movafaghiyat_va_sakhti

شاید این جمله برایتان آشنا باشد که "بهترین تندیس ها از سخت‌ترین سنگ‌ها درست می‌شود" و این یعنی بهترین موفقیت‌ها در سخت‌ترین لحظات بدست می‌آید. جایی که تمام مشکلات و مصائب جلو شما ظاهر می‌شوند تا شما را از جاده موفقیت بیرون کنند و این شما هستید که با روحیه دادن و انگیزه دادن به خود می‌توانید به موفقیت برسید.

بسیاری از کارآفرینان و ثروتمندان دنیا هم این مسیر را طی کرده‌اند تا به این مرحله از زندگی رسیده‌اند. به هیچ عنوان این طور نیست که ثروتمندان به خودی خود ثروتمند شده‌اند. آن‌ها صد پله از شما بدتر بوده‌اند تا به موفقیت رسیده‌اند. پس سعی نکنید که سختی‌های زندگیتان کمتر شود، بلکه تلاش کنید تا در مقابل تمام سختی‌ها بتوانید بهتر عمل کنید و بهترین موفقیت‌ها را کسب کنید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله مواردی را به شما ارائه خواهد داد تا بتوانید در سختی‌ها به موفقیت برسید. شاید در دید اول این موارد آسان باشد اما در واقع به مانند یک شخص موفق فکر کردن می‌تواند کمی سخت باشد. پس سعی کنید به مانند یک شخص موفق و ثروتمند به مسائل فکر و عمل کنید.

با ما همراه باشید ....

1. شجاع و نترس بودن

tars-az-shekast

ترس از شکست دلیل خیلی از شکست‌هاست. جایی که در درون اتفاق می افتد. جایی که هیچ کاری صورت نگرفته به شکست می‌انجامد و این ضمیر ناخودآگاه است. ضمیر ناخودآگاه است که شما را به هر جایی که می‌خواهد می‌کشاند. برای غلبه بر ترس از شکست باید با ترس‌هایتان روبرو شوید. اگر می‌خواهید موفق شوید باید شجاع و نترس باشد. فکر شکست کردن برابر است با خود شکست.

اگر از شنا کردن می‌ترسید سعی کنید در دریا و رودخانه و استخر شنا کنید.

اگر از ارتفاع می‌ترسید، تلاش کنید به ارتفاع بروید. به بلندترین نقطه‌های موجود در اطراف بروید.

اگر از رانندگی و تصادف می‌ترسید، سعی کنید از همین امروز در کلاس‌های رانندگی شرکت کنید.

سعی کنید با ترس‌هایتان روبرو شوید.

2. افکار منفی را دور بریزید

dor-kardane-afkare-manfi

بزرگ‌ترین کاری که افراد موفق در زندگی‌شان انجام داده‌اند، دور ریختن افراد منفی و افکار منفی و مثبت نگری است. اگر مثبت فکر کنید، اتفاق‌های مثبت و افراد مثبت دور شما را احاطه خواهند کرد. به مسائل به گونه‌ای مثبت نگاه خواهید کرد. تفکر مثبت باعث می‌شود به زندگی و آینده امیدوار باشید.

افراد موفق و مثبت نگر برای زندگی و آینده‌شان هدف دارند و در مقابل تمام سختی‌ها ایستاده‌اند تا به موفقیت برسند. اگر می‌خواهید موفق باشید باید سعی و تلاش کنید و در عین حال نیز باید رفتار یک شخص موفق را داشته باشید. این رفتار می‌توانید کلامی یا به صورت پوشش بدنی باشد.

3. تمرکز روی هدف

tamarkoz-roye-hadaf

اشخاص موفق در زندگیشان هدف دارند و برای رسیدن به اهدافشان سخت تلاش می‌کنند. این افراد روی مهارت‌های فردی خود سرمایه گذاری و سعی می‌کنند با فراگیری مهارت‌های لازم بهترین عملکرد را داشته باشند.

کاری که افراد موفق انجام می‌دهند این است که روی هدفشان تمرکز می‌کنند. این باعث می‌شود که به جز هدف به چیز دیگری فکر نکنند. افراد موفق می‌دانند که در زندگی چه می‌خواهند و برای چه چیزی تلاش می‌کنند و اگر شکست هم بخورند باز هم دست از تلاش بر نمی‌دارند. آن‌ها سختی‌های زندگی را برای رسیدن به موفقیت به جان می‌خرند.

شما چطور؟؟؟؟

4. نوشتن مواردی که شما را آزار می‌دهند

neveshtane-ezterabha

زندگی هر شخصی پر از اضطراب‌ها، استرس‌ها و افکاری منفی زیادی است. دور کردن این موارد در بعضی مواقع می‌تواند سخت باشد. اما با یادداشت کردن می‌توانید کم کم آنها را از ذهن خود خارج کنید.

برای این که به خاطر بیاورید که این اضطراب‌ها برای چه بوده است می‌توانید زمان، مکان و تاریخ آنها را یادداشت کنید تا به سادگی به خاطر بیاورید.

در دفترچه خود نحوه برخورد با این اضطراب و استرس را یادداشت کنید. به طور مثال اگر عصبانی شدید بنوسید که بابت چه عصبانی شدید و چطور به آن غلبه کردید. آیا سکوت کردید، پیاده روی کردید، مکان مورد نظر را ترک کردید یا آب نوشیدید. تمام مواردی که یادداشت کردید از اضطراب و استرس‌ها تا نحوه‌ی برخورد با آنها را امتیاز بندی کنید.

این امتیاز بندی‌ها به شما نشان می‌دهد که به طور مثال در زمان عصبانیت آیا سکوت بهتر است یا نوشیدن آب. آیا پیاده روی بهتر است یا ترک کردن موقعیت.

به هر حال سعی کنید این موارد را به مانند یک شخص موفق یادداشت کنید. هر چه بیشتر بنویسید بیشتر به خود و ضمیر ناخودآگاه خود کمک خواهید کرد که در مقابل سختی‌ها بهتر عمل کنید.

5. تمرین موفقیت

tamrine-movafaghiyat

افراد موفق شب و روز کار کرده‌اند تا به موفقیت رسیده‌اند. آن‌ها یک شبه به اینجا نرسیده‌اند. آن‌ها تمرین کردن‌اند. شب و روز به موفقیت خود فکر کرده‌اند و تلاش کرده‌اند تا طعم موفقیت را چشیده‌اند.

اگر وقت کافی برای رسیدن به موفقیت را ندارید پس لطفاً وقت خود را هدر ندهید. برای رسیدن به هدف خود باید وقت کافی بگذارید. باید بی توجه به مشکلات باشید و تا جایی که می‌توانید تلاش و کوشش کنید.

سعی کنید اولویت اهداف خود را مشخص کنید و از همین الان تصمیم بگیرید که تلاشتان را دو برابر کنید و تا زمانی که به هدف خود نرسیده‌اید دست از تلاش برندارید. سعی کنید به مانند یک نور در تاریکی باشید.

سخن آخر

موفقیت سخت است. این را همه می‌دانند. اما با کارهایی که می‌کنید می‌توانید راه را برای خودتان هموار کنید. اگر برنامه ریزی و هدف داشته باشید و روی اهدافتان تمرکز و تمرین کنید مطمئن باشید هیچ سختی نمی‌تواند جلو شما قد علم کند. این شما هستید که مشخص می‌کنید زودتر به هدف خود برسید یا دیرتر، آن هم با کارهایی که می‌کنید.

پس اقدام و عمل را سرلوحه‌ی کاری خود قرار دهید.