bazar_yabi_interneti

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی امروزه از اَجر و قُرب زیادی در بازاریابی محصولات و خدمات برخوردار هستند و بسیاری از کسب و کارهای کوچک و بزرگ از این روش برای معرفی محصولشان به دیگران استفاده می‌کنند.

در این بین شرکت‌هایی هستند که ارائه‌ی این نوع خدمات را بر عهده گرفته‌اند و با توجه به رشد اینترنت و همچنین دیجیتال مارکتینگ، ارائه‌ی خدمات در این زمینه روز به روز متفاوت‌تر و صد البته سخت‌تر می‌شود. به خاطر اینکه شرکت‌های زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند که ایده‌های خوبی در این زمینه دارند و رقابت با آنها فوق العاده سخت است و با همین ایده‌ها به ثروت‌های کلانی دست پیدا کرده‌اند.

اما چطور این کسب و کارها شرکت مورد نظرشان را برای بازاریابی اینترنتی انتخاب می‌کنند؟

مردم برای پیشرفت، برند شدن و همچنین افزایش فروش، فاکتورهای زیادی را برای خودشان در نظر می‌گیرند. یکی از این فاکتورها برند بودن شرکت مربوطه است. کسب و کارهایی که نیاز مُبرم به سئو و بهینه سازی سایت دارند به طبع شرکت‌هایی را برای دیجیتال مارکتینگ انتخاب می‌کنند که از سئو و بهینه سازی سایت حرفی برای گفتن داشته باشند و به اصطلاح یک برند باشد. هر زمان که شرکتی به یک برند خاص در زمینه‌ی دیجیتال مارکتینگ تبدیل شد به خودی خود تمامی کسب و کارها به سمت وی کشیده می‌شوند.

این کسب و کارها اگر بخواهند از نظر سئو و بهینه سازی روی سایت خود کار کنند مدت‌ها طول می‌کشد. اما آنها راحت‌ترین روش را انتخاب می‌کنند. راهی میانبر که سریعتر به مقصد برسند. استفاده از سایت شرکت‌هایی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی فعالیت می‌کنند.

این مورد باعث شده که خیلی از شرکت‌ها اقدام به راه اندازی سایت در این زمینه کنند. اما قدم گذاشتن در این مسیر با دشواری‌هایی نیز همراه است. قبل از هر چیزی باید تحلیل رقبا را به خوبی انجام دهید. تحلیل رقبا از اهمیت فراوانی برخوردار است. اگر می‌خواهید موفق شوید باید بدانید رقبایتان کجا هستند.

تیم "کافه نیاز" قصد دارد ترفندهایی را ارائه دهد که بیشترین مشتری‌ها را در بازاریابی اینترنتی به دست بیاورید. استفاده از این ترفندها باعث برندینگ شرکت شما خواهد شد.

با ما همراه باشید ....

1. به یک مشاور رایگان در بازاریابی اینترنتی تبدیل شوید

moshavereh-raygan

هیچ مشتری را پیدا نخواهید کرد که از مشاوره رایگان بدش بیاید. اگر تازه کار هستید و ایده‌های زیادی در ذهن دارید، سعی کنید ارائه‌ی مشاوره آن هم به صورت رایگان را در دستور کار خود داشته باشید. این مورد یکی از مهمترین مواردی است که خیلی از شرکت‌ها آن را رعایت نمی‌کنند.

مشاوره رایگان می‌تواند در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات سئو یا تکنیک‌ها و مهارت‌های بازاریابی باشد. شاید تصورتان این باشد که با ارائه‌ی این تکنیک‌ها مشتری همه چیز را بلد شود و دیگر برنگردد. اما قرار نیست که همه چیز را به مشتری بگویید. فقط یک سری موارد خاص را به وی گوشزد کنید. مواردی که واقعاً کارساز باشد و بتواند تا حدی مشکل مشتری را برطرف کند.

با این کار شما بر سر زبان‌ها خواهید افتاد و به طور یقین مشتری‌هایی که از شما مشاوره رایگان دریافت کرده‌اند با مشتری‌های بیشتری بر می‌گردند. تبدیل کردن تمام مشتری‌ها به یک مشتری دائم و همیشگی با این روش امکان پذیر است.

بیشتر کسب و کارها از پرداخت هزینه می‌ترسند. اما زمانی که با روش‌های رایگان آشنا شدند ترسشان از پرداخت هزینه خواهد ریخت و به راحتی به مشتری شما تبدیل خواهند شد.

2. فعالیت در فروم ها و انجمن‌های فارسی

Froum

انجمن‌ها مکانی هستند که خیلی از مردم برای پرسیدن سؤال و ارائه‌ی نظرسنجی به آنجا وارد می‌شوند. اگر می‌خواهید به یک برند تبدیل شوید فعالیت در انجمن‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

خیلی از کسب و کارهایی در فروم ها و انجمن‌ها فعالیت می‌کنند برای دریافت بک لینک رایگان وارد می‌شوند و برخی دیگر هم برای تبدیل شدن به یک برند.

اما پیشنهاد ما این است که در گفتگوها و نظرسنجی‌هایی که در مورد سئو و بازاریابی اینترنتی ارائه می‌شود شرکت کنید. با ارائه پیشنهادات و راه حل‌ها و ایده‌هایی که دارید خودتان را به یک متخصص در این زمینه معرفی کنید. مطئمن باشید مردم از دریافت نظرات شما آن هم به صورت رایگان خوشحال خواهند شد.

هر زمان که در گفتگوها شرکت می‌کنید راه حل و ایده‌هایی را ارائه دهید که قبلاً اجرا نشده و یا به روشی جدید اجرا شده است و همچنین شرکت و سایت خودتان را نیز معرفی کنید. این کار به برند شدن کسب و کارتان کمک بزرگی می‌کند.

3. تولید محتوا کنید

tolide-mohtava

تولید محتوا در زمینه‌ی دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی، شما را به یک متخصص در این زمینه مبدل می‌کند و همچنین به برند شدن شرکت و کسب و کارتان کمک بزرگی می‌کند.

تولید محتوای تخصصی ممکن است روزانه صدها یا هزاران نفر را به سمت سایت شما بکشاند. برای افزایش بازدید کننده می‌توانید محتوای تولید شده را در سطح اینترنت به وسیله‌ی شبکه‌های اجتماعی و همچنین انجمن‌ها فارسی پخش کنید. لینک گذاشتن در این مکان‌ها باعث می‌شود تا هم روی سئو سایتتان تأثیر داشته باشد و همچنین بازدید کننده‌های زیادی را به سمت سایت شما بکشاند.

4. برای دیگر سایت‌ها محتوا تولید کنید

tolide-mohtava-baraye-siteha

تبدیل شدن به یک نویسنده مهمان روشی است که خیلی از کسب و کارهای نوپا انجام می‌دهند و تأثیر زیادی روی سئو سایت و همچنین برندینگ آن‌ها دارد. می‌توانید با سایت‌های مختلف که روزانه بازدید کننده‌های زیادی دارند صحبت کنید و اگر قبول کردند به صورت هفتگی یک الی دو مطلب را برای آنها تولید کنید.

تولید محتوای تخصصی در زمینه‌ی سئو و بازاریابی اینترنتی، شرکتتان را به یک برند تبدیل خواهد کرد. برای این منظور فقط کافی است به سایت‌هایی که در زمینه‌ی کاری شما فعالیت می‌کنند پیام ارسال کنید و درخواست کنید به عنوان یک کاربر مهمان برای آنها مقاله در زمینه کاریشان تولید می‌کنید.

5. به صورت هدفمند تبلیغ کنید

tablighate-hadafmand

تبلیغ کردن به هیچ عنوان به شما و کسب و کارتان ضرر نخواهد زد. اگر تبلیغی انجام ندهید چطور مردم می‌خواهند با کسب و کارتان آشنا شوند؟ اگر تصورتان این است که با پرداخت هزینه به شما ضرر خواهد رسید همان بهتر که رقبایتان تمام مشتریان را به سمت خودشان جذب کنند.

اما اگر تصورتان تبلیغات است سعی کنید به صورت کاملاً هدفمند و با برنامه ریزی دقیق تبلیغات کنید. در بهترین سایت‌ها که بازدید کننده‌های زیادی دارند تبلیغات بنری و یا تبلیغات متنی خریداری کنید. این کار باعث می‌شود تا ترافیک سایت شما افزایش پیدا کند.

به مرور زمان که سئو و بهینه سازی سایت خودتان بهتر شد می‌توانید فضای تبلیغاتی سایت خودتان را در ازای دریافت هزینه به دیگران اختصاص دهید. به هر حال هزینه‌هایی که کرده‌اید از این راه هم قابل برگشت است.

6. شرکت در همایش‌هایی که به حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ مرتبط است

hamayesh-digital-marketing

یکی از جذاب‌ترین بخش‌هایی که می‌توانید اطلاعات زیاد و فوق العاده مهمی در زمینه‌ی کاری خودتان را بیشتر کنید و یا اطلاعات و همچنین شرکتتان را به رخ دیگران بکشانید، شرکت در همایش‌هایی است که به حوزه‌ی کاری دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی مرتبط است.

در این زمینه شما می‌توانید به دو صورت عمل کنید:

روش اول: می‌توانید خودتان به عنوان میزبان باشید و برای حضاری که در همایش حضور دارند سخنرانی کنید و اطلاعات و شرکتتان را به دیگران معرفی کنید.

روش دوم: از صحبت‌های دیگران نکته برداری کنید و ایده‌هایی را از صحبت‌های آنها برداشت کنید. ایده‌های خلاقانه‌ی زیادی را می‌توان در صحبت‌های رقبایتان بدست بیاورید.

شرکت در این همایش‌های بهترین فرصت برای برند و برندینگ شخصی و کسب و کارتان است. این فرصت‌ها را از دست ندهید.

سخن آخر

برای معرفی و بهتر دیده شدن کسب و کارتان، به بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ نیازی مُبرم دارید. هر چه با برنامه و هدفمندتر بتوانید تبلیغ کنید و کسب و کارتان را به دیگران معرفی کنید راحت‌تر به یک برند تبدیل خواهید شد.

مشتری‌ها زمانی شما را به عنوان یک برند قبول دارند که بتوانید بهترین مشاوره‌ها را ارائه دهید. سعی کنید مشاور خوبی باشید تا بهترین درآمدها را کسب کنید.