fekr_kardan_manande_afrade_movafagh

افراد موفق در زندگی‌شان همه چیز را تغییر داده‌اند. آن‌ها متفاوت با دیگران فکر می‌کنند، زندگی می‌کنند، دوستان خود را انتخاب می‌کنند و خلاصه همه چیز آنها متفاوت است.

همه‌ی این موارد در تغییر افکار است. به قول برایان تریسی "افکار خود را تغییر دهید تا دنیای شما تغییر کند". این جمله در عین سادگی کار بسیار بزرگی انجام می‌دهد. خیلی سخت است که شخصی افکار خود را تغییر دهد. سخت است که تمام عمر منفی فکر کنید و حالا بخواهید تغییر فکر دهید و مثبت فکر کنید.

با تمام این تفاسیر برای موفقیت هرگز دیر نیست. برای رسیدن به حد متعالی و برای تبدیل شدن به شخصی موفق با افکاری موفق هرگز دیر نیست. مهم این است که بخواهید.

برای تغییر افکار از کجا شروع کنیم؟

راه حل اول:

در ابتدای کار بایستی تمرکز خود را روی افکارتان قرار دهید. افکار شما تمام دنیای بیرونی شما را می‌سازد. اگر مثبت فکر کنید مثبت دریافت می‌کنید و اگر منفی فکر کنید تمام اتفاقات منفی را جذب خود خواهید کرد. اگر بتوانید در بدترین شرایط مثبت فکر کنید آن موقع است که شعله‌ی تغییر افکار روشن شده است. 

راه حل دوم:

در اینجا سعی کنید تمرکز خودتان را روی ضمیر ناخودآگاهتان قرار دهید. جایی که تصاویر ذهنی شما ساخته می‌شود. اگر به ضمیر درونی و ناخودآگاه خودتان بگویید "نمی‌توانم" به طور یقین این ضمیر هم دست به کار می‌شود و هزاران دلیل را برای شما ردیف می‌کند و شما را به نتوانستن متهم می‌کند.

طرز فکر افراد موفق در اینجا نمایان می‌شود. این اشخاص به صورت کاملاً مثبت با ضمیر درونی خودشان صحبت می‌کنند. آن‌ها از جملاتی مانند "می‌توانم" یا "من می‌توانم انجامش بدم" یا "مطمئنم که این کار شدنی هست" استفاده می‌کنند.

هر آنچه را که شما در درون خودتان پرورش دهید به صورت جسم تبدیل می‌شود و در جلو شما ظاهر می‌شود. این تبدیل شدن بستگی به قدرت ذهن شما دارد. امکان دارد در عرض چند ثانیه باشد و امکان دارد سالها طول بکشد.

تیم "کافه نیاز" روش‌های فکر کردن افراد موفق را مورد بررسی قرار داده است و آن را در قالب این مقاله برای دیگر افراد تهیه کرده است.

سعی کنید به مانند این افراد افکارتان را تغییر دهید و از قدرت افکارتان برای رسیدن به موفقیت و زندگی سراسر خوشحالی استفاده کنید.

با ما همراه باشید ....

1. از قدرت ذهن تان استفاده کنید

taghire-zehn

همان طور که کودک روز به روز رشد می‌کند، شما هم سعی کنید افکارتان را رشد دهید و آن را تقویت کنید. اگر می‌دانستید که ذهنتان چقدر قدرتمند است هرگز حتی به شوخی هم با خودتان صحبت نمی‌کردید. پس در مرحله‌ی اول: شوخی با ضمیر ناخودآگاه ممنوع.

رشد ذهن و ضمیر ناخودآگاه باعث می‌شود افکارتان را تغییر دهید و در تمامی مراحل زندگی مثبت فکر کنید. مثبت فکر کردن یعنی باور داشتن به کاری که می‌خواهید انجام دهید.

افراد موفق این عادت خوب را در خودشان پرورش داده‌اند که ذهن آنها قدرتی باورنکردنی دارد. آن‌ها می‌دانند که ذهن هر چه قدرتمندتر باشد، ثروت، موفقیت، پیشرفت و اتفاقات خوب بیشتری را به سمت خودشان جذب می‌کنند.

پس سعی کنید از این فرمول موفقیت غافل نشوید:

هر چه ذهن قوی‌تر باشد، موفقیت بیشتری نصیب شما خواهد شد.

2. ذهنی ثروتمند داشته باشید

zehne-servatmand

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا افراد ثروتمند هر روز به ثروتشان اضافه می‌شود و افراد فقیر به فقرشان؟

این موضوع فقط در نحوه‌ی تغییر افکار خلاصه می‌شود. تفاوت افکار افراد ثروتمند و افراد فقیر در این است که افراد ثروتمند هیچگاه به فقر فکر نکرده‌اند. آن‌ها ذهنشان را از فراوانی و نعمت و ثروت پر کرده‌اند.

آن‌ها می‌دانند خدا ثروتمند است و اگر تمام مردم دنیا مولتی مولتی میلیاردر هم شوند باز هم ذره‌ای از ثروت خدا کم نمی‌شود. پس سعی کنید این موضوع را فراموش کنید که هر چه قناعت کنید بهتر است. برعکس دعا کنید و تلاش کنید که ثروتمند باشید تا بتوانید به هر کسی در دنیا کمک مالی و معنوی کنید.

هر چه شما به فقر و کمبود پول و ثروت فکر کنید مطمئن باشید به جایی خواهید رسید که افسردگی وجود شما را فرا خواهد گرفت. شما از حرکت کردن خواهید ترسید. از شکست خواهید ترسید. ترس از شکست باعث می‌شود که دیگر هیچ کاری حتی کارهای ساده را هم انجام ندهید.

اما ذهن ثروتمند داشتن به شما قدرت، جسارت، شجاعت و انگیزه می‌دهد تا هدف گذاری کنید و برای رسیدن به هدفتان از هیچ عملی کوتاهی نکنید.

3. ترس از شکست

tars-az-shekast

فکر کردن به شکست، به شکست خواهد انجامید. افراد موفق و ثروتمند هرگز به شکست فکر نمی‌کنند و شکست را به نوعی پلی برای پیروزی‌های خود می‌دانند. آن‌ها ترسی از شکست ندارند و برای غلبه بر ترس از شکست، سعی می‌کنند با ترس‌های خودشان روبرو شوند.

اگر ترس خودتان را به یک "شیر" تشبیه کنید و با قدرت و شجاعت فراوان به سمت آن حرکت کنید مطمئن باشید که "شیر" به مانند یک موش می‌شود.

تفاوت افراد موفق و ناموفق در این است که افراد موفق با ترس‌های خودشان روبرو می‌شوند. آن‌ها اشخاصی ریسک پذیر هستند و به کاری که می‌کنند باور دارند. آن‌ها باور دارند که پیشرفت، موفقیت، رشد و ترقی برای آنها است. افراد موفق با همین ترس‌ها، فرصت‌ها را به موفقیت تبدیل می‌کنند.

4. افراد موفق هدف گذاری می‌کنند

hadaf-gozari

دیدگاه و تفکر افراد موفق به کسب و کارش دیدگاهی بلند مدت است. آن‌ها برای زندگی و کسب و کارشان هدف گذاری می‌کنند. آن‌ها می‌دانند از زندگیشان چه می‌خواهند.

هدف گذاری افراد موفق به صورت بلند مدت و با قاعده و قوانین مشخص است. این اشخاص نسبت به اشخاص ناموفق طرز فکری متفاوت دارند. آن‌ها سعی می‌کنند هر هدفی دارند را یادداشت کنند و برای رسیدن به آن تلاش کنند.

چطور به آن دست پیدا می‌کنند؟

افراد موفق، اهداف خود را به صورت دسته بندی‌های ماهانه، سالانه، 5 ساله و 10 ساله تنظیم می‌کنند. سپس برای رسیدن به هر کدام برنامه ریزی و روش‌های رسیدن به آن را یادداشت می‌کنند.

این اهداف را روزانه مطالعه می‌کنند و پیشرفت کاری خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. افراد موفق این طرز فکر را دارند که رسیدن به هدف زمان بر است، پس عجله نمی‌کنند.

5. ریسک پذیری

risk-managment

طرز فکر دیگری که افراد موفق نسبت به افراد ناموفق دارند این است که سعی می‌کنند در زندگیشان ریسک پذیر باشند، حتی اگر سودی نصیب آنها نشود.

آن‌ها با تکیه بر توانایی و مهارت‌های خود سعی می‌کنند ریسک کنند. افراد موفق همان اشخاصی هستند که با ریسک کردن بر ترس خود غلبه می‌کنند. آن‌ها زاییده شرایط نیستند بلکه خالق شرایط خود هستند.

اگر شما هم می‌خواهید در زندگیتان به موفقیت برسید سعی کنید به مانند افراد موفق تغییر فکر دهید و کمی ریسک پذیر باشید.

یا می‌شود و از این زندگی کسالت بار خارج می‌شوید یا هم اگر نشد تجربه‌ای کسب می‌کنید و در کسب و کارهای بعدی از آن استفاده می‌کنید.

6. توجه کردن به ضمیر ناخودآگاه

zamir-nakhod-agah

ضمیر ناخودآگاه قوی‌تر از آنچه چیزی است که شما تصورش را می‌کنید. این ضمیر تمام زندگی شما را می‌سازد. به شرطی که آن را تحت اختیار خود داشته باشید.

اگر در مواقعی در تصمیم گیری دچار تردید شدید سعی کنید به مانند افراد موفق از ضمیر ناخودآگاه یا ضمیر درونی یا همان ندای درونی خودتان کمک بگیرید.

به طور مثال شخصی به خواستگاری دختری می‌رود. این دختر تمام جوانب را در نظر می‌گیرد. از نظر موقعیت اجتماعی، نوع برخورد، نحوه‌ی لباس پوشیدن، نحوه‌ی صحبت کردن، تفاهم داشتن و .... خواستگار خود را مورد بررسی قرار می‌دهد.

در این مواقع اگر باز هم دچار تردید است، می‌تواند به صدا و حرف دلش گوش دهد. از ضمیر ناخودآگاه خود کمک بگیرد تا بهترین مسیر را برای وی مشخص کند.

این تنها یک مثال بود. برای راه اندازی کسب و کار خود هم می‌توانید با توجه با توانایی و مهارت‌های خود با توجه به حرف دلتان کسب و کار خود را راه اندازی کنید، حتی اگر رقبای بسیاری داشته باشید.

7. مثبت اندیش باشید

mosbat-andishi

افراد موفق و مثبت اندیش را می‌توانید از نوع صحبت کردنشان بشناسید. آن‌ها طرز فکری متفاوت با دیگر افراد دارند. آن‌ها سعی می‌کنند در بدترین شرایط هم مثبت فکر کنند.

شاید این کار یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا باشد اما باز هم این کار را می‌کنند. افراد موفق رابطه‌ای مستقیم بین مثبت اندیشی، شادی و موفقیت به وجود می‌آورند. آن‌ها اعتقاد دارند هر چه مثبت‌تر باشید شادتر خواهید بود و هر چه شادتر باشید به موفقیت‌های زیادی دست پیدا خواهید کرد.

اما چطور مثبت اندیش باشیم؟

طرز فکر افراد موفق این است که باید ضمیر ناخودآگاه خود را تحت اختیار خود قرار دهند. این ضمیر ناخودآگاه اگر به افکار منفی گرایش پیدا کند سخت است که بتوان دوباره به سمت مثبت اندیشی هدایتش کرد.

افراد موفق سعی می‌کنند با تلقین‌های مثبت به خودشان روحیه بدهند. به طور مثال

من موفق هستم

من بهترین هستم

من فوق العاده ام

من سالم و سرحال و سر زنده‌ام و وجودم سرشار از انرژی مثبت است

اکنون زمانی است که خداوند از پس هر معجزه‌ای، معجزه‌ای دیگر نمایان کند

در همین لحظه آرامش در افکار و رفتارم رخنه کرده است

عصای معجزه گر من، همان کلام من است و کلام من سراسر مثبت است

و ....

افراد موفق اینگونه خودشان را از بار افکار منفی رها می‌کنند. شما چطور؟

سخن آخر

ناامیدی در زندگی همه وجود دارد. اما این باعث نمی‌شود دست از تلاش کردن بردارید. طرز فکر افراد موفق این گونه است که خدای خود را بزرگتر از مشکلات خود می‌دانند. در تمامی کارهای خود به خدا توکل می‌کنند.

آن‌ها دیدی مثبت به خدا، افکار، زندگی و کسب و کار خود دارند. آن‌ها مثبت اندیشی را سرلوحه‌ی کاری خود قرار می‌دهند و سعی می‌کنند تمام اتفاقات خوب و مثبت زندگی را به سمت خود هدایت کنند.

افراد موفق و مثبت اندیش با تفکری که دارند افراد مثبت اندیش دیگر را به سمت خود جذب می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید در زندگیتان موفق باشید از مثبت اندیشی شروع کنید.

مثبت اندیشی نقطه‌ی شروع موفقیت است.