tolide_mohtava_seo

یکی از بخش‌های مهم در سئو و بهینه سازی سایت، تولید محتوا است. اما منظور ما از تولید محتوا فقط صفحه پر کردن و گول زدن گوگل نیست. این که بخواهید فقط صفحه‌های سایت خود را زیاد کنید فقط خودتان را گول زده‌اید و وقت خودتان را تلف کرده‌اید.

هر سایتی را مشاهده کنید پر شده از مطالبی که یا کپی هستند یا ارزش خواندن ندارند. به خاطر اینکه هیچ نکته یا مطلبی که مشکل شما را حل کند یا به شما انگیزه بدهد در آن وجود ندارد. مشکل اصلی این است: همه فقط برای گوگل می‌نویسند نه برای مخاطبین.

نادیده گرفتن مخاطبین در تولید محتوا نتیجه‌اش این می شود که در جستجوی گوگل هم رتبه‌ی خوبی به دست نخواهید آورد. اگر مهارت نوشتن در تولید محتوا را دارید باید سعی کنید برای مخاطبین خود بنویسید، به طوری که گوگل هم به شما اعتماد کند و این رفاقت بین شما و گوگل است که مخاطبین را به سمت سایت شما می‌کشاند.

چطور بین خود و گوگل دوستی برقرار کنیم؟

دوستی با گوگل کاملاً ساده و راحت است. اگر قصد گول زدن آن را هم داشته باشید مطمئن باشید که گوگل از همه‌ی ما زرنگ‌تر و صد البته بی رحم‌تر است.

برای دوستی فقط کافیست که مطالبی جذاب، گیرا، کاربر پسند و از همه مهمتر گوگل پسند تولید کنیم. مطالبی که به هیچ عنوان کپی نباشد و به گونه‌ای باشد که کاربر را به خودش جلب کند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله چند نکته‌ی کاربردی در مورد تولید محتوایی که بین شما و گوگل دوستی برقرار کند بیان خواهد کرد. این نکات در عین سادگی بسیار کاربردی است.

با ما همراه باشید ....

1. نرخ فرار کاربر را کاهش دهید

bounce_rate

محتوای تولید شده زمانی شانس مطالعه خواهد داشت که به همان اندازه که گیرا و جذاب است بایستی دارای معنی و مفهوم هم باشد. اگر قصد شما این است که بانس ریت یا نرخ فرار کاربر (Bounce Rate) را کاهش دهید بایستی روی محتوایی که تولید می‌کنید به خوبی فکر کنید. تولید محتوا بدون فکر نتیجه‌اش چیزی به جز کاهش بانس ریت نخواهد داشت.

محتوای شما باید ساده و روان باشد. طوری بنویسید که اگر یک بچه هم آن را بخواند متوجه شود. خیلی کلاس بالا ننویسید که فقط خودتان متوجه بشوید.

محتوایتان باید دارای ساختاری منظم باشد و برای این منظور می‌توانید از نکته‌های زیر استفاده کنید:

* هر جا که لازم است پاراگراف بندی کنید.

* جاهایی که لازم است کلمه‌ها را با فونت یا رنگ دیگر بنویسید.

* از لینک بیلدینگ بین تمام محتواهایتان استفاده کنید.

* متن خود را دو بار بازنویسی کنید. یعنی یک بار بنویسید و یک بار ویرایش کنید.

* نشانه گذاری‌ها را به صورت صحیح انجام دهید. برای این کار می‌توانید از برنامه‌ی ویراستیار استفاده کنید که روی خود برنامه‌ی word کار می‌کند.

* سعی کنید تمام متن را بنویسید و در آخر کار ویرایش کنید. مدام به عقب برنگردید و ویرایش کنید.

* محتواهایی که از سایت‌های خارجی برداشت می‌کنید تا جای ممکن به برنامه‌های ترجمه خودکار نسپارید یا اگر این کار را کردید آن را ویرایش و به زبانی ساده روان برگردانید. حتی الامکان اگر خودتان به ترجمه مسلط هستید این کار را انجام دهید.

رعایت این موارد به راحتی می‌تواند هم نرخ فرار کاربر را کاهش دهد و هم افزایش بازدید را برای شما به همراه خواهد داشت و همچنین در جستجوهای گوگل بهترین رتبه را بدست خواهید آورد.

2. با تولید محتوا اعتماد مخاطبین خود را جلب کنید

tolide-mohtava-baraye-mokhatabin

بدست آوردن اعتماد کاربران در بعضی مواقع سخت است به خصوص اگر در کسب و کارهای اینترنتی باشد. سایتی که نتواند این اعتماد را به دست بیاورد روز به روز بازدید کنندگان خود را از دست خواهد داد.

اعتماد بین کاربران زمانی به وجود می‌آید که اولاً تولید محتوای سایتتان کپی برداری نباشد و ثانیاً به صورت مداوم تولید محتوا کنید. سعی کنید مطالبتان بدون غلط‌های املایی باشد و از مثال‌های واقعی در مورد موفق ترین انسان ها در مطالبتان استفاده کنید.

اگر این نکات را رعایت کنید مخاطبین به راحتی به شما اعتماد می‌کنند و باز هم برای مطالعه‌ی مطالب به سایت شما باز خواهند گشت و این یعنی افزایش آمار بازدید سایت.

3. کار اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی را به مخاطبین خود بسپارید

eshterak-gozari-sochial-media

نوشتن محتواهای جذاب و گیرا و به اشتراک گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی نتیجه‌اش این می‌شود که خود مخاطبین کار اشتراک گذاری در دیگر شبکه‌ها را بر عهده می‌گیرند. به شرط آنکه ارزش اشتراک گذاری را داشته باشد.

حالا این سؤال را از خودتان بپرسید: آیا مطالبی که تولید می‌کنید این ارزش را دارد که از طرف مخاطبین به اشتراک گذاشته شود؟

 سعی کنید مطالبی که تولید کرده اید را از بالا تا پایین یک بار بخوانید.

* آیا مطالب تان قابل فهم است؟

* آیا نکته ای خاص را در اختیار کاربران قرار داده اید؟

* آیا مطلب تان ارزش زیادی دارد که در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید؟

اگر محتواهای تولید شده از طرف شما ضعیف باشد به طور یقین مخاطبین از اشتراک گذاری آن خودداری خواهند کرد. اما زمانی می‌توانید به ارزش محتواهای خود پی ببرید که تعداد زیادی کامنت و لایک در شبکه‌های اجتماعی به پیج شما سرازیر شود.

زمانی که کاربران از شما تعریف کنند و پیج شما را با کامنت هایشان بمباران ‌کنند، به طور حتم انگیزه‌تان زیادتر می‌شود. همین کافی است تا باز هم برای مخاطبین خود تولید محتوا کنید.

4. در هر مطلبی یک پیام را به مخاطبین خود منتقل کنید

amozesh-dar-tolide-mohtava

تمام محتواهایی که در سطح اینترنت تولید می‌شود هدفش این است که یک نکته یا پیام را به مخاطبین خود منتقل کند. به طور مثال اگر یک مطلب در مورد "مدیریت" تولید کرده‌اید سعی کنید یک نکته یا پیام جدید به مخاطبین خود آموزش دهید.

اگر قرار است که همان مطالب قدیمی که دیگران ارائه داده‌اند را به خورد مخاطبین خود بدهید همان بهتر که اصلاً تولید محتوا نکنید چون این کار اعتماد بین شما و کاربران را از بین می‌برد و همچنین بازدید کننده سایتتان را کاهش می‌دهد.

سخن آخر

سعی کنید دلیل خودتان را از تولید محتوا بدانید. از خودتان بپرسید:

چرا تولید محتوا می‌کنید؟

به خاطر مخاطبین یا به خاطر گوگل یا به خاطر هر دو؟

نظر تیم "کافه نیاز" این است که سعی کنید حدود 90 درصد مطالب سایتتان را خودتان برای مخاطبین تولید کنید. در حال حاضر ارزش مخاطبین از گوگل بیشتر است. زمانی که کاربران و مخاطبین به سایتتان رفت و آمد می‌کنند گوگل این را متوجه می شود و به سایت شما بهترین رتبه را در جستجوهایش نسبت می‌دهد.

رعایت این موارد افزایش ترافیک سایت، کاهش نرخ فرار و در نتیجه افزایش اعتماد بین کاربران را برای شما به همراه خواهد داشت.