rahbarane_movafagh

زندگی پر است از افرادی که در زندگی خود به یک رهبر تبدیل شده اند. افرادی که سختی های زیادی کشیده اند و مهارت ها و تجربه هایی را کسب کرده اند که به این مرحله از زندگی رسیده اند.

همه ی این افراد با روبرو شدن با اشتباهات و شکست هایی که در زندگی شان دیده اند به یک رهبر در زندگی و کسب و کار تبدیل شده اند. از نظر همه ی ما این افراد، اشخاصی موفق بوده اند که با رنج های بسیار به موفقیت رسیده اند. اما برخی از مردم وقتی این اشخاص را می بینند تصورشان این است که یک شبه به موفقیت رسیده اند. در صورتی که هیچ موفقیتی یک شبه به دست نخواهد آمد.

این افراد سالها خون دل خورده اند تا تجربه کسب کرده اند و به راحتی تجربه شان را در اختیار دیگران قرار نمی دهند. رهبران موفق در هر حیطه ی کاری که باشد حقیقتاً فراتر از اشخاص و مدیران عادی رفتار می کنند. آنها اشخاصی ریسک پذیرند که با ریسک کردن به دنیا آمده اند.

تیم "کافه نیاز" قصد دارد 10 مورد از ویژگی های رهبران موفق در زندگی و کسب و کار را به شما بیاموزد. سعی کنید این موارد را با کمی تمرین بدست بیاورید. همان طور که این اشخاص این ویژگی ها را با سالها زحمت و سعی و تلاش به دست آورده اند.

با ما همراه باشید ....

1. تغییر پذیر باشید

taghir-pazir-bodan

همان طور که تمام صنعت و تمام دنیای دیجیتال در حال تغییر است دنیای ما هم روز به روز در حال تغییر است. اگر نتوانید خودتان را با آن وفق بدهید به طور حتم از چرخه ی صنعت حذف خواهید شد.

رهبران اشخاصی تغییر پذیر هستند و تصمیماتی صحیح و درستی می گیرند. تصمیماتی که باعث تغییر اساسی در کسب و کارشان می شود. آنها می دانند که مخاطبین و مشتریان آنها به چه نوع محصول و خدماتی احتیاج دارد.

شرکت های اپراتوری تلفن همراه را در نظر بگیرید. این شرکت ها تمام محصولات و خدماتشان خودشان را به یک باره رو نمی کنند. آنها به مرور زمان و با تغییر دنیای دیجیتال محصولات و خدماتشان را به مخاطبین خود عرضه می کنند.

دلیل این امر این است که می خواهند همیشه حرفی برای گفتن در برابر رقبای خودشان داشته باشند و همچنین با تغییراتی که در محصولات و خدماتشان به وجود می آورند، مخاطبین زیادی را به سمت خودشان بکشانند.

2. بهترین تصمیم ها، برگرفته از بهترین تفکرها است

tasmim-giri-modiran

رقابت در دنیای کسب و کار به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل تصمیم گیری است. اما نوع تصمیم گیری برای رهبران موفق نسبت به دیگران فرق می کند. آنها با تفکر زیاد و تفکر عمیق بهترین تصمیم ها را می گیرند.

رهبران موفق در طول زمان کاریشان سعی می کنند تصمیماتی خلاقانه، مبتکرانه و نوآورانه بگیرند. البته این نوع تصمیم گیری به گونه ای است که تغییر اساسی در کسب و کار به وجود بیاورد نه اینکه فقط یک تصمیم جزئی باشد.

همین نوع رفتار از رهبران است که تفاوت فاحش بین مدیران و رهبران ایجاد می کند. شما هم اگر می خواهید یک رهبر خوب برای کسب و کارتان باشید سعی کنید با تفکر عمیق و خلاقانه، بهترین تصمیم ها را بگیرید.

3. یک رهبر خوب بودن، فقط پشت میز نشستن و دستور دادن نیست

rahbar-bodan-faghat-dastor-dadan-nist

تصور خیلی از مردم از رهبر بودن این است که این اشخاص فقط پشت میز می نشینند و دستور می دهند. شاید این مورد فقط یک تصور اشتباه باشد. اما در کل رهبرها اشخاصی هستند که اگر امکانش به وجود بیاید لباس کارگری می پوشند و در کنار کارمندانش شروع به کار می کند.

این خصیصه ای است که رهبران را از مدیران جدا می کند. همین تفاوت عمیق که بین رهبران و مدیران وجود دارد باعث می شود که رهبرها به اشخاصی ریسک پذیر و صد البته به اشخاصی تبدیل شوند که الهام بخش کارمندان و زیر دستان خودشان می شوند.

4. متخصص در زمینه ی کاری خودتان باشید

rahbaran-motekhases-hastand

بهترین سخنرانان انگیزشی، موفق ترین انسان ها و همچنین بهترین رهبرهای دنیا در کسب و کارشان جزء بهترین و متخصص ترین اشخاص بوده اند. آنها از رشته ی کاری خودشان شروع به فعالیت کرده اند و آنقدر سعی و تلاش کردند و آنقدر سختی دیده اند و تجربه کسب کرده اند که در هر زمینه ای یک متخصص به تمام معنا شده اند.

به طور مثال برایان تریسی از بازاریابی و فروش شروع به فعالیت کرد. آنقدر تلاش کرد که در حال حاضر یکی از بهترین سخنرانان انگیزشی در کل دنیای محسوب می شود. این شخص در حال حاضر در زمینه ی بازاریابی، فروش، مدیریت، موفقیت، کسب و کار، خلاقیت، رهبری، هدف گذاری و ... فعالیت می کند اما وی از بازاریابی و فروش شروع به کار کرد.

برایان تریسی فقط نمونه ای از اشخاصی هستند که در کارشان یک متخصص به حساب می آیند. اما این نکته را فراموش نکنید که بدست آوردن این مهارت ها و تجربه ها فقط با گذر زمان بدست می آید.

5. ارتباطات دوستانه برقرار کنید

ertebate-dostaneh

یکی از مهمترین رفتارهای رهبران بزرگ این است که در هر حالتی بهترین رفتار را با کارمندان خود دارند. آنها سعی می کنند ارتباطی دوستانه با آنها برقرار کنند. البته نه رفتاری که باعث شود کارمندان سوء استفاده کنند و دست از کار بکشند و دیگر کار نکنند.

رمز موفقیت در کسب و کار این است که ارتباطی دوستانه و مودبانه با کارمندان برقرار کنید و رهبران هم در هر جا و مکانی باشند چه گفتگوهای خودمانی و چه در جلسه ها سعی می کنند ارتباطی دوستانه، محترمانه و مودبانه با کارمندان خود برقرار کنند. این نکته ای کوچک است اما اثرات بزرگی بر جای می گذارد.

6. به مهارت ها و توانایی های خودتان اعتماد داشته باشید

etemad-be-tavanaeiha

اگر به عنوان یک مدیر و رهبر، یک کسب و کار را شروع کرده اید باید گفت که مسیری که انتخاب کرده اید مسیری است که انتهایش مشخص نیست. امکان دارد در این راه شکست بخورید و امکان دارد به موفقیت هایی برسید که هیچ کسی نرسیده است.

اما تنها موردی که می توان گفت این است که می توانید یک انتهای خوب و خوشایند برای خودتان رقم بزنید. باید به توانایی های خودتان اعتماد داشته باشید. این کار فقط با سرمایه گذاری روی توانایی ها و مهارت های خودتان امکان پذیر است.

در مواردی که به تصمیم گیری های ناگهانی نیاز دارد سعی کنید بی گدار به آب نزنید. با تفکر و اعتماد به توانایی ها و مهارت های خودتان تصمیم بگیرید. پیشرفت شما زمانی خواهد بود که توانایی هایتان را دست کم نگیرید.

7. برای رسیدن به اهدافتان شور و اشتیاق داشته باشید

residan-be-ahdaf

تعهد داشتن نسبت به تمام اهدافتان باعث می شود تا به عنوان یک رهبر انگیزه کافی داشته باشید که با تمام قدرت و تمام توانایی و مهارت هایی که دارید برای رسیدن به اهدفتان بجنگید. همین شور و اشتیاق و انگیزه شما به خودی خود به کارمندانتان منتقل می شود و آنها هم برای رسیدن به اهدافتان به شما کمک خواهند کرد.

پافشاری شما نسبت به اهدافتان نشان دهنده ی تعهدتان نسبت به کسب و کارتان است. این عمل نشان از یک عزم راسخ است که با تمام توانایی هایتان به سمت اهدافتان قدم بردارید. انگیزه و شور و اشتیاق داشتن برای رسیدن به اهداف باعث می شود تا مهارت ها و توانایی های خودتان را روز به روز به چالش بکشید و برای افزایش این مهارت ها روی آن سرمایه گذاری کنید.

8. بذله گو و خندان باشید

happy

داشتن محیط کاری شاد و مفرح، شانس رسیدن به اهداف را بیشتر از پیش می کند. همان طور که تمام کارمندان در ساعات غیر کاری در محیط کاریشان به استراحت نیاز دارند به همان اندازه هم به خندیدن و شاد بودن نیاز دارند. خندیدن و شاد بودن لحظات سخت کاری را از ذهن کارمندان بیرون می کند.

سعی کنید به صورت ماهانه، یک الی دو بار کارمندانتان را دور هم جمع کنید و بی دلیل شروع به خندیدن کنید. جوک بگویید. شیرین کاری در بیاورید. بذله گویی کنید.

یک رهبر فوق العاده و موفق این را می داند که شادی و شاد بودن برای محیط کاری نیازمند است. این عمل ساده می تواند انگیزه ی کافی و دوچندانی در کارمندان به وجود بیاورد. تلاش کنید کارمندان چهره ای متفاوت از شما را در خودشان تجسم کنند. اگر قرار است که به یک رهبر فوق العاده تبدیل شوید از همین کار بسیار ساده می توانید شروع کنید. کاری که روحیه ی کارمندان را افزایش می دهد.

9. همیشه خونسرد باشید و در خونسردی کامل تصمیم بگیرید

khonsard-bodan

هر کسی در هر موقعیتی که باشد خونسردی خودش را از دست می دهد و امکان دارد که عصبانی شود و از روی عصبانیت تصمیماتی را بگیرد که تلاش های چندین و چند ساله یک کسب و کار را از بین ببرد.

یک رهبر موفق و فوق العاده این اجازه را به خودش نمی دهد که شرایط و اشتباهات به وجود آمده چنان تأثیری روی وی بگذارد که بخواهد در حالت عصبانیت و یا در حالتی که بیشترین اضطراب و استرس را دارد، تصمیم بگیرد.

بیشترین افکار منفی زمانی به ذهن ناخودآگاه انسان خطور می کند که یا عصبانی باشید و یا مضطرب باشید. در این مواقع سعی کنید چند دقیقه ای در مکانی با خودتان خلوت کنید تا آرامش خود را دوباره بدست بیاورید. تمام رهبران موفق از همین مورد کوچک شروع کرده اند و در بدترین شرایط هم خونسردی خود را حفظ می کنند.

10. برای حل مشکلات ترسی نداشته باشید

hal-kardane-moshkelat

یک رهبر موفق و قدرتمند می داند که ترس از حل مشکلات به عنوان نابودی در کسب و کار است. تنها شخصی است که برای حل مشکلات به وی مراجعه می کنند، رهبر یک تیم است.

از نظر مردم رهبران تنها اشخاصی هستند که می توانند تمام مشکلات یک مجموعه را حل کنند. حل مشکلات جسارتی بزرگ و عزمی راسخ می خواهد از فقط از عهده ی رهبران بر می آید.

سخن آخر

تبدیل به یک رهبر شدن کاری بس سخت و دشوار اما غیر ممکن نیست. تمام رهبران با کسب تجربه به یک رهبر موفق و فوق العاده تبدیل شده اند. شما هم می توانید با رعایت این موارد به یک رهبر خوب و موفق تبدیل شوید.