ghadr_dani_az_karmandan

همه‌ی کارمندان کار کردن با مدیران جذاب، دوست داشتنی، پر ابهت، محبوب و پر انگیزه را دوست دارند. مدیرانی که به جای اینکه اشتباهات و ایرادات کارمندان خود را ببینند، سعی می‌کنند نکات مثبت کارمند خود را به وی گوشزد کند. مدیرانی که نقاط قوت را به نقاط ضعف کارمندان ترجیح می‌دهد. مدیرانی که به جای تکذیب کردن، سعی در تأیید کردن کارمند خود دارد. تمام این موارد باعث می‌شود تا کارمندان تشویق شوند و این مدیر، یک مدیر خوب است.

هر مدیری این موارد را قبول ندارد. رفتار با کارمندان متفاوت است. بعضی مدیران سعی می‌کنند با تنبیه به جای تشویق کردن، کارهای اشتباه کارمندان خود را به آنها گوشزد کنند. برخی دیگر معتقدند با بداخلاقی می‌توانند سیاست خود را به آنها تحمیل کنند.

اما اگر مدیران برعکس این موضوع عمل و سعی کنند موارد مثبت هر کارمندی را در جلسات به وی منتقل کند، آنگاه به مدیری محبوب مبدل خواهد شد.

تیم "کافه نیاز" سعی دارد نکات مدیریتی را به شما ارائه دهد. جملاتی که هر مدیری دوست دارد به کارمند خود بگوید تا به مدیری محبوب تبدیل شود و هر کارمندی در هر جایگاهی مایل است که این جملات را از مدیر خود بشنود.

در این میان مدیران هم سعی کنند این جملات را به گونه‌ای سرد و بی روح بیان نکنند، چون کارمندان این موضوع را متوجه می‌شوند و امکان دارد تأثیر جملات برعکس باشد.

با ما همراه باشید .....

1. از اینکه با من کار می‌کنید، خوشحالم

khoshhali-modir-va-karmand

شنیدن جملات زیبا، فوق العاده، انگیزشی و همچنین تشویقی از طرف مدیر می‌تواند در همه حال روحیه بخش باشد و روی کارکرد و عملکرد کارمند تأثیر زیادی دارد. هر زمان که مدیران این کار را انجام داده‌اند کار گروهی بهتر از همیشه دنبال و نتایج عالی بدست آمده است. پس چه بهتر که شما جمله‌ی زیبای " از اینکه با من کار می‌کنید، خوشحالم" را از زبان خودتان بشنوند. آن موقع است که معجزه رخ می‌دهد و کارمندانتان روز به روز برای پیشرفت و ترقی شما و شرکت کار می‌کنند.

چیزی از وجهی شخصی شما کم نمی‌شود اگر این جمله را با حالتی مثبت بیان کنید و وی را تأیید کنید. تمام کارمندان در هر شرایط و جایگاهی به تأیید شدن از طرف مدیر نیازمندند. اگر با افکار منفی وی را تأیید کنید به طور یقین بدترین شرایط روحی و محیطی را برای وی به صورت ناخواسته به وجود خواهید آورد و بر عکس اگر به صورت مثبت این کار را انجام دهید مطمئن باشید که بهترین کارمند شما خواهد بود و در بدترین شرایط هم می‌تواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

2. ممنون از شما که بیشتر از توانایی‌تان کار کردید

bishtar-az-tavanaei-kar-kardan

از عوامل مهم در بهتر شدن جایگاه شرکت، مجموعه و مدیر این است که کارمندان بیشتر از توانایی‌هایشان کار کنند. این کار زمانی امکان پذیر است که مدیر در هر جایگاهی که باشد، از قدرت کلام خود استفاده و کارمندان را تشویق کند.

گفتن جمله‌ی "ممنون از شما که بیشتر از توانایی‌تان کار کردید" چنان انگیزه‌ای به کارمندان خواهد داد که در محیط کاری شادتر، مثبت‌تر، با انگیزه‌تر و پر انرژی تر از دیگران کار خواهد کرد. این یعنی شناختن حس درونی کارمند و همچنین انگیزه دادن به وی است. این مدیر می‌تواند در مقایسه با دیگر مدیران، جایگاه بهتر و محبوبیت بیشتری پیدا کند.

3. در زمینه‌ای که کار می‌کنید، شما بهترینید

behtarin-dar-zamine-kari

کارمندان در زمینه‌ای که کار می‌کنند دوست دارند هم بهترین باشند و هم این را به مدیران خود ثابت کنند. شناختن این موضوع فقط بر عهده‌ی مدیر است. مدیر می‌تواند بفهمد که این کارمند به درد این شغل و سازمان می‌خورد یا خیر. اگر یک مدیر هستید و می دانید که کارمندتان به شما کمک می‌کند و بهترین عملکرد را داشته است پس با گفتن جمله‌ی " در زمینه‌ای که کار می‌کنید، شما بهترینید" این حس بهتر بودن را به کارمندتان هم منتقل کنید.

سعی کنید دست از ایراد گرفتن بردارید و با این کار نقاط ضعف وی را نادیده و فقط نقاط قوت وی را خواهید دید.

4. از زمانی که شما در این شغل حضور داشتید، شرکت بهترین نتیجه‌ها را گرفته است

behtarin-nateje-yek-karmand

همه‌ی کارمندان دوست دارند که بهترین‌ها را برای شرکت به ارمغان بیاورند. اما باید در این زمینه یک نیروی انگیزشی هم وجود داشته باشد. این شما هستید که در مقام یک مدیر می‌توانید این موضوع را وی تفهیم کنید. این شما هستید که می‌توانید به وی بفهمانید که با حضورش چقدر به شرکت کمک کرده است. پس لطفاً دست از غرور بردارید و با گفتن این جمله، انگیزه‌ای به کارمندان خود بدهید که بتوانند بهترین‌ها را برای شرکت به ارمغان بیاورند.

اگر این حس به شما منتقل شده است که با حضور کارمندتان وضعیت شرکت و مجموعه بهتر شده است، چه اشکالی دارد که این را به کارمندتان هم بگویید؟

5. تو فوق العاده ای

to-foghol-adei

بهترین جمله‌ای که هر کارمندی می‌خواهد از زبان مدیرش بشنود و کمتر مدیری است که این کار را انجام دهید جمله‌ی " تو فوق العاده ای " است.

این می‌تواند تیر آخر هر مدیری باشد تا بتواند جانی دوباره به کالبد شرکت و کارمند خود بدمد. بهترین بودن، عالی بودن و برتر بودن در نزد مدیر برای هر کارمندی می‌تواند انگیزه‌ای کافی برای ادامه‌ی مسیر باشد. اما کارمند باید این را بداند که ادامه‌ی مسیر به این سادگی‌ها هم نخواهد بود. زمانی که جمله‌ی عالی بودن، فوق العاده بودن و بهترین بودن را از مدیر می‌شنود، باید تلاش خود را دو برابر کند تا به مدیر خود ثابت کند که لایق شنیدن این جمله را داشته است.

سخن آخر

اگر در مقام یک مدیر هستید تمام موارد بالا را می‌توانید به صورت حضوری انجام دهید و اگر می دانید که به صورت حضوری امکان پذیر نیست، می‌توانید این موارد را در قالب یک ایمیل برای کارمندانتان ارسال کنید.

سعی کنید به صورت ماهانه کارمند نمونه را انتخاب و برای انگیزه دادن به وی جایزه‌ای اهدا کنید. این کار چیزی از شما کم نمی‌کند بلکه باعث می‌شود که جایگاه شخصیتی و محبوبیت شما بیشتر و بیشتر شود. این ترفندهایی است که می‌توانید به کار ببرید تا شاید کمی انگیزه به مجموعه‌ی خود منتقل کنید.