tolide_mohtava_servatmand_shavid

شاید تا به حال این جمله را زیاد شنیده باشید که: بیشتر فکر کنید و بیشتر پولدار شوید. دلیل این حرف این است که اشخاصی که بیشتر فکر می‌کنند ایده‌های بیشتری به ذهنشان می‌رسد. ایده‌هایی که ثروت سرشاری را نصیبشان می‌کند.

با رشد و پیشرفت تکنولوژی به خصوص اینترنت دیگر این روزها دوره‌ای نیست که سخت کار کرد. دیگر زمان آن است که را هوشمندانه کار کنید. در این روزها یا باید از بدن دیگران به سود خودتان کار بکشید یا هم از ذهن خودتان برای ثروتمند شدن استفاده کنید.

تولید محتوا نمونه‌ای از هوشمندانه فکر کردن است. جایی که شما می‌توانید تمام استعداد و توانایی فکری خود را به رخ دیگران بکشید. از توانایی و استعداد خود استفاده کنید و هر آنچه را در ذهن دارید روی کاغذ بیاورید.

تولید محتوا یک مهارت است. مهارتی که با تمرین زیاد روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود. هر چه مهارت تولید محتوا توسط شما زیادتر شود به راحتی می‌توانید از طریق اینترنت ثروت سرشاری را نصیب خود کنید.

چطور محتوای آموزشی خود را ارائه دهیم؟

ارائه‌ی محتواهای آموزشی انواع مختلفی دارد:

فایل‌های الکترونیکی:

این روش یکی از متداولترین روش‌هاست. تمام مطالبی که تولید کرده‌اید را به صورت یک فایل PDF تهیه کنید. نام و لینک سایت خود را نیز در این فایل یادداشت کنید. مردم زیادی این فایل‌ها را در گوشی یا کامپیوتر خود ذخیره می‌کنند و در صورت نیاز از آن استفاده می‌کنند.

فایل‌های صوتی یا پادکست:

کمتر سایتی را می‌توان پیدا کرد که آموزش‌های تخصصی خود را به صورت فایل‌های صوتی تهیه کند. مردم این روزها سراغ آموزش‌هایی می‌روند که به وسیله آنها بتوانند در هر لحظه و هر جایی از آن بهره ببرند. حتماً از این ایده استفاده کنید.

فایل‌های ویدیویی:

فایل‌های ویدیویی بهترین راهکار برای آموزش است. آموزشی که هم به صورت بصری است و هم تصویری. این روش دو مزیت برای شما دارد:

مزیت اول:

مردم با دیدن آموزش‌ها راحت‌تر به کسب و کار شما اعتماد می‌کنند و همین برای شما کافی است تا دفعات بعد هم به سایت شما سر بزنند.

مزیت دوم:

فایل‌های ویدیویی به راحتی کسب و کار و شخص شما را به یک برند تبدیل می‌کند. برند شدن با این روش آن هم در سطح اینترنت ثروت زیادی را نصیب شما خواهد کرد.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله سعی دارد نکاتی بسیار مهم در مورد نحوه‌ی تولید محتوا ارائه دهد. سعی کنید این مهارت‌هایی که به شما آموزش داده می‌شود را فرا بگیرید و به شخصی حرفه‌ای در زمینه‌ی تولید محتوا تبدیل شوید.

با ما همراه باشید ....

1. نیاز و مشکل مخاطب را بدانید و سعی در برطرف کردن آن باشید

niaz-moshtari-tolide-mohtava

شرط اول در تولید محتوا این است که از نیازها و مشکلات مخاطبین خود اطلاع داشته باشید. به طور مثال خیلی از اشخاصی که در حوزه‌ی اینترنت و کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می‌کنند از نداشتن بازدید کننده گله مند هستند.

اگر توانایی و استعداد شما در کسب و کارهای اینترنتی و تولید محتوا در این زمینه است به راحتی می‌توانید در این مورد مقاله‌هایی را تولید کنید. مقاله‌هایی که خودتان عملاً آن را به صورت عملی در کسب و کار اینترنتی خود یا دیگران به اثبات رسانده‌اید.

در این روش به دو صورت عمل کنید:

روش رایگان:

بیشتر مردم به صورت مقاله‌هایی رایگان و مجانی هستند. پس سعی کنید حدود 90 درصد مقاله‌هایی را که تولید می‌کنید به صورت رایگان به مخاطبین خود عرضه کنید. این کار بازدید کننده سایت شما را بالا می‌برد.

روش پولی:

حالا وقت آن است که 10 درصد از مقاله‌هایی که تولید می‌کنید را به مردم بفروشید. زمانی مردم از شما خرید می‌کنند که به شما و کسب و کارتان اعتماد داشته باشند.

اعتماد هم زمانی به وجود می‌آید که مشتری‌های شما نیازشان را با خرید محصولات شما برطرف شده بدانند. اگر توانستید این نیاز را در مشتری نسبت به محصولات خود به وجود بیاورید به طور یقین مشتری نه این بار، بلکه هر بار که به مشکلی برخورد کند به سایت شما سر می زند.

این نکته را مد نظر داشته باشید که مردم به راحتی از پولشان نمی‌گذرند. باید دلیلی برای پرداخت پول به شما داشته باشند. پس لطفاً سعی نکنید که هر مطلبی را به صورت یک فایل آموزشی در بیاورید و در برابر ارائه‌ی آن از مردم طلب پول کنید.

برای تولید محتوا فکر کنید و بدون فکر هیچ وقت دست به عمل نزنید.

2. روی محتواهایی که تولید می‌کنید متمرکز شوید

tamarkoz-roye-tolide-mohtava

ذهن انسان طوری برنامه ریزی شده است که برای موفقیت فقط می‌تواند روی یک کار متمرکز شود. شاید چند ایده در ذهن داشته باشید اما نمی‌توانید همه‌ی آنها را اجرا کنید.

در این طور مواقع چه باید کرد؟

در این طور مواقع اشخاصی به موفقیت خواهند رسید که بتوانند با استفاده از توانایی‌ها و استعدادهای خود روی یک کار متمرکز شوند. تمرکز رمز موفقیت در هر کاری است.

در این مقاله هم تمرکز ما روی تولید محتوا است. اشخاصی که با تولید محتوا می‌خواهند ثروتمند شوند باید توانایی‌ها و استعدادهای خود را در زمینه‌های خاص محک بزنند. به طور مثال اگر در زمینه‌ی کسب و کارهای اینترنتی استعداد دارید سعی کنید در همین حوزه متمرکز شوید و بهترین ایده‌ها و آموزش‌ها را به صورت تخصصی به مردم ارائه بدهید.

اگر گشت و گذاری در اینترنت داشته باشید متوجه خواهید شد که تا چه اندازه در بحث آموزش‌های تخصصی هم کمبود داریم و هم یک مقدار سطح آموزش‌ها پایین است. این نکته را مد نظر داشته باشید که مردم برای تولید محتوای با کیفیت به شما پول می‌دهند.

این بهترین فرصت است که تمرکز داشته باشید و کمی فکر کنید. یک دید بلند مدت داشته باشید و هوشمندانه فکر کنید و بهترین آموزش‌ها و محتواها را وارد دنیای وب کنید.

3. از همین الان شروع کنید

tolide_mohtava_az_hamin_alan_shoro_konid

به جز خدا هیچ چیز در این دنیا بی عیب و نقص نیست. شما هم از این امر مستثنی نیستید. این یک اشتباه مهلک و مرگبار است که منتظر باشید که همه‌ی عوامل دست به دست هم بدهند تا شرایط خوبی برای شما به وجود بیاید تا شما شروع به نوشتن و تولید محتوا کنید و مطمئن باشید که این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.

اگر می‌خواهید در تولید محتوا بهترین باشید منتظر شرایط خوب نباشید. سعی کنید از همین الان شروع کنید. شاید بهترین نباشید اما با کمی تمرین به راحتی می‌توانید محتواهایی تولید کنید که هر کسی برای به دست آوردنش به شما پول پرداخت می‌کند.

ایده‌هایی که در ذهن دارید را به مرحله‌ی اجرا در بیاورید. سریع دست به کار شوید قبل از اینکه رقبای شما دست به اقدام بزنند و همین ایده شما را به مردم بفروشند.

افراد موفق اشخاصی هستند که سریع تصمیم می‌گیرند و سریع اقدام می‌کنند.

4. هر روز به دنبال آموزش و یادگیری باشید

motale-kardan-baraye-tolide-mohtava

رمز موفقیت در تولید محتوا یادگیری و آموزش مداوم است. با چند بار تولید محتوا کردن این تصور را نکنید که به درجه‌ی استادی رسیده‌اید. اگر می‌خواهید استاد شوید باید به دنبال یادگیری آن هم به صورت مداوم باشید.

تولید محتوا دنیایی بسیار وسیع است. اگر وارد این حوزه شدید متوجه خواهید شد که تا چه اندازه تولید محتوا می‌تواند روی مردم تأثیری مثبت داشته باشد به خصوص محتواهایی که برگرفته از ذهن و هوش خودتان باشد.

این را بدانید که بدون آموزش و فراگیری تکنیک‌ها و ترفندهای تولید محتوا، اشخاص زیادی وجود ندارند که مطالب تولید شده شما را مطالعه کنند.

پس سعی کنید که مطالب جدید تولید کنید. مطالبی که خریدار داشته باشد وگرنه اینترنت پر از مطالبی کپی شده و یا مطالبی بی کیفیت است.

5. رقبای خودتان را به عنوان الگو در نظر بگیرید

roghaba-dar-tolide-mohtava

هر شخصی برای موفق شدن به یک الگو نیاز دارد. در حوزه‌ی تولید محتوا هم به همین شکل است. یک جستجوی ساده در اینترنت داشته باشید و رقبای خودتان را شناسایی کنید. کمی فکر کنید و دلیل موفقیت و شکست آنها را پیدا کنید.

سعی کنید موفقیت‌های آنها را به عنوان الگوی خود در نظر بگیرید. عواملی که باعث موفقیت رقبایتان شده را یادداشت برداری کنید و در تولید محتوای خود استفاده کنید. این همان هوشمندانه فکر کردن است.

6. ارائه‌ی راه حل‌های ارزان قیمت

rahe-hale-tolide-mohtava

برای این موضوع سعی کنید خودتان را به جای مخاطبین خودتان بگذارید. اگر مشکلی داشته باشید و راه حل ارزان و گران قیمت داشته باشد شما کدام یک را انتخاب می‌کنید؟

در این شرایط هر کسی روش ارزان قیمت را انتخاب می‌کند. شما به عنوان یک تولید کننده‌ی محتوا باید آن قدر فکر کنید که بهترین ایده‌ها و بهترین راه حل‌ها را به مخاطبین خود ارائه بدهید.

راه حل‌ها و روش‌هایی که هم آسان، در دسترس بودن و از همه مهمتر ارزان و مقرون به صرفه باشد. مردم به دنبال این طور راه حل‌ها هستند. تلاش کنید و از رقبای خودتان الگو برداری کنید. در دنیای وب این روزها پر شده از ایده‌ها و راه حل‌هایی که مردم حاضرند برایش پول خرج کنند.

سخن آخر

این نکته را فراموش نکنید که مردم به دنبال راحتی هستند. از همین راحتی مردم می‌توانید استفاده کنید و به راحتی ثروتمند شوید.

گوشی‌های همراه، همراه همیشگی مردم است. مردم به دنبال این هستند که با زدن یک دکمه تمام مشکلاتشان حل شود. این تبنلی مردم را به فال نیک بگیرید و با تولید محتواهایی که هم ارزان قیمت و هم در دسترس باشد به راحتی ثروتمند شوید.