mohtavaye-majzob-konandeh

این روزها ساختن محتوایی که کاربران را مجذوب خودش کند و در بازدید سایت مؤثر باشد دغدغه همه‌ی مدیران سایت‌ها شده است. اهمیت این محتوای تولید شده در بازاریابی محصول اهمیتی فراوان دارد. سایت گوگل و ربات‌هایش آنقدر قدرتمند هستند که فرق میان یک مطلب تولید شده و کپی شده را بداند و از همه مهمتر، ربات‌هایش آنقدر باهوش هستند که یک مطلب تاثیرگذار و کاربر پسند را تشخیص دهد.

به نظر شما سایت گوگل چگونه این موضوع را می‌داند؟ گوگل از کجا می‌داند که این مطلب برای کاربران تاثیرگذار بوده است؟

هوش مصنوعی در سیستم گوگل حرف اول را می زند. سایت گوگل با توجه به هوش مصنوعی و ربات‌هایی که دارد به تمام سایت‌های دنیا سرکشی می‌کند. حتی تعداد کاربرانی که وارد سایت شده است و همچنین تعداد دقیقه‌هایی که در سایت مانده‌اند را در سرورهای خود ذخیره می‌کند و به این گونه است که یک سایتی توسط مطالب فیک و تولید شده که در هیچ کجای دنیای وب دیده نمی‌شود از طریق گوگل رتبه بندی و در بهترین نتایج گوگل ثبت می‌شود.

حالا که به تأثیر محتوای تولید شده و اهمیت آن در نزد گوگل پی برده‌اید وقت آن است که دست به قلم شوید و محتوایی ناب و تأثیرگذار را بنویسید تا بازدید کننده ی بیشتری را به سمت سایت تان هدایت کنید و تیم "کافه نیاز" هم سعی می کند در این مقاله نگاهی اجمالی بر نحوه تولید شدن این مطالب داشته باشد.

با ما همراه باشید ....

1. عنوان مطلب

تاثیر عنوان مطلب در سئو سایت

این مطلب را می‌توان با یک مثال شروع کرد. به جملات زیر توجه کنید.

الف) چگونه پولدار شویم؟

ب) چگونه در عرض 3 ماه پولدار شویم؟

از نظر خواننده هر دو جمله یک معنی را می‌دهد، اما جمله دوم چون از تکنیک زمان استفاده کرده است تأثیر بیشتری دارد. این روزها مردم به دنبال راحت‌ترین و بی زحمت ترین راه هستند تا در مدت زمان کوتاهی به هدفشان برسند.

پس سعی کنید در طراحی عنوان مطلب خود خساست به خرج دهید و کمی فکر کنید و بهترین و هوشمندانه‌ترین عنوان را انتخاب نمایید. عنوان باید به گونه‌ای باشد که مخاطب کل مطلب شما را بدون این که بخواند متوجه شود.

2. کلید جذب خواننده در جمله ی اول نهفته است

کلید جذب خواننده در جمله‌ی اول نهفته است

اگر در 30 ثانیه‌ی اول توانستید مخاطب خود را جذب کنید مطمئن باشید که تا آخر مطلب را می‌خواند. این کار را با توجه به جمله‌ی اول می‌توانید عملی کنید و چه بهتر که در همان ابتدای کار با یک داستان شروع کنید تا مطلب شما گیرایی داشته باشد. به طور مثال اگر در زمینه ی موفقیت مطلب می نویسید یک داستان موفقیت هم از یکی از موفق ترین و تأثیرگذارترین اشخاص دنیا بنویسید.

با این عمل شما مطلب شما از حالت کسلی و کرختی بیرون می آید و همچنین سعی کنید که مطالبتان خسته کننده و قابل حدس زدن نباشد. همیشه به گونه‌ای بنویسید که خواننده کنجکاو شود و خواندن مطلب را ادامه دهد.

3. مقدمه مطلب، شرح کلی از متن شماست

مقدمه مطلب، در تولید محتوا

سعی‌تان بر این باشد که مطلبی کوتاه بنویسید و از کلمات کلیدی که در متن ایجاد کرده‌اید در مقدمه هم استفاده نمایید. خودتان را به جای خواننده بگذارید. مقدمه که آماده شد، چندین بار بخوانید و ویرایش کنید. اگر خودتان از متنی که نوشته‌اید راضی بودید پس خوانندگان شما هم راضی خواهند بود.

4. محتوای تولید شده یا بازاریابی محتوا را با سئو اشتباه نگیرید

محتوای تولید شده یا بازاریابی محتوا را با سئو اشتباه نگیرید

در این موضوع شکی نیست که محتوای تولید شده و مخصوصاً با کیفیت در رتبه گیری سایت شما تأثیر بسیاری دارد. اما این موضوع قابل تأمل است که موتورهای جستجو روز به روز انتظارشان از شما نسبت به محتوایی که تولید می‌کنید، بیشتر می‌شود. ساخت محتوایی جذاب که کاربر پسند باشد می‌تواند شما را از نظر نتایج گوگل بالاتر از بقیه رقبایتان نشان دهد. اما سئو باید به صورت درونی نیز توسط برنامه نویس شما انجام شده باشد تا بهترین نتیجه را در موتورهای جستجو دریافت نمایید.

5. در مطالب خود از عکس های بیشتری برای توضیح دادن استفاده نمایید

در تولید محتوا از عکس‌های بیشتری برای توضیح دادن استفاده نمایید

محتواهای تکراری برای هر کسی آزاردهنده است و اگر می‌خواهید مطالب شما برای مخاطبان تکراری و خسته کننده نشود، سعی کنید از عکس‌های بیشتری در مطالب خودتان استفاده نمایید.

به دو دلیل:

الف) عکس نسبت به متن ارتباط بیشتری با خواننده برقرار می‌کند و می‌توانید برای تأثیر بیشتر بر خواننده روی عکس‌ها برای یک متن کوتاه هم اضافه نمایید.

ب) ذهن و چشم بعد از مدتی متن خسته می‌شود و امکان دارد از خواندن مطالب سر باز بزند. این کار شما باعث می‌شود که چشم خواننده استراحت کند.

این نکته را مد نظر داشته باشید که تا جایی که می توانید از عکس‌هایی با کیفیت و تاثیرگذاری بالا که کاربران شما را به فکر فرو می برد استفاده کنید.

6. چکیده مطالب فراموش نشود

چکیده مطالب در تولید محتوا

خلاصه گویی در پایان مطالب سهم مهمی در درک متن مطالعه شده توسط کاربر دارد. در خلاصه گویی می‌توانید به تمام موارد ارائه شده در متن به صورت خلاصه وار اشاره نمایید. این کار شما به خواننده متن در درک کامل مطلب کمک خواهد کرد.

7. به بازخوردهای مطالب از طرف خوانندگان پاسخ دهید

بازخوردهای کاربران در تولید محتوا

به بازخوردها و کامنت هایی که از طرف مخاطبان در سایت قرار گذاشته می‌شود اهمیت بدهید. تا جایی که ممکن است به همه‌ی آنها پاسخ بدهید. این کار شما یعنی این که به کاربران خود اهمیت می‌دهید. این یک مهارت است که شما کاربران خود را متقاعد نمایید که در مورد مطالبی که تهیه کرده‌اید نظر بدهند و اگر این گونه باشد شما در مسیری درست در تهیه محتوای با کیفیت قرار گرفته‌اید.

سخن آخر

تولید محتوا یکی از ارزنده ترین کارها در نزد گوگل است و به وسیله آن می توانید بازدید کننده های زیادی را به دست بیاورید. اما با این نکات و نکاتی که در دیگر مقاله ها ارائه خواهد شد می توانید به این مهم دست پیدا کنید. پس تا جای ممکن از هر ترفند و نکته ای استفاده کنید تا سریع تر به اهداف خودتان دست پیدا کنید.

اینفوگرافیک تولید محتوا

این فایل صوتی را به صورت آنلاین گوش دهید