back-link

این روزها مدیران سایت‌ها در دنیای وب گریبانگیر مقوله‌ای شده‌اند به عنوان "بک لینک" که با ایجاد متن‌ها و عباراتی در دیگر سایت‌ها آن را به سایت خودشان لینک می‌دهند و به این روش به اختصار بک لینک گفته می‌شود که به دو روش می‌توان این کار را انجام داد.

1. خرید بک لینک:

در این روش مدیران سایت‌ها با هزینه‌های گزاف، لینک سایت خود را در سایت‌هایی که دارای جستجوی بیشتری در گوگل هستند قرار می‌دهند و شاید خیلی زودتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید به نتیجه می‌رسند.

2. بک لینک رایگان:

این روش یکی از معمولی‌ترین روش‌های موجود در بین کاربران است که روشی کاملاً رایگان اما زمان بر است. در این روش باید صبر و حوصله داشته باشید و عجله‌ در کسب درآمد از اینترنت نداشته باشید. شاید بک لینک رایگانی که امروز قرار می‌دهید 3 ماه زمان ببرد تا گوگل آن را مورد توجه قرار دهد. پس مقوله‌ی زمان و صبر و حوصله در این روش حرف اول را می زند.

در این مقاله هم سعی داریم روش‌های دریافت بک لینک رایگان و صد البته طبیعی که توسط مدیران سایت‌ها و سئو کاران ایجاد می‌شود را به شما ارائه دهیم.

البته نباید این نکته را مورد توجه قرار داد که نبایستی بی گدار به آب بزنید. همان طور که قرار دادن لینک وب سایت خودتان در یک سایت معتبر امکان دارد که ترافیک سایت شما را زیاد کند، به همان اندازه هم قرار دادن لینک در سایت‌هایی که از نظر وب سایت Mos.com اسپم هستند این امکان را به وجود می‌آورد که سایت شما در لیست سیاه گوگل قرار بگیرد.

بک لینک رایگان به روش‌های زیر ایجاد می‌شود:

 روش اول: ساختن بک لینک در سایت خود

free-backlink

1. زمانی که شما مطلبی را منتشر می‌کنید و کاربر آن را مطالعه می‌کند می‌توانید با اضافه نمودن گزینه‌ای با عنوان انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی لینک سایت خودتان را به صورت رایگان از طرف کاربران به اشتراک بگذارید.

2. در شبکه‌های اجتماعی هم می‌توانید به همین شکل عمل کنید و از کاربرانتان بخواهید که این مطالب شما را به اشتراک بگذارند.

3. لینک‌های داخلی بین مطالبتان به وجود بیاورید. فرض کنید که دو مطلب در مورد سئو و بهینه سازی در سایت خودتان منتشر کرده‌اید ولی زمان انتشارشان با هم فرق می‌کند. می‌توانید با لینک دادن به مطالب قدیمی‌تر، به سئو سایت خودتان و لینک سازی کمک کنید که با این روش می‌توانید کاربر را بیشتر در سایت خودتان نگه دارید.

4. از طراح وب سایتتان بخواهید که از کدهای خاصی به عنوان tynt در سایت شما استفاده کند تا زمانی که کاربران URL سایت شما را کپی و یا از گزینه ارسال به شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، لینک وب سایتتان با مقداری از توضیحات در زیر آن اضافه شود.

با استفاده از انتشار مطالب خاصی به راحتی می‌توانید بک لینک رایگان دریافت نمایید.

1. با طراحی اینفوگرافیک و انتشار آن در سایت و شبکه‌های اجتماعی می‌توانید به راحتی بک لینک رایگان دریافت کنید. به این دلیل که کاربران آن را بیشتر از دیگر مطالب به اشتراک می‌گذارند. اینفوگرافیک چون تمام مسیر را نشان می‌دهد درکش برای کاربر راحت‌تر است.

2. در طراحی عنوان متنی که می‌خواهید در سایت یا شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید سعی کنید که با سؤال شروع کنید. به فرض مثال

چگونه می‌توانم پولدار شوم؟

چطور می‌توان یک سایت را سئو کرد؟

چگونه می‌توان بک لینک رایگان دریافت کرد؟

چه سایت‌هایی ارائه دهنده‌ی بک لینک رایگان هستند؟

مردم این نوع موارد را در گوگل بیشتر جستجو می‌کنند و باعث می‌شود که ترافیک سایت شما زیاد شود و اگر همین سؤالات را در دیگر سایت‌هایی که ارائه دهنده‌ی بک لینک رایگان هستند قرار داده باشید به راحتی می‌توانید کاربران جدیدی دریافت کنید.

 از قدرت شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید

 backlink-shabake-ejtemaei

شبکه‌های اجتماعی از قدرت بیشتری برای تأثیر گذاری برخوردار هستند. می‌توانید با ساختن صفحه‌های وب سایت خودتان در شبکه‌های اجتماعی از این قدرت به سود خودتان استفاده نمایید و اگر بتوانید کاربرانتان را به چالش بکشید که برای شما کامنت بگذارند و یا شما را لایک و مطالبتان را به اشتراک بگذارند مطمئناً روی سئو سایت شما تأثیر زیادی خواهد داشت.

1. فیسبوک با قدرتی باور نکردنی در رأس این هرم قرار دارد

2. گوگل پلاس که زیر نظر خود گوگل قرار دارد و از نظر سئو بیشتر از دیگر شبکه‌ها تأثیر گذارتر است.

3. با ساخت ویدیوهایی در زمینه کاریتان و انتشار آن در آپارات و یوتیوب می‌توانید ترافیک سایت زیادتر و همچنین به صورت غیر مستقیم دریافت لینک نمایید.

4. توییتر هم یکی از شبکه‌های اجتماعی قدرتمند است که می‌توانید از این شبکه هم برای انتشار مطالب خودتان استفاده نمایید.

5. اینستاگرام همچنان قدرتمند و محبوب نزد ایرانیان است. از این شبکه اجتماعی که با کاربران زیادی دارد به هیچ عنوان غافل نشوید.

6. در سایت‌های پرسش و پاسخ وارد شوید و در زمینه کاری که اطلاعاتی دارید صحبت کنید و لینک سایت خودتان را در این سایت‌ها قرار دهید.

7. از ثبت لینک سایت خودتان در شبکه های اجتماعی ایرانی مثل فیس نما و همچنین کلوب هم غافل نشوید. در این شبکه ها هم کاربران زیادی فعالیت می کنند.

 روش‌های معمول برای دریافت بک لینک

backlink-tolide-mohtava

1. با تولید محتوای ناب و دست اول قطعاً می توانید کاربران زیادی را به سایت خودتان روانه کنید تا جایی که دیگر وب سایت ها نیز در مورد شما صحبت و محتوای تولید شده توسط شما را در سایت خودشان ثبت و منبع مورد نظر را سایت شما قرار می دهند. این روشی فوق العاده است. پس سعی کنید تا جایی که می توانید این محتوا را خودتان با فکر و ذهن خودتان تولید کنید. 

2. سعی کنید که وب سایت خودتان را در دایرکتوری‌های بزرگ دنیا مانند yahoo directory و Dmoz ثبت کنید

3. می‌توانید در دیگر وبلاگ‌ها وارد شوید و نظر بدهید و لینک سایت خودتان را وارد نمایید. این کار باعث می‌شود که هم بک لینک بگیرید و هم کاربران و مدیر وبلاگ طرف مقابل وارد سایت شما شود و متقابلاً همین کار را انجام دهد.

4. مهم‌ترین قسمت و متداول ترین کاری که بیشتر کاربران و سئوکاران برای ایجاد لینک و بک لینک انجام می‌دهند استفاده از تالارهای گفتگو، انجمن‌ها و یا فروم های فارسی است. در اینجا هزاران نفر وجود دارند که روزانه تاپیک هایی را به وجود می‌آورند که دیگران به آنها جواب می‌دهند و مهم‌تر از همه به سایت خودشان لینک می‌دهند. از این موضوع غافل نشوید که ابتدا لینک سایت را در سایت Mos.com از نظر اتوریتی و اسپم بودن مورد بررسی قرار دهید.

5. سایت‌هایی را پیدا کنید که به شما این اجازه و دسترسی را می‌دهند که بتوانید برای آنها تولید محتوا کنید و لینک سایت خودتان را در آنجا قرار دهید و به اصطلاح به این مورد پست مهمان می گویند.

 ارائه و انتشار محصول و خدمات

backlink-tolide-mahsol

1. سعی کنید در وب سایتتان منوای را فعال کنید با عنوان دانلود مطالب الکترونیکی. در این صفحه می‌توانید فایل‌هایی را که ارائه می‌دهید به صورت فایل الکترونیکی منتشر کنید و لینک سایت خودتان را در این فایل PDF قرار دهید.

2. همین مطالب را می‌توانید به صورت پادکست یا همان فایل‌های صوتی قرار دهید. این روشی است که بسیار تأثیر گذارتر از روش اولی است.

3. می‌توانید مطالبی را که در آن اطلاعات کافی دارید در اختیار دیگران قرار دهید و به اصطلاح به دیگران از طریق وب آموزش دهید.

4. اگر برنامه نویس اندروید و یا اپل هستید می‌توانید نرم افزار و یا اپلیکیشن تولید کنید و در سطح وب منتشر کنید. این کار شما هم ترافیک سایت را بالا می‌برد و هم درآمدزایی خوبی برای شما به همراه خواهد داشت و همچنین لینک‌های معتبری از سایت‌های مختلف دریافت خواهید کرد.