video-marketing

مردم این روزها به دنبال راحتی، آسایش و رفاه هستند. مردم دوست دارند بهترین آموزش‌ها را در کمترین زمان ممکن با بهترین بهره وری و تأثیرگذاری در اختیار داشته باشند.

دیگر زمان آن گذشته که هزینه‌های هنگفتی را برای آموزش یک حرفه‌ی خاص به کلاس‌های آموزشی پرداخت کنید. با یک جستجوی ساده در اینترنت به راحتی می‌توانید تمام فایل‌های آموزشی را به صورت رایگان دریافت کنید.

یکی از این فایل‌های آموزشی، ویدیو یا به اصطلاح ویدیو مارکتینگ است. ویدیو مارکتینگ سهم بسیار بزرگی در بازاریابی و فروش را در جامعه بر عهده دارد. ویدیو مارکتینگ تغییرات بسیار بزرگی در حیطه کاری شما خواهد داد، تغییراتی که حتی تصورش را هم نخواهید کرد. تغییراتی مانند افزایش فروش، تحولی عظیم در بازاریابی، نحوه‌ی جدیدی از فروش، افزایش ترافیک سایت، افزایش رتبه‌ی سایت و ....

اگر سری به سایت آپارات و یوتیوب بزنید متوجه خواهید شد که کسب و کارهای کوچک و بزرگ از این طریق چه ثروت‌های عظیمی را به دست آورده‌اند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله سعی می‌کند 7 دلیلی را بیان کند که می‌تواند هر کسب و کاری را به سمت ویدیو مارکتینگ بکشاند.

با ما همراه باشید ....

1. افزایش فروش

video-marketers-afzayesh-forosh

شاید اولین دلیلی که هر کسب و کاری را به سمت بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتنیگ بکشاند افزایش فروش باشد. مشتری بعد از دیدن ویدیو شما این تصمیم را می‌گیرد که از شما خرید کند یا خیر.

این هنر و مهارت شما است که ویدیو خودتان را با ترفندهای به خصوص به گونه‌ای درست کنید که مشتری همان لحظه تصمیم به خرید بگیرد. افزایش فروش محصول به این بستگی دارد که مشتری متقاعد شود از شما خرید کند.

در ویدیو مارکتینگ به این نکته توجه کنید که ارائه‌ی توضیحات کامل در مورد محصول یا خدمات در افزیش فروش بسیار مهم است و تأثیر بسزایی در فروش محصول دارد. پس از ارائه‌ی توضیحات مشتری تصمیم می‌گیرد به سایت شما وارد بشود.

این کار باعث افزایش ترافیک سایت می‌شود و تأثیر مثبت و فوق العاده ای روی سئو و بهینه سازی سایت دارد.

2. ویدیو مارکتینگ، پادشاه تبلیغات است

video-ads-padeshah-tablighat

 

در مقاله‌های قبلی به این نکته اذعان کرده‌ایم که تبلیغات تلویزیونی پادشاه تبلیغات است. ویدیو مارکتینگ هم به نوعی تبلیغات تلویزیونی به حساب می‌آید و چون تأثیری مستقیم در مخاطبین دارد به پادشاه تبلیغات مشهور است.

ویدیو مارکتینگ با وجود اینکه از قدرت تصویر و صدا برخوردار است یکی از تأثیرگذارترین روش‌های بازاریابی در دنیا محسوب می‌شود. محبوبیت این روش تا جایی است که بیشتر کسب و کارها از این روش برای بازاریابی محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند.

3. راحت‌ترین روش برای یادگیری

video-marketing-see-hear

دنیای مدرن امروزی دنیایی صنعتی است. جایی که تمامی وسایل آسایش و رفاه را برای مردم مهیا کرده است. این روزها کمتر کسی را مشاهده خواهید کرد که به کلاس‌های آموزشی برود. در عوض راحت‌ترین روش برای یادگیری را در اختیار دارد و آن هم ویدیو مارکتینگ است.

ویدیو مارکتینگ روشی برای تنبل‌ترین اشخاص است. روشی رایگان که فقط هزینه اینترنت را پرداخت می‌کنند.

به طور مثال اگر مطلبی را در مورد "آموزش سئو و بهینه سازی سایت" هم به صورت فایل الکترونیکی PDF و هم فایل ویدیویی تهیه کرده باشید به طور قطع مخاطبین شما فایل ویدیوی را بیشتر می‌پسندند. چون حاضر نیستند یک فایل PDF، 10 صفحه‌ای را مطالعه کنند در عوض حاضرند بیشتر هزینه اینترنت را بدهند اما بهترین و راحت‌ترین روش را بدست بیاورند.

4. افزایش ترافیک سایت

afzayesh-terafic-site

به جرأت می‌توان گفت که یکی از مهمترین مواردی که تأثیر زیادی روی ترافیک و بازدید سایت دارد ویدیو مارکتینگ است. مخاطبین برای مشاهده‌ی ویدیوی شما به سایت‌هایی مانند آپارات و یوتیوب وارد می‌شوند و با لینک سایت شما در زیر ویدیو برخورد می‌کنند.

در این هنگام است که مخاطبین برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات به سایت شما مراجعه می‌کنند و این افزایش ترافیک و بازدید سایت را برای شما به همراه دارد.

هر چه ویدیوی شما تأثیرگذارتر باشد تعداد اشخاصی که به سایت شما مراجعه می‌کنند بیشتر است و ترافیک و رتبه‌ی سایت شما بالاتر می‌رود و صد البته روی افزایش فروش شما هم تأثیر زیادی دارد.

5. اعتماد در مشتری بیشتر می‌شود

etemad-moshtari-video-marketing

فروش آنلاین تا چند سال پیش بازار کم رونقی را در ایران سپری می‌کرد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی این اعتماد بیشتر در میان مردم به وجود آمده که خرید آنلاین را جزء خریدهای روزمره خود قرار دهند.

این اعتماد بیشتر برای خرید آنلاین را مدیون ویدیو مارکتینگ هستیم. مردم با دیدن این ویدیوها نظرشان در مورد خرید آنلاین به طور کل عوض شده است.

جایی که مشتریان از دایره‌ی راحتی خودشان بیرون می‌آیند و پا به عرصه‌ی خریدهای جدید به عنوان خرید آنلاین می‌گذارند.

6. فروش و تبلیغات بی واسطه

tablighat-dar-video-marketing

ویدیو مارکتینگ باعث شده تمام شرکت‌های بزرگ و کوچک بدون واسطه فروش و تبلیغات محصولات و خدمات خود را در معرض دید میلیون‌ها نفر قرار دهند. تنها کافی است که ویدیو خود را با بهترین کیفیت و بهترین محتوا تولید کنید تا مخاطبین و بازار هدف شما را به سمت محصول و خدمات شما بکشاند.

7. افزایش اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

social-media-eshterak-gozari

شبکه‌های اجتماعی هم جزء جذا ناپذیر از ویدیو مارکتینگ است. هر زمان که ویدیوهای شما توسط مخاطبین مشاهده می‌شود اگر به قدر کافی گیرا، جذاب، تأثیرگذار، با کیفیت و پر محتوا باشد مطمئن باشید که این مخاطبین هستند که کار اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی را بر عهده خواهند گرفت.

مزیت این اشتراک گذاری این است که هم بازدید کننده بیشتری نصیب سایت و ویدیوهای شما خواهد داشت و هم فروش بیشتری نصیب شما خواهد شد.

سخن آخر

ویدیو مارکتینگ تغییرات شگرفی را در بازاریابی و فروش محصولات و خدمات شما خواهد داشت به شرط آنکه بدانید چطور خلاقانه و استادانه آن را تهیه کنید. اگر این روش را به صورت کاملاً صحیح انجام دهید به طور حتم مخاطبین، شما را به عنوان یک مرجع در یک زمینه کاری خاص خواهند شناخت.

تهیه این مورد هم به مهارت و توانایی خاصی نیاز دارد. البته با کمی تمرین به راحتی می‌توانید بهترین و تأثیرگذارترین ویدیوها را در اختیار مخاطبین خود بگذارید.

سعی کنید روی ویدیو مارکتینگ حساب ویژه باز کنید. این کار به برند سازی شما کمک بزرگی خواهد کرد.