afzayeshe_dar_amad

راه اندازی کسب و کار برای افزایش درآمد بیشتر است و میزان درآمد افراد هم بسته به نوع کسب و کار و نوع مدیریت آن دارد.

تصور ما از بعضی کسب و کارها فقط به خاطر این است که دیگران در آن موفق شده‌اند و فکر ما این است که ما هم موفق می‌شویم. اما بر عکس این موضوع را مشاهده می‌کنیم. افراد موفق در درون ما موانعی را می‌بینند که ما آنها را نمی‌بینیم.

آن‌ها نوع تفکر ما را می‌بینند. افراد موفق با این باور و یقین جلو می‌روند که کاری که انجام می‌دهند به ثمر خواهد نشست. اما افراد ناموفق باورشان این است که دیگران موفق شده‌اند پس ما هم موفق می‌شویم. تفاوت در نوع نگرش و تفکر ما است.

تغییر تفکر رابطه‌ای مستقیم در کسب درآمد بیشتر در کسب و کار دارد. این فکر ما است که ثروت ساز است. هر چه شما نسبت به کاری که می‌کنید علاقه بیشتری داشته باشید افکار و ایده‌های بیشتر به ذهنتان خطور خواهد کرد که شما را ثروتمندتر کند.

تیم "کافه نیاز" سعی دارد در این مقاله نوع نگرش و تفکر شما را نسبت به کسب و کار تغییر دهد. خبر خوب این است که به راحتی می‌توانید افکار خودتان را تحت اختیار خودتان بگیرید اما کار راحتی نیست.

با ما همراه باشید ....

1. تحت اختیار داشتن افکار خود

taghire-afkar

دنیای بیرونی ما نتیجه‌ی افکار درونی ما است. هر آنچه را که در درون خود تصور کنیم، در دنیای بیرونی ما تبدیل به صورت جسم خواهد شد. افکار، بزرگ‌ترین دارایی و بزرگترین دشمن ما هستند.

هر فکری که در ذهن مدام تکرار شود، به یک عادت تبدیل می‌شود و این عادت‌ها هستند که موفقیت یا شکست را به همراه خواهند داشت.

کسب و کار شما اگر با افکاری مثبت بسته شده باشد و به مشکلات و موانع با دیدی مثبت نگاه بیندازید، قطعاً درآمد فعلی شما بیشتر و بیشتر خواهد شد. در دل هر نوع مشکلی یک نوع فرصت را خواهید دید.

افکار ریشه در ضمیر ناخودآگاه ما دارند. این ضمیر ناخودآگاه است که قدرت بخش یا ضعیف کننده انسان است. ضمیر ناخودآگاه به شما می‌گوید: "تو قدرتمندی، تو فوق العاده ای" و این هر روز تکرار می‌شود. همین تکرار شدن باعث یک عادت می‌شود و در دنیای بیرون هم نتیجه‌ی آن را مشاهده خواهید کرد.

اما هنگامی که ضمیر ناخودآگاه به شما می‌گوید: "تو به هیچ دردی نمی‌خوری، تو بدبخت‌ترین موجود روی زمین هستی". همین جمله اگر به صورت عادت در بیاید، دقیقاً شما به همان سمت و سویی خواهید رفت که ضمیر ناخودآگاه می‌خواهد.

چطور می‌توان شخصی را مثبت اندیش دانست؟

شاید این جمله را زیاد شنیده باشید: "تو همانی که می‌اندیشی". این جمله مصداق این است که رفتار شما با نحوه‌ی صحبت کردن شما یکی است.

اشخاصی که مثبت یا منفی نگر هستند هر تفکری دارند را به زبان می‌آورند. مثبت اندیش ها همه چیز را مثبت در نظر می‌گیرند و منفی نگرها به همه نوع مسائل منفی فکر می‌کنند و دقیقاً هر آنچه را که به زبان می‌آورند در کسب و کارشان هم همان را خواهند دید.

اگر بگویند: "مشتری نیست، کسب و کار خراب است" واقعاً هم همان طور خواهد شد. اگر بگویند "همه چیز عالیه و هیچ نوع مشکلی نداریم و روز به روز درآمدم بیشتر و بیشتر میشه"، باز هم همان طور خواهد شد.

هر آنچه را که درو می‌کنید، محصول افکار خودتان است. پس چه بهتر که مثبت فکر کنید.

2. دایره راحتی خود را حذف کنید

dayere-rahati

افراد موفق همان اشخاصی هستند که دایره راحتی خود را حذف کرده‌اند. اشخاصی که پا را فراتر نهاده‌اند و تکیه بر توانایی‌های خود کرده‌اند. آن‌ها خود را در حصار یک شخص، فکر، ایده و توانایی نمی‌بینند. آن‌ها آمده‌اند تا از فرصت‌ها، موفقیت به وجود بیاورند.

چطور از دایره راحتی بیرون بیاییم و درآمد خود را بیشتر کنیم؟

بزرگ‌ترین نعمتی که خدا به انسان داده است، قوه‌ی تخیل یا همان افکار هستند. شما با افکارتان هر کاری خواهید کرد. می‌توانید تصور کنید که در دنیایی دیگر زندگی می‌کنید. می‌توانید توانایی‌های خود را بیشتر از هر کسی تصور کنید.

اگر می‌خواهید در کسب و کار موفق شوید باید یقین و باور داشته باشید که موفق خواهید شد. تنها با این کار است که می‌توانید از دایره راحتی بیرون بیایید، باور کردن کارهایی که هیچ گاه نتوانسته‌اید انجام دهید.

سعی کنید با ترس‌هایتان روبرو شوید. ترس از شکست نداشته باشید. چیزی به عنوان شکست وجود ندارد. ما به افکار درونی خود نسبت به شکست خوردن، می‌بازیم. برای غلبه بر ترس از شکست، باید با ترس‌های خودتان روبرو شوید.

3. به دیگران کمک کنید تا موفق شوند

komak-be-movafaghiyate-digaran

علم روانشناسی می‌گوید: اگر به موفق شدن دیگران کمک کنید، به مانند این است که خودتان موفق شده‌اید. به فرض مثال شخصی در راه اندازی یک کسب و کار مشکل مالی دارد. شما از پول خودتان به وی قرض می‌دهید و چند مدت بعد این پول را از وی پس می‌گیرید.

هر زمان که کسب و کار وی رونق گرفت، شما با افتخار به خودتان می گویید: "من موفقم چون دوستم موفق شده ".

این کار شما اگر ادامه داشته باشد، یک زنجیره‌ی بزرگ از انسان‌هایی را به وجود می‌آورد که به خواسته‌هایشان رسیده‌اند و همین برای موفق شدن شما کافی است.

همین الان یک کاغذ و قلم بردارید و نام کسانی که می‌توانید به هر شکلی به وی کمک کنید تا به موفقیت در کسب و کار خود برسند، یادداشت کنید.

سخن آخر

افزایش درآمد در کسب و کار با ترفندهایی که ارائه شد کاری راحت اما زمان بر است. شما با تغییر تفکر و نگرشی مثبت به راحتی می‌توانید افراد و موقعیت‌های خوبی را به زندگیتان دعوت کنید.

این اختیار با شما است که بخواهید تغییر تفکر دهید. سعی و تلاش کنید و برای یک بار هم که شده موقعیت‌های مثبت را به زندگی خودتان دعوت کنید.