seo-dakheli

یکی از موارد مهم در سئو، بهینه سازی صفحات درونی سایت یا همان محتواهای تولید شده است. محتوای تولید شده اگر برای موتورهای جستجو بهینه سازی نشود مخاطبین به سختی می‌توانند شما را در نتایج جستجو مشاهده کنند.

اهمیت این موضوع تا جایی است که تمام سایت‌هایی که با تولید محتوا بالا می‌آیند، تمام وقت خود را صرف این می‌کنند تا با تولید محتواهای ناب، در لینک اول گوگل یا حداقل در صفحه‌ی اصلی گوگل باشند.

حتی این مورد هم برای گوگل اهمیت فوق العاده زیادی دارد و به سایت‌هایی که تولید محتوای ناب و جدید ارائه می‌دهند، رتبه می‌دهد.

تیم "کافه نیاز" سعی دارد 3 نکته‌ی اساسی در مورد بهینه سازی تولید محتوا یا همان صفحات درونی سایت ارائه دهد. با رعایت این موارد می‌توانید بهترین محتوا را تولید و در اختیار کاربران خود قرار دهید.

با ما همراه باشید ....

1. عنوان صفحه را با وسواس انتخاب کنید

title

انتخاب عنوان صفحه از مهمترین عوامل مطالعه‌ی یک مقاله توسط کاربران است. هر چه عنوان صفحه جذاب‌تر و گیراتر باشد امکان اینکه متن مقاله و محتوای تولید شده توسط کاربران مطالعه شود بیشتر است.

به طور مثال به دو عنوان صفحه‌ی زیر دقت کنید:

چگونه از اینترنت کسب درآمد کنیم؟

چطور از اینترنت ماهانه 2 میلیون تومان درآمد داشته باشیم؟

مضمون هر دو جمله یکی است. اما در جمله‌ی دوم از عدد استفاده شده و این برای کاربران جذاب‌تر است و اعداد کاربران را به سمت خودش جذب می‌کند.

در استفاده از عنوان سعی کنید دو نکته را رعایت کنید:

نکته 1:

عنوان صفحه بیشتر از 60 کاراکتر نباشد. این کار دو مزیت دارد:

مزیت اول:

هر چه عنوان صفحه کوچکتر باشد درک کردن آن برای کاربر راحت‌تر و به طبع سریع‌تر می‌تواند آن را مطالعه کند.

مزیت دوم:

عنوان‌هایی که بیشتر از 60 کاراکتر باشد امکان دارد در انتها به صورت نقطه وار یا سه نقطه نشان داده شود و این برای موتورهای جستجوگر گوگل تعریف نشده و متأسفانه ادامه‌ی متن را متوجه نمی‌شود. به طور مثال

چگونه می‌توان در عرض شش ماه یا یک سال به اندازه‌ی وزن ایده آل ...

در این حالت موتور جستجو نمی‌داند که بعد از سه نقطه، متن به چه سمتی پیش می‌رود. سعی کنید این مورد را جدی بگیرید.

نکته 2:

عناوین تکراری انتخاب نکنید. انتخاب عنوان‌های تکراری باعث می‌شود موتورهای جستجو هر دو متن را به یک صورت در نظر بگیرد و این امکان وجود دارد که سایت شما را جریمه کند.

2. استفاده مناسب از لینک بیلدینگ

link-bulding

لینک بیلدینگ همان لینک‌های داخلی سایت هستند. در واقع لینک‌های داخلی همان محتواهای تولید شده قبلی هستند که در محتواهای تولید شده جدید به آنها لینک می‌دهید. به طور مثال اگر چند مقاله در مورد کسب و کار اینترنتی تولید کرده‌اید می‌توانید به یکدیگر لینک بدهید.

این کار شما سه مزیت بزرگ دارد:

مزیت اول:

با این کار کاربران متوجه می‌شوند که از قبل مقاله‌هایی در این مورد وجود داشته و آنها را مطالعه می‌کنند.

مزیت دوم:

با مطالعه هر مقاله آمار بازدید سایت و محتواهای تولید شده بیشتر می‌شود.

مزیت سوم:

روبات‌های هوشمند گوگل با توجه لینک بیلدینگ های به وجود آمده به راحتی به تمامی محتواهای تولید شده دسترسی پیدا می‌کنند و همین باعث می‌شود رتبه‌ی سایت در نتایج جستجوی گوگل بالا برود.

3. از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید

key-word

تمام متن یک مقاله و محتوای تولید شده به کلماتی کلیدی یا همان برچسب‌های آن است. برچسب‌ها یا کلمات کلیدی، همان کلماتی هستند که کاربران بیشتر از کلمات دیگر در گوگل جستجو می‌کنند.

انتخاب این کلمات نقش زیادی در بالا آمدن سایت شما در نتایج جستجو دارد. سعی کنید قبل از نوشتن مقاله‌ی خود کلمات کلیدی یا برچسب‌های عنوان را انتخاب کنید و از آنها در متن مورد نظر استفاده کنید.

سخن آخر

دقت در انتخاب عنوان، متن و کلمات کلیدی سه فاکتور اصلی در بهینه سازی یک محتوای تولید شده توسط شما می‌تواند باشد. مطالبی که هر کاربر به راحتی با خواندن آن می‌تواند به دیگران معرفی کند و یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

این سه مورد عضو ثابت بدنه‌ی محتوای تولید شده سایت شما هستند. هر چه این موارد را بیشتر رعایت کنید محتواهایی جذاب‌تر تولید خواهید کرد. پس سعی کنید این موارد را جدی بگیرید.