afzayeshe-bazdide-site

رویای شیرین هر شخصی که کسب و کار اینترنتی دارد، افزایش بازدید سایت است. همه‌ی این اشخاص سایت طراحی می‌کنند و به طور مرتب هم مطلب وارد سایت می‌کنند به امید اینکه خیل عظیمی از بازدید کنندگان وارد سایت شوند. این نگرانی است که همه‌ی مدیران سایت‌ها را مشغول خودش کرده است.

در کل هر کسب و کار اینترنتی برای فروش محصول و همچنین بازاریابی اینترنتی از سئو و بهینه سازی سایت برای افزایش بازدید سایت خود استفاده می‌کند، که به دو صورت انجام می‌شود.

روش اول: سئو کلاه سیاه

در سئو کلاه سیاه از روش‌هایی استفاده می‌شود که به طور اختصار گوگل را دور می زند. شاید در کوتاه مدت این روش تأثیر گذار باشد و افزایش بازدید سایت شما زیاد شود اما گوگل هم با هوش مصنوعی فوق العاده ای که دارد به راحتی این موضوع را خواهد فهمید و سایت شما را شامل جریمه یا به اصطلاح پنالتی می‌کند.

روش دوم: سئو کلاه سفید

این روش به مانند روش اول یک مقدار طولانی‌تر است اما طبق قوانین گوگل پیش خواهید رفت. قوانینی از جمله بازخورد کاربران، تعداد ورودی‌ها به سایت شما، تعداد بک لینک‌ها، تعداد کامنت ها، حضور شما در شبکه‌های اجتماعی، به روز رسانی مطالب و ....

تیم "کافه نیاز" این مقاله را مختص اشخاصی که کسب و کار اینترنتی دارند و دغدغه‌ی افزایش بازدید سایت را دارند تولید کرده است و امید داریم با رعایت کردن این نکات افزایش بازدید را در سایت خود مشاهده نمایید.

با ما همراه باشید .....

1. تولید محتوا توسط مدیر سایت

tolide-mohtava 

در مقاله‌های قبلی هم به این موضوع پرداخته‌ایم که تولید محتوا کار هر شخصی نیست. اگر در اینترنت چرخی بزنید مشاهده خواهید کرد که حجم عظیمی از مطالب‌های کپی و پیست شده در سایت‌ها وجود دارد. شاید تا چند سال قبل این موضوع برای گوگل مهم نبود اما از زمانی که الگوریتم گوگل پاندا توسط سایت گوگل رونمایی شد تمام اشخاصی که در حوزه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می‌کنند مجبور به اطاعت کردن از این الگوریتم شدند.

شما هم اگر می‌خواهید در رتبه‌های اول گوگل باشید سعی کنید مطالب سایت را، خودتان بنویسید. دیگر زمان کپی و پیست کردن گذشته است. افزایش بازدید در ازای تولید مطالب مفید و کاربر پسند. این الگوریتم جدید گوگل است. اگر خودتان نمی‌توانید مطلب تولید کنید، شخصی را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.

تمام کاربران وارد سایت شما می‌شوند تا مطالب جدید شما را بررسی کنند. اما اگر امروز وارد سایت شدند و مطلبی پیدا نکردند و فردا هم به همین شکل بود، قطعاً روز سوم به سایت شما سر هم نمی‌زنند.

نکته‌ی مهم:

برای تمام مطالبی که تولید می‌کنید، حدود 3 الی 4 خط باید بنویسید که یک معرفی کلی از مطلب شما است. این معرفی باید آن قدر واضح، روشن و قدرتمند باشد که کاربر را مجبور کند وارد مطلب شود و آن را مطالعه نماید و همچنین سعی کنید تمام مطالبتان را بین ساعت‌های 8 تا 11 صبح روی سایت وارد نمایید تا بیشترین بازدید کننده را داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم اگر سایت شما این قابلیت را دارد که از قبل تمام متن و عکس و لینک‌ها را آماده نمایید و ساعت انتشار آن را طبق تاریخ و ساعتی که خودتان مشخص کرده‌اید، روی سایت وارد شود. اگر هم این قابلیت را ندارد با برنامه نویس سایت مشورت کنید و این کار را انجام دهید. چون احتیاجی نیست که شما هر روز سر ساعت این مطالب را به صورت دستی وارد سایت کنید.

2. سایت را به صورت حرفه‌ای طراحی کنید

tarahi-herfeei-site 

پر واضح است که کاربران به خاطر طراحی سایت هر چه قدر هم که حرفه‌ای باشد وارد سایت ما نمی‌شوند. اما یکی از دلیل‌های که می‌تواند افزایش بازدید داشته باشد، طراحی حرفه‌ای سایت است به گونه‌ای که هم رسپانسیو و واکنش گرا باشد و هم محیطی جذاب داشته باشد تا چشم کاربر را خسته نکند و بتواند مدت زیادتری در سایت بماند و برای دفعات بعد هم به سایت ما سر بزند.  

در طراحی سایت باید یک سری موارد رعایت شود که این موارد بر عهده‌ی برنامه نویس سایت و اشخاصی که آن را طراحی می‌کنند، است. از جمله اینکه سمت راست منو مربوط به مطالب و یا لینک‌هایی است که به دیگر سایت‌ها داده‌ایم.

نکته‌ی بعدی سرعت سایت است که به طبع هر چه افکت‌های کمتری در سایت وجود داشته باشد، قطعاً سرعت هم بالاتر خواهد رفت.

3. مطالبی که مردم دوست دارد تولید کنید

mohtavaye-mardom-pasand 

قبل از اینکه مطلب تولید کنید سعی کنید متوجه بشوید که مردم بیشتر چه محتواهایی را می‌پسندند. صحبت کردن در مورد مطالبی که مردم دوست دارند به طبع بازدید کننده بیشتر و مخاطب بیشتری را به سمت سایت شما روانه خواهد کرد. اگر می‌خواهید مردم به سایت شما سر بزنند باید در میان آنها باشید و برای آنها بنویسید. این یعنی شما برای آنها ارزش قائل هستید و آنها هم این کار شما را بی جواب نمی‌گذارند.

4. بازدید کننده‌ها را در سایت خود نگه دارید

hefze-bazdid-konande-dar-site 

متأسفانه بیشتر مدیران سایت‌ها یک اشتباه بزرگ انجام می‌دهند. آن‌ها بیشتر نگران آمار و ارقام هستند. آن‌ها به دنبال این هستند تا جای ممکن رتبه‌ی الکسای خود را کاهش دهند. آن‌ها نگران این هستند که بازدید کننده‌های بیشتری را روانه سایت کنند. اما به چه قیمتی؟

شما سعی کنید نگران این باشید که بازدید کننده را در سایت خود نگه دارید. لزومی ندارد که بازدید کننده بیشتری وارد سایت شما شود ولی نرخ فرار یا بانس ریت (bounce rate) سایت شما زیاد شود. هر چه نرخ فرار بیشتر باشد به طبع در جستجوهای گوگل رتبه خوبی دریافت نخواهید کرد. کاربر وارد سایت می‌شود و بدون اینکه در سایت چرخی بزند و جایی کلیک کند سایت را ترک می‌کند. این بر عهده‌ی مدیر سایت است که با وارد کردن مطالبی کاربر پسند، مخاطب را جذب خودش کند. سعی کنید روی این کار تمرکز کنید.

5. جذب مخاطب با استفاده از خبرنامه

khabarnameh 

یکی از روش‌های اصولی برای جذب مخاطب و افزایش بازدید، ارسال محتواهای تولید شده و همچنین خبرهای مربوط به سایت از طریق خبرنامه است. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که نباید مدام به مخاطبین خود ایمیل ارسال کنید و آنها را زیر رگبار ایمیل قرار دهید. این یکی از اصل‌های ایمیل مارکتینگ است.

6. محتواهای تولید شده را در قسمت بلاگ قرار دهید

mohtava-dar-blog 

یکی از قسمت‌هایی که کاربران خوب آن را می‌شناسند و با آن خو گرفته‌اند، بلاگ است. چون می‌دانند در این قسمت بهترین مطالب تولید شده توسط مدیر و مجموعه‌ی سایت گنجانده می‌شود. تمام مطالبی که به دنبال آن هستند به صورت دسته بندی شده و مرتب و تمیز در این قسمت قرار دارد. پس سعی کنید روی این قسمت بیشتر تمرکز کنید و بیشترین سرمایه گذاری از لحاظ پول و زمانی را در این قسمت پیاده سازی کنید.  

7. مشخص کردن هدف سایت

hadaf-site 

قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود، سعی کنید چند مدت به این فکر کنید که اسم دامنه شما چه باید باشد و سپس تعیین کنید که هدف از راه اندازی سایت شما چه خواهد بود. متأسفانه بیشتر سایت‌هایی که بوجود می‌آیند هدف خود را مشخص نکرده‌اند و یکی از دلیل‌های شکست در کسب و کار اینترنتی هم همین است. کاربران زمانی که در گوگل مطالب خود را جستجو می‌کنند با مطالب تولید شده از هزاران سایت مواجه می‌شوند. این هنر شما است که با هدف جلو بروید و مطالبی تولید کنید که با هدف سایت شما یکی باشد.

هر چه هدف شما بزرگتر باشد مطمئن باشید که بیشتر روی سایت خود کار خواهید کرد و گوگل هم به شما رتبه بهتری خواهد داد. سعی کنید در اولین برخوردهای هر کاربری، وی را جذب سایت خود کنید. این کار شما نه تنها افزایش بازدید سایت را در پی خواهد داشت بلکه رسیدن به هدف را نیز به همراه خواهد داشت.

8. عکس‌های مرتبط با هر موضوعی به مطالب اضافه نمایید

tolide-mohtava-akse-monaseb 

اضافه کردن عکس‌های مرتبط به موضوع به مطالب تولید شده، شرحی کلی از مطلب است. بیشترین آماری که در جستجوها مشاهده می‌شود، جستجوی عکس است. عکس‌هایی که استفاده می‌کنید باید شامل موارد زیر باشد:

الف) سعی کنید عکس‌های با کیفیت انتخاب کنید. هر چه عکس با کیفیت‌تر باشد بیشتر کاربر را جذب خودش می‌کند و اگر با کیفیت HD باشد بهتر است اما نه با حجم خیلی زیاد که در سایت نتوان قرار داد.

ب) روی عکس‌هایی که انتخاب می‌کنید با استفاده از برنامه فتوشاپ یک متن مرتبط با موضوع بنویسید که شمای کلی از مطلب باشد.

ج) برای اینکه سایت خودتان را به یک برند تبدیل کنید سعی کنید اسم سایت خود را روی هر عکسی بنویسید. این کار باعث می‌شود اسم سایت شما سریع‌تر به برند تبدیل شود.

د) عکس‌ها را مطابق با سایت طراحی کنید. نه خیلی کوچک که دیده نشود و کیفیت آن از بین برود و نه آن قدر بزرگ باشد که در سایت قابل مشاهده نباشد.

برای این کار می‌تواند در برنامه فتوشاپ در هنگام ذخیره کردن عکس از گزینه‌ی Save For Web & Device استفاده کنید.  در قسمت وارد شده گزینه Image Size را کم و زیاد کنید و بهترین سایز را انتخاب کنید. بهتر است که گزینه‌ی اول روی 700 باشد و گزینه دوم هم به صورت خودکار تغییر می‌کند.

ه) اضافه کردن عکس‌ها باعث می‌شود که چشم کاربر کمتر خسته شود و متن هم از یکنواختی بیرون بیاید.

ی) اضافه کردن عکس به مطالب، در متوجه شدن کاربر تأثیر زیادی دارد.

9. از گوگل آنالیتیک استفاده کنید

seo-google-analytics 

بررسی کاربران ورودی برای سئو و بهینه سازی سایت بسیار مهم است. اینکه متوجه شوید چه بخش‌هایی از سایت چقدر ورودی دارد، به کجای سایت بیشتر وارد شده‌اند، چقدر نرخ خروجی دارید، کدام مطالب را بیشتر مورد بررسی قرار داده‌اند، چقدر در سایت مانده‌اند و .... همه‌ی اینها به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را در مورد مطالب سایت در آینده بگیرید.

سعی کنید این اپلیکیشن قدرتمند را روی گوشی خود نصب کنید تا بدانید که برای چه موضوعی از سایت باید بیشتر زمان بگذارید.

10. منتقل کردن کاربران به صفحات دیگر

link-dadan-beyne-mataleb 

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید و کاربران را بیشتر در سایت نگه دارید این است که بین تمام مطالبی که تولید می‌کنید یک لینک به مطالب قبلی بدهید. این کار شما باعث می‌شود که کاربر بداند از قبل هم موضوعی مرتبط با این موضوع بوده است.

اگر هم مطلبی که در سایت قرار داده‌اید متن ترجمه شده است سعی کنید لینک سایت مرتبط را در سایت قرار دهید. این کار شما باعث می‌شود مطلب مورد مطالعه را بیشتر قبول کنند.

این لینک دادن به مطالب قبلی باعث می‌شود که اطلاعات بیشتری در اختیار بازدید کننده قرار دهید. همین کار کوچک شما، در روزهای آینده بازدید کننده را مجدداً به سمت سایت شما می‌کشاند.

سخن آخر

رعایت کردن این موارد قطعاً می‌تواند بانس ریت یا نرخ فرار از سایت شما را کاهش دهد و همچنین می‌تواند بازدید کننده بیشتری را به سمت سایت شما بکشاند. سعی کنید بیشتر روی بلاگ های تولید شده کار کنید و همچنین از سرعت سایت خود غافل نشوید.

در دنیای وب سایت‌ها به مانند قارچ رشد می‌کنند. موفقیت در این زمانه از آن کسی است که عجله نداشته باشد. عجله در کسب و کار اینترنتی برابر با شکست است. اگر بخواهید امروز سایت طراحی کنید و فردا خیل عظیمی از کاربران وارد سایت شما شوند، بیشتر به خواب و خیال شبیه است. این کار حداقل 6 ماه تا 1 سال زمان می‌برد، پس سعی کنید با تولید محتوای ناب و کاربر پسند و همچنین گوگل پسند، مخاطبان را از طریق مروگرها و موتورهای جستجو به سمت خود بکشید و خود را به عنوان یک برند به دیگران معرفی کنید.

infogeraphic-tolide-mohtava