tolide_mohtavaye_tasir_gozar

با توجه به تغییرات گسترده‌ای که گوگل در سطح کیفیت مطالب وب داده است این روزها همه‌ی کسب و کارهای اینترنتی به دنبال این هستند سطح مطالب تولید شده‌ی خود را بالا ببرند تا هم رتبه‌ی بهتری در نتایج گوگل بدست بیاورند و هم افزایش بازدید سایت را داشته باشند.

در هر صورت باید از گوگل ممنون باشیم که سطح دنیای وب را به این حد رسانده است. دیگر از مطالب کپی شده یا مطالب بی کیفیت کمتر مشاهده می‌کنیم و در هر سایتی می‌توان صدها محتوای مختلف را مشاهده کرد که برای رسیدن به صدر جستجوهای گوگل بهترین محتواها را برای کاربران خود تولید می‌کند.

اما چرا با وجود تولید محتوا باز هم آن چنان که باید تأثیرگذار نیست؟

شاید یکی از جواب‌هایی که می‌توان داد این است که ما مطالب خود را فقط برای گوگل تولید می‌کنیم و کاربران را مورد نظر نمی‌گیریم. در صورتی که باید بر عکس این موضوع را انجام داد. هر چه قدر شما مطالبی که بیشتر مورد جستجوی کاربران است را تولید کنید این گوگل است که به شما بهترین رتبه را می‌دهد.

چون کاربرانی که امروز وارد سایت شما می‌شوند مطمئن باشید اگر مطالب شما تأثیرگذار باشد و هر روز یک مطلب جدید وارد سایت کنید فردا و روزهای دیگر هم به سایت سر خواهند زد. این یکی از نکاتی است که می‌تواند افزایش بازدید کننده سایت را به همراه داشته باشد.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله به شما خواهد آموخت که اگر می‌خواهید مطالبی تأثیرگذار تولید ‌کنید باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد. آموختن این موارد تأثیر زیادی روی تولید محتوای شما خواهد گذاشت.

با ما همراه باشید ....

1. تمام ابهامات را از بین ببرید

ebham-dar-tolide-mohtava

مردم همان طور که محتوای تولید شده توسط شما را مطالعه می‌کنند دوست دارند تولید کننده‌ی این محتواها را هم ملاقات کنند. این تأثیری شگرف و مثبت روی خوانندگان شما خواهد داشت. برای این موضوع سعی کنید تا جای ممکن نام، نام خانوادگی، بیوگرافی و همچنین عکس خودتان را در معرض دید خوانندگان قرار دهید، به خصوص اگر این محتواها به صورت تخصصی تولید شوند.

به طور مثال سایتی در زمینه موفقیت دارید و مطالبی که تولید می‌کنید فقط در زمینه موفقیت شخصی است. در هر فایلی نام تولید کننده مطالب را قرار دهید. برای اینکه بهتر عمل کنید و به یک برند تبدیل شوید می‌توانید مطالبی را به صورت پادکست‌های صوتی و یا ویدیو تهیه کنید اما با صدا و تصویر خودتان.

قطعاً این عمل خیلی تأثیرگذارتر از یک مقاله با یک فرمت PDF خواهد بود و شما را به یک برند شخصی تبدیل می‌کند.

انجام این کار یعنی اینکه هیچ هراسی ندارید از اینکه مردم بدانند که شما چه کسی بوده‌اید و از کجا به این درجه رسیده‌اید. امتحان کردن این مورد ضرری ندارد.

2. محتوای تولید شده باید دارای اطلاعاتی آپدیت شده و به روز باشد

tolide_mohtavaye_updata

تأثیرگذاری هر محتوایی بستگی به نوع اطلاعاتی دارد که در اختیار کاربران قرار می‌دهید. اگر مطلبی که سایتی دیگر تولید کرده شما هم با همان مضمون و محتوا و همان اطلاعات، تولید کرده باشید هیچ ارزشی ندارد.

سعی کنید اطلاعات سایتتان به روزتر و آپدیت شده تر و دارای مفاهیمی تازه برای کاربران باشد. قرار بر این است که محتواهایی تازه و جدید برای کاربران تولید کنید نه برای اینکه فقط صفحات سایت خود را پر کنید. این کار از نظر افزایش بازدید و همچنین رتبه گیری در گوگل به ضرر شما خواهد بود.

باید تلاشتان این باشد که محتواهایتان سطح عمومی کاربران را زیادتر کند. کاربری که امروز وارد سایت شما می‌شود اطلاعاتی در حد کم دارد و مایل است با فراگیری این اطلاعات آنها را در زندگی و کسب و کار خود پیاده سازی کند.

باید این تصور را داشته باشید که کاربرانتان از شما بیشتر می‌دانند. این کار باعث می‌شود که هر روز اطلاعات خودتان را به روز کنید و مطالبی جدید در سایت وارد کنید.

3. علاقه‌ی کاربران خود را در نظر بگیرید

tolide_mohtavaye_morede-alaghe

مهم‌ترین فاکتور در تولید محتوای تأثیرگذار توجه قرار دادن علاقه‌ی کاربران است. این روزها بیشتر سایت‌ها مقاله‌های با کیفیتی تولید می‌کنند اما علاقه‌ی کاربران خود را در نظر نمی‌گیرند. اینکه بدانید کاربران و مخاطبین شما به دنبال چه هستند و چه محتواهایی را بیشتر می‌پسندند، رمز موفقیت شما در تولید محتوای تأثیرگذار خواهد بود.

فرض کنید دو تا کلیپ ویدیویی در مورد موفقیت شخصی و بازاریابی در سایت خود قرار داده‌اید. تعداد بازدید کننده هر ویدیو، تعداد کامنت ها، تعداد لایک ها و تعداد اشتراک گذاری هر ویدیو در شبکه‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار دهید. علاقه‌ی کاربران در اینجا مشخص کننده است و اهمیت دادن به آن موجب افزایش فروش و افزایش بازدید کننده‌ی سایت خواهد بود.

4. احساسات کاربران را نشانه بگیرید

ehsasat-dar-tolide-mohtava

کاربران به محتواهایی نیاز دارند که احساسات درونی‌شان را منقلب کند. احساساتی که با آنها خاطره داشته‌اند و یا با مطالعه این محتوا یا ویدیو و یا پادکست‌های صوتی حس خوبی به آنها منتقل شود.

محتواهای تأثیرگذار برگرفته از دل مردم است. مردم با دیدن یک ویدیو یا عکس امکان دارد هر حسی به آنها دست بدهد. زمانی این محتواها تأثیر خودش را می‌گذارد که کاربران، شما را مورد لطف خودشان قرار دهند. آن هم با تعداد کامنت، لایک و اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی.

کاربرانی که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند هر روز به سایت شما سر می‌زنند. مطالب، ویدیوها و پادکست‌های صوتی شما را گوش می‌دهند و رعایت همین نکته‌ی کوچک در افزایش بازدید سایت و تبدیل شدن هر کاربر به یک مشتری وفادار تأثیر فراوانی دارد.

5. روی چند نمونه تولید محتوا متمرکز شوید

tamarkoz-roye-tolide-mohtava

کاربران وقتی وارد سایت شما می‌شوند با انبوهی از محتواهای تولید شده روبرو می‌شود. همه‌ی آنها محتواهایی با کیفیت هستند اما اگر می‌خواهید تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد باید به صورت تخصصی در یک حیطه‌ی خاص وارد شوید.

به طور مثال اگر سایت شما در زمینه‌ی فروش کار می‌کند باید مطالبی در مورد فروش، افزایش فروش و بازاریابی تهیه کنید. تولید کردن مطالبی در مورد سئو و بهینه سازی سایت شاید به عنوان افزایش بازدید کننده خوب باشد اما شما را از حیطه‌ی یک سایت با تولید مطالب تخصصی خارج می‌کند.

تخصصی کار کردن باعث می‌شود که کاربرانی خاص با معلوماتی خاص داشته باشید. در اینجاست که شما هم برای اینکه کاربرانتان را از دست ندهید مجبور هستید هر روز مطالب عمومی خودتان را به روز رسانی و آپدیت کنید. چون کاربران سوالاتی را از شما خواهند پرسید که باید پاسخگوی آنها هم باشید و این مورد روی سئو و بهینه سازی سایت شما تأثیر فراوانی دارد.

سخن آخر

تولید محتوا در هر حالتی باعث جذب مشتری می‌شود اما اینکه بدانید با چه روش‌هایی بتوانید این کاربران را بیشتر به سایت خود جذب کنید مهم است.

تولید محتواهایی که تأثیرگذار هستند باعث جذب مشتری، افزایش فروش و همچنین افزایش بازدید بیشتر خواهد بود. برای تولید محتوا باید کاربران و علاقه‌ی آنها را در نظر بگیرید. این رمز موفقیت در تولید محتوا خواهد بود.