bavar_eshtebah_seo

سئو و بهینه سازی سایت یکی راهکارهای ادامه دار و مداوم برای بهتر دیده شدن سایت شما در موتورهای جستجو است. سئو اگر به بهترین شکل ممکن انجام شود در جستجوی گوگل نتایج فوق العاده ای را بدست خواهید آورد.

سئو و بهینه سازی سایت یک نوع علم در حال پیشرفت است که هر روز توسط گوگل، الگوریتم و قانون‌های خاصی به آن اضافه می‌شود. اگر به درستی از این قوانین استفاده نکنید به طور یقین توسط گوگل جریمه خواهید شد. جریمه‌ای که جبران کردن آن مدت‌ها زمان می‌برد. پس در استفاده از این قوانین باید دقت کرد.

اما در حال حاضر برخی از سایت‌ها و وبلاگ‌ها مواردی را در مورد سئو اعلام می‌کنند که به هیچ عنوان صحت ندارد و دنبال آن را گرفتن شما را از سئو و بهینه سازی سایت دور می‌کند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله 3 نکته‌ی مهم را در اختیار شما قرار می‌دهد. این نکات همان اشتباهاتی هستند که برخی از اشخاص که سئو انجام می‌دهند، مرتکب می‌شوند.

با ما همراه باشید ....

1. بالا بردن رتبه‌ی صفحه سایت

PAGE-RANK

رتبه‌ی صفحه‌ی سایت به Page Rank (پیج رنک) مشهور هستند. پیج رنک در اصطلاح همان امتیاز گوگل به سایت شما به ازای بک لینک‌های ورودی به سایت هستند و عددی بین صفر تا 10 است و هر چه این اعداد بزرگ‌تر باشد به طور یقین رتبه‌ی بهتری نزد گوگل دریافت خواهید کرد.

اما در حال حاضر استفاده از پیج رنک دیگر کاربردی ندارد و الگوریتم‌ها و قوانین جدیدی توسط گوگل وضع شده است. به جای آن می‌توانید از قوانین سایت Moz.com استفاده کنید که برای گوگل هم اهمیت فراوانی دارد و قدرت دامنه یا اعتبار صفحه‌ی سایت شما را بالا می‌برد.

در اصطلاح به قدرت دامنه Domain Authority و اعتبار صفحات داخلی سایت به Page Authority مشهور هستند.

از این به بعد این موارد برای گوگل اهمیت فراوانی دارد و بهترین نتیجه را روی سئو سایت شما متحمل می‌شود. اهمیت این موارد تا جایی است که حتی بک لینک‌های ورودی را نیز مورد شامل می‌شود. به این طریق که اگر سایتی که به شما بک لینک داده از قدرت دامنه و اعتبار صفحه‌ی پایینی برخوردار باشد به طور حتم روی سئو سایت شما تأثیر منفی دارد.

2. برای کسب درآمد تا جای ممکن تبلیغات انجام دهید

agahi-tablighat

سایت‌ها برای کسب درآمد دست به هر کاری می‌زنند و به این نکته توجه نمی‌کنند که امکان دارد این مورد روی سئو سایت آنها تأثیر منفی داشته باشد.

یکی از موارد کسب درآمد آنها به این شکل است که سایت خود را به مکانی مناسب برای تبلیغ دیگر اشخاص و سایت‌ها قرار می‌دهند. این سایت‌ها بهترین قسمت سایت خود که همان بالای سایت است را به مکانی تبلیغاتی تبدیل می‌کنند.

متأسفانه هیچ چیز از چشم گوگل دور نمی‌ماند. هر کاری روی سایت خود انجام دهید گوگل متوجه خواهد شد. گوگل متوجه می‌شود که سایت شما بیشتر یک مکان تبلیغاتی است تا اینکه بخواهید تولید محتوا کنید و از نظر وی این سایت‌ها، سایت‌هایی بی کیفیت از نظر تولید محتوا هستند و قطعاً جریمه شامل حال آنها خواهد شد.

راه حل چیست؟

راه حل این موضوع این است که به ازای تبلیغاتی که انجام می‌دهید محتوای کاربر پسند و گوگل پسند هم تولید کنید.

به جای اینکه با این تبلیغات کاربر را فراری دهید باید با تولید محتوای ناب کاربر را در سایت خود نگه دارد. به این عمل بانس ریت (Bounce Rate) گفته می‌شود که از نظر گوگل فوق العاده مهم است.

هر چه نرخ فرار از سایت کمتر باشد از نظر گوگل سایت شما یک سایت محبوب است و افزایش رتبه‌ی سایت را در نتایج گوگل به همراه دارد.

3. به کار بردن کلمه‌ی کلیدی در تولبار موتورهای جستجو

tolbar

تولبار یا همان URL مکانی است که آدرس سایت را وارد می‌کنید و تا مدت‌ها به کار بردن کلمات کلیدی در این قسمت از نظر گوگل اهمیت فراوان و روی سئو تأثیر زیاد داشت.

اما با توجه به اینکه الگوریتم‌ها و قانون‌های گوگل به صورت مداوم به روز رسانی می‌شود این مورد هم جزو مواردی است که از این قوانین پیروی می‌کند و دیگر اهمیتی برای گوگل ندارد و هیچ سایتی هم دیگر از آن استفاده نمی‌کند.

به جای اینکه کلمه‌ی کلیدی را در تولبار استفاده کنید سعی کنید وقت خود را هدر ندهید و کلمه‌ی کلیدی را در مکان‌هایی که بیشتر روی سئو تأثیر دارد استفاده کنید.

سخن آخر 

اشتباهات در همه جا به خصوص در مورد سئو و بهینه سازی سایت وجود دارد. باید سعی کنید اشتباهاتی را مرتکب نشوید که مجبور باشید از صفر شروع کنید.

سئو عملی زمان بر است. اگر اشتباهی مرتکب شوید امکان دارد جبران کردن آن ماه‌ها طول بکشد. پس سعی کنید این اشتباهات رایجی که برخی سئوکاران انجام می دهند را مرتکب نشوید.