daramad-az-net

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از آن می تواند شخصی را از فرش به عرش برساند و بر عکس اگر مهارت کافی در این رشته نداشته باشید و یا بدون تحقیق و مشاوره پا در این عرصه بگذارید می تواند شما را از عرش به فرش بیاورد و ورشکست شوید.

خوشبختانه خبر خوب این است که درآمد از اینترنت کار سختی نیست فقط باید بتوانید مهارت هایتان را بشناسید و روی آن سرمایه گذاری کنید. اگر این روزها را با چند سال قبل بررسی کنید متوجه خواهید شد که بیشتر مردم از گوشی های همراه هوشمند استفاده می کنند و به طور متوسط می توان اینگونه تصور کرد که حدود 50 الی 60 دقیقه را در اینترنت و شبکه های اجتماعی به سر می برند. با بررسی ساده باز هم متوجه خواهید شد که هر روز کاربران اینترنتی در روز مدام در حال افزایش هستند. این یک فرصت ناب است برای اشخاصی که به دور کاری و یا به اصطلاح کار دوم نیاز دارند.

سایت های خاصی هستند که مقداری از فضای سایت خودشان را در اختیار کاربران قرار می دهند تا در آنجا آزادانه به خرید و فروش بپردازند. اگر شما هم مایل به سرمایه گذاری در این حوزه هستید باید این نکته را مد نظر داشته باشید که نباید عجله در کسب و درآمد از اینترنت داشته باشید و با کمی تحقیق متوجه این موضوع خواهید شد که سایت هایی هستند که درآمدهای میلیاردی به جیب می زنند. اگر شما هم مایل هستید که به این گونه سایت ها بپیوندید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله سعی کرده روش هایی برای درآمدزایی از طریق اینترنت را ارائه دهد. این روش هایی است که خیلی از اشخاص دیگر هم آن را انجام می دهند و درآمدهای زیادی هم کسب می کنند.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: فروش کتاب های الکترونیکی و صوتی

 ketab-soti

روشی که در بین کاربران اینترنتی باب شده این است که در خود نیازی نمی بینند و همچنین وقت این را ندارند که حتماً یک کتاب به فرض 100 صفحه ای را در یک سایت به صورت آنلاین مطالعه کنند.  تمامی سایت های اینترنتی که در این حوزه کار می کنند این گونه کتاب ها را به صورت فایل PDF در سایت آپلود می کنند و کاربران با خیال راحت این فایل های الکترونیکی را ذخیره و در وقت مناسب آن را مطالعه می کنند.

با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه صدها سایت از این نوع خواهید شد و با استفاده از آن ها و به خصوص استفاد ه از شبکه های اجتماعی، می توانید کتاب ها و فایل های الکترونیکی خود را به صورت رایگان و یا هزینه دار در اختیار مخاطبین خودتان قرار دهید.

روش دیگری نیز وجود دارد و این است که مردم به مرور زمان کم حوصله تر می شوند. این فرصت فوق العاده ای برای شماست تا بتوانید همین کتاب های الکترونیکی را به صورت پادکست های صوتی تهیه کنید و در سایت ها و اپلیکیشن های موجود در اختیار کاربران و مخاطبین خود قرار دهید.

نکته ی دوم: طراحی و ایجاد یک وبلاگ

 daramad-az-weblog

اگر هزینه کافی در اختیار ندارید می توانید وبلاگ را به صورت کاملاً رایگان طراحی کنید. طراحی وبلاگ نیاز به مهارت خاصی ندارد. یک حوزه خاص به فرض مثال موفقیت، بازاریابی، مدیریت، کسب و کار و ... را در نظر بگیرید و در آن حوزه اقدام به تولید محتوای ناب و تازه و کاربر پسند نمایید. با این کار شما هم کاربران زیادی به سمت وبلاگ شما روانه خواهد شد و بعد از مدتی می توانید از این کاربران درآمد کسب کنید. فقط سعی کنید که علاقه مردم را در این زمینه ها شناسایی و بر طبق آن تولید محتوا نمایید.

نکته ی سوم: انجام پروژه های دانشجویی و خصوصی

 anjame-peroject

برای یادگیری و فراگیری مهارت ها هیچ وقت دیر نیست. اگر در حوزه ی خاصی مهارت دارید و آن قدر به خودتان اعتماد دارید و اعتماد به نفس تان آن قدر زیاد هست که درخواست مردم را برای انجام پروژهای آنها قبول کنید می توانید به اینترنت مراجعه و جستجویی کوچک انجام دهید. سایت های زیادی در این زمینه کار می کنند که پروژهای دیگران را معرفی می کنند و همچنین این پروژه ها آن قدر زیاد هستند که به طور یقین می توان گفت شما هیچ گاه بیکار نخواهید بود.

نکته ی چهارم: ارائه آموزش آنلاین

 e-learning

اگر در حوزه ای خاص مانند برنامه های گرافیکی، حسابداری، سئو و بهینه سازی سایت، طراحی سایت و ... مهارت و تخصص کافی دارید می توانید با کمی هزینه یک سایت طراحی کنید و با آموزش های آنلاینی که ارائه می دهید درآمد قابل توجهی کسب کنید. اگر کاربران زیادی را به سمت سایت خود روانه کنید به راحتی می توانید آنها را به صورت خصوصی نیز آموزش دهید.

نکته ی پنجم: ارائه فیلم های آموزشی آنلاین

 amozeshe-az-tarighe-video

با گستردگی وب آموزش های آنلاین نیز رو به گسترش پیدا کرده اند. این روزها کاربران نیازی در خود دارد که به جای خواندن یک آموزش 10 صفحه ای، همان آموزش را در قالب یک ویدیو و فیلم آموزشی مشاهده کنند. طبق آمارهای جهانی مشاهده ویدیو در راس هرم آموزش قرار دارد. می توانید با طراحی یک سایت از هنر و نبوغ خودتان استفاده کنید و آموزش های تخصصی خودتان را به صورت ویدیو در اختیار دیگران قرار دهید.

اگر هزینه طراحی سایت را ندارید می توانید در سایت هایی که ارائه دهنده و برگزار کننده این گونه کلاس های آموزشی آنلاین هستند عضو شوید و با فروش هر محصولی، درصدی به مدیران سایت پرداخت کنید. مزیت این روش این است که دیگر احتیاجی به پرداخت هزینه های گزاف برای بازاریابی و تبلیغات نخواهید داشت.

نکته ی ششم: آموزش زبان های خارجی

 engelish-online

مردم همیشه دوست دارند که بدون حضور در کلاس های زبان، اقدام به خودآموزی زبان کنند و تقاضا برای این گونه موارد بسیار زیاد است. با برگزاری دوره های آموزشی زبان آن هم به صورت آنلاین به راحتی می توانید کاربران زیادی را جذب کنید. مقداری از آموزش ها را به صورت رایگان در سایت قرار دهید و مابقی را به صورت هزینه در بیاورید. البته این نکته را مد نظر داشته باشید این گونه آموزش ها در سطح وب زیاد است اما شما راهکاری که می توانید پیاده سازی نمایید این است که یا متد خاصی را ارائه دهید و یا اینکه قیمت آموزش ها را پایین بیاورید.

نکته ی هفتم: برای ارائه آموزش ها از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید

 amozeshe-az-tarighe-shabakehaye-ejtemaei

این روزها شبکه های اجتماعی مهمان همه ی خانه های مردم هستند. هر شخصی که از اینترنت استفاده می کند بلااستثناء از شبکه های اجتماعی نیز استفاده می کند. شما به راحتی می توانید مهارت های خودتان را در این نوع شبکه ها به اشتراک عموم مردم بگذارید و چه بسا اشخاصی هستند که از این نوع مهارت ها درآمدهای باورنکردنی دهها میلیونی در می آورند.

نکته ی هشتم: تدریس موسیقی

 music-online

روش های آموزشی که در سطح وب پیاده شده است کار همه ی کاربران را راحتر از قبل کرده است. مردم با توجه به نیازی که دارند آموزش های صوتی، ویدیو و یا فایل های الکترونیکی را دانلود می کنند و از آن استفاده می کنند. اگر شما شخصی هستید که در رشته خاصی از موسیقی مهارت دارید می توانید با ارائه فیلم های آموزشی و یا پادکست های صوتی در سایت ها و شبکه های اجتماعی کاربر جذب کنید.

سخن آخر

تمامی مواردی که ذکر شد، منوط به این است که شما در یک زمینه خاص مهارت داشته باشید. اگر فکر می کنید که مهارت خاصی ندارید می توانید اینگونه مهارت ها را بیاموزید و کسب درآمد را شروع کنید. هیچ گاه برای هیچ کاری دیر نیست. پس دست از بهانه جویی بردارید و دست به کار شوید. اعتماد به نفس داشته باشید و از مهارت های خودتان برای رشد و ترقی شخصیت خودتان استفاده کنید. سعی کنید خودتان را به عنوان یک برند به بازار کسب و کار، معرفی کنید.

 

دانلود PDF این مقاله