kaheshe_bounce_rate

کسب و کارهای اینترنتی همیشه به دنبال جذب بازدید کننده هستند. بازدید کننده همه چیز یک سایت است. افزایش فروش و افزایش درآمد به بازدید کننده های بیشتر بستگی دارد و شاید به جرأت بتوان گفت که بعد از راه اندازی سایت این سخت ترین کار برای ادامه ی حیات یک کسب و کار اینترنتی است.

اگر نتوانید این مشکل را حل کنید باید با کسب و کار اینترنتی خودتان خداحافظی کنید. اگر نتوانید ترافیک سایتتان را افزایش دهید باید قید کسب درآمد را بزنید. راه اندازی کسب و کار اینترنتی بسیار آسان است. فقط کافیست که یک اسم برای کسب و کارتان انتخاب کنید و مقداری فضا در اینترنت خریداری کنید.

اما مهمتر از آن ادامه و رشد کسب و کارتان است. مهم این است که برای ادامه دادن انگیزه ی کافی داشته باشید. مهم این است که بتوانید تمام رقبا را کنار بزنید و خودتان در صدر جدول جستجوی گوگل قرار بگیرید. مهم این است که بانس ریت یا همان نرخ فرار کاربر از سایت خودتان را کاهش دهید.

تیم "کافه نیاز" این مقاله را مختص اشخاصی تولید کرده است که نیاز حیاتی به جذب بازدید کننده و افزایش ترافیک سایت دارند. برای اینکه بدانید چطور می شود این کار را انجام داد سعی کنید این 3 ترفند را در این مقاله مطالعه بفرمایید.

با ما همراه باشید ....

1. محتوای با کیفیت و با ارزش تولید کنید

 kaheshe_bounce_rate-ba-tolide-mohtava

تعداد خیلی زیادی از کاربران زمانی که وارد اینترنت می شوند می دانند که به دنبال چه چیزی می گردند. همه ی این کاربران به دنبال مقاله ها و اطلاعات جدیدی می گردند که سطح عمومی خودشان را بالا ببرند. محتواهایی که ارزش و کیفیت بالایی داشته باشد در سطح اینترنت کم پیدا می شود و به خاطر همین است که برخی سایت ها بازدید کننده ی کمتری دارند.

شخصی که امروز وارد سایت شما می شود اگر مقاله ای خوب و مفیدی مطالعه کند فردا هم خواهد آمد. اما اگر فردا و پس فردا و روزهای بعد مقاله ای در سایتتان وارد نکرده باشید خیلی واضح است که روزهای بعد هم نخواهد آمد. هرچه محتوای سایتتان ارزش بالاتری داشته باشد به طبع گوگل هم بازدید کننده های بیشتری را روانه ی سایتتان خواهد کرد.

سعی کنید این قانون را فراموش نکنید:

تولید محتوای با کیفیت و با ارزش، نتیجه ای جز دریافت بازدید کننده نخواهد داشت.

2. لطفاً تبلیغات اضافی و زیادی را از روی سایتتان حذف کنید

hazf-tablighate-ezafi-dar-site 

یکی از روش های کسب درآمد از اینترنت این است که مکان تبلیغاتی سایتتان را به دیگران اجاره دهید اما این به شرطی است که بازدید کننده های زیادی داشته باشید. اما نکته ی مهم این است که تبلیغات اضافی و زیادی هم کاربران سایتتان را فراری می دهد.

اگر شما باشید کدام را انتخاب می کنید: کسب درآمد یا افزایش ترافیک؟

به این نکته توجه کنید با افزایش ترافیک می توانید کسب درآمد بیشتری داشته باشید. هر چه بازدید کننده های سایت شما بیشتر باشد خوب به طبع هم کسب درآمدتان بیشتر خواهد بود. اما این نکته را فراموش نکنید که تبلیغات زیادی اعم از تبلیغات متنی، بنر، ویدیو، صوت و ... مخاطبین را سردرگم و در نتیجه باعث سایتتان را ترک کنند.

این دیگر به شما بستگی دارد که تبلیغات زیادی را فدای بدست آوردن بازدید کننده ی بیشتر کنید. این به شما بستگی دارد که لینک های زیادی را در سایتتان قرار دهید و کاربران را گیج و گمراه کنید یا اینکه با کمی تفکر بازدید کننده ها را به مشتری های دائم و وفادار تبدیل کنید.

3. یک طراحی شیک و کاربر پسند

 tarahi-site-kaheshe-bounce-rate

بهترین حالت برای نگه داشتن کاربر در سایت ایجاد یک فضای کاملاً متفاوت و کاربر پسند است. سعی کنید به جای اینکه امکانات زیادی روی سایتتان سوار کنید کمی به فکر طراحی و کاربر پسند بودن آن باشید. هر چه سایت کاربر پسندتر باشد کاربران کمتری را از دست خواهید داد. برای این کار می توانید از فونت های جذاب استفاده کنید و یا اگر طراحی خاصی دارید روی سایتتان پیاده سازی کنید.

طراحی سایتتان را از سایت های دیگر کپی برداری نکنید. سایت شما باید با دیگر سایت ها فرق کند. همین متفاوت بودنش است که کاربران را به سمت ساییتان روانه می کند. اگر نتوانید یک حس خوب را به کاربرانتان منتقل کنید به راحتی کاربران را از دست خواهید داد.

سخن آخر

کاهش بانس ریت یا همان کاهش نرخ فرار کاربر، می تواند افزایش ترافیک و در نتیجه افزایش درآمد را برای شما به همراه داشته باشد. سعی کنید در رعایت کردن این 3 نکته دقت کنید. رعایت این موارد برای هر کسب و کار اینترنتی الزامی است. کاربران دوست ندارد با یک محیط تکراری و یا محتوای تولید شده ی تکراری روبرو شوند. پس تا جایی که می توانید محیطی کاربر پسند برای مخاطبین خود مهیا کنید.