mozakere_konande_herfei

مذاکره به صورت روزانه در تمامی قسمت‌های زندگی ما وجود دارد. از خریدهای معمولی روزانه، خرید بیمه‌ی عمر، فروش محصولات و خدمات به یک خریدار، توافق بر سر اینکه امروز چه کسی ظرف‌ها را بشورد و ... همه و همه یک نوع مذاکره است.

بعضی اشخاص با ترفندها و تکنیک‌هایی که استفاده می‌کنند هر روز در این مذاکره‌ها پیروز هستند. استفاده از این ترفندها می‌تواند تأثیر زیادی در مذاکره‌های شما به وجود بیاورد.

برنامه ریزی کردن قبل از انجام مذاکره و انجام این تمرین‌ها، پیروزی در مذاکره‌های پیش رو را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله چند تمرین ساده را به شما خواهد آموخت. با انجام این تمرین‌ها به صورت روزانه به راحتی می‌توانید به یک مذاکره کننده‌ی حرفه‌ای تبدیل شوید.

با ما همراه باشید ....

1. خوب گوش گرفتن را تمرین کنید

maharate-gosh-gereftan

اولین و مهمترین نوع ارتباط با مردم گوش گرفتن است. گوش گرفتن، تأثیر زیادی در پیشبرد اهداف شما در مذاکره خواهد داشت.

یکی از قوی‌ترین نوع ارتباط که نوعی از زبان بدن محسوب می‌شود، گوش گرفتن است. در هنگام مذاکره اولین کاری که باید انجام دهید این است خوب گوش گرفتن را تمرین کنید. با این کار شما می دانید که چه مزایایی از طرف مقابل باید دریافت کنید.

در هنگام مذاکره باید ریلکس و آرام باشید و با دقت فراوان به صحبت‌های طرف مقابلتان گوش دهید. این نوعی احترام گذاشتن به دیگران و به نوعی دیگر قدرت شما را نشان می هد.

تمرین گوش گرفتن را از مذاکره‌های عادی روزمره شروع کنید. مذاکره‌های عادی مانند صبحت با همسرتان، صبحت با اعضای خانواده، دوستان و ... .

این مهارت را تمرین کنید چون اولین قدم در یک مذاکره موفق است.

2. استفاده صحیح از زبان بدن

zabane-badan-dar-mozakere

زبان بدن نوعی مهارت و تکنیک است که به عنوان یک مهارت اجتماعی در بین مردم تبدیل شده است. فراگیری این زبان تأثیر فوق العاده ای در مذاکره‌های شما دارد.

هر نوع رفتار شما اعم از نشستن، ایستادن، راه رفتن، صحبت کردن، نوع نگاه‌ها، دست به سینه نشستن و ... یک نوع پیام را به مخاطبین شما منتقل می‌کند. هر شخصی از تکنیک‌ها و ترفندهای زبان بدن به گونه‌ای متفاوت از دیگران استفاده می‌کنند.

در هنگام مذاکره باید آنقدر خودتان به ترفندهای زبان بدن آشنا باشید که بدانید اگر طرف مقابلتان زمانی دست به سینه نشست یا در هنگام نشستن پاهایش را روی پاهای دیگر می‌اندازد چه پیامی را به شما منتقل خواهد کرد.

سعی کنید این مهارت را به خوبی فرا بگیرید تا بتوانید مذاکره را به سمت و سوی که می‌خواهید پیش ببرید.

3. قدرت "نه" گفتن را داشته باشید

maharate-na-goftan

خیلی اشخاص به خاطر ناتوانی در "نه" گفتن در معرض بدترین رویدادها و اشتباهات زندگی خود قرار می‌گیرند. اشتباهاتی که با انجام آن چندین سال از زندگی عقب می افتند و جبران آن مدت‌ها زمان می‌برد.

به طور مثال یک شخص معتاد را در نظر بگیرید. اگر همان روز اول با قدرت کامل کلمه‌ی "نه" را به زبان می‌آورد به این روز گرفتار نمی‌شد. یا به طور مثال اگر دوست تان از شما طلب پول می‌کند و چون می دانید این شخص بد حساب است اما باز هم به خاطر ناتوانی در نه گفتن این بلا به سرتان می‌آید.

سعی کنید هر روز خودتان را در معرض این نوع موارد قرار دهید و به راحتی نه گفتن را تمرین کنید و برای این کار می‌توانید از خانواده، دوستان و آشنایان خودتان شروع کنید. این کار به شما کمک بزرگی می‌کند که در مذاکره‌هایی که خیلی برای شما مهم است بهترین‌ها را تصاحب کنید.

4. با تمرین زیاد، کسب تجربه کنید

kasbe-tajrobeh

کسب تجربه در مذاکره جز با تمرین و تمرین و تمرین، به وجود نمی آید. نباید توقع داشته باشید که بدون تمرین کردن به حد اعلاء در مذاکره برسید و به یک مذاکره کننده‌ی حرفه‌ای مبدل شوید.

مذاکره کننده‌های حرفه‌ای هر روز روی زبان بدن و نحوه‌ی صبحت کردنشان کار می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که کوچکترین اشتباه به منزله‌ی آخرین اشتباه و از بین بردن زحمت چندین و چند ساله‌ی یک معامله‌ی پر سود است.

برای اینکه مهارت مذاکره را بیشتر بدست بیاورید سعی کنید از مذاکره‌های روزمره شروع کنید. این نوع مذاکره‌ها به خاطر سادگی آن یک نوع تمرین برای شما به حساب می‌آید. با همین تمرین زیاد می‌توانید اعتماد به نفس را در مذاکره‌ها افزایش دهید.

5. همه چیز را در مورد مذاکره پیش رو بدانید

kasbe-etelaat

اینکه بدانید مذاکره کننده‌های شما از مذاکره پیش رو چه می‌خواهند خیلی مهم است. قبل از مذاکره بایستی بدانید که شرایط هر مذاکره چه می‌باشد.

فرقی نمی‌کند که مذاکره شما در چه مورد است. خرید یک کفش یا خریدهای روزمره. به هر حال باید سؤال و جواب‌های از پیش تعیین شده را مدام با خود تکرار و تمرین کنید. اینکه شما بدانید در هر مذاکره چه سؤال و جواب‌هایی رد و بدل می‌شود بسیار مهم است و دانستن آنها کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

سخن آخر

یک مذاکره کننده‌ی حرفه‌ای شدن به این بستگی دارد که بتوانید این مهارت را در خود ایجاد کنید و این مهارت هم جز با تمرین به وجود نمی‌آید.

کسب بهترین تجربه‌ها از اولین قدم‌ها شروع می‌شود. کافی است که اولین قدم را محکم بردارید.