marketing-plan

دیده شدن هر کسب و کاری آرزوی همه است. کسب و کار هر شخص یا شرکتی برای دیده شدن به یک سری قوانین خاصی نیازمند است که مهمترین و بارزترین اصل آن بازاریابی است. شرکت‌های بزرگ برای بازاریابی خود یک برنامه، هدف و دید بلند مدت در نظر می‌گیرند. میلیاردها تومان هزینه می‌کنند تا به یک برند تبدیل شوند. از تمام روش‌های بازاریابی استفاده می‌کنند و خود را بر سر زبان مردم می‌اندازند. آنگاه مردم با استفاده از بازاریابی دهان به دهان، به راحتی هر چه تمام‌تر و بدون هزینه برای آن شرکت، برند سازی را انجام می‌دهند.

بازاریابی بدون هدف راه به جایی نخواهد برد و این را تمام شرکت‌ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ به خوبی درک کرده‌اند. به خاطر همین بودجه‌ای را مختص این موضوع مشخص می‌کنند و از هر روشی برای این موضوع استفاده می‌کنند.

اما در این راه مشکلاتی نیز وجود دارد که باید با آن روبرو شوند. به طور مثال اگر شما یک شرکت خرید و فروش آهن داشته باشید شاید در این کار بهترین باشید اما امکان دارد تجربه کافی در زمینه بازاریابی نداشته باشید و این امکان هم وجود خواهد داشت که به هیچ عنوان ندانید که بازاریابی چگونه است. چون فقط در خرید و فروش یک تاجر و کارآفرین موفق هستید.

نکته‌ی مهم در این موضوع این است که مردم زمانی با خدمات و محصولات آشنا می‌شوند که اطلاع داشته باشند که این محصولات و خدمات را از کدام مسیر توزیع می‌توانند دریافت کنند و این یعنی اهمیت بازاریابی.

تیم "کافه نیاز" موضوع بازاریابی و استراتژی بازاریابی را به صورت کامل بیان کرده است و امید داریم با رعایت این موارد در برنامه‌های بازاریابی خود از آن‌ها استفاده کامل را ببرید.

1. پیام تبلیغاتی شما به مردم چیست؟

payame-tablighati

اگر شما محصول و خدماتی فوق تصور مشتری ارائه می‌کنید این را فقط شما می دانید. مشتری که نمی‌داند. زمانی مشتری می‌فهمد، که این محصول شما یک دردی از وی دوا کند و در کل نیاز وی را برطرف سازد. شما باید در پیام‌های تبلیغاتی خودتان نیاز مشتری را درک کرده باشید. باید سعی کنید روی احساسات مشتری دست بگذارید.

به طور مثال اگر ضد جوش یا ضد یخ تولید می‌کنید، خوب شرکت‌های دیگر هم تولید می‌کنند. در این میان باید محصول شما یک تفاوت خاص با دیگر رقیبانتان داشته باشد وگرنه به زودی از گردانه‌ی رقابت خارج خواهید شد.

2. مصرف کننده‌ها، مخاطبین و بازار هدف شما چه اشخاصی هستند؟

bazare-hadaf-Marketing-plan

برای بازاریابی و ارائه خدمات و محصولات باید بدانید که مخاطبین، مصرف کننده و بازار هدف شما چه اشخاصی از جامعه با چه سن، شخصیت، چه گروهی و ... هستند. به طور مثال اگر سازنده وسایل دندانپزشکی هستید مخاطبین شما مردم عادی نیستند که بخواهید برای آنها تبلیغ کنید. باید به تمام مطب‌های دندانپزشکی موجود در شهر و استان و کشور بروشورها و مجله‌های تبلیغاتی خود را ارسال کنید. دکترهای دندانپزشک می‌توانند بازار هدف اول شما باشند.

در ادامه می‌توانید بازار هدف دوم خود را انتخاب کنید که همان لوازم پزشکی‌ها هستند. آن‌ها هم می‌توانند خریداران خوب محصولات شما باشند.

3. کمپین‌های تبلیغاتی را با چه روشی شروع کنیم؟

campain-Marketing-plan

در این عرصه‌ی اینترنت نباید نقش شبکه‌های اجتماعی را نادیده بگیریم. شبکه‌هایی که به صورت رایگان بهترین و با کیفیت‌ترین بازاریابی را برای ما انجام می‌دهند.

اگر بودجه‌ی کافی در اختیار داشته باشید می‌توانید از پادشاه روش‌ها که همان تبلیغات تلویزیونی است استفاده کنید که صد البته روشی کاملاً کارساز اما پر هزینه است.

امکان دارد مخاطبین و بازار هدف شما روزنامه، مجله و یا بروشورهای تبلیغاتی بیشتر مطالعه کنند. اگر به این شکل است می‌توانید به راحتی در این زمینه سرمایه گذاری کنید.

شاید هم این امکان وجود داشته باشید که بیشتر مخاطبین شما رادیو گوش می‌دهند و یا در سایت‌های درج آگهی رایگان اقدام به ثبت آگهی کنند.

به هر حال روش‌های بازاریابی زیاد هستند و بنا نسبت به هزینه و بودجه‌ای که انتخاب می‌کنید، می‌توانید از روش‌های فوق استفاده کنید.

4. بودجه و هزینه مورد نظر برای بازاریابی چه اندازه است؟

hazine-Marketing-plan

همان طور که در بالا ذکر شده زمانی مخاطبین با محصولات و خدمات شما آشنا خواهند شد که مدام به روش‌های مختلف، بازاریابی را انجام دهید و این بستگی به بودجه مورد نظر شما خواهد داشت. این امکان وجود دارد که کسب و کار شما، کوچک باشد و نیازی نباشد که کارمند استخدام کنید و مایل باشید که خودتان به تنهایی بازاریابی را انجام دهید. پیشنهاد می کنیم که با راه اندازی وب سایت و تولید محتوا در سایت و شبکه‌های اجتماعی مخاطبین خود را به سمت سایت خود هدایت کنید.

قبل از اینکه بودجه کافی برای بازاریابی را در نظر بگیرید سعی کنید طرح کسب و کار خود را پیاده سازی کنید و برای هر بخشی هزینه‌ها را یادداشت و سپس در آخر بودجه کافی را در نظر بگیرید.

سخن آخر

کسب و کارهای موفق با رعایت همین موارد کوچک است که به موفقیت می‌رسند. لازم نیست که هزینه‌های میلیاردی کنید تا مردم شما را بشناسند. همین که شما با نظم و رعایت قوانین ذکر شده جلو بروید در مدت زمان نه چندان زیاد به راحتی بر سر زبان مردم خواهید افتاد.

این نکته حائز اهمیت است که کسب و کارهای موفق، با استراتژی‌هایی که در طرح کسب و کار خود پیاده سازی می‌کنند به موفقیت‌های پی در پی می‌رسند.

این نقطه‌ی شروع است .... شما هم می‌توانید از همین لحظه شروع کنید