tabligh_nevisi

تبلیغات روی فروش محصول تأثیر مستقیم دارد. هر چه از روش‌های مختلف تبلیغات استفاده کنید فروش بیشتری خواهید داشت. یکی از شغل‌های جذاب که می‌تواند تأثیر زیادی در خرید مشتری داشته باشد، تبلیغ نویسی است.

در ابتدا بایستی بدانید تبلیغ نویسی چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

اشخاصی که سایت فروش آنلاین دارند و محصولات خود را از این روش به فروش می‌رسانند صفحه‌ای دارند که تمام جزئیات محصول را در آن قرار می‌دهند. هر چه این صفحه کامل‌تر و پربارتر باشد افزایش فروش شما بیشتر خواهد بود.

در شغل تبلیغ نویسی افراد سوالاتی از خود می‌پرسند که می‌تواند نقش پر رنگی در فروش محصول شما داشته باشد و تیم "کافه نیاز" قصد دارد نکاتی در مورد تبلیغ نویسی در مورد صفحه ی محصولات به شما ارائه دهد.

با ما همراه باشید ....

 

1. آیا طولانی بودن یا کوتاه بودن جزئیات صفحه‌ی محصول تأثیری در فروش دارد؟

jozeyate-kharide-mahsol

این روزها بیشتر مردم حوصله‌ای برای مطالعه آن هم متن‌های زیاد ندارند. اما در بحث خرید محصول قضیه فرق می‌کند. در این حالت مردم چون می‌خواهند هزینه کنند پس سعی می‌کنند تمام جزئیات محصول را هر اندازه که باشد مطالعه و با دیگر محصولات مقایسه کنند.

در اینجا چهار پیشنهاد به شما ارائه می‌شود که مطالعه‌ی مطلب را راحت‌تر کنید.

پیشنهاد اول:

تمام متن را می‌توانید به صورت یک فایل صوتی یا پادکست تهیه کنید و در ابتدای متن اشاره کنید که می‌توانید فایل صوتی متن را به صورت رایگان دانلود نمایید.

پیشنهاد دوم:

اگر برای امکان پذیر باشد می‌توانید یک فیلم ویدویی از محصول با تمام جزئیات را تهیه کنید و پیشنهاد دانلود را به کاربران خود ارائه دهید.

پیشنهاد سوم:

کل متن را به صورت یک فایل الکترونیکی یا همان PDF آماده کنید تا کاربر سر فرصت و با حوصله آن را مطالعه کند.

پیشنهاد چهارم:

یک عکس از محصول را انتخاب و تمام مطالب مورد نیاز مشتری را روی عکس درج کنید.

به طور مثال ابعاد، وزن، جنس، نوع استفاده از برق یا شارژی و هر چیزی که مد نظر شما است. با این کار کاربر می تواند عکس را ذخیره کند و در حافظه گوشی و کامپیوتر خود ذخیره کند.

با این چهار پیشنهاد ارائه شده و متن طولانی به صورت عادی احتمال اینکه کاربران شما خرید کنند بیشتر است. این کار شما چهار مزیت بزرگ دارد:

مزیت اول: اعتماد را به مشتری هدیه می‌کند.

مزیت دوم: سایت و محصول از نظر مشتری ارزش بیشتتری خواهد داشت.

مزیت سوم: مشتری حس بهتری نسبت به خرید خواهد داشت.

مزیت چهارم: کاربر شما را نسبت به رقبایتان ترجیح می‌دهد.

به طور مثال فرض کنید می‌خواهید یک پاور بانک را خریداری کنید. به سایتی وارد می‌شوید که فقط قیمت و 2 الی 3 خط در مورد محصول توضیح داده است.

حالا به سایتی دیگر وارد می‌شوید که تمام جزئیات محصول را به صورت کامل از قیمت، ابعاد، وزن، تعداد دفعات شارژ گوشی، تعداد ساعت‌هایی که می‌تواند برق در خودش ذخیره کند، مدل، جنس، ظرفیت و .... را در چندین صفحه برای شما شرح داده باشد به علاوه مقایسه با دیگر پاور بانک‌ها.

حالا شما کدام سایت را انتخاب می‌کنید؟

2. آیا متن‌های طولانی در مورد محصول باز هم مطالعه می‌شود یا خیر؟

jozeyate-mahsol

در مورد قبلی اشاره کردیم که جزئیات طولانی باعث می‌شود که مردم برای خرید ترغیب شوند و آن را مطالعه کنند. اما برخی از مردم متن‌های طولانی در مورد محصول را مطالعه نمی‌کنند و به صورت دست و پا شکسته این کار را انجام می‌دهند تا جزئیاتی از محصول را بدست بیاورند.

اگر می‌خواهید بازدیدکننده را در سایت خود نگه دارید تا پیج رنک سایت بالا برود باید به موارد زیر دقت کنید:

الف) متن نوشته شدن در مورد محصول نباید به صورت مداوم و پشت سر هم نوشته شود.

ب) هر چند خط را یک پاراگراف در نظر بگیرید.

ج) برای هر پاراگراف یک عنوان در نظر بگیرید.

د) مقایسه محصول را با محصولات دیگر در پایان متن به نمایش بگذارید.

3. آیا بخشی از متن‌ها هم وجود دارد که بیشتر مطالعه شود؟

tozihate-ebtedaei-mahsol

این بسیار مهم است که در چند خط اول بتوانید کاربر را ترغیب کنید که تا پایان متن را مطالعه کند. پس سعی کنید چند خط اول و چند خط آخر را به گونه‌ای بنویسید که مشتری را به خود جلب کند.

کار بسیار مهم دیگری که باید انجام دهید این است که پایان متن را طوری بنوسید که کاربر بتواند تصمیم به خرید کند. اگر بتوانید مقایسه محصول را هم در پایان متن قرار دهید در تصمیم گیری وی تأثیر چشمگیری خواهد داشت.

4. برای تبلیغ نویسی و همچنین جزئیات محصول از چه گرافیکی استفاده کنیم؟

geraphic-dar-tabligh-nevisi

نقش گرافیک در تبلیغ نویسی و همچنین جزئیات محصول، منتقل کردن پیام تبلیغ و بازاریابی به کاربر است و این مورد بر هیچ کس پوشیده نیست. البته دو نکته مهم را باید رعایت کنید:

نکته‌ی اول: گرافیک نباید به گونه‌ای کاربر را به خودش جلب کند و از خواندن مطلب طفره برود.

نکته‌ی دوم: گرافیک سایت هر چه کمتر و ساده‌تر باشد کاربر بیشتری را به خودش جذب می‌کند.

سایت و متن هر چه ساده‌تر باشد کاربر کمتر خسته می‌شود. هر چه سعی کنید که از گرافیک‌های بیشتر، جذاب‌تر و متحرک‌تر استفاده کنید باعث می‌شود که چشم کاربر خسته و حواس وی پرت شود.

5. آیا توجه کرده‌اید که صفحات جزئیات محصول چند بار مطالعه شده است؟

motaele-jozeyate-mahsol

به طور کلی زمانی که با یک متن طولانی مواجه می‌شوید، چون حوصله خواندن را ندارید در ابتدا این مغز شما است که این متن را برانداز می‌کند. اگر ارزش خواندن را داشته باشد تصمیم به مطالعه می‌کنید.

برای این منظور می‌توانید 2 روش را به کار ببرید تا حداقل بتوانید هم کاربر را در سایت نگه دارید و هم مفهوم متن را رسانده باشید.

الف) پاراگراف بندی کنید تا کاربر بتواند به راحتی متن‌ها را مطالعه کند.

ب) متن‌ها، کلمه‌ها و جمله‌های مهم را با رنگ متفاوت یا با فوت متفاوت نشان دهید تا کاربر بتواند آن را مطالعه کند.

سخن آخر

با تمام مواردی که گفته شد این یک هنر است که هم سایت و هم صفحه‌ی محصولات را برای کاربر به گونه‌ای طراحی کنید که وی را در سایت نگه دارید تا متن را مطالعه کند.

کاربر در ابتدا متن را برانداز می‌کند اگر متن‌ها و جمله‌ها با رنگ‌های متفاوت طراحی شده باشد و همچنین مقایسه محصولات را در انتهای صفحه قرار داده باشید، از این به بعد است که کاربر تصمیم به خرید خواهد گرفت.