tolide-mohtava 

دنیای وب دنیایی مدرن است که هر روز مطالبی جدید از هر چیزی که شما تصورش را می‌کنید در آن گنجانده می‌شود و به صورت ثانیه وار در حال رشد، تحول، تغییر و دگرگونی استاگر امروز شما مقاله‌ای را می‌خوانید با پیشرفت علم و تکنولوژی امکان دارد فردا همان مقاله نقض شود. در دنیای مدرن اینترنت، هر روز هزاران دامنه اینترنتی ثبت می‌شود که آماده هستند مطالب جذاب و جدید را وارد سایت خود نمایند.

همین موضوع باعث شده که فضای رقابتی بین همه سایت‌ها بوجود بیاید تا مطالب بلاگ خود را بروزرسانی کنندتمام کاربران اینترنتی هم به نوبه‌ی خود به دنبال جدیدترین مطالب در رابطه با تخصص خود هستنداین نکته حائز اهمیت است که سایتی که مطالب جذاب و جدید و بروز نداشته باشد هیچ ارزشی از نظر کاربران ندارد و قطع به یقین سایت گوگل هم به چنین سایت‌هایی رتبه نخواهد داد.

پس سعی کنید تنبلی را کنار بگذارید و اگر هفته یا ماهی یک مطلب در سایت خود قرار می‌دادید یک برنامه ریزی درست و صحیح داشته باشید تا به راحتی بتوانید از سایت خود کسب درآمد کنیدسایت گوگل و ربات‌های جستجوگر آن عاشق این مطالب جدید و بروز شما هستند به دلایل زیر:

* بازخورد این مطالب جدید باعث می‌شود تا کاربران و بازدیدکنندگان مجدداً به سایت شما بیایند.

* با بروزرسانی سایت می‌توانید محصولات، خدمات و سرویس‌های جدید را به دیگران معرفی نمایید.

* بروزرسانی سایت و مطالب آن این فرصت را به شما می‌دهد که بدون واسطه (تبلیغات در سایت‌ها و رسانه‌ها) مشتری جدید جذب و فروش خود را افزایش دهید.

* ثبت اطلاعات جدید باعث می‌شود که کاربران از طریق جستجو در گوگل و یا به طور مستقیم وارد سایت شما شوند

* و...

این موارد و خیلی از موارد دیگر تنها برخی از مزایای بروزرسانی یک سایت است و به اندازه ای که بروزرسانی یک سایت موفقیت آن را به همراه خواهد داشت به همان اندازه هم به روز نبودن آن باعث می‌شود که کاربران و مشتریان بالقوه خود را از دست بدهید.

در این مقاله تیم "کافه نیاز" قصد دارد نکاتی کلیدی به شما بیاموزد که بتوانید بهترین محتوا را برای جذب بازدید کننده تولید کنید.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: سعی کنید با سایت خود به مانند یک ماشین رفتار نمایید

رفتار با سایت در هنگام تولید محتوا

برای اینکه ماشینی زیبا و با کارایی بالا داشته باشید باید بهای آن را نیز بپردازید. بهای آن می‌تواند تعویض روغن، تعویض لاستیک، پر کردن باک بنزین، تعمیر موتور و خیلی از موارد دیگر استسایت شما هم به مانند این ماشین است و مدام به نگهداری نیاز دارد تا بتواند کاربر فعال و بازدید کننده دریافت کنید. باید اطلاعات به روزی داشته باشد تا مشتری و بازدیدکننده بیشتری دریافت نمایید.

نکته ی دوم: اضافه کردن منو مطالب یا بلاگ و به روزرسانی آن

اضافه کردن منو مطالب یا بلاگ و به روزرسانی آن

یکی از موارد مهم در رتبه گیری از گوگل داشتن منو بلاگ و به صورت مداوم بروزرسانی آن است. بعد از ساخت این منو می‌توانید دسته بندی مطالب را به آن اضافه نمایید. پیشنهاد می‌کنیم اگر در یک حوزه‌ی خاص مسلط هستید همان را به عنوان هدف خود مشخص نمایید و در همان حوزه خاص فعالیت نمایید. به طور مثال اینترنت و برنامه نویسی

یک برنامه ریزی صحیح و دقیق و منظم برای ثبت مطلب در بلاگ خود داشته باشید. راحت‌تر این است که دسته بندی‌های ایجاد شده در وب سایتتان مطابق با هدف اصلی و  زمینه کاری سایت شما باشد. محتوای تولید شده خودتان را مناسب با مخاطبین خود تهیه و تنظیم کنید.

در پایان هر مطلبی یک فرم نظرخواهی قرار دهید تا کاربران نظر خود را در مورد مطلب شما ارائه دهند. سعی‌تان این باشد که محتوای تولید شده توسط شما دارای نگارش صحیح و بدون غلط باشد. برای این کار می‌توانید از برنامه ویراستار استفاده نمایید. این برنامه به شما کمک می‌کند تا غلط‌های املایی و فاصله‌های اضافی در نگارش از بین برود.

نکته ی سوم: برای تولید محتوای ناب به نکات زیر توجه فرمایید

تولید محتوای ناب

نکته ی چهارم: تمرین زیاد

تولید محتوا کار هر شخصی نیست و در ابتدای فعالیت سایت تان این کار برای هر شخصی سخت و دشوار است اما با تمرین زیاد می‌توانید در این زمینه یک متخصص شوید. برای اینکه متخصص شوید می‌توانید سمینارهای مربوط به زمینه کاریتان و فایل‌های صوتی را گوش بدهید و از مطالب آن بهره ببرید و یا آنقدر بنویسید و ویرایش کنید تا به شخصی تبدیل شوید که بهترین محتواها را می تواند تولید کند.

نکته ی پنجم: تولید محتوایی با کیفیت عالی

ساخت این نوع محتواها نیاز به مهارت کافی دارد تا کاربران به شما اعتماد کنند. هر چه محتوایی که تولید می کنید کیفیت بیشتری داشته باشد به طبع کاربران و بازدید کننده های بیشتری را به سمت خودتان هدایت خواهید کرد.

نکته ی ششم: استخدام نویسنده تولید کننده محتوا

اگر شما تولید محتوا را به خوبی بلد نیستید یا زمان کافی برای این کار را ندارید می‌توانید یک نویسنده حرفه‌ای استخدام نمایید تا این کار را برای شما انجام دهد. البته این شاید برای زمانی باشد که سایت تان به درآمد رسید و بازدید کننده های زیادی داشته باشید. آن موقع با پرداخت هزینه می توانید یک نویسنده اختیار کنید. 

نکته ی هفتم: اضافه کردن پست مهمان

اگر مایل نیستید و پول کافی برای استخدام نویسنده ندارید. می‌توانید از مزایای پست مهمان استفاده نمایید. این مورد به شما کمک می‌کند تا کاربران بیشتری به سایت شما روانه شود. سایت هایی مانند ویرگول، پُست مگ و همچنین اخبار رسمی سایت هایی هستید که به صورت رایگان می توانید مطالب تان را در آنجا قرار دهید و بازدید کننده های زیادی را دریافت کنید.

نکته ی هشتم: از تبلیغات زیاد در بلاگ اجتناب نمایید

بلاگ مکانی است که مطالبی مفید را به کاربران خود ارائه می‌دهید. سعی کنید این حریم خصوصی را به مکانی برای تبلیغات خود مبدل نکنیداین کار باعث می‌شود که کاربران شما خسته شوند و از سایت شما فرار کنند و هر چه نرخ فرار کاربر افزایش پیدا کند به ضرر سایت تان خواهد بود و بزرگترین ضررش این است که رتبه ی خوبی در نتایج جستجوی گوگل به دست نخواهید آورد.

سخن آخر

تولید محتوا در هر صورتی پادشاه جذب مشتری است و چه بخواهید چه نخواهید باید به صورت روزانه تولید محتوا کنید تا گوگل و کاربران به شما و سایت تان اعتماد کنند و در نهایت در سایت تان سرمایه گذاری کنند. هر چقدر هم که روی سئو سایت تان کار کنید اما تا زمانی که تولید محتوا نکنید خیلی سخت است که گوگل به سایت تان رتبه خوبی بدهد مگر اینکه یک سایت قدیمی باشید که دیگر اعتبار خوبی از گوگل گرفته اید و کاربران زیادی هم داشته باشید. اما اگر سایت تان جدید است فقط تولید محتوا کنید.