tarke-adat-baraye-servatmand-shodan

ثروتمندترین انسان‌ها برای اینکه ثروتمند شوند به طور یقین، باورهایی ثروتمند داشته‌اند و به طور کل باورهایی را در خودشان پرورش داده‌اند که این مرحله از ثروت رسیده‌اند. تغییر باورها کار راحت و آسانی نیست. اینکه شما به خودتان بقبولانید که ثروت از خداست و شما را ثروتمند خواهد کرد کافی نیست. سعی و تلاش هم لازمه‌ی وجودی انسان است. به هر حال اشخاصی هم که از راه صحیح به ثروت رسیده‌اند امکان دارد عادت‌های بدی هم داشته باشند و با پیروی از همین عادت‌های بد، نتوانند ثروتشان را حفظ کنند.

بعضی از افراد ثروتمند با تلاش و پشتکاری که داشتند، توانستند بر عادت‌های بد خود غلبه کنند. این عادت‌ها همان باورهای غلط ما می‌تواند باشد که از دوران کودکی در خود پرورش داده‌ایم. عادت‌هایی که از پدر و مادر به ما ارث می‌رسد.

اما یک سؤال که در ذهن همه وجود دارد این است که چرا بعضی‌ها ثروتمند هستند و بعضی دیگر همیشه فقیر هستند؟

جواب این سؤال در تفاوت افکار اشخاص ثروتمند و فقیر است. جایی که عادت‌های خوب و عالی پرورش داده می‌شود.

اگر شما هم از آن دسته از اشخاصی هستید که افکاری ثروتمند گونه در ذهن می‌پرورانید لطفاً ادامه‌ی این مطلب را از دست ندهید.

1. افراد ثروتمند به شانس اعتقادی ندارند

 afrde-servatmand-be-shans-eteghadi-nadarand

بارها و بارها اعلام کردیم که هیچ شانسی وجود ندارد، مگر اینکه شما خودتان با کارهایی که خواسته و ناخواسته انجام می‌دهید شانس را برای خودتان بوجود بیاورید. افراد فقیر اشخاصی هستند که به شانس و سرنوشت اعتقادی راسخ دارند. این اشخاص اعتقاد دارند که سرنوشت جایی است که خدا برایشان انتخاب کرده است. ولی این را نمی‌دانند که خدا به انسان اختیار داده است که خودش راهش را انتخاب کند. ثروتمند شود یا فقیر بماند.

حدود 10 درصد مردم دنیا ثروتمند هستند. این‌ها همان اشخاصی هستند که با اختیار و تکیه بر تلاش خودشان به این جا رسیده‌اند.

اگر شما هم می‌خواهید ثروتمند شوید پس لطفاً این قانون سرنوشت و شانس را کنار بگذارید.

2. افراد ثروتمند، افراد منفی را از خودشان دور می‌کنند

 dor-kardane-afrade-manfi

یک عادت خوب در زندگی افراد ثروتمند این است که افراد منفی گرا را از زندگیشان دور می‌کنند و به سمت افراد جدید، مثبت، پر انرژی و ثروتمند می‌روند. این کار افراد ثروتمند به آنها روحیه‌ای دوچندان می‌دهد. اما برعکس آنها اشخاص فقیر تفکری برعکس دارند. آن‌ها با افکاری که دارند و طبق قانون جذب، افراد منفی را به سمت خودشان جذب می‌کنند و در کل از رویارویی با افراد جدید هم واهمه دارند. واهمه از اینکه نکند باورهای آنها را جذب کنند.

3. افراد ثروتمند عاشق کارشان هستند

 Steve_Jobs_dost-dashtane-kar

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، به دنبال علایقتان باشید. کارهایی را انجام دهید که از آن لذت می‌برید. به کارتان به عنوان تفریح نگاه کنید. نکات مثبت کارتان را در نظر بگیرید. اما اشخاص فقیر این افکار را ندارند. آن‌ها به هیچ عنوان به کارشان علاقه‌ای ندارند و فقط معایب کار و شغل خودشان را در نظر می‌گیرند.

اگر می‌خواهید در این مرحله به ثروت برسید، سعی کنید که تفکرتان را تغییر دهید. اگر به کارتان علاقه‌ای نشان نمی‌دهید پس سعی نکنید آن را ادامه دهید. آه و ناله کردن، نه تنها کار را راحت‌تر نمی‌کند، بلکه بیشتر ذهن و روح و ضمیر ناخودآگاهتان را هم بدتر خواهید کرد. پس راه حل شما این است که یا شغلتان را عوض کنید و یا به دنبال مزایا و جنبه‌های مثبت از کارتان باشید.

4. مهم‌ترین مقوله برای اشخاص ثروتمند سلامتی است

 salamati-dar-afrade-servatmand

اشخاص ثروتمند این را می‌دانند که اگر سالم و سر حال نباشند پس نمی‌توانند به ادامه‌ی راه و رسیدن به اهدافشان دلگرم باشند. آن‌ها عادت‌های خوب ورزش روزانه، رژیم غذایی مناسب و مراجعه به پزشک مخصوص خود را در خودشان پرورش داده‌اند. اما افراد فقیر این مورد را به هیچ عنوان قبول ندارند و بیشتر به بیماری‌هایی که نمی‌خواهند بگیرند، فکر می‌کنند. همین افکار آنها باعث می‌شود که بیشتر به این بیمارهای دچار شوند.

5. سرلوحه‌ی کار افراد ثروتمند، ریسک کردن است

 Anthony-Robbins-risk-kardan

ریتم زندگی افراد فقیر همیشه به یک شکل است. یک کار یکنواخت و کارهای تکراری که بعضی مواقع از انجام دادن آنها تفره می‌روند. اما با این وجود باز هم حاضر نیستند که در زندگیشان ریسک کنند و وضیعت مالی و اقتصادی خودشان را تغییر دهند. افراد فقیر بیشتر از خودشان سؤال می‌کنند که " اگر نشد چی؟". "اگر باز هم شکست خوردم چی؟"

اما همین ریسک پذیری در زندگی افراد ثروتمند بسیار زیاد است. آن‌ها با طرح سوالاتی مثبت از ذهن ناخودآگاه خودشان به این نتیجه می‌رسند که باید ریسک کنند. آن‌ها از خودشان می‌پرسند که " اگر این بار توانستم چی؟". "اگر این ریسک جواب داد چی؟"

افراد ثروتمند آنقدر شکست خورده‌اند که باز هم حاضرند ریسک کنند و به موفقیت برسند.

6. افراد ثروتمند وابستگی زیادی به رسانه‌های دیداری ندارند

 tamashaye-tv

یکی دیگر از عادت‌هایی که ثروتمندان در خودشان پرورش داده‌اند این است که وابستگی زیادی به تلویزیون ندارند و به طور میانگین شاید بتوان گفت که در روز حدود 1 ساعت از وقت خودشان را صرف تلویزیون کنند. در کل افراد ثروتمند وقت زیادی برای مشاهده و تماشای تلویزیون ندارند. این اشخاص این باور را دارند که ضررهای این رسانه‌ی دیداری از مزیت‌های آن بیشتر است.

در عوض این مورد در زندگی افراد فقیر بسیار زیاد است و در روز حدود 7 الی 8 ساعت از وقت خودشان را صرف تماشای تلویزیون می‌کنند. آن‌ها عاشق این برنامه‌ها هستند.

7. مطالعه در افراد ثروتمند زیاد است

 bill-geats-motale-ketab

مطالعه و بروز کردن اطلاعات شخصی و کاری یکی از عادت‌های خوب افراد ثروتمند است. آن‌ها خوب می‌دانند که اگر مطالعه در زمینه شغلی خود نداشته باشند، از قافله‌ی رقابت عقب خواهند افتاد. آن‌ها این عادت را دارند که در روز حدود 45 الی 60 دقیقه از وقت خودشان را صرف مطالعه کتاب کنند. اما همین مورد در زندگی افراد فقیر به کمتر از 5 دقیقه می‌رسد و بعضی مواقع اصلاً مطالعه نمی‌کنند.

البته نیازی نیست که کتاب خریداری کنید. با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت شما می‌توانید همین کتاب‌ها را به صورت فایل‌های الکترونیکی رایگان از اینترنت دانلود نمایید.

8. سحر خیزی کار اشخاص ثروتمند است

 

 saharkhizi-dar-afrade-servatmand

اشخاصی که دیر می‌خوابند و زود بیدار می‌شوند همان اشخاصی هستند که هدف دارند. برای هدفشان شب و روز و وقت خاصی تعیین نمی‌کنند. این اشخاص هستند که در کارشان موفق هستند و برای اهدافشان می‌جنگند. آن‌ها این باور را دارند که برای موفقیت باید وقت گذاشت. اما در عوض افراد فقیر عاشق دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن هستند. چون آنها هدفی برای خودشان ندارند.

9. اطرافیان افراد فقیر را افراد منفی تشکیل داده‌اند

afrade-manfi 

افراد فقیر با افکاری منفی که دارند این قدرت را دارند که افراد منفی را به زندگیشان دعوت کنند. اگر توجه کرده باشید افراد فقیر رابطه‌ی خوبی با اشخاص منفی و اشخاصی که وضعیت ذهنی و زندگیشان مانند آنهاست دارند. آن‌ها فقط در مورد وضعیت سیاسی، اقتصادی، معیشتی، اجتماعی و ... که دولت و بقیه برای آنها شکل داده است صحبت می‌کنند و همه را به گردن دیگران می‌اندازند.

اما افراد ثروتمند این گونه نیستند. آن‌ها با طرز فکر مثبتشان افراد مثبت را هم به زندگی خود دعوت می‌کنند. دور کردن افراد منفی کار آنهاست. این کار باعث می‌شود که در زندگیشان آرامش بوجود بیاید. سعی کنید که شما هم برای خودتان ارزش قائل شوید و با افراد منفی هم صحبت نشوید.

10. افراد ثروتمند عادت خوب پس انداز کردن دارند

 pasandaz-kardane-pol

مدیریت منابع مالی نشان از قدرت در این زمینه دارد. افراد پولدار و ثروتمند این قدرت را دارند که ثروتشان را پس انداز کنند. آن‌ها می‌دانند که چقدر خرج کرده‌اند و چقدر پس انداز دارند. آن‌ها برنامه ریزی می‌کنند که چه مقدار از پولشان را کجا مصرف کنند به طور مثال پس انداز، غذا خوردن، اجاره، خرید ماشین، سرگرمی و ... همه و همه را برنامه ریزی می‌کنند.

اما در عوض افراد فقیر در خرج کردن پولشان استاد هستند. آن‌ها این قدرت را ندارد که پولشان را پس انداز کنند. خیلی از افراد فقیر هستند که با پس انداز کردن و برنامه ریزی مناسب به ثروت رسیده‌اند. پس خیلی کار سختی نیست که این تفکر را دراشته باشید که باید حتماً خرج کنید و در حال زندگی کنید.

سخن آخر

اگر می‌خواهید که در زمره‌ی افراد ثروتمند قرار بگیرید سعی کنید که عادت‌های خوب و موفق افراد ثروتمند را بررسی و ادامه دهید. افراد ثروتمند به واسطه‌ی هدفی که دارند این عادت‌ها را انتخاب کرده‌اند. سعی کنید برای خودتان هدفی انتخاب کنید وگرنه مجبورید تا آخر عمر برای دیگران کار کنید.

این 10 موردی که ارائه شد به صورت گویا مشخص است که چرا افراد فقیر هیچ وقت موفق نیستند. آن‌ها به کاری که علاقه ندارند مشغول هستند و این قدرت را ندارند که پولشان را پس انداز کنند.

دانلود PDF این مقاله