zamire-daroni

آیا شما می دانستید که ضمیر ناخودآگاه یا همان ضمیر درونی باعث و بانی موفقیت، خوشبختی، سلامتی، خوشحالی، ثروت، شادی، شجاعت، بیماری، قسط، بدبختی و هر چیزی که در دنیا تصور کنید است؟

آیا شما می دانید که دوستی با این ضمیر همه ی آن چیزی هایی را که می خواهید به صورت واقعی برای شما آماده می کند و بر عکس دشمنی با آن، شما را به ورطه ی نابودی خواهد کشاند.

بسیاری از متفکران بزرگ دنیا و اشخاصی که سخنرانی انگیزشی برگزار می کنند، در تمام صحبت هایشان ما را از قدرت این ضمیر و تلقین هایی که به خود وارد می کنیم آگاه ساخته اند.

اگر در همین شهری که زندگی می کنیم نگاهی گذرا داشته باشید تفاوت بین مردم ثروتمند و فقیر را درک خواهید کرد.

به نظر شما چرا این اشخاص زندگی و شرایط متفاوت نسبت به هم دارند در صورتی که شرایط برای همه ی آنها یکسان است؟

تفاوت این زندگی ها در نحوه ی تفکر، اندیشه، صحبت کردن و اقدام و عمل است و در کل تفاوت در ضمیر ناخودآگاه از زمین تا آسمان است.

یکی می داند که پولی ندارد اما مثبت فکر می کند و همین باعث می شود که افراد موفق و مثبت نگر اطراف او را احاطه کنند.

یکی هم می داند که پولی ندارد اما باز هم می گوید که ندارد و ضمیر ناخودآگاه هر طرف که بخواهد او را مثل برده می کشاند.

ساده بگوییم، ضمیر ناخودآگاه احمق و نادان است و هر چه بگویید قبول می کند. پس چرا مثبت فکر نکنیم تا مثبت برداشت کنیم؟

و این تفاوت بین افکار ثروتمند و فقیر است.

مطمئن باشید اگر با ضمیر ناخودآگاه و ضمیر درونی خودتان دوست باشید به هر آنچه که دوست دارید مثل آرامش، ثروت، شادی، موفقیت و... دست خواهید یافت

در این مقاله سعی داریم 6 نکته و تمرینی که بتواند دوستی بین شما و ضمیر درونی تان بوجود بیاورد ارائه دهیم:

1. به آهنگ و موسیقی مورد علاقه تان گوش دهید

 music-gosh-dadan

ارتباط برقرار کردن با موسیقی باعث آرامش ذهن و روح می شود. موسیقی هم رابطه ای مستقیم با ضمیر درون دارد. شما هم سعی کنید که تا جایی که می توانید موسیقی و آهنگ های خواننده و نوازنده مورد علاقه تان را با صدای بلند بخوانید و از آن لذت ببرید. سعی کنید که شادی را به ضمیر ناخودآگاهتان منتقل کنید.

2. کودک درونتان را زنده شاد نگه دارید

 kodake-daron

بازی کردن آن هم بازی کودکانه، نه کوچک می شناسد و نه بزرگ. لحظه ای فکر کنید که در دوران کودکی و نوجوانی چه بازی هایی را بیشتر از همه دوست داشته اید. سعی کنید کودک درونتان همیشه سر حال و زنده و شاد باشد. هر چه قدر این کودک درونتان شادتر باشد مطمئن باشید که ضمیر ناخودآگاهتان هم شادتر خواهد بود.

به کودک درونتان توجه بیشتری کنید.

3. مدیتیشن را تجربه کنید

 meditation

هر شخصی به یک شکل آرامش خود را دوباره باز می یابد و ضمیر درون هم با حالت سکون و بدون حرکت که آن را مدیتیشن یا مراقبه می نامند آرامش پیدا می کند. در این روش سعی کنید یا دراز بکشید و یا گوشه ای ساکت و آرام بنشینید و به افکار مثبت خودتان فکر کنید. امواج مثبت را به سمت ضمیر ناخودآگاهتان روانه کنید. هر چه قدر آرامتر باشید، راحت تر می توانید به موارد مثبت فکر کنید و راه حلی برای مشکلات بوجود آمده پیدا کنید. سعی تان این باشد که این کار را روزی 2 الی 3 بار انجام دهید.

4. مواظب باشید که چه افکاری وارد ضمیر ناخودآگاهتان می شود

 afkare-vorodi-be-zehn

به این نکته توجه کنید که به ذهن و ضمیر ناخودآگاهتان هر چه بدهید خروجی همان را دریافت می کنید. اگر سعی کنید که تمام افکار شما مثبت باشد قطعاً می توانید تصاویری زیبا از یک زندگی خوشحال و شاد را دریافت کنید. افکار مثبت، شما را شادتر، موفق تر، خوشحال تر، ثروتمندتر خواهد کرد. این فرصت را از دست ندهید. برای یک بار هم که شده مثبت فکر کنید.

5. از تجسم خلاق برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید

 tajasome-khalagh

تمام چیزهایی که در دنیا کشف شده اند روزی در ذهن شخصی به تصویر کشیده شده است. یعنی آن شخص همیشه آن را در خواب و بیداری به در ذهن خودش تصور کرده است. ضمیر دورنی انسان نیز این قابلیت را دارد که همه ی موارد را به صورت شکل و تصویر آن هم به صورت کاملاً رنگی تصور کند. اگر می خواهید به آرزو و اهداف خود برسید سعی کنید به ضمیر ناخودآگاه خودتان به این شکل کمک کنید. به طور مثال اگر هدف شما خرید یک ماشین گران قیمت است سعی کنید که آن ماشین را در ذهن خودتان به کمک تجسم خلاق به تصویر بکشید و سوار آن بشوید و دور بزنید. بعد از آن ببینید ضمیر ناخودآگاهتان چگونه به شما کمک خواهد کرد.

6. مراقب گفتگوی درونی با ضمیر ناخودآگاهتان باشید

 talghin

ما انسان ها روزانه اگر 100 درصد صحبت کنیم به طور یقین 90 درصد آن با ضمیر ناخودآگاه است. به همان شکل که با دیگران صحبت می کنیم در بعضی مواقع خیلی بهتر با ضمیر درونی و گاهاً هم به صورت بد صحبت می کنیم.

اما همان طور که در بالا ذکر شد ضمیر ناخودآگاه احمق و نادان است. شما هر چه به او بگویید او قبول می کند. اگر به صورت مودبانه و تلقین های مثبت به او بگویید که این کاری که انجام می دهید روزی شما را به ثروت خواهد رساند او هم باور می کند و بر عکس اگر به او بگویید که این کار شما نتیجه ای ندارد و همین الان هم ورشکست شده اید. آن موقع است که شما نا امید، مأیوس، درمانده و افسرده خواهید شد.

پس لطفاً: شوخی با ضمیر ناخودآگاه ممنوع

 

سخن آخر

برایان تریسی یکی از بزرگترین افراد موفق و سخنران انگیزشی در دنیا گفته است:

اگر می خواهید که کاری برای شما به یک عادت تبدیل شود کافی است که 21 روز این کار را انجام دهید. پس از 21 روز مطمئن باشید که روز بیست و دوم به صورت خودکار آن را انجام خواهید داد. چون این عادت در ضمیر ناخودآگاهتان ثبت شده است. اگر 21 روز به صورت مداوم با صحبت هایی که با ضمیر درونی خودتان انجام می دهید و تصاویری که با تجسم های خلاق خودتان، تصور می کنید ارتباطی دوستانه برقرار کنید خواهید توانست به هر آنچه را که دوست دارید دست پیدا کنید.

دانلود PDF این مقاله