brand_movafagh

هر کسب و کاری نان برند خودش را می خورد. هر چه برند قوی تر و در دید مردم بهتر باشد، ثروت بیشتری را نصیب کسب و کار خودش خواهد کرد.

در ایجاد یک برند قوی و در کل برند سازی باید زمان گذاشت و به هیچ عنوان کار راحتی نیست. شما نمی توانید یک شبه به راهی صد ساله دست پیدا کنید. کم کم و به مانند یک لاک پشت می توانید به یک برند قوی تبدیل شوید.

هر چه روز به روز بیشتر بتوانید نیازهای مشتریان خود را برطرف کنید، هم مشتریانی وفادارتر خواهید یافت و هم به برندی با وجه تمایز در میان رقبای خود تبدیل خواهید شد.

ارزش محصولات شما نشان دهنده ی کیفیت محصولات شما است. هر زمان که مشتریان نام برند شما را می شنوند، کیفیت و ارزش محصولات شما در ذهنشان تداعی می شود.

تیم "کافه نیاز" قصد دارد نکاتی کلیدی در مورد ساخت یک برند قوی در اختیار شما قرار دهد. هر چه شما در ایجاد برند خود قوی تر عمل کنید، مشتریان وفادارتری را نصیب خود خواهید کرد.

با ما همراه باشید ....

1. متفاوت باشید

brand-motafavet

مهمترین مورد در برند سازی در میان رقبا، متفاوت بودن است. قبل از راه اندازی کسب و کار باید تحلیل رقبا را انجام دهید. کسب و کار شما باید به گونه ای دیگر راه اندازی شود، به گونه ای دیگر محصولات و خدمات خود را ارائه دهد، به گونه ای دیگر تبلیغات خود را انجام دهید.

کمی فکر کنید و ببینید چه کاری می توانید انجام دهید که کسب و کار شما را متفاوت تر از دیگران نشان دهد. هر چه متفاوت تر باشید، راحت تر بر سر زبان ها خواهید افتاد و این فروش محصولات و خدمات شما را افزایش خواهد داد.

2. استفاده از شبکه های اجتماعی

brand-sazi-dar-social-media

استفاده از شبکه های اجتماعی فرصتی مناسب است تا بتوانید به راحتی و به صورت کاملاً رایگان برند خود را به دیگران در سرتاسر دنیا معرفی کنید.

امروزه کسب و کارهای کوچک و بزرگ بدون استفاده از شبکه های اجتماعی فرصت چندانی برای موفقیت نخواهند داشت. شبکه های اجتماعی مکانی بسیار مهم و تأثیر گذار برای برند سازی است.

شاید به جرأت بتوان گفت که خیلی از کسب و کار با همین شبکه های اجتماعی به بالاترین درجه های موفقیت رسیده اند. اینجا مکانی است برای به اثبات رساندن آنچه برند شما لایقش است.

3. ارائه خدمات پس از فروش برای جلب اعتماد مشتری

warranty

جلب اعتماد مشتری کار راحتی نیست. برای اینکه بتوانید اعتماد مشتری را جلب کنید، باید خدمات پس از فروش خود را به گونه ای شایسته برقرار کنید.

تفکر اینکه فقط هدفتان فروش باشد را از ذهنتان بیرون کنید. برند سازی با ارائه بهترین محصولات، خدمات و خدمات پس از فروش به مرور زمان به وجود می آید.

خودتان را به جای مشتری بگذارید. اگر شما محصولی را از شخصی خریده باشید و چند روز بعد خراب شده باشد آیا توقع شما این نیست که هرگاه با شماره پشتیبانی تماس گرفتید بهترین خدمات را به شما ارائه دهند؟

اگر با قدرت خدمات پس از فروش خود را ارائه دهید برند شما قوی تر از هر روز خواهد شد.

4. بازاریابی دهان به دهان را اجرا کنید

bazaryabi-dahan-be-dahan

بهترین نوع بازاریابی که کاملاً رایگان است بازاریابی دهان به دهان است. این نوعی از بازاریابی است که مشتریان برای شما به صورت رایگان انجام می دهند و همین باعث می شود که روز به روز برند شما قوی تر شود.

حتماً لازم نیست که خدماتی فوق تصور را به مشتریان خود ارائه دهید. همین که به خدمات خود را به موقع انجام دهید و به تعهدهای خود پایبند باشید، از این به بعدش بر عهده ی مشتری است که کار بازاریابی را انجام دهد.

خوشنامی در برند سازی بهترین روش برای بازاریابی دهان به دهان است.

سخن آخر

برند سازی به مرور زمان اجرا می شود. کارهایی که در طول زمان به صورت متفاوت انجام می دهید برند شما را قوی تر می کند. استفاده از شبکه های اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهید. اولویت ساخت برند قوی، استفاده از شبکه سازی است.

شبکه سازی را می توانید با استفاده از بازاریابی دهان به دهان و همچنین شبکه های اجتماعی به اجرا در بیاورید.