PDF_SEO 

تولید محتوا مهمترین عاملی است که مستقیماً روی سئو و بهینه سازی سایت تأثیر مستقیم دارد. اگر بتوانید به صورت روزانه تولید محتوا را ارائه دهید، مطمئن باشید که نه تنها گوگل بلکه کاربران هم به شما اعتماد خواهند کرد و روز به روز در نتایج جستجو گوگل در بهترین رتبه‌ها قرار خواهید گرفت.

اما در حال حاضر مورد بحث ما در این مقاله تولید محتوا نیست. مد نظر ما در این مقاله فایل‌های PDF ( پی دی اف ) و بهینه سازی این فایل‌ها است. فایل‌هایی که چند مدتی است در سطح اینترنت باب شده است. مردم این روزها کمتر تمایل دارند که به صورت آنلاین مقاله‌ها و محتواهای یک سایت را مطالعه کنند و بیشتر دوست دارند که به صورت آفلاین این موارد را مطالعه کنند.

در این روزها بُرد با سایت‌هایی است که محتواها، مقاله‌ها و آموزش‌هایی که در سایت خود قرار می‌دهند در کنارش فایل PDF آن را نیز ارائه دهند. این یک معامله‌ی بُرد بُرد برای هر دو طرفین است. کاربران فایل‌های الکترونیکی PDF را دانلود می‌کنند و به اطلاعات خود می‌افزایند و سایت‌ها هم مقاله‌های خود را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. سئو و بهینه سازی این فایل‌ها باعث می‌شود تا گوگل شما را در بهترین رتبه‌های جستجویش قرار دهد.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله بهترین روش‌های سئو برای یک فایل PDF را در اختیار شما قرار خواهد داد. با رعایت این موارد شما هم در زمره‌ی سایت‌هایی باشید که اینگونه فایل‌ها را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.

با ما همراه باشید ....

1. بهترین نام را انتخاب کنید

name-pdf

اگر می‌خواهید فایل‌های PDF شما هم به مانند دیگر محتواها و فایل‌ها در بهترین رتبه‌های جستجو قرار بگیرد سعی کنید یک نام خوب با کلمات کلیدی انتخاب کنید و در ضمن نام سایت خود را هم در یک پرانتز بعد از نام فایل وارد کنید و همچنین لوگو سایت خودتان را در تمامی فایل ها قرار دهید. این کار کمک بزرگی به موتورهای جستجو می‌کند تا فایل PDF را جستجو کند.

2. لینک بیلدینگ را فراموش نکنید

link-building-pdf

همان طور که در محتواهای تولید شده در بین مطالب به یکدیگر لینک می‌دهید سعی کنید همین کار را در فایل‌های PDF اجرا کنید. مطمئن باشید این کار ارزش زیادی برای گوگل دارد و از چشم‌های تیزبین گوگل دور نخواهند ماند.

همان طور که در محتواهای جدید لینک دادن به مطالب قدیمی‌تر به عنوان سئو و بهینه سازی سایت محسوب می‌شود، در فایل‌های PDF هم به همین گونه است و امتیازی بزرگ برای اینگونه فایل‌ها به حساب می‌آید.

3. سرعت بارگذاری فایل‌ها را در نظر داشته باشید

Speed_Loading_pdf

همانطور که می دانید سرعت در بارگذاری تأثیر زیادی در سئو و بهینه سازی سایت دارد. سرعت بارگذاری هر مربوط به هر چیزی می‌تواند باشد. سرعت لود شدن سایت، باز شدن صفحات، ثبت نام و ... یکی از این موارد هم که روی سئو تأثیر دارد سرعت بارگذاری فایل‌های PDF است.

بیشترین سرعت فایل‌های PDF مربوط به متن‌های کوتاه و بدون عکس است. اما اگر عکس زیاد با متن‌های طولانی بود باید سعی کنید که عکس‌های خود را تا جای ممکن با حجم کم اما در صورتی که کیفیت آنها پایین نیاید، در فایل قرار دهید.

4. هایلایت کردن مطالب

hilite

در بین یک صفحه فایل PDF مطالبی بیشتر به چشم می‌خورد و قابل لمس‌تر است که با بقیه فرق داشته باشد. تفاوت این جملات یا کلمه‌ها در نحوه‌ی Bold کردن یا تیره کردن آنهاست. به جمله زیر توجه کنید:

سئو و بهینه سازی سایت تأثیر زیادی در بالا رفتن رتبه‌ی سایت شما دارد.

همان طور که مشاهده می‌کنید کلمات بهینه سازی سایت و همچنین رتبه‌ی سایت بیشتر از بقیه به چشم می‌خورند. این کار به اهمیت این کلمات بیشتر می‌افزاید.

5. تعداد دفعات دانلود فایل PDF را بررسی کنید

downalod-pdf

با ارزش بودن هر فایل PDF به تعداد دانلود شدن آن و همچنین بازخورد مخاطبین بستگی دارد. تعداد دانلودهای مخاطبین خود را بررسی کنید و بر اساس علاقه‌ی مخاطبین خود، مقاله و محتوا تولید کنید.

این یکی از تکنیک‌هایی است که برخی از سئوکاران استفاده می‌کنند و بر اساس علاقه‌ی کاربران خود محتوا تولید می‌کنند تا افزایش بازدید سایت خود را بالا ببرند.

سخن آخر

تأثیری که فایل های PDF روی سئو سایت دارند بر هیچ کس پوشیده نیست. پس سعی کنید تا جایی که می توانید از این فایل ها استفاده کنید. می توانید فایل هایی که آماده کرده اید را در سایت هایی که ارائه دهنده ی کتاب های الکترونیکی هستند ثبت کنید. این مورد تأثیر زیادی در افزایش ترافیک سایت شما خواهند داشت.