eshtebah-dar-entekhabe-aks-web 

داشتن وب سایت به خودی خود دارای جذابیتی خاص است. به شرط آنکه نکاتی را رعایت کنید که فروش محصولتان را بیشتر کند. یکی از این موارد انتخاب عکس‌هایی جذاب، با کیفیت و واقعی از محصولتان است. رعایت نکردن این موارد باعث می‌شود که مشتری بی اعتماد شود و در نتیجه کاهش فروش آنلاین خواهد شد.

اگر شما هم از آن دسته از اشخاصی هستید که محصولاتی برای فروش دارید قبل از اینکه عکس محصول خودتان را انتخاب کنید سعی کنید این مقاله را بخوانید و سپس اقدام به تهیه‌ی عکس نمایید.

1. انتخاب عکس هایی که کش آمده است

akshaye-kesh-amade

از عکس هایی که در بالا آمده کدام یک را می پسندید؟

قطعاً جواب شما گزینه 2 است.

تصویر محصولتان اگر به صورت کش دار انتخاب کرده باشید یک حس بی کیفیتی را به مشتری القاء می‌دهد و رعایت همین نکته می‌تواند محصول شما را به فروش برساند. اگر محصول شما با کیفیت است سعی نکنید با تهیه‌ی عکس‌های کش دار آن را بی کیفیت نشان دهید.

برای حل این مشکل می‌توانید 2 راه حل را انتخاب کنید:

الف) راه اول این است که خودتان عکس‌هایی از محصول تهیه کنید و از طریق برنامه‌ی فتوشاپ آن را برای سایت آماده نمایید. در این برنامه هنگام ذخیره عکس از گزینه save for web & device استفاده نمایید. در این مکان شما می‌توانید سایزهای عکس را در قسمت image size کم و زیاد کنید تا به اندازه‌ی سایت شود. بهترین اندازه 600 *600 است. البته خودتان با کم و زیاد کردن عددها می‌توانید بهترین مورد را انتخاب کنید.

ب) راه دوم این است که یک طراح گرافیست را استخدام کنید تا این کار را با کیفیت هر چه تمام‌تر برای شما انجام دهد.

2. استفاده نکردن از تصاویر محصولات به صورت انیمیشن

akshaye-3D

سعی نکنید برای اینکه حس بهتری به مشتری بدهید از عکس‌هایی استفاده کنید که به شکل انیمیشن، کارتون یا تصاویر سه بعدی باشد. بر عکس این مورد به هیچ عنوان حس خوبی به مشتری نخواهد داد. اگر محصولتان در حال حاضر آماده است آن را در کنار یک پرده یا پارچه سفید قرار دهید و از آن عکس بگیرید و همین عکس را در سایت خودتان استفاده کنید. حدود 90 درصد عکس‌هایی که در اینترنت ذخیره می‌شود به همین روش است یا اینکه می‌توانید عکس‌ها را بگیرید و با استفاده از برنامه فتوشاپ آن را ببرید و در یک صفحه‌ی سفید قرار دهید.

همین کار ساده‌ی شما یک تصویر خاص و در ضمن واقعی از محصولتان را به مشتری نشان می‌دهد.

3. بالا بردن پرستیژ محصولات

estefade-az-afrade-khareji

شاید این حس در شما بوجود آمده باشد که بخواهید با استفاده از افراد شناخته شده خارجی در فروش محصولتان یک انقلاب بوجود بیاورید و به اصطلاح یک پرستیژ خاصی به محصولتان بدهید. اما این کار شما یک اشتباه مرگبار است. اگر همین کار را می‌خواستید برای مقاله یا مطلب استفاده کنید به هیچ عنوان موردی نداشت اما این کار شما برای فروش محصول فوق العاده اشتباه است.

پیام بازاریابی شما در استفاده از این تصاویر چیست؟

شما می‌خواهید با این کار فردی را نشان دهید که از محصولات شما استفاده می‌کند در حالی که این شخص یک فرد خارجی است. با انتخاب عکس‌های از افراد شناخته شده‌ی ایرانی و حتی الامکان عکس‌هایی که با گوشی خودتان از مردم عادی گرفته‌اید سعی در فروش محصولتان کنید.

پیشنهاد ما این است که یک عکاس و گرافیست را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. شاید هزینه داشته باشد اما در طولانی مدت این هزینه‌ها به شما بر خواهد گشت. با استفاده از عکس‌های با کیفیتی که عکاس در اختیار شما قرار می‌دهید می‌توانید مشتری را قانع کنید محصول شما را خریداری کند.

4. از انتخاب عکس هایی از محیط های غیر ایرانی بپرهیزید

loster-dar-khanehaye-american

یکی دیگر از اشتباهات در فروش محصول این است که از عکس‌هایی استفاده کنید که محیطی غیر ایرانی داشته باشد و به اصطلاح سبک اروپایی آمریکایی باشد. به طور مثال شما فروشنده‌ی یک لوستر فروشی هستید و این باور اشتباه در فروشنده‌های ایرانی زیاد به چشم می‌خورد که همین محصول را در خانه‌های اروپایی دیده شود بلکه در نظر مردم جلوه‌ای دیگر داشته باشد. در صورتی همین کار شما یک حس بی اعتمادی را به مردم می‌دهد و دست از خرید خواهند کشید.

آداب و رسوم و فرهنگ مردم ایران را در نظر داشته باشید و آن را با خانه‌های لوکس اروپایی آمریکایی مقایسه نکنید. سعی کنید همین سادگی خانه‌های ایرانی را به مردم نشان دهید و از نظر روانشناسی روی ذهن مردم کار کنید. رعایت همین نکته‌ی ساده قطعاً می‌تواند اعتماد مشتری را بیشتر و در فروش محصول شما تاثیری مستقیم خواهد داشت.

 

5. استفاده نکردن از عکس های متحرک

estefade-nakardan-az-akshaye-moteharek

این موضوع هم از نظر روانشناسی روی ذهن مشتری کار می‌کند. شما با این ترفند ساده خواهید توانست محیطی آرام را برای مشتری آماده نمایید تا خریدی مطمئن داشته باشد. مشتری به آرامش بیشتر از هر چیزی احتیاج خواهد داشت.

سعی کنید عواملی که باعث حواس پرتی مشتری می‌شود را کنار بگذارید. یکی از این عوامل استفاده از تصاویر متحرک است. مدام به مشتری گوشزد کردن که برای خرید اینجا را کلیک کنید و همین عکس به صورت متحرک باشد آرامش را از بین می‌برد. این کار می‌تواند مشتری را از سایت شما فراری دهد. به همین راحتی.

سعی‌تان بر این باشد که تا جای ممکن از حواس پرتی مشتری بپرهیزید.

سخن آخر

تصاویر نشان دهنده‌ی کیفیت، جنس، مرغوبیت و خیلی از عوامل دیگر است که به راحتی نمی‌توان از کنار آن گذشت. سعی نکنید برای اینکه سریع محصول را آماده فروش کنید عکسی بی کیفیت را در سایت قرار دهید. لطفاً لطفاً کمی زمان بگذارید و خصاصت به خرج دهید و عکس‌هایی را انتخاب کنید که فروش محصولتان را بیشتر کند نه اینکه مشتری را فراری دهد.

انتخاب عکس همان بازاریابی اینترنتی است. با رعایت این مورد شما نیمی از راه را رفته‌اید و نیمی دیگر به توضیحات شما در مورد محصول است. بیشتر کسب و کارهای اینترنتی با رعایت همین نکات ساده خواهند توانست افزایش فروش چند برابری داشته باشند.