bazgo_nakardane_razha

همه‌ی ما انسانها در درون خود رازهایی را داریم. رازهایی که برملا شدن آن می‌تواند به شکست بینجامد. رازهایی که بهتر است در درون خود انسان به مانند یک گوهر که در صدف قرار دارد باقی بماند.

اما چرا اینگونه است؟

چرا نباید اهداف، آرزوها، موفقیت‌ها و هر چیزی که گفتنش باعث می‌شود از رسیدن به هدف باز بمانیم را به دیگران بگوییم؟

متأسفانه در دنیایی زندگی می‌کنیم که افراد منفی نگر و منفی باف اطراف ما را احاطه کرده‌اند. به طور معمول تعداد افراد منفی نگر بیشتر از افراد مثبت اندیش است. این را به وضوح در میان جامعه می‌توان دید.

زمانی که شما اهداف و آرزوهای خود را برای دیگران تعریف می‌کنید، کافی است یکی از این افراد منفی نگر بگوید:

یعنی کاری که می خوای انجام بدی میشه؟

مطمئنی این کار شدنی هست؟

اگه نتونستی چیکار می‌کنی؟

اگه شکست بخوری چه میشه؟

بزرگ‌تر از تو هم نتونستن این کار را رو انجام بدن؟

دولت بهت وام نمی‌ده، خودتو خسته نکن.

شما هر چه قدر هم که مثبت اندیش باشید، شنیدن این جملات آن قدر دلتان را خالی می‌کند که ضمیر ناخودآگاهتان شروع به کار می‌کند و اولین سوالی که از شما می‌پرسد این است:

اگه این اشخاص درست بگن و تو شکست بخوری چیکار می‌کنی؟

در اینجا 4 قدم را به شما معرفی می‌کنیم که در مواجهه شدن با افراد منفی بتوانید با آنها مقابله کنید.

قدم اول:

به هیچ عنوان نباید اهداف خود را جایی بازگو کنید کاری فوق العاده اشتباه و مرگبار است. اما اگر این کار را سهواً یا عمداً انجام دادید سعی کنید قدم دوم را اجرا کنید.

قدم دوم:

به هیچ عنوان حرف‌های این اشخاص را گوش ندهید. چون این اشخاص دشمن شما و موفقیت‌های شما هستند. هر زمان که اهدافتان را برای دیگران بازگو می‌کنید، مانند این است که یک قدم به عقب برگشته‌اید به جای اینکه به سمت جلو و به سمت اهدافتان حرکت کنید.

قدم سوم:

آنقدر روی ضمیر ناخودآگاهتان کار کنید که قدرتمند شود. می‌توانید با گفتن جملاتی تلقینی که مثبت هستند خودتان را قدرتمند نشان دهید. به طور مثال

من ثروتمندم

من موفقم

من بهترینم

در رشته‌ی کاری، من بهترینم

همین الان من ثروتمندم

و ...

قدم چهارم:

افراد منفی را از زندگیتان حذف کنید. برای موفقیت به این کار احتیاج دارید. باید سعی کنید دایره‌ی ارتباطی خودتان را با این افراد کمتر و کمتر و سپس به طور کامل قطع کنید. این‌ها همان افراد سمی هستند که سم خودشان را با جملات و رفتاری که نشان می‌دهند به شما و ضمیر ناخودآگاهتان وارد می‌کنند.

تیم "کافه نیاز" 5 مورد از مواردی که به هیچ عنوان نباید با دیگران در میان بگذارید را به شما ارائه خواهد داد. سعی کنید این موارد را جدی بگیرید.

با ما همراه باشید ....

1. راز

nagoftane-razha

معنی که از این کلمه می‌توان برداشت کرد کاملاً مشخص است. این کلمه به معنی خبری است که در دل شما نهفته است و اگر قرار است به کسی بگویید که دیگر نمی‌شود راز.

همه‌ی ما انسانها به خاطر وسوسه‌ای که داریم دوست داریم رازهایمان را برای اطرافیان خود تعریفی کنیم. البته در برخی مواقع می‌توان این رازها را برای بعضی افراد مشخص تعریف کرد. این افراد می‌توانند افراد خانواده شما که از بهترین افراد هستند، باشند.

2. زندگی شخصی و خانوادگی

bazgo-nakardane-zendegi-shakhsi

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ما در زندگی خود انجام می‌دهیم این است که جزئیات زندگی شخصی و خانوادگی خود را برای دیگران بازگو می‌کنیم. به خصوص زمانی که عصبانی هستیم.

برای اینکه عصبانیت ما فروکش کند مجبوریم یک هم صحبت پیدا کنیم و رازهای زندگی شخصی و خانوادگی خود را برای وی بازگو کنیم. شاید با این کار عصبانیتتان از بین برود اما نکته‌ی مهمی که باید مد نظر داشت این است که همین شخص رازهای خانوادگی‌تان را می‌داند و امکان دارد در زمانی که با شما دشمن می‌شود بر علیه شما استفاده کند.

پیشرفت تکنولوژی باعث شده رازهای شخصی و خانوادگی خود را بدون دردسر در اختیار میلیون‌ها نفر قرار دهیم. شبکه‌های اجتماعی این مسئولیت را برعهده گرفته است. شما بدون هیچ دلیلی به راحتی تمام جزئیات زندگی خودتان را در اختیار دیگران قرار می‌دهید و این فرصتی است که دیگران در زندگی شما سرک بشکند.

3. دخل و خرج و یا میزان درآمد

mizane-daramad

بعضی‌ها دوست ندارند حتی همسرشان در مورد میزان درآمدشان اطلاع داشته باشد چه برسد به اینکه دیگران در این مورد اطلاع داشته باشند.

افراد کنجکاو و حسود در دنیای ما زیاد هستند. کسانی که به جز کنجکاوی در زندگی دیگران کاری ندارند. اشخاصی که تا یک ماشین مدل بالا از اقوام و آشنایان خود می‌بینند فوری از آن‌ها می‌پرسند:

پول این ماشین رو از کجا آوردی؟ مگه تو چقدر درآمد داری؟

افراد کنجکاو افرادی منفی نگر هستند که گفتن چند جمله کوتاه می‌توانند موفقیت را به شکست تبدیل کنند.

راه حل چیست؟

دخل و خرج و میزان درآمدتان به هیچ کسی ارتباطی ندارد. کسی نباید بداند در زندگی شخصی شما چه اندازه پول می‌آید و چه اندازه خرج می‌شود. کسی نباید بداند چه مقدار پول در بانک ذخیره کرده‌اید و در کل میزان درآمد شما یک راز است و راز را هم نباید به دیگران گفت.

4. نقاط ضعف و قدرت

noghate-zaf-va-ghodrat

نقاط ضعف و قدرت هر شخصی به خودش ارتباط دارد. گفتن این موارد به دیگران باعث می‌شود تا در بهترین فرصت‌ها از این نقاط ضعف شما بر علیه خودتان استفاده کنند.

نقاط ضعف و قدرت هم به مانند یک راز است. کسی نباید بداند که شما به طور مثال با کوچکترین کلمه قهر می‌کنید. اگر بدانند که انسانی هستید که مدام قهر می‌کنید به راحتی به شما ضربه خواهند زد و شما را قهر کردن متهم می‌کنند.

نقاط ضعف خود را در اختیار دشمنان خودتان قرار ندهید. اگر ناراحتی، اضطراب، استرس و نگرانی در شما وجود دارد و می دانید که با ارتباط برقرار کردن با دیگران این نگرانی‌ها از بین می‌رود سعی کنید با اهل آن در ارتباط باشید.

5. هدف

secret

مهم‌ترین مورد از این موارد، اهدافتان است که به هیچ وجه نباید با کسی در میان بگذارید. قبل از اینکه این کار را بکنید سعی کنید این سؤال را پاسخ دهید:

بیان کردن اهداف با دیگران چه سودی برای من دارد؟

غیر از این است که افراد منفی نگر با یک جمله تمام اهداف و آرزوهای شما را به باد فنا می‌دهند؟

اهداف شما همان آینده شما هستند. شما که نمی‌خواهید آینده‌تان را خراب کنید. بیان نکردن اهدافتان برای دیگران شما را مجاب می‌کند که برای رسیدن به آن تلاش کنید و همچنین افکارتان را بیشتر روی اهدافتان تمرکز دهید.

کافی است شما اهدافتان را برای دیگران بازگو کنید و یک شخص که منفی نگر یا دشمن شما است بگوید:

این کار شدنی نیست.

همین جمله باعث می شود تا شما هم از خودتان بپرسید: شاید او درست بگوید.

پس اجبار را به اختیار ترجیح دهید که اهدافتان را برای کسی نگویید.

به نظر شما اهدافتان را برای چه اشخاصی باید بازگو کنید؟

سخن آخر

کلام تو عصای مجعزه گر تو است. پس سعی کنید در بیشتر مواقع با خودتان به صورت مثبت صحبت کنید و با بیان نکردن مواردی که در بالا ذکر شد، فرصت را به موفقیت تبدیل کنید. فرصتی که برای هر شخصی به وجود نمی‌آید.

پس فراموش نکنید:

اگر می‌خواهید رازی را حفظ کنید باید این واقعیت را که رازی دارید، پنهان کنید.