راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق و پر سود 

نقش اینترنت و مزایای یک کسب و کار اینترنتی بر هیچ کس پوشیده نیست، تا جایی که هر شخصی در هر حوزه ای که فعالیت می کند یک وب سایت شخصی دارد و محصولات و خدماتش را به دیگران معرفی می کند. بسیاری از کارآفرینان بزرگ دنیا هم با این روش ساده و استفاده از مزیت های اینترنت و برخورداری از سایت شخصی، به سودهای سرشاری دست پیدا کرده اند.

در این راه از هیچ تلاشی برای رسیدن به هدف خود نبایستی کوتاه بیایید. قدم اول را محکم برداشتن، بهتر از آن است که هرگز شروع نکنید. در این مسیر باید قدم هایی کاملاً حساب شده بردارید چرا که اولین اشتباه می تواند آخرین اشتباه باشد. در این مسیر اگر صبر و حوصله به خرج دهید و عجله نکنید درآمدتان حتمی و تضمین شده است و هزاران نفر هستند که هر روز وارد سایت شما شوند و از خدمات آنلاین شما استفاده و یا محصولات و کالاهایتان را خریداری کنند.

مطمئن باشید شرایط اقتصادی جامعه به سمتی در حرکت است که می طلبد یک کسب و کار در حوزه ی اینترنت راه اندازی کنید. فرقی نمی کند چند شغل دارید. می توانید بعد از مدتی همین سایت را در اولویت کاری خودتان قرار دهید تا هزینه های جاری زندگی تان را پوشش دهد. اما همه ی اینها به این موضوع بر می گردد که شما صبر و حوصله را در اولویت کاری قرار دهید.

در این مقاله تیم "کافه نیاز" سعی کرده نکاتی در مورد راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق و پر سود را به شما ارائه دهد. برای اینکه بدانید چه کارهایی باید انجام دهید حتماً این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

با ما همراه باشید ....

1. صبر کردن کسب درآمد از اینترنت

صبر کردن در کسب درآمد از اینترنت

نکته جالب توجه این است که در این راه، صبر در کسب درآمد از اینترنت امری واجب و ضروری است. شما نمی توانید از وب سایت شخصیتان توقع درآمد زود بازده و ترافیک سایت روزانه هزاران نفر را داشته باشید. خیلی از کارآفرینان بزرگ دنیا با همین صبر کردن جهانی شده اند.

به عنوان مثال جف بیزوس، مدیرعامل سایت آمازون برای رسیدن به هدف خود، ۵ سال صبر کرد و الان در حال حاضر درآمدی باورنکردنی دارد. پس صبر کردن اولین و شاید به جرات بتوان گفت که مهمترین فاکتور در رسیدن به موفقیت در حوزه کاری اینترنت است.

2. برنامه ریزی مناسب برای کسب و کارتان داشته باشید

برنامه ریزی مناسب در کسب و کار

قبل از اینکه محصولی را تولید کنید در ابتدای کار به فکر این باشید که این محصول را چگونه به فروش برسانید. یعنی به فکر جذب مشتری باشید تا اینکه بخواهید از همان ابتدا مشتری پیدا کنید. بعد از اینکه مشتری و بازار هدف خود را جذب کردید آن موقع به فکر ساخت سایت و بازاریابی اینترنتی باشید. در حوزه اینترنت هر شخصی به دنبال علاقه اش می رود. پس چیزی را بفروشید که به آن علاقه دارید.

به طور مثال اگر به بدنسازی و لوازم جانبی آن علاقه مند هستند بازار هدفتان را مشخص و شناسایی کنید. برای این کار سعی کنید از خودتان چند سوال بپرسید:

الف) آیا این کاری انجام می دهم بازار خوبی در بین مردم دارد یا خیر؟ 

ب) آیا این کسب و کاری که مد نظرم هست، به یک منبع درآمد دائمی و همیشگی تبدیل خواهد شد یا خیر؟

ج) برای راه اندازی این کسب و کار به چقدر پول نیاز دارید؟

تمام پاسخ های خود را در قالب یک طرح کسب و کار پیاده سازی نمایید. این طرح مانند یک نقشه عمل خواهد کرد و راه درست را به شما نشان خواهد دادبنویسید که از کجا و با چه اشخاصی باید شروع کنید. هر چه بیشتر بدانید راحت تر می توانید بازار هدفتان را مشخص کنید یا محصولتان را بفروشید.

3. تولید کننده‌ی خودتان را پیدا کنید

سعی کنید به صورت عمده فروشی و خرده فروشی کار کنید

به طور معمول اشخاصی که در حوزه ی کسب و کارهای اینترنتی فعالیت دارند به صورت خرده فروشی کار می کنند و سود کمتری دریافت می کنند در حالی که کسب و کارهایی نیز وجود دارند که هم به صورت خرده فروشی و هم در نقش یک تولید کننده ظاهر می شوند. اینها اشخاصی هستند که به طور مستقیم و عمده از تولید کننده خریداری می کنند و مبادرت به فروش دوباره آن ها می کنندسعی کنید با برقراری ارتباط موثر با تولید کنندگان یک قدم جلوتر از دیگر کسب و کارهای در حوزه کاری خود باشید.

4. برای فروش بیشتر، یک سایت‌ طراحی کنید

طراحی سایت برای فروش بیشتر

بعد از تکمیل تحقیقات، زمان آن است که برای سرعت بخشیدن به فروشتان یک وب سایت ایجاد نمایید و مشتریان خود را به سمت فروش اینترنتی منتقل کنیداگر یک وب سایت شخصی با بهترین امکانات و شرایط سئو مناسب احتیاج دارید در اینترنت یک جستجوی ساده انجام دهید خیل عظیمی از طراحان وب سایت را مشاهده خواهید کرد. اگر مایل هستید که پرداخت های شما به صورت آنلاین و بدون حضور شخص انجام شود، شما نیاز به یک درگاه پرداخت با نماد اعتماد الکترونیکی نیاز خواهید داشت.

5. وب سایت خودتان را به دیگران معرفی نمایید

مزیت های یک کسب و کار اینترنتی

مهمترین مرحله در کسب و بعد از راه اندازی سایت، بازاریابی یا به اصطلاح تبلیغات آن است. مردم و مخاطبین با دیدن تبلیغات شما با سایت، محصولات و خدمات تان آشنا می شوند. تبلیغات به هیچ عنوان هزینه نیست و به گونه ای سرمایه گذاری است. چرا که این هزینه ها بعدها به شما بر می گردد.

در این راه می توانید از مزایای موارد زیر استفاده کرد:

* بهینه سازی سایت یا سئو که می تواند توسط خودتان یا یک شخص دیگر انجام شود

* استفاده از تبلیغات گوگل یا همان  Google adverse

* استخدام بازاریاب

* تبلیغات در وب سایت های اینترنتی

* تولید محتوای با کیفیت و ناب و ثبت آن در موتورهای جستجوگر

* نحوه ی آشنا شدن مشتریان با محصولات، خدمات و سایت خودتان را بررسی نمایید و در همان حوزه تبلیغات را گسترش دهید

تمام نتیجه های بدست آمده از بزرگ تا کوچک را یادداشت نمایید و در پس از بررسی موارد مثبت را با شدت بیشتری پیگیری نمایید.

سخن آخر

کسب و کارهای اینترنتی زمانی نتیجه می دهد که وقت و انرژی زیادی روی آن صرف کنید. تصور اینکه امروز سایت بسازید و فردا به درآمد برسد را از ذهنتان بیرون کنید. باید صبر داشته باشید تا بهترین نتیجه را به دست بیاورید.