moshkelate-kasbo-kare-online 

استفاده از اینترنت روز به روز در دنیا رو به افزایش است. در دست هر شخصی یک گوشی همراه است که بدون نیاز به کافی نت به راحتی در هر جای دنیا می‌توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند. این فرصتی بسیار مغتنم است که بخواهید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید.

اما در این میان مشکلاتی نیز در هنگام راه اندازی آن بوجود می‌آید که هر شخصی به نوبه‌ی خودش با آن مواجه می‌شود. بیشتر مدیران سایت‌ها بعد از چند ماه یا یک سال زمانی که به درآمد نمی‌رسند، به راحتی وب سایت خود را تعطیل می‌کنند و یا در کسب درآمد از اینترنت عجله می‌کنند. این گونه اشخاص در دنیای وب زیاد هستند و سایت‌های خود را به گورستانی از سایت‌های تعطیل و مطالبی مرده که هیچ ارزشی ندارد، تبدیل می‌کند.

تیم "کافه نیاز" قصد دارد به صورت تخصصی به این موضوع بپردازد که چرا بعضی از اشخاص این مشکلات را دارند.

با ما همراه باشید ....

نداشتن شناخت لازم در مورد اینترنت و کسب و کارهای آنلاین

 nadashtane-shenakht-az-internet

چیزی که خیلی مشهود است این است که بیشتر مدیرانی که در این حوزه اقدام به راه اندازی وب سایت می‌کنند شناخت کافی از اینترنت را ندارند. این مدیران با مشاوره‌هایی از دوستان و آشنایان که از اینترنت می‌توان درآمد میلیونی و یا میلیاردی کسب کنید وارد این حوزه می‌شوند. این درست است و شکی نیست که این درآمد را کسب خواهید کرد اما به چه قیمتی؟

باید در این حوزه فعال باشید. بتوانید تولید محتوای ناب کنید. محتوای کاربر پسند و محتوای گوگل پسند تولید کنید و در کل باید آشنایی کامل با اینترنت و مدیریت سایت و نحوه‌ی تعامل با کاربران خود داشته باشید تا بتوانید به این درآمد برسید.

مدیرانی که به دنبال خدماتی ارزان هستند

 khadamate-arzan-internet

اگر چرخی در اینترنت و اپلیکیشن ها بزنید خواهید دید که بسیاری از سایت‌ها حدود 90 درصد از خدمات خودشان را به صورت رایگان به کاربران خود ارائه می‌دهند. به عنوان مثال تماس‌های تصویری و صوتی کاملاً رایگان، ارسال رایگان پیام از طریق اپلیکیشن ها، درج آگهی رایگان در وب سایت‌های تبلیغاتی، ارائه فایل‌های الکترونیکی و فایل‌های صوتی رایگان و ... .

این مدیران تصورشان بر این است که همیشه این خدمات ارزان و در دسترس است و با این دید اشتباه وارد این حوزه می‌شوند و وقتی وارد می‌شوند می‌بینند که اصلاً از زمین تا آسمان خدمات ارزان و خدمات هزینه دار با هم فرق می‌کند.

مشکلاتی مانند هک شدن سایت، قطع شدن اینترنت یا قطع شدن سرور

 hack

مدیرانی که شناخت کافی در مورد اینترنت ندارند، اگر مشکلاتی به مانند هک شدن سایت، قطع و وصل شدن‌های مداوم اینترنت یا از کار افتادن سرورهایی که بی کیفیت است مواجه می‌شوند، به طور کل تصورشان در مورد کسب و کارهای آنلاین و درآمد میلیونی عوض می‌شود. چون این مشکلاتی که ارائه شد به طور یقین برای همه‌ی سایت‌های کوچک و بزرگ که در سطح وب فعالیت می‌کنند بوجود می‌آید.

گورستانی از سایت‌های مرده

 website-morde

همان طور که در بالا اشاره شد، سایت‌های زیادی در سطح اینترنت وجود دارد که به سایت‌های مرده مشهور هستند. این‌ها همان سایت‌هایی هستند که مدیران آنها هیچ اقدامی برای بروز رسانی و تولید محتوای آن انجام نمی‌دهند. همان سایت‌هایی که برای بازاریابی اینترنتی و آنلاین آن تلاشی نشده است.

راه حل این است که با یک برنامه ریزی و استراتژی خاص بتوانید تولید محتوای تازه و جدید کنید و کمی هزینه کنید و با استفاده از بازاریابی آنلاین آن را به دیگران معرفی کنید. هزینه همیشه پول نیست. هزینه بعضی مواقع زمان گذاشتن است و همین که شما وقت بگذارید و مطلب جدید وارد سایت کنید و آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا بک لینک‌های با کیفیت درست کنید از نظر ما هزینه است.

تعطیلی وب سایت‌ها

 tatili-website

متاسفانه عجله در کسب درآمد از اینترنت مهمترین معضل در بین مدیران سایت‌ها است. بیشتر مردم عجله دارند که به درآمدهای میلیونی برسند و همین امر باعث تعطیل شدن سایت‌های تازه تأسیس می‌شود. اما این نکته حائز اهمیت است که بزرگترین سایت‌های دنیا هم صبر زیاد داشته‌اند. به عنوان مثال سایت آمازون که درآمدهای میلیارد دلاری دارد تا 5 سال درآمد آنچنانی نداشت.

عقیده ما این نیست که شما هم 5 سال صبر کنید. با پیشرفت علم فناوری در حوزه‌ی کسب و کارهای آنلاین این مدت به 6 ماه الی 1 سال رسیده است و با کمی کار روی سایت و بهینه سازی و سئو سایت می توانید به بهترین رتبه های گوگل دست پیدا کنید. پس باید حداقل یک سال صبر کنید و سپس به درآمد برسید.

سخن آخر

این مواردی که در بالا ارائه شد تنها مشکلات این حوزه نیست. اما  می‌تواند مهم‌ترین آن‌ها باشد. اگر بتوانید این موارد را حل کنید به راحتی خواهید توانست موارد و مشکلات دیگر را هم حل کنید. راه حل این مشکلات این است که قبل از هر کاری کمی در مورد کسب و کارهای آنلاین، تولید محتوا، بازاریابی اینترنتی و آنلاین، شبکه‌های اجتماعی و ... اطلاعات کسب کنید و سپس اقدام به راه اندازی وب سایت نمایید.

در این راه می‌توانید از شخصی که در این حوزه کار می‌کند و یا مشاوران تخصصی در این زمینه مشاوره کسب کنید. این کار شما درصد شکست شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

 

دانلود PDF این مقاله