باورهای اشتباه در مورد افراد موفق

افراد موفق همان کسانی هستند که تلاش کردند، زحمت کشیدند و ریسک کردند تا به این مرحله از زندگی خود رسیده‌اند. شاید این جمله برای شما نا ملموس باشد اما بزرگترین ریسک برای افراد موفق این است که ریسک نکنند. این اشخاص می‌دانند که در دنیای مدرن که روز به روز در حال توسعه و پیشرفت و تغییر است، تنها مسیری که به شکست منتهی می‌شود، ریسک نکردن در زندگی است.

افراد موفق به این باور رسیده اند که با دست روی دست گذاشتن و منتظر ماندن هرگز چیزی درست نخواهد شد و به موفقیت نخواهند رسید. این اشخاص باورهای خوبی را در خودشان پرورش داده اند که باعث شده به موفقیت ها و ثروت زیادی دست پیدا کنند. باورهایی که این اشخاص دارند باعث افزایش اعتماد به نفس، افزایش سعی و تلاش و پشتکار، افزایش بهره وری و خیلی از موارد دیگر شده است.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله سعی کرده نکاتی در مورد باورهای اشتباهی که دیگران در مورد اشخاص موفق دارند در اختیار شما قرار دهیم.

با ما همراه باشید ....

باور اشتباه اول: افراد موفق اشتباهی مرتکب نمی‌شوند

افراد موفق اشتباهی مرتکب نمی‌شوند

برای افراد ناموفق سخت است که درک درستی داشته باشند که افراد موفق هم مثل همه‌ی مردم عادی مرتکب اشتباه می‌شوند. اما آنها از اشتباهات خودشان درس می‌گیرند و این اشتباهات را دوباره تکرار نمی‌کنند. در اصل می توان گفت که یکی از دلیل هایی که این اشخاص را به سمت موفقیت پیش می برد این است که اقدام و عمل می کنند حتی اگر این در پشت اینها خطاها و اشتباهات زیادی باشد. 

این اشخاص می دانند که با این اشتباهات هیچ چیزی را از دست نمی دهند بلکه چیز مهمتری را هم به دست می آورند و آن هم تجربه است. در پشت همه ی این اشتباهات تجربه است و این تجربه است که باعث می شود به موفقیت های زیادی دست پیدا کنند.

باور اشتباه دوم: برای موفقیت باید صدها ساعت در هفته سخت و مداوم کار کرد

افراد موفق به سخت کوشی معرفند

این درست است که برای موفقیت باید سخت و مداوم کار کرد، اما به چه صورت؟ این فقط بخشی از موفقیت است و بخشی دیگر این است که کارها را درست انجام دهید. افراد موفق در کنار سخت کار کردن، آن‌ها را نیز به صورت درست انجام می‌دهند. به طور مثال اگر قرار است یک کار را در عرض 5 ساعت تحویل دهند سعی می کنند با کمترین اشتباه این کار را به اتمام برسانند و یا اگر قرار است روی اهداف خود کار کنند و در عرض یک سال به درآمد برسند سعی نمی کنند شبانه روز کار کنند بلکه سعی می کنند در شبانه روز به صورت هوشمندانه روی اهدافشان کار کنند تا بهره وری بیشتری داشته باشند.

باور اشتباه سوم: اجراء و پیروی کردن از قوانین خاصی باعث موفقیت می‌شود

پیروی کردن از قوانین خاصی باعث موفقیت می‌شود

این جمله هم درست است و هم اشتباه:

پیروی از قوانینی که برای موفقیت وجود دارد الزامی است. اعم از سخت‌کوشی، داشتن باورهای مثبت، دور کردن افراد منفی و... اما در خوش‌بینانه‌ترین حالت باید از این قوانین فراتر بروید و دست به کارهایی بزنید که رسیدن به موفقیت را تسریع می‌بخشد. سعی کنید از قوانین خودتان پیشی بگیرید.

باور اشتباه چهارم: افراد موفق از دیگران کمک نمی‌گیرند

افراد موفق به دیگران کمک می کنند

شاید به جرات بتوان گفت که بتوانید شخصی را پیدا کنید که به تنهایی و بدون کمک گرفتن از دیگران موفق شده باشد. افراد موفق با عزم راسخی که دارند و با کمک گرفتن از دیگران موفق می‌شوند. شما هم سعی کنید افرادی که مایل هستند به شما کمک کنند را پیدا کنید و در شما هم به دیگران کمک کنید.

باور اشتباه پنجم: افراد موفق خیلی خوش شانس هستند

افراد موفق خیلی خوش شانس هستند

اجازه دهید خیالتان را راحت کنیم: هیچ شانسی وجود ندارد. تنها شما هستید که شانس را بوجود می‌آورید، آن هم با سعی، تلاش، کوشش، خوش بینی، افکار مثبت و... پس سعی کنید این باور غلط خوش شانسی را کنار بگذارید. هر چه قدر موفق تر باشید، خوش شانس تر هم خواهید بود.

هرگز زاییده ی شرایط نباشید بلکه خالق آن باشید و زمانی می توانید خالق شرایط خودتان باشید که با اعمال و رفتار و تصمیم هایی که می گیرید شرایطی را به وجود بیاورید که شما را به سمت موفقیت هدایت کند.

باور اشتباه ششم: افراد موفق چون پول زیادی در می‌آورند، موفق‌اند

از نظر افراد موفق پول یکی از نتایج موفقیت است

این نکته حائز اهمیت است که پول ضمانتی برای خوشبختی نیست. همه‌ی افراد موفق در کسب و کارشان به دنبال پول هستند و آن را یکی از نتایج موفقیت می‌دانند اما این اصلاً صحیح نیست که بگویید چون افراد موفق پولدارند پس حتماً خوشبخت هم هستند. خیلی از افراد موفق را می بینید که پولدارند ولی خوشبختی در زندگی آنها وجود ندارد. اما می توان به جرأت گفت که یکی از دلیل های خوشخبتی همین ثروت است و ریشه ی تمام بدبختی ها از فقر و نداری است.

باور اشتباه هفتم: افراد موفق با پولشان نشان می‌دهند که موفق شده‌اند

باوری غلط که افراد موفق پولشان را به رخ دیگران می‌ کشند

این باور غلطی است که افراد موفق با به رخ کشیدن پولشان به دیگران نشان می‌دهند که موفق شده‌اند. اگر به اطرافتان نگاه بیندازید شاید میلیاردرهایی را مشاهده کنید که با وضعی بسیار ساده زندگی می کنند و هیچ گاه پولشان را به رخ دیگران نکشیده اند. نوع تفکر و نوع نگرش افراد ناموفق و فقیر نسبت به افراد ثروتمند و موفق این را نشان می دهد که افراد موفق همیشه برای نشان دادن ثروتشان به دیگران زاده شده اند و متأسفانه یکی از دلیل هایی که خیلی از افراد به ثروت نمی رسند همین است چرا که شما تا زمانی که نتوانید افراد ثروتمند و موفق را تحسین کنید، هرگز نمی توانید به ثروت برسید.

باور اشتباه هشتم: موفقیت، تنها هدف افراد موفق است

رسیدن به موفقیت، هدف افراد موفق است

موفقیت و موفق شدن یک هدف بزرگ و نامحدود است. این را در نظر داشته باشید که موفقیت بعد از دستیابی به اهداف، بدست خواهد آمد. پس این دو در راستای یکدیگر هستند. یعنی اگر شما به هدف خود نرسیدید پس به موفقیتی هم در کار نخواهد بود.

باور اشتباه نهم: افراد موفق همیشه خوشبخت هستند و هیچ گرفتاری ندارند

افراد موفق در زندگی شان خوشبخت هستند، اما به نوبه ی خود مشکلات هم دارند

این جمله تقریباً درست است اما نه در همه حال. افراد موفق هم به نوبه‌ی خود مشکلات و گرفتاری‌های خاص خود را دارند و شاید هم بیشتر از افراد ناموفق مشکل داشته باشند. شما هم سعی کنید که از پستی و بلندی‌هایی که در راه رسیدن به موفقیت وجود دارد لذت ببرید. سعی کنید در حال زندگی کنید و از مسیر رسیدن به هدف لذت ببرید.

 

دانلود PDF این مقاله