back_link_seo

استفاده از بک لینک‌ها یکی از متداول‌ترین روش‌های افزایش بازدید و همچنین تأثیری مستقیم روی سئو سایت دارد. دریافت بک لینک‌های رایگان یکی از عوامل رتبه بندی گوگل از نظر محبوبیت سایت است. یعنی هر چه بک لینک‌های بیشتری دریافت کنید از نظر موتورهای جستجو به خصوص گوگل محبوب‌تر خواهید بود. لینک گرفتن از سایت‌هایی که رتبه‌ی بالایی دارند اهمیت زیادی دارد و کار آسانی نخواهد بود.

این روزها کار کردن روی سئو و بهینه سازی سایت کاری سخت و دشوار شده است. به همین خاطر است که بیشتر کسب و کارها برای اینکه این کار کمی آسان تر شود استفاده از بک لینک ها را در دستور کار خودشان قرار می دهند و ما به عنوان تیم "کافه نیاز" در این مقاله نکاتی بسیار مهم در مورد دریافت بک لینک‌های رایگان بیان خواهیم کرد.

بک لینک‌هایی که تأثیر زیادی روی سئو و افزایش بازدید سایت دارد. با رعایت این نکات، به زودی تأثیر آن را روی رتبه بندی در نتایج جستجو گوگل مشاهده خواهید کرد.

با ما همراه باشید ....

1. از سایت‌هایی که دارای رتبه‌ی خوبی هستند استفاده کنید

back-Link-site-rotebe-bala

 

 قبل از اینکه از این سایت‌ها بک لینک دریافت کنید بایستی بدانید از چه رتبه و جایگاهی برخوردار هستند. در اینجا به هیچ عنوان منظور ما استفاده از سایت الکسا و رتبه بندی این سایت نیست.

در این مرحله بایستی از سایت Moz.com استفاده کنید و زمانی که نام سایت بک لینک گیرنده را وارد می‌کنید چند گزینه را به شما نشان می‌دهد. که مهم‌ترین آن‌ها Domain Authority وPage Authority  است که به ترتیب اعتبار دامنه و دیگری اعتبار صفحه اصلی سایت است.

Page Authority(پیج اوتوریتی) همان اعتبار صفحه اول سایت از نظر گوگل است که عددی بین صفر تا صد دارد. اعتبار این صفحه از نظر گوگل زمانی بالاتر می‌رود که این عدد به صد نزدیک‌تر باشد.

 Domain Authority(دامین اوتوریتی) نشان دهنده‌ی ارزش سایت از نظر موتورهای جستجو و همچنین سایت Moz.com است که عددی بین صفر تا صد دارد و هر چه این عدد بیشتر و نزدیک به صد باشد بهتر است.

تأثیری که این دو گزینه روی سئو دارد بسیار مهم است پس سعی قبل از بک لینک گرفتن این دو مورد را بررسی و سپس اقدام به بک لینک گرفتن کنید.

2. از فروم های فارسی یا همان انجمن‌های فارسی استفاده کنید

forum-back-link

فروم های فارسی یکی از نمونه سایت‌هایی که می‌توانید به راحتی بک لینک بگیرید. اما به یک شرط و آن هم این است که زمانی که در سایت ثبت نام کردید فوراً اقدام به ساخت بک لینک نکنید.

این از نظر قوانین این سایت‌ها جرم محسوب می‌شود و به راحتی شما را بلاک می‌کنند و به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهند که دفعات بعد حتی بخواهید وارد سایت شوید.

اما راه حل چیست؟

در ابتدا سعی کنید فقط ثبت نام کنید و حداقل یک هفته در مطالب سایت جستجو کنید، آن‌ها را مطالعه کنید و لایک و کامنت بگذارید، مطالب را به اشتراک بگذارید و بعد از یک هفته اقدام به گذاشتن لینک سایت در پروفایل و یا لینک مطالب خود را در سایت وارد کنید.

خیلی از فروم های فارسی لینک‌های ورودی خود را No Follow کرده‌اند اما باز هم از نظر گوگل این لینک‌ها ارزش زیادی دارند. با کمی جستجو به راحتی می‌توانید آدرس تمام فروم ها و انجمن‌های فارسی را از اینترنت دریافت کنید.

3. خرید لینک ممنوع

kharide-back-link

شاید پیش خودتان فکر کنید که گوگل از کجا متوجه می‌شود که ما به این سایت‌ها پول پرداخت کرده‌ایم. گوگل شاید این را متوجه نشود اما این را می‌داند که این سایت‌ها از چه Domain Authority وPage Authority بالایی برخوردار هستند.

سایتی که امروز راه اندازی شده است برای اینکه در صفحه‌ی اول یا لینک اول گوگل باشد باید حداقل یک سال روی سئو سایت خود زحمت بکشد. این برای گوگل اصلاً قابل قبول نیست و بر خلاف سیاست‌ها و الگوریتم‌های وی است و همین کافی است که تا گوگل سایت شما را جریمه یا به اصطلاح پنالتی کند.

پس سعی کنید زحمت دریافت بک لینک رایگان را به جان بخرید و از خرید بک لینک جداً خودداری کنید.

4. به صورت متعادل بک لینک بسازید

moteadel-back-link-besazid

ساخت بک لینک بایستی به صورت مداوم و آرام آرام صورت بگیرد. این کار را در تمامی روزهای هفته انجام دهید اما به گونه‌ای باشد که گوگل به بک لینک‌هایی که می‌سازید مشکوک نشود و برای این موضوع این نکته را مد نظر داشته باشید که:

سعی نکنید امروز 20 لینک بسازید و روز بعد 200 لینک. این کار باید به صورت مداوم و متعادل انجام شود. تعادل میان ساخت بک لینک تأثیر زیادی روی سئو سایت شما دارد.

کار دیگری که باید انجام دهید این است که در زمان‌ها و ساعت های مختلف اقدام به ساخت بک لینک کنید. هم در ساعات اداری که فعالیت سایت بیشتر است و هم در ساعات غیر اداری.

5. از شبکه‌های اجتماعی بک لینک دریافت کنید

back-link-social-media

بک لینک‌هایی که از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، گوگل پلاس، لینکدین، آپارات و یوتیوب دریافت می‌کنید فوق العاده تأثیر گذار هستند. به خاطر اینکه به راحتی با تمامی کاربران و مخاطبین خود در تمامی دنیا در ارتباط هستید.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی شما را زودتر به اهدافتان می‌رساند و سریع‌تر از آن چیزی که تصورش را می‌کنید به یک برند تبدیل خواهید شد.

سخن آخر

بک لینک گرفتن کاری مداوم، زمان بر و به صبر و حوصله زیاد نیاز دارد. اگر می‌خواهید در سئو و بهینه سازی سایت نتیجه بگیرید باید صبر کنید.

سئو کار یک روز و دو روز نیست. عجله نکنید. روزانه روی سایت خود کار کنید. مطالب کاربر پسند و گوگل پسند تولید کنید و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این کار شما را به جایی که می‌خواهید خواهد رساند.

اگر به روش‌های بالا عمل کنید مطمئن باشید که موفق خواهید شد نه فوراً ولی حتماً.

back-link-ba-keyfiyat

PDF