modire_khalagh

خلاقیت، ابتکار، نوآوری و ایده پردازی یکی از ویژگی‌های مدیران خلاق است. هر شخصی می‌تواند به یک مدیر تبدیل شود اما هر مدیری نمی‌تواند یک مدیر خلاق باشد.

شاید یک مدیر فوق العاده در حیطه‌ی کاری خود باشید اما خلاق بودن کار هر مدیری نیست. مدیر خلاق ارزش آفرین است. مدیر خلاق یک ایده پرداز واقعی است. مدیر خلاق یک مدیر ریسک پذیر است.

دنیای کسب و کار به مدیرانی احتیاج دارد که با قدرت تمام به سوی خلاقیت پیش بروند. اگر نتوانید ابتکار و نوآوری را در کسب و کار خود بوجود بیاورید به راحتی از چرخه‌ی رقابت کنار خواهید رفت. خلاقیت لازمه‌ی یک مدیر است.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله 5 ویژگی که هر مدیر خلاقی می‌تواند داشته باشید به شما ارائه خواهد داد. اگر یک مدیر هستید سعی کنید با یادگیری این ویژگی‌ها به یک مدیر خلاق تبدیل شوید.

با ما همراه باشید ....

1. مدیران خلاق فرصت طلبند

modirane-forsat-talab

فرصت‌ها همیشه و همه جا وجود دارد. تفاوت نگاه مدیران به این نوع فرصت‌ها فرق می‌کند. از نظر مدیران معمولی این فرصت‌ها فقط یک فرصت کوچک است که هیچ تغییری در روند کاری آنها ایجاد نمی‌کند اما مدیران خلاق فرصت طلب‌های خوبی هستند و این فرصت‌ها را که مانند ابر در گذرند یک فرصت استثنایی برای تغییر می‌بینند.

تغییر پذیری در این نوع مدیران زیاد است. آن‌ها کوچکترین فرصت‌ها را می‌بینند و اگر بر خلاف رویه‌ی کاریشان باشد به سرعت تغییر مسیر می‌دهند. تغییر مسیر آنها به گونه‌ای نیست که اهداف خودشان را فراموش کنند بلکه با کمی تغییر فقط راه رسیدن به هدف خود را تغییر می‌دهند.

2. حس کنجکاوی در مدیر خلاق زیاد است

modire-konjkav

آموزش، یادگیری، تحقیق، جستجو و دانستن، نیاز یک مدیر خلاق است. مدیران خلاق همه‌ی این ویژگی‌ها را تحت عنوانی به نام کنجکاوی دارند. آن‌ها یک حرص سیری ناپذیر نسبت به کنجکاوی دارند.

مدیران خلاق برای تحقق خواسته‌هایشان مدام در حال یادگیری و آموزش هستند. آن‌ها اطلاعات کاری خودشان را روز به روز آپدیت می‌کنند. مدیران خلاق تا جایی که ممکن است توانایی‌ها و دانستنی‌های خودشان را مورد بررسی قرار می‌دهند.  

این مدیران از شکست‌ها و اشتباهات خودشان درس می‌گیرند. آن‌ها شکست را به عنوان یک آموزش و یک یادگیری دوباره می‌بینند. شکست آنها را نمی‌ترساند. بر عکس یاد می‌گیرند و حس کنجکاوی آنها را بیشتر از پیش می‌کند. مدیران خلاق دوست دارند همه چیز را به هم بریزند تا یاد بگیرند حتی اگر اشتباه باشد.

3. ریسک پذیری

Risk-Management

برتری مدیران خلاق نسبت به مدیران معمولی این است که مدیران خلاق هم اشخاصی ریسک پذری هستند و هم ریسک‌های خودشان را مدیریت می‌کنند.

این اشخاص ریسک‌هایی می‌کنند که هیچ مدیری در زمان کاری خودش انجام نمی‌دهد. مدیران خلاق از دایره راحتی خود بیرون می‌آیند و در برابر هر مشکل یک برنامه‌ی مشخص از پیش تعیین شده دارند. آن‌ها از قبل می‌دانند که در برابر مشکلات چه کاری باید انجام دهند.

مدیران خلاق ریسک می‌کنند چون می‌دانند که بدون ریسک پذیری، کسب و کارشان به جایی نخواهد رسید.

4. مدیران خلاق با شجاعت و بدون ترس مدیریت می‌کنند

modire-shoja-va-natars

مدیران خلاق در هر نوع موقعیت که باشند بدون ترس و با شجاعت کامل مدیریت می‌کنند. اگر قرار است که شخصی را اخراج کند بدون ترس از اینکه این شخص بهترین کارمند وی بوده است این کار را می‌کند. چون در بعضی مواقع باید چشم‌ها را بست و بهترین تصمیم را با قاطعیت گرفت.

آن‌ها مسئولیت تمام کارهایی را که انجام می‌دهند خودشان بر عهده می‌گیرند. بدون ترس از اشتباهاتی که کرده‌اند و با تمام قدرت و شجاعت می گویند: "من مسئولم این اشتباه هستم."

اگر نظرشان با تمام کارمندانش متفاوت باشد و بداند که کارمندانش صحیح می گویند با شجاعت تمام هر چه را صلاح و مصلحت کسب و کارش باشد بدون ترس از نام مدیریتی که یدک می‌کشد انجام می‌دهد و این یکی از بزرگترین مزیت‌های یک مدیر خلاق نسبت به مدیران معمولی است.

مدیران خلاق در تمام موارد نظراتشان را در میان می‌گذارند حتی اگر اشتباه باشد و به هیچ عنوان دیگران را مجبور به پذیرش نظر خودش نخواهد کرد. چون در این موارد صلاح کسب و کار در میان است نه اینکه بخواهد از نام و قدرت مدیریتی خود نسبت به دیگران استفاده کند.

5. مدیران خلاق شناخت دقیقی از کسب و کار خود دارند

modire-khalagh-va-business

برتری که مدیران خلاق نسبت به دیگر مدیرها دارند این است که با توجه به نوع مدیریتشان، شناخت بهتری نسبت به کسب و کار، مشتری‌ها و بازار هدف خود دارند. آن‌ها فرصت طلب‌های خوبی هستند و در بدترین شرایط هم کسب و کارشان را از ورشکستگی نجات می‌دهند.

آن‌ها در تمامی همایش‌ها، کنفرانس‌ها و سخنرانی‌ها حضور دارند و از نظرات رقبای خود استفاده کامل را می‌برند. این مدیران تحلیل رقبا را به خوبی انجام می‌دهند به خاطر همین است که شناخت دقیقی از کسب و کار خود و رقبای خود دارند.

آن‌ها می‌دانند که رقبایشان در کجای بازار هستند و تا چه اندازه بازار را در اختیار دارند. مدیران خلاق با توجه به نوع شناختی که از کسب و کار دارند همیشه بهترین روش‌ها را در بهترین شرایط روی کسب و کار خود اجرا می‌کند.

تحلیل رقبا یکی از برتری‌ها و مزیت‌های یک مدیر خلاق است. برتری که هرگز یک مدیر معمولی نخواهد داشت. مدیر معمولی فقط به فکر این است که صبح را به ظهر برساند و ظهر به منزل برود. اما مدیر خلاق شب و روز به فکر کسب و کارش است که یک ایده در آن پیاده سازی کند.

سخن آخر

مدیر خلاق بودن کار هر مدیری نیست ولی غیر ممکن هم نیست. اگر می‌خواهید در حیطه‌ی کاری خود بهترین مدیر باشید سعی کنید این ویژگی‌ها را با تمرین زیاد انجام دهید.

خلاقیت به خرج دادن، ایده پردازی کردن، ابتکار و نوآوری در کسب و کار ایجاد کردن می‌تواند شما را به یک مدیر خلاق تبدیل کند.

مدیران خلاق سعی می‌کنند قبل از اینکه مشکل احتمالی برای کسب و کارشان به وجود می‌آید آنها را پیش بینی کنند و در دل همین مشکلات هم راه حل آن را بدست بیاورند. آن‌ها مدیرانی خوش بین به آینده هستند.

آیا شما هم این ویژگی‌ها را در خود می‌بینید؟