email-marketing

ایمیل انبوه یا همان ایمیل مارکتینگ، ابزاری بسیار مهم و کارآمد در معرفی محصول و خدمات خود به بازار هدف است. جایگاه ایمیل مارکتینگ به گونه ای است که بسیاری از کسب و کارهای نوپا و قدیمی از آن استفاده می کنند و از نظر قیمت بسیار به صرفه تر است نسبت به موارد مشابه.

از این رو کارکرد این روش، بازدهی بسیار بالایی را برای کسب و کار شما خواهد داشت به شرط آنکه بدانید که چگونه از آن استفاده نمایید.

کوچکترین اشتباه ممکن است که به راحتی بازار هدف خود را از دست بدهید. رعایت نکاتی که در زیر گفته می شود به راحتی می تواند مسیر کاری شما را مشخص کند.

تیم "کافه نیاز" این موارد را به صورت کاملاً تخصصی مورد بررسی و پردازش قرار داده است و بهترین موارد را برای شما گلچین نموده است. با رعایت این موارد امید داریم که بهترین بازدهی را دریافت نمایید.

1. سعی کنید از پنل های ارسال ایمیل انبوه معتبر استفاده نمایید

panel-Email-Marketing

شاید این مورد برای شما خیلی مهم نباشد اما استفاده از پنل های ارسال ایمیل انبوه معتبر و مشهور که پشتیبانی آن در کشور وجود دارد می تواند امکانات خوبی نصیب شما کند. یکی از این سیستم ها میلر لایت و یا میل چی است.

با استفاده از این سیستم ها امکاناتی به مانند ساخت صفحات لندینگ پیج آن هم به صورت بی نهایت و کاملاً رایگان در اختیار شما خواهد بود و همچنین در میلر لایت می توانید به 1000 کاربر به صورت رایگان ایمیل ارسال نمایید و همین ارسال رایگان در میل چی تا 2500 کاربر است.

2. بیش از حد ممکن از تصاویر استفاده نکنید

estefade-az-aks-dar-email-marketing

دو عیب و مشکل بزرگ در ارسال ایمیل همراه با عکس وجود دارد.

الف) سرویس های دریافت کننده ایمیل یاهو و همچنین گوگل ممکن است به صورت خودکار عکس ها را نمایش ندهد.

ب) امکان دارد که شما تمام مطالب را روی عکس ارسال کرده باشید و کاربر نداند که باید گزینه show image در سرویس های یاهو و یا display image below در سیستم های مربوط به گوگل را کلیک کند. در این مواقع کاربر با یک صفحه ی خالی مواجه می شود و در انتها ایمیل شما را پاک می کند.

3. از کلمات کلیدی در متن ایمیل ارسالی استفاده نمایید

key-words-email-marketing

کلمات کلیدی مهمترین بخش ارسال ایمیل است تا جایی که استفاده از کلمات کلیدی آن هم در متن امکان دارد به اسپم نشدن آن کمک شایانی کند. به طور مثال اگر شما به طور مرتب ایمیل هایی در زمینه ی تبلیغات، فروش و بازاریابی به صورت هفتگی ارسال می کنید و در متن ایمیل های ارسالی از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با تبلیغات، فروش و بازاریابی استفاده نمایید کاربران شما هم به صورت هفتگی این ایمیل ها را باز و چک می کنند. ربات های گوگل هم با توجه به هوش مصنوعی که در پیکره ی آنها موجود است این موضوع را تشخیص می دهند که کاربر آن را باز کرده و مطالعه نموده است. دفعات بعد هم که ایمیل تبلیغاتی ارسال نمایید کاربر آن را در صندوق ورودی خود دریافت خواهد کرد.

4. سعی کنید آدرس ارسالی فرستنده با لینک هایی که در پیکره ی داخلی ایمیل است یکسان باشد

send-email-marketing

این موضوع را با یک مثال آغاز می کنم. فرض کنید آدرس ایمیل شما که فرستنده هستید kafeniaz@gmail.com باشد. برای اینکه کاربر بیشتر به شما و کسب و کار شما اطمینان و اعتماد داشته باشد سعی کنید که از همین دامنه به عنوان لینک در پیکره ی ایمیل استفاده نمایید. به صورت زیر:

http:// kafeniaz.com

یکی دیگر از دلیل هایی که باید از این روش استفاده نمایید این است که امکان دارد سیستم های ارسالی ایمیل احتمال دهد که این ایمیل ها تبلیغاتی هستند و آن ها را در اسپم ارسال کند نه در صندوق ورودی. پس در این موارد حتماً احتیاط نمایید.

5. ایمیل ها را به صورت ریسپانسیو یا همان واکنش گرا ارسال نمایید

respansive-email-marketing

این روزها ریسپانسیو بودن ایمیل برای کاربرانی که اکثراً از گوشی همراه استفاده می کنند فوق العاده مهم است. ریسپانسیو یعنی ایمیل ها و صفحات وب به اندازه ی گوشی و تبلت باشد تا به راحتی قابل مشاهده باشد. اگر این طور نباشد تاثیر منفی در ارسال ایمیل شما دارد و امکان بسته شدن و حذف ایمیل توسط کاربر وجود دارد.

6. لغو اشتراک یا لغو عضویت

unsubscribe-email

مجبور کردن کاربران برای استفاده اجباری از ایمیل ها یعنی توهین به شخصیت وی. پس این اجازه را به خودتان ندهید که به حریم خصوصی وی وارد شوید. کاربران هر وقت اختیار دارند می توانند از ایمیل های شما استفاده نکنند. سعی کنید یک گزینه ی لغو اشتراک یا لغو عضویت در تمامی ایمیل هایی که ارسال می کنید در پایین صفحه قرار دهید. این یعنی شما برای کاربران خود ارزش قائل هستید.

7. تعداد ایمیل های ارسالی را بررسی و آنالیز نمایید

analiz-email-marketing

پنل های ارسال ایمیل این خاصیت را دارند که تعداد ایمیل های ارسالی، تعداد اشخاصی که ایمیل ها را باز کرده اند، تعداد کاربرانی که روی لینک موجود در متن کلیک کرده اند، تعداد اشخاصی که ایمیل ها را نخوانده اند و تعداد افرادی که ایمیل ها را نخوانده پاک کرده اند، مشخص است.

این نوع آنالیز و بررسی کردن ایمیل ها می تواند این کمک را به شما بکند که بتوانید در ارسال ایمیل های بعدی به صورت برنامه ریزی شده و هدفمندتر عمل نمایید.

8. قبل از ارسال کردن ایمیل ها آن ها را تست نمایید

test-email-marketing

تست کردن ایمیل می تواند به شما کمک کند که تمام مشکلات موجود را برطرف نمایید. پس سعی کنید این مورد را حتماً انجام دهید و از وارد شدن ایمیل به صندوق ورودی اطمینان حاصل کنید.

 سخن آخر

این مواردی که ارائه تنها بخشی از مواردی است که باید رعایت کنید اما مهمترین آن هاست. اگر می خواهید بهترین و بالاترین بازدهی را داشته باشید سعی کنید این موارد را رعایت نمایید.

دانلود PDF این مقاله