا تغییرات بزرگتر را در زندگی احساس کنید.

از همین الان شروع کن ....

 

دانلود PDF این مقاله