tasavorate_eshtebah_business_online

سایت‌های زیادی می‌توانید را در سطح اینترنت پیدا کنید که با رویاهای واهی اقدام به راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی می‌کنند. رویای میلیونر شدن همه‌ی مردم را به سمت این نوع کسب و کارها می‌کشاند.

هدف همه‌ی این نوع کسب و کارها فقط یک چیز است، کسب درآمد از اینترنت. آن‌ها با این هدف پا به عرصه‌ی اینترنت می‌گذارند. اما متأسفانه اشخاصی هستند که در این مسیر گول این حرف‌ها را می‌خورند پس از راه اندازی کسب و کارشان بعد از اینکه مشتری و بازدید کننده‌ای ندارند به راحتی کسب و کار خود را رها می‌کنند.

اینترنت بیشتر به قبرستانی شبیه است که پر است از سایت‌های مرده. سایت‌هایی که چند صباحی راه اندازی می‌شوند و بعد از مدتی رها می‌شوند. این اشخاص متأسفانه با تجربه‌ای کم، اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند که هیچ راه برگشتی ندارند. آن‌ها باورهایی را باور کرده‌اند که بیشتر به دروغ شبیه بوده است.

بیشتر برنامه نویسان، طراحان سایت‌ها و سایت‌هایی که این نوع آگهی را پخش می‌کنند از کم تجربگی این افراد استفاده می‌کنند و رویای میلیونر شدن را به آن‌ها می‌دهند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله به این نوع باورها و اشتباه‌ها پرداخته است. اشتباهاتی که مردم آن را به عنوان باور خود قبول کرده‌اند.

با ما همراه باشید ....

1. فوراً از اینترنت می‌توان کسب درآمد کرد

kasbe-daramad-az-net

متأسفانه این بزرگترین و شاید بتوان آخرین اشتباه در راه اندازی کسب و کار اینترنتی دانست. درآمدزایی از اینترنت کاری غیر ممکن نیست اما خیلی راحت باید این نکته را گفت که در کسب درآمد از اینترنت نباید عجله کرد.

اگر بخواهید یک سایت راه اندزی کنید و روی سئو و بهینه سازی سایت کار کنید تا به درآمد برسد حداقل باید یک سال زحمت بکشید. سئو سایت یک امر حیاتی است که بدون آن حتی نمی‌توانید به درآمد فکر کنید. سایت گوگل هم به این راحتی‌ها به هیچ سایتی رتبه نمی‌دهد. پس فکر اینکه بخواهید به سرعت و فوری از طریق اینترنت به درآمد برسید را از سرتان بیرون کنید.

در کسب و کارهای اینترنتی باید وقت بگذارید، تولید محتوا کنید، روی سئو سایت کار کنید، بک لینک‌های معتبر بسازید تا بتوانید بعد از یک سال زحمت و تلاش به نتیجه‌ی معقول خود برسید.

کسب و کارهای اینترنتی به مهارت نیاز دارد. باید یاد بگیرید چطور یک سایت را اداره کنید و به درآمدزایی برسید. باید بدانید چطور می‌توانید سئو و بهینه سازی سایت را انجام دهید.

کسب مهارت و تجربه مهمترین مورد در راه اندازی کسب و کار اینترنتی است و باید سعی کنید تا جایی که مهارت کافی به دست نیاورده‌اید اقدام به راه اندازی سایت نکنید.

این نکته قابل تأمل است که هیچ رازی در کسب درآمد سریع از اینترنت وجود ندارد. فقط باید صبر کرد و روی بهینه سازی سایت کار کرد.

2. از اینترنت نمی‌توان درآمد کسب کرد

kasbe-daramad-az-net-emkan-nadarad

این هم یک باور اشتباه دیگر در حوزه کسب و کارهای اینترنتی است. اشخاصی هستند که کسب درآمد از اینترنت را غیر ممکن و محال می‌دانند. این همه سایت در دنیا تمام سرمایه‌ی خودشان را از راه اینترنت بدست می‌آورند و از نظر این اشخاص، این سایت‌ها فقط کلاه برداری هستند.

آیا این موارد را باور ندارید یا به طور کل چون درآمد آنها را ندیده‌اید باور ندارید؟

آن‌ها این تصور را دارند که باید شب و روز جان کند تا بتوان پول بدست آورد. تصوری که خیلی از افراد قدیمی هم به آن ایمان دارند و کسب و کارهای اینترنتی را به هیچ عنوان قبول ندارند و همیشه می گویند: باید بروی سر کار این کارها که کار نیست.

اما واقعیت با این چیزی که این افراد تصور می‌کنند زمین تا آسمان فرق می‌کند. به طور مثال سایت آمازون را در نظر بگیرید. درآمد سالانه این سایت از بودجه‌ی سالانه یک کشور بیشتر است. شاید برای خیلی‌ها این مورد غیرممکن به نظر برسد، اما..... این حقیقت دارد.

روش کسب درآمد از اینترنت در سرتاسر دنیا در حال پیشرفت است و هر روز سایت‌هایی هستند که سرمایه خود را از این راه بیشتر و بیشتر می‌کنند. کافی است که کمی فکر کنید و نیاز جامعه را در نظر بگیرید.

شاید بتوان در ابتدا این شغل را به عنوان شغل دوم در نظر گرفت اما با کمی رونق گرفتن و به درآمد رسیدن آن به راحتی می‌توانید آن را به عنوان شغل اول در نظر گرفت.

3. کسب درآمد با روزی یکی دو ساعت وقت گذاشتن

kasbe-daramad-az-net-ba-2-saat-vaght-gozashtan

بدون تعارف اگر کسب و کار اینترنتی خود را تازه راه اندازی کرده‌اید با روزی یکی دو ساعت وقت گذاشتن به هیچ جایی نخواهید رسید و موفق نخواهید شد.

هر تبلیغی در هر جای دنیا مشاهده کرده‌اید که این را بیان کرده به جز کلاه برداری چیز دیگری نیست. در هیچ جای اینترنت نمی‌توانید سایتی پیدا کنید که با یکی دو ساعت وقت گذاشتن در روز به درآمد رسیده باشد. تازه اگر تازه کار و بی تجربه باشید باید روزی 7 الی 8 ساعت وقت بگذارید.

بی تجربگی و نداشتن مهارت لازم در زمینه‌ای که قصد فعالیت دارید دال بر این موضوع است. هر چه مهارت بیشتری داشته باشید زمان کمتری را می‌توانید صرف سایت خود کنید. اما در ابتدای امر باید زمان بگذارید تا به نتیجه برسید.

4. کسب درآمد از اینترنت با چند تا کلیک

kasbe-daramad-az-net-ba-click

تبلیغات خیلی گسترده‌ای در اینترنت وجود دارد که همه این باور اشتباه را به مردم منتقل کرده‌اند که "با یک چند کلیک ساده می‌توانید در کسب و کارهای اینترنتی موفق شوید و میلیونر خودساخته شوید".

اما متأسفانه این دروغی بیش نیست.

این نوع جملات فقط برای افزایش فروش است و همانطور که در بالا گفته شد به هیچ عنوان با روزی دو سه ساعت و یا چند کلیک ساده نمی‌توانید کسب و کار اینترنتی خود را به سرانجام برسانید.

این نوع کسب و کار به زمان نیاز دارد و صد البته به مهارت لازم در این زمینه و همچنین باید کمپین‌های تبلیغاتی خاصی را انتخاب کنید تا سایت شما برای مخاطبین شناخته شده تر باشد.

دیگر زمان آن نیست که یک سایت ایجاد کنید و محتواهای کپی از سایت‌های دیگر در سایت خود وارد کنید. الان زمان آن است که تولید محتوا کنید. محتواهایی که برای مردم با ارزش باشد. محتواهایی که باعث شود بانس ریت یا همان نرخ فرار کاربر از سایت شما کمتر شود. با این عمل شما می‌توانید کسب درآمد کنید نه با روزی دو سه ساعت و یا چند کلیک ساده.

5. بدون هزینه کردن می‌توان درآمد کسب کرد

sarmayeh-business-online

این هم یک اشتباه و باور غلط دیگر در میان مردم که بدون پرداخت هزینه می‌توان از اینترنت درآمد کسب کرد. سعی کنید در ابتدا تمام هزینه‌ها را بررسی کنید.

خرید دامین هم از نوع ir و هم com ، خرید "هاست" که بسته به نوع حافظه و داخلی و خارجی بودن و همچنین اختصاصی بودن آن قیمت‌ها متفاوت است، هزینه ساخت و راه اندازی سایت که البته اگر به صورت اختصاصی باشد قیمت آن بیشتر است، هزینه سئو و بهینه سازی سایت که مقداری زمان می‌برد ولی به هر حال مهمترین بخش در راه اندازی سایت همین قسمت است و ....

حالا مشاهده کردید که باید برای سایت هزینه کرد. این یک باور اشتباه است که بدون هزینه بتوانید در رتبه‌ی اول یا صفحه‌ی اول گوگل باشید و درآمد کسب کنید.

در ابتدای کار شاید با حداقل هزینه بتوانید سایت را راه اندازی کنید اما به مرور زمان با افزایش بازدید سایت به طبع امکانات جدید به سایت اضافه می‌شود و همین امکانات جدید مشمول هزینه خواهد شد.

پیشرفت و رشد کسب و کار شما در گرو بودجه‌ای است که برای کسب و کار اینترنتی خود در نظر گرفته‌اید. اگر سایتی با تمام امکانات می‌خواهید باید حداقل بالای 5 میلیون تومان بودجه برای آن در نظر بگیرید. البته این حداقل است و بسته به نوع امکانات شما کم و زیاد خواهد شد.

6. برای هر سایتی یک نوع روش درآمدزایی وجود دارد

raveshhaye-daramad-zaei

نوع دیگری از باورهای اشتباهی که خیلی از مردم دارند این است که این تصور را دارند که یک نوع روش درآمدزایی برای هر سایتی وجود دارد. در صورتی که به این شکل نیست و با توجه به رشد و پیشرفت سایت در طول زمان نحوه‌ی درآمدزایی آن فرق می‌کند.

با پیشرفت سایت و افزایش بازدید کننده‌های سایت، ایده‌های جدیدی برای درآمدزایی به ذهن خطور می‌کند. با کمی آزمون و خطا هر روشی که درآمد بیشتری نصیب شما کرد را می‌توانید پیاده سازی کنید. فقط کمی باید فکر کرد.

به طور مثال یک سایت مجله‌ی خبری را در نظر بگیرید. این نوع سایت‌ها با توجه به آمار بالای بازدید کننده و همچنین رتبه‌ی بالا در جستجوهای گوگل، این فرصت را در خود می‌بینند که برای پوشاندن برخی هزینه‌های جاری سایت، کسب درآمد بیشتری داشته باشند.

کسب درآمد آنها متفاوت است. یک روش دریافت آگهی در قسمت‌های مختلف سایت است و با توجه به نوع قسمت، قیمت‌های متفاوتی دارد. نوع دیگر دریافت مقاله‌ها از سایت‌های دیگر است که به عنوان مقاله‌های مهمان در نظر گرفته می‌شود و سایت مربوطه لینک سایت خود را در آخر متن مقاله ذکر می‌کند.

یک روش ساده این است که می‌توانید از بازدید کننده‌های سایت نظرسنجی کنید و از آنها بخواهید که نیازشان را برای شما ارسال کنند. با این کار به راحتی می‌توانید نیاز کاربران را شناسایی و بسته به نوع نیاز آنها امکانات لازم را روی سایت پیاده سازی کنید و روش کسب درآمد خود را تغییر دهید.

7. فقط با داشتن محصول و ساخت سایت می‌توان کسب درآمد کرد

mahsol-business-online

داشتن محصول و ایجاد کردن سایت به خودی خود برای شما کسب درآمد نمی‌کند. در این راه باید دو کار مهم انجام دهید:

الف) بهینه سازی سایت

یکی از بخش‌های مهم بعد راه اندازی سایت، سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. هر چه قدر هم که سایت شما دارای بهترین امکانات باشد اما تا زمانی که سئو و بهینه سازی خوبی را انجام نداده باشید به هیچ عنوان نمی‌توانید سایت خود را در بهترین نتیجه‌های جستجوی گوگل داشته باشید.

ب) تبلیغات مؤثر

بهترین روش برای دیده شدن یک کسب و کار اینترنتی، تبلیغ است به خصوص یک تبلیغ مؤثر و تأثیرگذار. بدون تبلیغ هیچ شخصی سایت، محصولات و خدمات شما را نخواهد شناخت. بدون تبلیغ هیچ درآمدی کسب نخواهید کرد. با روش‌های تبلیغاتی مختلف است که مخاطبین شما را خواهند شناخت. با استفاده از تبلیغ است که بازدید سایت شما افزایش خواهد یافت.

با برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی مناسب و انتخاب بهترین نوع روش تبلیغ، به طور حتم هم افزایش فروش بیشتری خواهید داشت و هم ترافیک سایت بیشتری را کسب خواهید کرد.

با توجه به موارد بالا، لطفاً‍ً این مورد را مد نظر داشته باشید که بدون در نظر گرفتن تبلیغات و سئو مناسب، هر چه قدر هم که محصول فوق العاده ای داشته باشید سایتتان هیچ شانسی برای درآمدزایی نخواهد داشت.

سخن آخر

هر کسب و کار اینترنتی را در نظر بگیرید یک شبه به این حد از فروش نرسیده است. آن‌ها هم یک زمانی مثل شما از صفر شروع کرده‌اند. با این تفاوت که به صورت مداوم روی سئو و تبلیغات سایت خود کار کرده‌اند.

کسب و کارهای اینترنتی یک پروسه‌ی بلند مدت است. اگر قرار بر این است که یک شبه به درآمد برسید و یا با گذشت دو الی سه ماه به رتبه‌ی اول گوگل برسید، سخت در اشتباهید.

اگر این تصمیم را گرفته‌اید که یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید، سعی کنید پول ملاک کاری شما نباشد. اگر در ابتدای کار به درآمدزایی فکر کنید مطمئن باشید که در چند ماه اول که به درآمد نرسیدید سایت خود را رها خواهید کرد. حداقل باید یک سال رایگان کار کنید و بعد از یک سال به فکر روش‌های مختلف درآمدزایی باشید.

تصمیم گیری برای ایجاد سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی یک تصمیم درست و عاقلانه است به شرط آنکه مهارت، توانایی و به خصوص عجله در کسب درآمد از اینترنت را فراموش نکنید.