ghanone_jazb

فرصت ها مانند ابر در زندگی در گذرند. اگر نتوانید این فرصت ها را بدست بیاورید از قافله ی موفقیت عقب خواهید ماند. بدست آوردن فرصت های جدید یعنی بدست آوردن موقعیت ها و موفقیت های جدید در زندگی. این موفقیت ها بر عهده ی شما است که چطور بتوانید آن را بدست بیاورید.

اگر فقط به امید این نشسته اید که یک شخصی یک روزی بهترین موقعیت ها و بهترین موفقیت ها را نصیب شما خواهد کرد، سخت در اشتباهید. اگر به امید این هستید که فرصت ها خودشان به سوی شما قدم بردارند، باز هم در اشتباهید.

اگر حرکت کنید خدا هم به سوی شما حرکت خواهد کرد. اگر حرکت کنید تمام کائنات به سوی شما حرکت خواهند کرد. اگر تصور کنید که در موفقیت، ثروت، خوشبختی، کسب و کار موفق، آرزوها و رویاهای بزرگ غرق شده اید، هر آنچه را تصور و تجسم کرده اید بدست خواهید آورد.

فقط کافی است که خودتان بخواهید. فقط کافی است که قدمی هر چند کوچک به سمت اهداف و آرزوهایتان بردارید. به خودتان و توانایی هایتان ایمان و باور داشته باشید. شما می توانید این تغییرات را در زندگی خودتان به وجود بیاورید. فقط باید ذهنیت خودتان را به سمت و سویی بکشانید که اهداف، آروزها و فرصت هایتان آنجا قرار دارند.

اگر می خواهید جزء 3 درصد اشخاصی باشید که نیمی از ثروت دنیا را در اختیار دارند باید مانند آنها رفتار کنید، فکر کنید، تصمیم بگیرید و مانند آنها اهداف و آروزهایتان را تجسم کنید و آن وقت است که تمام خواسته هایتان را جذب خواهید کرد.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله به شما خواهد آموخت که چطور می توانید تمام آروزها، اهداف و خواسته هایتان را جذب کنید. جذب کردن این موارد فقط به یک چیز بستگی دارد، به خود شما.

با ما همراه باشید ....

1. اگر می خواهید موفق شوید، باید با افراد موفق در ارتباط باشید

ertebat-ba-afrade-movafagh

بدست آوردن موفقیت و فرصت، شانسی نیست. یعنی در کل هیچ چیزی شانسی نیست. اشخاصی که با افراد منفی نگر و منفر گرا دوست هستند در اصطلاح خودشان انتخاب کرده اند که با چه اشخاصی دوست باشند. بعد از مدتی تمام افکار و نگرش آنها هم به مانند همان افراد منفی نگر می شود.

حالا فرض کنید که شما تمام دوستانتان را از بین افراد مثبت نگر و موفق انتخاب کرده اید. آن وقت است که تمام افکار، رفتار، صحبت کردن، شخصیت، نوع نگرش و هر چیزی را که تصورش کنید به مانند یک شخص موفق خواهد بود. نشست و برخواست با افراد موفق باعث می شود که شما هم به مانند آنها در زندگیتان هدف انتخاب کنید، به مانند آنها به اهدافتان فکر کنید و تمام آروزهایتان را در مقابل خود، تجسم کنید.

در هر دو گروه شما به هر چه تصور کرده باشید خواهید رسید. اما در گروه دوم این کار مقداری سخت تر است. گروه اول که همان افراد منفی نگر هستند شب و روز به افکار منفی فکر می کنند و طبق قانون روانشناسی، قدرت افکار منفی70 برابر فکر مثبت است و بر طبق همین قانون آنها سریع تر به خواسته هایشان می رسند.

در گروه دوم یا همان افراد مثبت اندیش کمی سعی و تلاش بیشتر لازم است. باید بیشتر تلاش کنید و بیشتر افکارتان را به سمت اهداف و آروزهایتان بکشانید تا سریع تر بتوانید خواسته هایتان را جذب کنید. در این گروه جذب خواسته ها بیشتر به خود شخص بستگی دارد. هر چه قدرت ذهنش بیشتر باشد راحت تر می تواند خواسته هاش را جذب کند.

در گروه افراد منفی نگر سطح آروزها و اهداف به خاطر افکار منفی و روان پریشی که دارند آنقدر پایین است که شاید تصورش را هم نکنید. اما در گروه افراد مثبت نگر و موفق این اهداف و آرزوها روز به روز بیشتر و بیشتر می شود و خودشان را جزء 3 درصد اشخاص موفق دنیا می بینند.

2. برای جذب خواسته ها باید روی آن تمرکز کنید

ghanon-jazb-tamarkoz

شاید این جمله را زیاد شنیده باشید: رمز موفقیت در هر کاری، تمرین، تلاش و تمرکز است.

این جمله مصداق اشخاصی است که در زندگیشان اهداف و آروزهایی را دنبال می کنند. دنبال کردن این اهداف بدون تلاش و تمرین و به خصوص تمرکز به جایی نخواهد رسید.

به طور مثال فرض کنید که تصمیم گرفته اید در کنکور پزشکی قبول شوید. کلاس های کنکور ثبت نام می کنید و شب و روز درس می خوانید و به خودتان قول داده اید که هر روز 100 تا تست هم بزنید. این کارها فوق العاده است. اما اگر می خواهید انرژی این اهداف بیشتر شود سعی کنید هر روز و شب خودتان را در لباس پزشکی ببینید که در بیمارستان بیماران را معالجه می کنید.

انجام مداوم این کار چنان انرژی به شما خواهد داد و به یک عادت خوب تبدیل می شود که تلاشتان را برای رسیدن به هدف بیشتر می کند و به خودتان می گویید: وای بر من اگر به این هدفم نرسم.

اگر می خواهید به تمام خواسته هایتان برسید و آنها را در زندگیتان جذب کنید، تمرین کنید، تلاش کنید و تمرکز کنید.

3. از دایره ی راحتی بیرون بیایید

risk

موفقیت نصیب اشخاصی می شود که در زندگیشان پا را فراتر نهاده اند. اشخاصی که فرصت ها و موفقیت های تازه بدست می آورند به خاطر این است که ریسک می کنند. این اشخاص می دانند که بدست آوردن فرصت های جدید پشت دیوار ریسک کردن و خطر کردن است.

اشخاص موفق می دانند که با ریسک کردن یا می شود یا نمی شود. اگر نشود که چیزی از دست نداده اند و بر عکس چیزی هم یاد گرفته اند. اما اگر بشود موفقیت روز به روز به سمتشان قدم بر می دارد.

بدست آوردن و جذب خواسته های جدید در این مرحله بیشتر بر عهده ی شخص شماست. اگر نتوانید این حس راحت طلبی و تنبلی را کنار بگذارید باید به مانند افراد قانع، در زندگیتان به دنبال فرصت های کوچک باشید و بدتر از آن این است که شما فرصتی باشید که دیگران را به اهداف و آروزهای بزرگ برساند.

4. از زندگیتان راضی باشید

razi-bodan-az-zendegi

رمز موفقیت در جذب خواسته با اشخاصی است که از زندگیشان راضی و مثبت اندیش هستند. اگر ناراضی باشید به زمین و زمان بد می گویید. تمام مشکلات و نابسامانی ها را از چشم دیگران می بینید و آن را از دوش خودتان بر می دارید.

باید بدانید شخصی موفق است که تمام مسئولیت های زندگیش را بر عهده می گیرد. شخصی که گفت: من مسئول تمام زندگی ام هستم. این شخص تمام مشکلات زندگی اش را به دوش خود می گیرد و در بدترین شرایط هم مثبت فکر می کند و به طبع کائنات هم به واسطه ی همین مثبت اندیشی، هر آنچه را که تصور کرده است به وی می دهند.

هر چه از زندگی راضی تر باشید شخصی مثبت تر خواهید بود و همین مثبت بودن باعث می شود ضمیر ناخودآگاه تان هر آنچه را تصور کنید به مثابه ی یک دستور قبول می کند و آن را به کائنات می دهد و کائنات هم همان را به جسم تبدیل می کند و به شما هدیه می کند.

هر روز شکرگذاری کنید. تمام نعمت هایی که خداوند به شما داده را به خاطر بیاورید و به خاطر آن شکرگذاری کنید. نعمت پدر و مادری مهربان، نعمتی خواهر و برادری فداکار، نعمت همسر و فرزندی دوست داشتنی، نعمت کسب و کار با روزی حلال، نعمت یک تفکر قدرتمند و مثبت اندیش، نعمت سلامتی و هزاران نعمت دیگر.

هر چه به ذهنتان می رسد به خاطر بیاورید و به خاطر این نعماتی که خدا به شما عطا کرده شکرگذار باشید. همین کار باعث می شود که از زندگیتان راضی تر باشید و آرامشی وصف ناپذیر سراسر وجودتان را فرا بگیرد.

با تمام این تفاسیر بر عهده ی خودتان است که راضی بودن و مثبت اندیشی را سرلوحه ی کاری خود قرار دهید یا نارضایتی و منفی نگری و بدبختی.

5. مراقب افکارتان باشید

moraghebe-afkaretan-bashid

حدود 95 درصد صحبت هایی که در روز داریم با ضمیر ناخودآگاه خودمان داریم. هر آنچه به ضمیر ناخودآگاه مان بگوییم مانند این است که یک دستور به کائنات داده ایم. هر فکری که شما در ذهنتان داشته باشید یک دستور به کائنات است. اگر صبح از خواب بلند شدید و گفتید: امروز چه روز خوبیه و مطمئنم که امروز اتفاقای خوبی میفته. مطمئن باشید که کائنات هم بهترین اتفاق ها را نصیب شما خواهد کرد.

اما اگر هر روز صبح بگویید: اَه، بازم صبح شد و بدبختیا شروع شد. این بدبختیا که تمومی نداره. همین جمله کوچک باعث می شود که کائنات هم تمام بدبیاری ها و تمام بدبختی ها را نصیب شما کند.

تمام گفته ها و تمام افکارتان مانند یک دستور و یک پیام به کائنات است. درست است که در ضمیر ناخودآگاه تان و در درون خودتان فکر می کنید اما کائنات تمام این افکار را می فهمند. کائنات آنقدر قدرتمند هستند که از تصور شما خارج است. اگر مثبت فکر کردید تمام روز اتفاق های مثبت رخ خواهد داد و اگر منفی فکر کردید هر آنچه بر سرتان بیاید همه به واسطه ی تفکر منفی خودتان است.

6. مرور روزانه ی اهداف و آروزها

hadaf-dashtan

قدرتی که در نوشتن وجود دارد در هیچ چیزی وجود ندارد. جذب تمام خواسته و آروزها و اهداف فقط با نوشتن و مرور روزانه ی آن میسر می شود. کائنات زمانی به درخواست های شما پاسخ می دهد که با تمرکز کامل روی خواسته هایتان پافشاری کنید.

بنویسید که چه می خواهید. دوست دارید در کجا زندگی کنید. چه خانه ای، چه متراژی، چند طبقه باشد، جنوبی باشد یا شمالی، چند اتاق داشته باشد، چه ماشینی با چه رنگ و مدلی می خواهید، ماشین تان چه آپشن هایی داشته باشد و .... هر چه را می خواهید بنویسید و به این کار نداشته باشید از کجا برآورده می شود.

این درست است که کائنات همه چیز را می داند و می فهمد اما اگر شما اهداف خود را به مانند یک آرزو فقط در ذهنتان داشته باشید هیچ ارزشی ندارد. اما اگر تمام آروزها و اهدافتان را یادداشت کردید و به اصطلاح هدف گذاری کردید و برای تمام اهدافتان زمان مشخص کردید آن موقع است که تکلیف کائنات هم مشخص خواهد شد.

به طور مثال اگر در دفترچه اهدافتان برای یک، دو، پنج و ده سال آینده خود برنامه ریزی و زمان مشخص کردید که در کجای زندگی باشید، آن موقع است که کائنات می داند شما از وی چه چیزی و در چه تاریخی می خواهید.

هر آنچه را که می خواهید با دفترچه ی آروزهایت خلق خواهید کرد. کائنات آنقدر قدرتمند هستند که بتوانید هر آنچه را که امروز نوشته اید، از فردا خلق کند اما به یک شرط. به شرط اینکه هر روز اهدافتان را مرور کنید و قدمی هر چند کوچک برای رسیدن به اهدافتان بردارید. تمرکز رمز موفقیت در این مرحله است. کائنات بدون تلاش شما به هیچ عنوان هیچ خواسته ای را برآورده نخواهد کرد و همچنین شما هم بدون تلاش کردن نخواهید توانست خواسته هایتان را جذب کنید.

7. تجسم خلاق را تمرین کنید

tasavor-kardan

آخرین مرحله از جذب خواسته ها که مهمترین مرحله هم می باشد، تجسم خلاق است. جایی که تمام خواسته ها، آرزوها و اهداف را تجسم و تصور می کنید. با تجسم و تصور کردن به ضمیر ناخودآگاه تان دستور می دهید که از کائنات چه می خواهید.

سعی کنید در گوشه ای آرام و ریلکس بنشینید و به تمام خواسته هایتان فکر کنید. طوری خودتان را تصور کنید که گویی به تمام اهدافتان دست پیدا کرده اید و اکنون شاد و خوشحال هستید. به خصوص این مورد را می توانید شب ها قبل از خواب انجام دهید.

اهدافتان را قبل از خواب مرور کنید و شب در هنگام خواب به تمام این اهداف و آرزوها فکر کنید. باید این کار را آنقدر تکرار کنید که باور کنید به اهدافتان رسیده اید. فقط کافی هست که مداومت داشته باشید و برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید.

سخن آخر

جذب آروزها، اهداف و خواسته ها کاری است که با مداومت و تلاش ادامه پیدا می کند. قانون جذب خواسته ها فقط با اقدام و عمل امکان پذیر است. جایی که شما تلاش می کنید و اقدام می کنید برای رسیدن به اهدافتان. اگر تلاش و کوششی در کار نباشد به طبع قانون جذب به درستی کار نخواهد کرد.

اما این نکته را فراموش نکنید:

جذب خواسته ها و رسیدن به موفقیت کاری راحت است به شرط آنکه روش هایی که شما را به موفقیت می رسانند به مرور انجام دهید تا به یک عادت تبدیل شود.