afkare_yek_milyarder

ثروتمند شدن شانسی نیست. تمام اشخاصی که ثروتمند شدند شانسی به اینجا نرسیده‌اند. میلیادرها خوش شانس نبوده‌اند. آن‌ها دزد نبوده‌اند. آن‌ها این پول‌ها را به ارث نبرده‌اند.

بیشتر مردم این باور را دارند که میلیاردرها یا شانسی به اینجا رسیده‌اند یا خوش شانس بوده‌اند یا دزد و یا هم ثروت کلانی را به ارث برده‌اند. در صورتی که هیچ کدام از اینها اصلاً وجود ندارد.

تفاوت افکار افراد ثروتمند و فقیر در همین است. میلیاردرها تفکراتی متفاوت با افراد فقیر دارند. آن‌ها با یک ذهن ثروتمند به اینجا رسیده‌اند. وقتی ذهنتان را آماده‌ی ثروت باشد، ثروت هم با آن خواهد آمد.

تا به حال هیچ کسی نتوانسته است با یک ذهن خراب، بیمار و منفی به ثروت برسد. دشمن اصلی شما در ذهنتان قرار دارد. ذهن شما منبع ثروت و دارایی شماست. جایی که تمام رویاها و ثروت‌ها قرار دارد به شرط آنکه بتوانید از آن درست استفاده کنید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله 8 نکته‌ی اساسی در مورد ذهن یک میلیاردر را به شما خواهد آموخت. در این مقاله شما خواهید آموخت میلیاردرها چطور فکر می‌کنند و چگونه می‌توان مانند یک میلیاردر فکر کنید.

با ما همراه باشید ....

1. به اهداف بزرگ فکر کنید

hadaf-milyarderha

تنها انگیزه‌ای که می‌تواند شما را میلیاردر کند این است که اهداف و آرزوهای بزرگ در سر داشته باشید. اهدافتان باید آنقدر بزرگ باشد تا هر روز صبح زودتر بیدار شوید و شب‌ها دیرتر بخوابید. اهدافی که شما را مجبور کند برای رسیدن به آن شب و روز تلاش کنید.

آیا شما چنین اهدافی دارید؟

آیا هدفی دارید که بخواهید در سخت‌ترین شرایط به آن برسید؟

میلیاردرها خودشان را باور دارند. آن‌ها به کاری می‌کنند ایمان و باور دارند. آن‌ها اهدافی بزرگ دارند که هر روز برای رسیدن به آن تلاش و کوشش می‌کنند. آن‌ها در راه رسیدن به رویاهایشان از هیچ عملی دست بردارد نیستند. هدف اصلی آنها لذت بردن از زندگی است و در کنار آن ثروتمند شدن.

اهداف آنها آنقدر بزرگ است که هر روز انگیزه ای برای رسیدن به هدف به دست می آورند.

 

افراد موفق و میلیاردر شب و روز تلاش می‌کنند تا مجبور نباشند روزی برای دیگران کار کنند.

2. کنترل ذهن خود را به دست بگیرید

taghire-afkar

ذهن هم دوست شماست و هم می‌تواند به عنوان بدترین دشمن شما باشد. اولین قدم در کنترل ذهن، مثبت اندیشی است. رشد افکار منفی در ذهن می‌تواند خطرناک دشمن شما باشد.

افکار منفی همراه با خودش بدبختی، بی پولی، فقر، افسردگی، استرس و خیلی از موارد دیگر را می‌آورد. افکار به مانند یک علف هرز تمام افکار مثبت شما را تحت سلطه‌ی خود می‌گیرد. افکار منفی به این دنیا آمده‌اند تا تمام دنیای شما را خراب کنند.

افراد موفق و به خصوص میلیاردرها تمام افکار منفی خود را دور ریخته‌اند. آن‌ها به تمام مشکلاتی که در زندگی برایشان به وجود می‌آید با دیدی مثبت نگاه می‌کنند.

به طور مثال

اگر در کاری ورشکست شوند به خودشان می گویند: احتمالاً جایی اشتباه کردم.

اگر در معامله‌ای ضرر کنند به خودشان می گویند: به طور حتم در خواندن متن معامله اشتباه کردم.

اگر امروز پولی رو از دست دادند به خودشان می گویند: من مسئولم.

با کنترل کردن افکار و ذهن خود، شما به یک انسان مسئولیت پذیر تبدیل می‌شوید. اگر جایی اشتباه کردید با تمام احساس مسئولیتی که دارید به خودتان می گویید: "من مسئول این اشتباه هستم".

به گفته‌ی برایان تریسی: افکارتان را تغییر دهید تا دنیای شما تغییر کند.

اگر می‌خواهید میلیاردر باشید باید مثبت اندیش باشید. با مثبت اندیشی، تمام دنیای خود را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل خواهید کرد.

3. روی توانایی‌های خودتان سرمایه گذاری کنید

sarmaye-gozari-roye-khod

کسب مهارت و سرمایه گذاری روی توانایی‌های خود یکی از کارهایی است که میلیاردرهای دنیا انجام داده‌اند. به هیچ عنوان میلیاردری را نخواهید یافت که یک شبه و بدون اینکه مهارتی کسب کند به ثروت رسیده باشد. میلیاردی را نخواهید یافت که بدون اینکه در کارش خبره باشد ثروتمند شده باشد.

انسان‌های موفق قبل از اینکه موفق شوند در سخت‌ترین شرایط زندگی کرده‌اند. به طور مثال:

رئیس فیسبوک "مارک زاکربرگ" در طراحی سایت مهارت داشت. همین مهارت وی باعث شد در عرض 6 سال به جوان‌ترین میلیاردر دنیا مبدل شود.

رئیس مایکروسافت "بیل گیتس" برنامه نویس اصلی ویندوز بود. به جرأت می‌توان گفت که بیل گیتس نخبه‌ترین برنامه نویسی است که دنیا به خودش دیده است.

این دو نفر تنها نمونه‌ای از اشخاصی هستند با وجودی که در بهترین دانشگاه‌های آمریکا درس می‌خواندند، تحصیل را رها کردند و به دنبال توانایی و مهارت خود رفته‌اند.

با توجه به این دو مثال باید متوجه شده باشید که میلیاردر شدن فقط سعی و تلاش نیست. سعی و تلاش کردن فقط نیمی از موفق شدن است. نیمی دیگر سرمایه گذاری روی توانایی‌های خودتان هست. چیزی که به آن علاقه دارید.

راستی، شما چه مهارت و توانایی دارید و به چه چیزی علاقه دارید؟

4. برای موفقیت باید صبر کرد و هزینه آن را پرداخت

pardakht-hazineye-movafaghiyat

افراد موفق و میلیاردرها این موضوع را درک کرده‌اند که برای رسیدن به موفقیت باید هزینه و بهای آن را پرداخت. پرداخت هزینه حتماً‍ً پول نیست، همین که وقت خود را صرف رسیدن به هدف خود کنید یعنی اینکه هزینه و بهای آن را پرداخت کرده‌اید.

به طور مثال

اگر می‌خواهید در کنکور پزشکی قبول شوید حداقل باید یک سال شب و روز درس بخوانید تا به هدف خود برسید. هزینه رسیدن به رشته‌ی پزشکی، وقت و زمانی است که می‌گذارید. رسیدن به هدف مستلزم پرداخت هزینه‌ی آن است.

هر چه هدفتان بزرگتر باشید هزینه و بهایی که پرداخت می‌کنید بیشتر است. افراد میلیاردر با ریسک‌هایی که می‌کنند به اهدافشان می‌رسند و افراد ناموفق بهای نرسیدن به اهدافشان را با مقصر جلوه دادن دیگران پرداخت می‌کنند.

آیا شما هدفی دارید که بخواهید بهای آن را پرداخت کنید؟

5. میلیاردرها دزد نیستند

servatmandan-dozd-nistand

لطفاً با خودتان کمی صادق باشید. اگر قرار است که میلیاردر باشید و مانند آنها فکر کنید باید این تصورات مسخره را کنار بگذارید. دزد خطاب کردن افراد میلیاردر فقط زاییده ذهن یک شخص بیمار است.

این ناموفق و اشخاصی که یک ذهن بیمار دارند وقتی یک شخص میلیاردر و موفق را می‌بینند به راحتی به وی تهمت دزد می‌زنند. افراد ناموفق به جای تحسین کردن آنها را لعنت می‌کنند. به جای تشویق کردن، از آنها فرار می‌کنند.

صداقت یک بخش جدا ناپذیر از زندگی افراد میلیاردرها است.

6. دایره ارتباطات خود را بیشتر کنید

bargharari-ertebatat

در دنیای مدرن امروزی هر کس دوست و رفیق بیشتر و دایره ارتباطات بزرگتری داشته باشد می‌تواند ثروت زیادی را نصیب شما کند.

چطور ممکن است که افراد بیشتر، ثروت بیشتری را نصیب شما کنند؟

کاری که بزرگترین کارآفرینان دنیا انجام می‌دهند همین کار است. آن‌ها اشخاصی همانند خودشان را در اطراف خود جمع می‌کنند. این کار باعث شهرت آن‌ها می‌شود و هرچه قدر شهرت بیشتری در میان اطرافیان بدست بیاورند افزایش ثروت و گردش مالی آنها بیشتر می‌شود.

اگر مشکلی به وجود بیاید احتیاجی نیست که به سراغ اطرافیان خود بروید مطمئن باشید که این اطرافیان هستند که به سراغ شما می‌آیند فقط کافی است که هرگاه مشکلی برای دوستان شما به وجود آمد آنها را کمک کنید حتی اگر کمک مالی باشد.

7. سعی کنید خودتان باشید

khodetan-bashid

برای میلیاردر شدن باید به توانایی و مهارت‌های خود ایمان و باور داشته باشید. در دنیای کارآفرینی، این افراد موفق هستند که وقت خودشان را صرف خلق ایده‌هایی می‌کنند تا همیشه از رقبای خودشان جلوتر باشند نه اینکه بخواهند با رقبایشان رقابت کنند.

در این طور مواقع سعی کنید خودتان باشید و دست از رقابت بردارید. رقابت کردن باعث می‌شود همیشه یک قدم عقب باشید. هر کاری که رقبایتان انجام می‌دهند شما هم آنها را تقلید می‌کنید. این یعنی همیشه منتظر هستید که ببینید رقبایتان چه چیزی را خلق می‌کنند.

سعی کنید به جای اینکه زاییده شرایط باشید، خالق شرایط باشید. شما به این دنیا نیامده اید که در رقابت با دیگرانی که همیشه خالق بهترین شرایط هستند، پس رفت کنید. سعی و تلاشتان این باشد خود شما این شرایط را به وجود بیاورید تا دیگران مجبور باشند با شما رقابت کنند.

سعی کنید آنقدر به دنبال پیشرفت خودتان باشید تا مجبور نباشید دیگران را نقد کنید و یا به دنبال رقابت با آنها باشید.

8. از گفتن جمله‌ی "پول برای من ارزشی ندارد" اجتناب کنید

ehteram-gozashtan-be-pol

کاری که میلیاردرها انجام می‌دهند این است که برای پولی که خداوند نصیب آنها کرده شکرگذار هستند. آن‌ها به پول بدست آمده احترام می‌گذراند. آن‌ها هرگز به دیگران نمی‌گویند که "پول هیچ ارزشی برای من ندارد".

بی ارزش جلوه دادن پول و ثروت شما را از آنها دور می‌کند. سعی کنید بدون ترس پول‌هایتان را خرج کنید. هر زمان بدون ترس و با میل و رغبت کامل پول‌هایتان را خرج کردید ضمیر ناخودآگاه تان هم پول را به سمت شما جذب می‌کند.

اگر پول و ثروت را بی ارزش جلوه دهید به راحتی آن را از دست خواهید داد. همین کار تفاوت افکار و ذهن یک میلیاردر با افراد معمولی و فقیر دارد.

میلیاردرها به پولهایشان مانند یک سرباز فکر می کنند.

سخن آخر

ثروتمند شدن و مانند یک میلیاردر فکر کردن فقط با تغییر افکار امکان پذیر است. تغییر افکار همیشه سخت و طاقت فرسا است اما غیر ممکن نیست.

تغییر افکار و تغییر باورها تنها راه برای ثروتمند شدن شما نیست. در این راه باید سعی و تلاش کنید و به کاری که علاقه دارید بپردازید. توانایی‌های خودتان را به چالش بکشید.

شما می‌توانید میلیاردر شوید، کافیست که بخواهید.