khob_sohbat_kardan

صداهای زیبا در این دنیا بسیارند. صداهایی که با لحنی مثبت شما را به ادامه ی زندگی امیدوار می کنند. صداهایی که می توانند آغازگر یک زندگی توأم با موفقیت باشند. صداهایی که انگیزه ای مضاعف در شما به وجود می آورد تا به اهداف خود برسید. صداهایی که غلبه بر شکست را به شما می آموزند.

سخنرانان، کارآفرینان، ثروتمندان، افراد موفق از این دسته اند. این افراد اشخاصی هستند که در زندگیشان سختی های زیاد کشیده اند و تجارب زندگی خودشان را به رخ دیگران می کشند.

افراد منفی نگر و منفی باف همان صداهای مزاحمی هستند که با کوچکترین مشکل به وجود آمده همه ی مشکلات را به گردن دولت، خانواده، دوستان، پدر، مادر و .... می اندازد.

قدرت سخن انسان بستگی به لحن مثبت و منفی آن دارد. هر چه این قدرت بیشتر باشد تعداد افرادی که مشتاق شنیدن صحبت های شما هستند، بیشتر خواهند بود.

شما از کدام دسته اید؟

آیا صحبت های شما در دیگران اثر می گذارد؟

آیا لحن صحبت کردن شما، دیگران را به صحبت هایتان مشتاق تر می کند؟

آیا افرادی که با شما در ارتباط هستند، شما را به عنوان یک شخص مثبت نگر می شناسند؟

اگر می خواهید به مانند این اشخاص، شخصی با صحبت های تأثیرگذار باشید که دیگران به شنیدن صبحت های شما مشتاق هستند پس مطالعه ی مقاله ی زیر را از دست ندهید.

تیم کافه نیاز در این مقاله 7 اشتباه یک شخص در هنگام صحبت کردن را ارائه خواهد داد. سعی کنید این اشتباهات را فرا بگیرید و در هنگام صحبت کردن از آنها استفاده کنید.

با ما همراه باشید ....

1. بدگویی نکنید

bad-goei-nakardan

خوب جلوه دادن شخصیت خود در میان جمع زمانی خودش را نشان می دهد که از دیگران بدگویی نکنید حتی اگر دشمن شما باشد و به شما بد کرده باشد. بدگویی و غیبت کردن شخصیت شما را زیر سوال می برد و دیگران از شنیدن صبحت های شما طفره می روند.

یک نکته ی مهم را مد نظر داشته باشید که شخصی که الان در حضور شما از دیگران بدگویی می کند به طور یقین وقتی شما حضور ندارید در مقابل دیگران از شما غیبت و بدگویی می کند.

کنار گذاشتن این عمل نکوهیده، باعث می شود که دیگران به شنیدن حرف های شما مشتاق تر باشند.

2. به کار بردن افکار منفی

bayan-nakardane-moshkelat

مشکلات در زندگی هر شخصی وجود دارد و این قابل انکار نیست. اما قرار نیست وقتی با دوست خود صحبت می کنید تمام مشکلات و افکار منفی تان را به زبان بیاورید.

تمام افرادی که در اطراف شما هستند و به صحبت های تان گوش می دهند به دنبال یک انگیزه و یک انرژی مثبت هستند تا به زندگی امیدوار باشند. گفتن صحبت های منفی به جز اینکه ذهن و روح شما و دیگران را خراب می کند کار دیگری انجام نمی دهد.

اگر مشکل دارید برای خودتان نگه دارید. شنیدن مشکلات شما برای دیگران اصلاً جالب نیست. به جای آن مثبت باشید تا افراد و موقعیت های مثبت را به زندگی خود دعوت کنید. مثبت فکر کردن سخت است اما نشدنی نیست.

3. همیشه از همه چیز شاکی بودن

manfi-baf

اشخاصی که در زندگیشان از همه چیز شاکی هستند و به اصطلاح غر می زنند همان افراد منفی گرا هستند. باید سعی کنید از افراد منفی گرا دوری کنید.

اینها اشخاصی هستند که نسبت به همه چیز حتی شرایط جوی هم شاکی هستند و همین شرایط جوی را به دیگران نسبت می دهند.

اگر بیکار باشد آن را به دولت و دیگران نسبت می دهد. اگر پول نداشته باشد ثروتمندان را دزد خطاب می کند. اگر در زندگیش موفق نباشد، از افراد موفق تنفر پیدا می کند. خلاصه همیشه و همه جا از همه کس شاکی است و افکار منفی را به دیگران سرایت می دهد.

به نظر شما آیا شخصی هست که مشتاق شنیدن صبحت های این افراد باشد؟

4. متهم کردن دیگران

motaham-kardane-digaran

گوش کردن به سخنان افرادی که در هر کاری اشتباهاتی که انجام می دهند و دیگران را متهم می کنند واقعاً دشوار است.

این افراد آنقدر از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند که حاضر نیستند اشتباهاتشان را قبول کنند و یا مسئولیت کارهایی را که کرده اند بر عهده بگیرند. تنها راه حل در این مواقع این است که به صحبت های این افراد گوش ندهید و آنها را در جهل و نادانی خود رها کنید.

5. دروغگویی

dorogh-goei

از بچگی به ما گفتند: دروغگو دشمن خداست. هر کس دروغ بگه کسی باهاش رفیق نمیشه.

در بزرگسالی هم اشخاصی که دروغ می شنوند، سعی می کنند از شما دوری کنند. در هنگام صحبت کردن دروغ و اغراق آمیزی را به عنوان چاشنی به صحبت هایتان اضافه می کنید و ترس و استرسی که از برملا شدن دروغ هایتان در چهره دارید را زبان بدنتان به راحتی آشکار می کند.

پیشنهاد می کنیم اگر سخنرانی و یا صحبت می کنید دروغ گویی را کنار بگذارید و صادقانه سخن بگویید. هر چه صادق تر باشید، افراد بیشتری به شنیدن صحبت هایتان مشتاق تر می شوند.

6. تعصب بی جا

tasobe-bija

جبهه گیری و تعصب بی جا در مورد مسائلی که از واقعیت دور است باعث می شود که دیگران از شنیدن صحبت های شما طفره بروند.

فرض کنید شخصی در مورد مسائل ورزشی یک تیم خاص با وجود مشکلاتی که در آن تیم وجود دارد چنان صحبت می کند که انگار هیچ مشکلی وجود ندارد. این طور مواقع اشخاصی که در اطراف وی هستند سعی می کنند وارد بحث نشوند و از مهلکه فرار کنند.

شخصی که تعصب بی جا نسبت به یک مسئله دارد هیچگاه نمی تواند واقعیت ها را ببیند، گویی که فقط حرف های خودش صحیح است و بقیه همه اشتباه می گویند. همین مورد کوچک باعث می شود که دیگران مشتاق شنیدن صحبت های این اشخاص نباشند.

7. در مورد دیگران قضاوت بی جا کردن

ghezavate-bija

در طول زندگی، ما انسانها مدام در حال قضاوت کردن هستیم. بعضی از این قضاوت ها صحیح و بعضی دیگر اشتباه است.

اما اشخاصی که بدون دلیل در حال قضاوت کردن دیگران هستند همان اشخاصی هستند که با افراد دیگر مشکل دارند. آنها مشکلات شخصی با دیگران را در حرف هایشان نمایان می کنند. آنها بدون شناخت از اطرافیان خود فقط به دنبال این هستند که دیگران را مورد سرزنش قرار دهند.

گوش دادن به صحبت های اینگونه افراد واقعاً کسل کننده است.

سخن آخر

خوب صحبت کردن، مثبت صحبت کردن، از دیگران انتقاد نکردن، سرزنش نکردن و ... از مواردی است که افراد را به سمت شما جلب می کند.

اگر می خواهید در زندگی خود تغییری ایجاد کنید سعی کنید این تغییر را روی خود ایجاد کنید. اگر قرار است که دنیا را تغییر دهید باید دنیای درون خود را تغییر دهید.

به گفته ی برایان تریسی: افکارتان را تغییر دهید تا دنیای تان تغییر کند.