bavar

هر آنچه را که شما در این دنیا تصور می‌کنید با استفاده از قدرت باور به وجود می‌آید. شخصی باورش این است که ثروتمند است و بر این باور خود استوار است و در نتیجه کائنات هم به وی پاسخ می‌دهد و وی ثروتمند می‌شود.

اما شخصی دیگر باورش این است که همیشه بدبخت است و این را هم روز به روز در زندگی‌اش می‌بیند. اگر شما هم می‌خواهید از دسته اول باشید که خودتان باورهای خودتان را به وجود می‌آورید پس لازم است که قبل از اینکه تفاوت بین این دو را بدانید، یک تعریف از هر دو داشته باشید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله سعی دارد تفاوت میان باور داشتن و باور کردن را به وضوح برای شما توضیح دهد.

با ما همراه باشید .....

تعریف باور داشتن

bavar-dashtan

باور داشتن به این معنی است که افکاری که زندگی ما را می‌سازند و سازنده بدترین یا بهترین شرایط، مشکلات، بدبختی‌ها، مصائب، خوشبختی‌ها و .... است. در هر حال باور داشتن همان اعتقاداتی است که شما به مغز و ضمیر ناخودآگاه خود فرمان می‌دهید و ضمیر ناخودآگاه هم آن را به مثابهی یک دستور قبول می‌کند و آن را در زندگی شما به صورت جسم به وجود می‌آورد.

باور داشتن یک حس گذرا و موقت نیست. بلکه حسی است که مثل سیمان به ضمیر ناخودآگاه ما می‌چسبد و همیشه و همه جا با همراه ما است. این حس یک حس دائمی است. مثل این که باور داشته باشید که شما ثروتمند هستید، باور داشته باشید که یک انسان با اعتماد به نفس فوق العاده هستید، همیشه و همه جا با ضمیر درونی خودتان صحبت کنید که شخصی بد شانس هستید و همین هم را در زندگی خودتان به وضوح خواهید دید.

به هر حال باید گفت که باور داشتن با تکرارهای مداوم و همچنین از نتیجه‌هایی که در زندگی به وجود می‌آید، شکل می‌گیرد. افکاری که ما داریم چه مثبت و چه منفی شکل دهنده‌ی باورهای ما هستند.

احساسی که شما نسبت به دیگران دارید هم تشکیل دهنده باور شما است. اگر شخصی ثروتمند را می‌بینید وی را دزد خطاب می‌کنید.

هر چیزی را که شما در زندگی تکرار کنید به باور شما تبدیل می‌شود. تکرار افکار مثبت، باورهای مثبت را به وجود می‌آورد و شما را به شخصی مهار نشدنی تبدیل می‌کند و همچنین تکرار افکار منفی هم به نوبه‌ی خود باورهای منفی و مشکلات و بدبختی‌ها را برای شما به وجود می‌آورد.

تعریف باور کردن

bavar-kardan

در این تعریف باید این گونه برداشت کرد که باور کردن مسائلی است که روزانه با آن سر و کار داریم و این بر عهده خود ما است که آن را باور کنیم یا باور نکنیم. مانند این که در اخبار می‌خوانیم و یا می‌بینیم که به طور مثال فلان شخص 20 میلیارد تومان اختلاس کرده است یا شنیدن صحبت‌های یکی از افراد سرشناس در تلویزیون و ...

به هر حال این موارد را با توجه به منابعی که از آن این اخبار پخش می‌شود بیشتر مردم باور می‌کنند و با توجه به حس اعتمادی که به نسبت به منبع پخش دارید به راحتی می‌توانید قبول کنید. اما این موارد گذرا و موقت است.

سخن آخر

با توجه به تعاریفی که شد این تصمیم شما است که مسائل را باور کنید یا باور داشته باشید. اما سعی کنید باورهای مثبت را در زندگی خود نهادینه کنید. افکار مثبت داشته باشید. افراد منفی را از زندگی خود دور کنید. مثبت فکر کنید تا مثبت دریافت کنید.

باور داشته باشید شخصی ثروتمند، قدرتمند، سخاوتمند، با اعتماد به نفس بالا و ... هستید. روزهای اول ضمیر ناخودآگاه شما، این کار مسخره می‌داند و به سختی می توانید این را باور کنید اما به مرور زمان و تکرار مداوم شما این باور شما می‌شود که شخصی ثروتمند، قدرتمند، سخاوتمند و با اعتماد به نفس بالا هستید.

پس از همین لحظه شروع کنید....