tablighate_online

با پیشرفت تکنولوژی اینترنت تبلیغات آنلاین جای خود را در بین تمامی تبلیغات ها باز کرده است. تبلیغاتی که بدون هیچ هزینه ای در تمامی سطح وب مخاطبین زیادی را به سوی خودش جلب کرده است.

هر نوع کسب و کاری از بزرگ و کوچک از خانگی تا بین المللی برای برقراری ارتباطی بیشتر و بهتر با مخاطبین خود، تبلیغات را به سمت تبلیغات آنلاین هدایت کرده اند. جایی که مخاطبینی فراتر از حد تصور در تمام دنیا را نصیب خود می کنند.

تبلیغات آنلاین چه تأثیری روی فروش محصول دارد؟

تفاوتی که بین تبلیغات رسانه ای و تبلیغات آنلاین دارد گویای همه ی این مسائل است. در تبلیغات رسانه ای هزینه ها آنقدر گزاف است که فقط شرکت های بزرگ که درآمدهای میلیاردی دارند می توانند وارد این حوزه شوند و تمام جزئیات محصول نیز ذکر نخواهد شد.

اما برعکس در تبلیغات آنلاین هم کاملاً رایگان است و هم تمامی جزئیات محصول به صورت شفاف در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت. این موضوع باعث شده تا کاربران با اعتماد کامل، به سمت تبلیغات آنلاین کشیده شوند و تأثیری مستقیم در فروش محصول و خدمات دارد.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله سعی دارد 4 مزیت استفاده از تبلیغات آنلاین را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهد تا با استفاده از این روش بتوانید درصد فروش خود را افزایش دهید.

1. مخاطبین اینترنت روز به روز افزایش می یابند

karbarane-internet

دنیای اینترنت روز به روز در حال پیشرفت است و تمامی اخبار از همه جای دنیا قبل از اینکه در رسانه های دیداری و شنیداری ذکر شود ابتدا در اینترنت پخش می شود.

این موضوع باعث شده که خیلی از شرکت ها روی اینترنت و تبلیغات آنلاین خود سرمایه گذاری بیشتری داشته باشند. هزینه های استفاده از تبلیغات آنلاین فوق العاده کمتر است و مخاطبین شما به مرور زمان زیادتر و زیادتر می شود.

2. بازگشت هزینه ی تبلیغات در این روش زیادتر است

bazgashte-sarmayeh

در اینترنت سایت های زیادی هستند که در حوزه ی تبلیغات آنلاین فعالیت می کنند. حدود 90 درصد فعالیت این سایت ها به صورت رایگان و تنها 10 درصد آن هزینه بر است. این بر عهده مخاطبین است که برای بهتر دیده شدن کسب و کار خود، بخواهند هزینه پرداخت کنند.

با این وجود اگر هزینه ای پرداخت کنید مطمئناً در کوتاه مدت بازگشت هزینه و سرمایه را به همراه خواهد داشت.

3. تأثیرگذاری و میزان اندازه گیری مخاطبین

tasir-gozari-tablighat-roye-mokhatabin

سومین مزیت تبلیغات آنلاین تأثیرگذاری روی مخاطبین و همچنین میزان اندازه گیری آنهاست. میزان اندازه گیری یعنی اینکه زمانی که تبلیغات خود را در سایت های تبلیغات رایگان به نمایش قرار دادید می توانید با استفاده از برنامه ی گوگل آنالیتیک میزان ورود کاربر به سایت خود را اندازه بگیرید.

اینکه از چه سایت هایی وارد شده اند، روی چه لینکی کلیک کرده اند، با چه کلمه ی کلیدی وارد شده اند، نرخ فرار یا خروج کاربر چه اندازه است، میزان ماندگاری کاربر در سایت چه اندازه بوده است، در کجاهای سایت کلیک کرده است و ...

همه ی این موارد را می توان با استفاده از این برنامه و همچنین تبلیغات آنلاین به راحتی متوجه شد.

4. مخاطبین، بانک اطلاعاتی شما هستند

bank-etelaati

مخاطبینی که وارد سایت شما می شوند همان بازار هدف شما هستند. همان کاربرانی هستند که با دلیل خاصی وارد سایت می شوند و از ایمیل شخصی این کاربران می توانید بانک اطلاعاتی تهیه کنید.

چگونه از بانک استفاده کنیم؟

فرض کنید سایت شما فروشگاه زیورآلات است. در حال حاضر هم فروش خوبی دارید. اما برای اینکه افزایش فروش بیشتری داشته باشید می توانید از ایمیل شخصی کاربران یا همان بانک اطلاعاتی که در اختیار دارید استفاده کنید.

یک ایمیل به تمامی کاربران خود ارسال کنید و به طور مثال عنوان کنید که تا تاریخ فلان از 40 درصد تخفیف محصولات برخوردار خواهند بود.

با این کار هم محصولات خود را به فروش خواهید رساند و هم می توانید عنوان کنید برای دفعات بعد هم تخفیفات از همین طریق به اطلاع آنها خواهید رساند.

بانک اطلاعاتی چه مزیت هایی دارد؟

مزیت اول: به وجود آمدن بازار فروش، مخاطبین و بازار هدف جدید

مزیت دوم: ارتباط بیشتر با مخاطبین و مشتری ها

مزیت سوم: هر زمان که محصولی فروش چندانی نداشت با استفاده از بانک اطلاعاتی می توانید به فروش برسانید.

سخن آخر

در حوزه ی تبلیغات بایستی هزینه کنید. با استفاده از تبلیغات آنلاین و ایجاد کمپین های تبلیغاتی می توانید به بهتر دیده شدن کسب و کار خود کمک کنید.

استفاده از تبلیغات رایگان و همچنین آنلاین می تواند تأثیر زیادی روی فروش محصول و همچنین برند شما داشته باشد. از نقش تبلیغات در شبکه های اجتماعی هم غافل نشوید که ارزش برند شما را دوچندان می کند.