formole_movafaghiyat

دیدن موفقیت افراد چنان انگیزه‌ای در ما به وجود می‌آورد که تمام عمرمان را به بهانه‌ی موفقیت و موفق شدن تلاش می‌کنیم اما دریغ از اینکه فرصت‌ها را به چشم ببینیم. فرصت‌هایی که برای دیگران قابل لمس است. اما از کنار ما به راحتی رد می‌شود. ما انسان‌ها باید قدرت ادراکمان را بالا ببریم و برای دیدن فرصت‌ها آماده شویم. آمادگی برای موفقیت در زندگی و کسب و کار.

برای موفقیت، باید فرصت‌ها را به وجود بیاورید نه اینکه منتظر به وجود آمدن فرصت‌ها باشید. هیچ شانس و فرصتی در زندگی وجود ندارد مگر اینکه خودتان خالق آن باشید. خالق شرایط باشید نه زاییده‌ی شرایط.

انسان‌های موفق اشخاصی هستند که تلاش می‌کنند، شکست می‌خورند، شکست دادن را یاد می‌گیرند، موفقیت را شانسی نمی‌دانند، آن‌ها منتظر به وجود آمدن شرایط خوب نمی‌شوند چون می‌دانند که این شرایط هرگز به وجود نمی‌آید، آن‌ها ریسک پذیرند، انسان‌های موفق می‌دانند که موفقیت در پشت دیواری به نام شکست و اشتباه وجود دارد.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله بهترین فرمول‌های موفقیت را به شما خواهد آموخت. فرمول‌هایی که با فراگیری آن‌ها می‌توانید گامی مؤثر به سوی موفقیت بردارید.

با ما همراه باشید ....

فرمول اول: نقاط ضعف و قدرت خودتان را بشناسید

noghate-zaf-va-ghodrat

شناسایی نقاط ضعف و قدرت ارتباطی مستقیم با موفقیت شما دارد. نقاط ضعف و قدرت شما بستگی به استعداد، توانایی، مهارت و تجربه شما در کسب و کار و زندگی شما دارد. شناسایی نقاط ضعف و برطرف کردن آنها کمک بزرگی به شما خواهد کرد و در مقابل آن تا جایی که می‌توانید روی نقاط قوت خود سرمایه گذاری کنید.

خیلی از کارآفرینان برتر و موفق‌ترین افراد دنیا با همین فرمول ساده به موفق‌ترین اشخاص در زمینه کاری خود مبدل شده‌اند. این اشخاص یکی از نقاط قوت خود را شناسایی کرده و با تقویت آن به بهترین در کسب و کار خود تبدیل شده‌اند.

اگر در صحبت کردن و قدرت بیان، سرآمد همه‌ی مردم بوده‌اند حالا جزء بهترین و موفق‌ترین سخنرانان در حیطه‌ی کاری خود در دنیا هستند. مانند برایان تریسی، دارن هاردی، جک کنفیلد، زیک زیکلار و .... .

با کمی تفکر خواهید فهمید که چطور می‌توانید روی این نقاط ضعف کار کنید و آنها را به نقاط قوت خودتان تبدیل کنید. کاری که همه‌ی مردم پیش از شما انجام داده‌اند.

فرمول دوم: اعتماد به نفس داشته باشید

etemade-be-nafs

بزرگ‌ترین دشمن شما در نرسیدن به موفقیت، نداشتن اعتماد به نفس است. افکار منفی، اعتماد نداشتن به توانایی‌ها و مهارت‌های خود، نداشتن تجربه‌ی کافی، ترس از شکست و هزاران دلیل دیگر می‌تواند اعتماد به نفس شما را پایین بیاورد.

باید سعی کنید ارتباطتان را با افراد و دوستان منفی نگر خود قطع کنید. تا جایی که می‌توانید افکار مثبت و باورهای قوی در خودتان پرورش دهید. همان طوری که دوست دارید با شما رفتار کنند با دیگران رفتار کنید. با اعتماد به نفس کامل به سمت موفقیت گام بردارید حتی اگر شکست بخورید این کار را انجام دهید.

ترس از شکست تنها در ذهن شما وجود دارد. شکستی وجود ندارد مگر اینکه خودتان آن را قبول کنید. برای غلبه بر ترس از شکست باید به سوی آن گام بردارید. اعتماد به نفس یعنی اینکه ترسی از شکست خوردن نداشته باشید.

چطور اعتماد به نفسمان را قوی کنیم؟

مایکل شوماخر راننده افسانه‌ای فرمول یک جمله‌ی معروف دارد:

هر زمان که راننده‌ها در مسیر مسابقه ترمز می‌کردند من گاز می‌دادم و هر زمان که گاز می‌دادند من ترمز می‌کردم و این رمز موفقیت من بوده است.

اشخاصی که اعتماد به نفس قوی دارند اشخاصی هستند که به توانایی‌های خودشان اعتماد دارند و می‌دانند که باید در کجاها دست به اقدام بزنند. اگر می‌خواهید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید باید اشتباه کنید، شکست بخورید تا بیاموزید که چطور شکست بدهید. اشتباه کردن و در پی آن شکست خوردن چنان تجربه‌ای به شما خواهد داد که به فردی شکست ناپذیر تبدیل خواهید شد.

همان طور که ناپلئون بناپارت گفته: آنقدر شکست خوردم تا راه شکست دادن را یاد گرفتم.

فرمول سوم: ریسک پذیر باشید

risk

دست روی دست گذاشتن و از این شاخه به آن شاخه پریدن شما را موفق نخواهد کرد. هیچ شخص موفقی را پیدا نخواهید کرد که با این شاخه و آن شاخه کردن موفق شده باشد.

افراد موفق اشخاصی ریسک پذیر هستند. اشخاصی که بدون اینکه بدانند موفق می‌شوند یا خیر به سوی شکست گام بر می‌دارند اما می‌دانند که در آخر موفق می‌شوند. آن‌ها می‌دانند که هر اشتباه و شکستی و هر ریسک کردنی بالاخره موفقیتی در پی دارد.

اگر کمی افکار خود را تغییر دهید و به سوی فرصت‌ها قدم بردارید خواهید دید که به فردی ریسک پذیر تبدیل شده‌اید. ارزش ریسک کردن به موفقیت آن می‌ارزد. اگر می‌خواهید به فردی موفق تبدیل شوید باید بتوانید ریسک کنید، چه ریسک مالی چه ریسک زمانی.

سخن آخر

تا حالا باید متوجه شده باشید که تمام فرمول‌های موفقیت بستگی به شما دارد. بستگی دارد که چقدر شخصی ریسک پذیر، با اعتماد به نفس و دارای چه نقاط قوتی هستید.

فراگیری این نقاط قوت به شما کمک می‌کند در هر کاری موفق شوید. روی نقاط قوت و توانایی‌های خودتان سرمایه گذاری کنید.