taghir_dar_zendegi

تغییر یکی از شگفت انگیزترین مواردی است که در زندگی هر انسانی وجود دارد اما یکی از سخت ترین موارد هم می تواند باشد. شما به راحتی نمی توانید زندگی خود را تغییر دهید. اگر سال ها است که یک عمل را انجام داده اید برای تغییر آن باید مدت ها تلاش کنید چون به یک عادت تبدیل شده است.

به طور مثال شخصی که 30 سال است سیگار می کشیده به یک باره تصمیم می گیرد که سیگار نکشد و در 99 درصد موارد به نتیجه ای نخواهد رسید و مجدداً بعد از چند روز شروع به کشیدن سیگار خواهد کرد. برای ترک سیگار و تغییر این عادت باید از روش "اثر مرکب" استفاده کنید.

اگر روزانه یک پاکت سیگار یا همان 20 نخ را می کشیدید سعی کنید روزی 17 نخ بکشید. این کار را چند روز ادامه دهید. بعد از چند روز به 13 نخ کاهش دهید. چند روز بعد به 10 نخ کاهش دهید. این کار را ادامه دهید تا روزی که کم کم متوجه شوید که روزی یک نخ می کشید و همین یک نخ را هم بعد از چند روز ترک کنید.

این روش ترک سیگار امکان دارد مدت زمانی طول بکشد اما یکی از روش های کارآمد در ترک سیگار به شما می رود و کاربرد آن برای اشخاصی است که به ترک سیگار نیاز مُبرم دارند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله نکاتی را به شما خواهد آموخت که با رعایت آنها به راحتی می توانید یک زندگی را تغییر دهید و به یک زندگی رویایی تبدیل کنید.

با ما همراه باشید ....

1. تغییرات کم کم شروع می شود

taghirate-kochak 

به مثال ترک سیگار توجه کنید. تغییرات کوچک و بزرگ به همین روش و کم کم به یک عادت در زندگی تبدیل می شود. در کتاب "اثر مرکب از دارن هاردی" یک قانون وجود دارد و این است: در طول یک مدت زمان مشخص، انجام یک سری کارهایی که روی زندگی شما تأثیر مستقیم دارد به یک نتیجه ی بزرگ تبدیل می شود و این چیزی به جز اثر مرکب نیست. این درست است که شما کم کم شروع کرده اید اما نتیجه ای بزرگ در برداشته است.

هر تغییری به یک باره امکان پذیر نیست. اگر می خواهید به نتایج بزرگ و فوق العاده برسید باید تلاش کنید آن هم به صورت مداوم و مکرر.

به طور مثال سئو و بهینه سازی سایت را در نظر بگیرید. برای رسیدن به بهترین نتایج جستجو گوگل و همچنین رسیدن به صدر جستجوهای گوگل، باید مدت ها تلاش کنید. این مورد امکان دارد یک سال طول بکشد. بعد از یک سال قطعاً به نتایج باور نکردنی خواهید رسید. پس این توقع را نباید داشته باشید که بهترین نتیجه را در کمترین زمان بگیرید. چون تغییرات طولانی مدت است اما کم کم و با قدم های کوچک شروع می شود.

2. تمام تغییرها از درون شروع می شود

taghir_az-daron-shoro-mishavad 

تغییرات بزرگ از درون شروع می شود. جایی که تصمیم گرفته اید که خودتان را تغییر دهید یعنی همان ضمیر ناخودآگاه. اگر بارها و بارها به خودتان بگویید: "این کار شدنی است، من می توانم این کار را انجام دهم، یه بار تونستم انجام بدم این بار هم می تونم انجام بدم، اگر دیگرون انجام دادند پس منم می تونم" یعنی تصمیم گرفته اید که یک تغییر اساسی در زندگیتان به وجود بیاورید.

اگر می خواهید یک تغییر اساسی در زندگی خود به وجود بیاورید باید از درون شروع کنید. باید روی ضمیر ناخودآگاه تان کار کنید. آنقدر به خودتان تلقین های مثبت بدهید که بتوانید هر کاری را انجام دهید. اگر دیگران توانسته اند کاری را انجام دهند پس شما هم می توانید.

هر زمان ضمیر درونی تان آماده ی پذیرفتن تغییرات شد متوجه اثرات آن در زندگی خواهید شد. دوستی با ضمیر ناخودآگاه یک شروع دوباره را برای شما رقم خواهد زد.

3. افکار منفی را فراموش نکنید

afkare-manfi 

مهمترین نکته در ایجاد تغییرات این است که افکار منفی را فراموش نکنید. هر زمان که شما تصمیم می گیرید که تغییر کنید افکار منفی به سراغتان می آیند و شما را از انجام این تغییرات منصرف می کنند. بزرگترین دشمن در ایجاد تغییرات افکار منفی ما هستند که احساسات بد گذشته را به ما یادآوری می کنند.

تصور کنید که از دوران کودکی پدر و مادرها به شما گفته اند که ما پول نداریم. این مورد به مرور زمان در شما شکل می گیرد که فقیر و بدبخت هستید. در دوران جوانی سعی می کنید که این رویه را تغییر دهید. اما بعد از چند روز افکار منفی به سراغ شما می آیند و به شما می گویند: تو فقیر و بدبختی، تو هیچی نداری، تو از همون دوران کودکی هم هیچی نداشتی، آره تو بدبخت و بیچاره ای.

این افکار ناشی از یک ذهن بیمار و خراب است. این افکار را ما از پدر و مادرهایمان به ارث برده ایم و تنها راه خلاصی از آن این است که از روش تلقین های مثبت استفاده کنیم.

باید به خودتان بگویید:

من ثروتمندم

من همین الان ثروتمندم

زندگی من از ثروت سرشار است

بهترین زندگی را دارم

من عاشق خودم هستم

گفتن این موارد به مرور زمان چنان قدرتی به شما می دهد که می توانید هر کاری را انجام دهید. این موارد دروغ نیست. دروغ این است که سر خودتان را زیر برف کنید و بگویید دیگران درست می گویند من هیچی ندارم. دروغ این است که ضمیر ناخودآگاه تان برای شما تصمیم بگیرد. برای یک بار هم که شده سعی کنید خودتان تصمیم گیرنده زندگیتان باشید.

لیاقت شما بیشتر از این است. شما لیاقت ثروتمند شدن را دارید. شما لیاقت موفقیت را دارید. شما این لیاقت را دارید که یک پایان خوب را برای زندگیتان ترسیم کنید.

4. سعی کنید در تنهایی فکر کنید

 fekr-kardan

بهترین ایده ها از بهترین تفکرها سرچشمه می گیرد. هر چه بیشتر به کسب و کار و زندگی خودتان فکر کنید ایده های بیشتری را برای تغییر در زندگی می توانید پیاده سازی کنید. بهترین نوع تفکر این است که در تنهایی فکر کنید. تنها بودن و هیچ کاری انجام ندادن می تواند ذهن شما را آماده ی دریافت بهترین ایده ها کند.

حتی "بیل گیتس رئیس مایکروسافت" که ثروتمندترین فرد دنیاست گفته: در ماه یک هفته را انتخاب می کند و به تنهایی در کلبه ی جنگلی اش زندگی می کند و به آینده شرکتش و ایده هایی که می تواند روی آن پیاده سازی کند فکر می کند. این عمل "بیل گیتس"، ارزش فکر کردن را می رساند.

در هنگام فکر کردن برای اینکه مطئمن شوید که این ایده شما عملی می شود یا خیر سعی کنید تمام افکار و ایده هایتان را بنویسید. نوشتن افکار باعث می شود تا بتوانید ایده های خود را یکی یکی اجرا کنید.

هدف از فکر کردن این است که بتوانید نیروهای درونی خودتان را دوباره بشناسید. فقط یک نکته ی مهم را فراموش نکنید. هر زمان که فکر می کنید با کلمات مثبت با خودتان صحبت کنید. به کار بردن کلمات مثبت، نیرو و انرژی خاصی به تفکرات شما می دهد و ایده هایی شگفت انگیز به ذهن شما خطور می کند.

5. نقطه ی شروع تغییر همان جایی است که کائنات شما را همراهی می کنند

kaenat 

هر زمان که شما شروع کنید، تغییرات کوچک را در زندگی خود مشاهده خواهید کردید و مطمئن باشید که کائنات هم شما را در این راه همراهی خواهند کرد. اگر از همان ابتدا با کلمات و جملات مثبت، ذهن و ضمیر ناخودآگاه تان را آماده ی هر نوع تغییری کردید، تغییر از همان لحظه شروع می شود.

اما اگر تغییرات به شکل منفی در زندگی شما رخ دهد آن زمان است که کائنات هم هر چه بدبختی و فقر و بیچارگی است را برای شما می فرستد. این کار کائنات عکس العملی به درخواست شما است. هر چه ذهنتان منفی تر باشد و با کلمات و جملات منفی آن را تغذیه کنید مطمئن باشید که هر آنچه را که به ضرر شما باشد برای شما مهیا می کند.

شما نمی توانید به مشکلات خودتان لعنت بفرستید چون خودتان به واسطه ی کلمات منفی آن را از کائنات درخواست کرده اید. به جای آن می توانید هر روز با جملات مثبت تأکیدی، ذهن و ضمیر ناخودآگاه تان را آماده ی دریافت بهترین شرایط کنید.

سخن آخر

تغییر بهترین فرصت برای ساخت یک زندگی رویایی است. این شروعی شگفت انگیز است برای اشخاصی که می خواهند تغییرات بزرگی در زندگیشان به وجود بیاید. از همین لحظه شروع کنید و یک انتهای خوب برای خودتان رقم بزنید.